Paul VerhoevenI

7,5
2 273 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Paul Verhoeven

"I have to continuously run old movies to keep my faith in cinema. When I feel very depressed I look at Ivan the Terrible or The Rules of the Game or Metropolis or even Blade Runner, say, or The Terminator or something like that, or every Hitchcock movie – or maybe 50% per cent of them. I need them – sometimes I come home completely depressed and I have to put them on. It’s so difficult in an industry where the parameters have become so much those of pure entertainment, to still keep your belief that cinema is an art."

PS Dzięki G. za wyszperanie cytatu :)

La_Pier

To typowe dla Verhoevena. Oglądałem jakiś czas temu dokument o Kurosawie i natrafiłem tam na podobną jego wypowiedź (2:40)
http://www.youtube.com/watch?v=HIObWsd9t1I

"another movie about... special effects" :)

feuerbach

Kolejna ładna wypowiedź Verhoevena. Dzięki :) I przy okazji wiadomo, że facet wie, co to autoironia :)

La_Pier

Gdyby tylko ktoś to zgrabnie przetłumaczył.

slawex1983

Nie wiem czy zgrabnie, ale mniej więcej:

"Muszę ciągle oglądać stare filmy żeby zachować wiarę w kino. Kiedy czuję się bardzo przygnębiony, oglądam "Iwana Groźnego" lub "Reguły gry" albo "Metropolis" lub nawet "Łowcę androidów", powiedzmy, lub "Terminatora" czy coś w tym stylu, lub każdy film Hitchcocka - a może 50% z nich. Potrzebuję ich - czasami wracam do domu całkowicie przygnębiony i muszę je obejrzeć. W przemyśle filmowym parametry tak bardzo stały się czysto rozrywkowe, coraz trudniej jest nadal wierzyć, że kino jest sztuką".

La_Pier

A nic nie wspomniał o Andersonie i De Palmie oraz o tym jak słabym filmem jest Gladiator Scotta?

użytkownik usunięty
ApolloCreed_

Nie, ale wspomniał za to o "Terminatorze" co zresztą jest słuszne bo to "fantastyczne arcydzieło".

La_Pier

Nieświadomie stosuje "metodę Verhoevena" na przygnębienie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones