Roland Emmerich

6,2
3 411 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roland Emmerich

Pomijajac kwestie, ze pewnie polowa za dzieciaka zachwycala sie tymi filmami, a druga czesc jest za mloda zeby je pamietac i pierwszy film jaki widziala to Transformersy, to Ludzie!!!! To nie Coppolla, Fincher czy Kubrick. W latach 90 krol kasowego kina, mega pompatycznego i strasznie nabuzowanego amerykanskim stylem, ale wtedy byly tez inne czasy i inne efekty, a te wowczas zapieraly dech. Zawsze powtarzam, ze oceniajmy filmy i ich tworcow przez pryzmat czasow w jakich powstaly. Na tej samej zasadzie ludzie sie czepiaja Bay'a, jakby chcieli zeby Transformers bylo dramataem kostiumowym....

użytkownik usunięty
Dynekk

Dzień niepodległości i 2012 to chyba wystarczy za odpowiedz,że Polsat reklamuje,że hit nie musi to być w cale hit tylko kit.

Zgodzie sie, ze 2012 to naprawde szajs taki jak nie wiem, Dzien w ktroym zatrzymala sie Ziemia, ale nie wiem co masz do Dnia Niepodleglosci. Jakby nie patrzec, przelom w efektach, w prowadzeniu tego typu opowiesci, w kazdym leksykonie fimowym niemalze jest wzmianka o tym filmie

użytkownik usunięty
Dynekk

Mnie efekty przestały interesować nic się nie działo,a widziałem wersje reżyserską i była tandetna nie wytłumaczono dlaczego kosmici zaatakowali zrobili z nich ludzi Jingis Chana bezmózgich barbarzyńców i profesorka co uratował świat i pogodził się przez to z dziewczyną czyli schemat filmów tego Niemca.Uniwersalny Żołnierz,Godzilla,10 000 BC te filmy są godne polecenia jeśli chodzi o
Emmericha.

Wersja rezyserska nie zawsze jest lepsza, czasem moze przedluzac niektore sprawy, nie wiem nie widzialem. Powod ataku kosmitow nie byl wazny, zreszta w wiekszosci filmow oni po prostu chca podbic planete. Godzilla jest spoko, ale poparta zostala na tym samym schemacie co Dzien.... Do Uniwersalnego sie zgadzam, 10 000 BC jesczze nie widzialem wiec sie nie wypowiadam. Widac to kwestia gustu wiec zgodzmy sie, ze sie nie zgadzamy.

użytkownik usunięty
Dynekk

He he ostatnie było dobre mogę się zgodzić,w Wojnie Światów podano motym inwazja,bo potrzebowali naszych surowców,w Archiwum X,bo chcieli skolonizować nas na swoje podobieństwo i przejąć ją w swoje posiadanie,Palacz im pomagał,Godzilla fakt taki sam motyw,ale fajnie wyglądała japońskiej nie przebije,ale sentyment z dzieciństwa się ma.Najpeirw Emmericha oceniłem na 2,ale po obejrzeniu Uniwersalnego Żołnierza zmieniłem zdanie oceniłem na 5.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones