Rudolph ValentinoI

Rodolfo Alfonzo Raffaello Pierre Filibert Guglielmi di Valentina d'Antonguolla

7,8
97 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rudolph Valentino

Boski Rudy?

użytkownik usunięty

W dziejach kina nie było chyba bardziej bezmyślnie wielbionego gwiazdora... Niech świadczą o tym choćby liczne samobójstwa fanek nad jego grobem.
Z zasady nie przepadam za hollywoodzkimi aktorami filmów niemych. W większości ich postaci były grane bardzo nienaturalnie, co dziś wygląda naprawdę groteskowo. Tak też było z Rudy'm. Myślę, że jedyne, co naprawdę umiał, to tańczyć tango. A poza tym? W jego spojrzeniu nie widzę nic. Ani tajemnicy, ani wyzywającego seksu, zaproszenia do jego łóżka-co wszystko odczytywały wielbicielki Valentino. Prywatnie żigolak, sprzedawał swe ciało i kobietom, i mężczyznom, manipulowany przez drugą żonę Natashę Rambovą, lesbijkę, i jej kochankę, znaną rosyjską aktorkę Ałłę Nazimovą. Ponoć umierał w męczarniach. Różne przyczyny jego śmierci są podawane: ja ostatnio przeczytałam o sepsie. No, ale Rudy pozostanie legendą...

A w którym filmie tańczył tango?

użytkownik usunięty
Justyna_0288

Nie widziałam jak Rudi tańczy tango, ale za to czytałam mnóstwo opinii różnych osób, jak i w jego biografii, że akurat w tym nie miał sobie równych.

Ja akurat uwielbiam Rudy'ego, dlatego właśnie, że odczytuję w jego oczach to, co odczytywały jego fanki...
Dla mnie: zabójcze spojrzenie, piękne ciało i wcale nie taka sztuczna gra aktorska...
Urodę z tamtych lat trzeba po prostu "odczytać"...nie umiem tego dokłanie wytłumaczyć :)

użytkownik usunięty
Stacy

Urodę z tamtych lat ja rozumiem doskonale... Może nawet w tym tkwi mój problem, że bardziej fascynują mnie już ci nieżyjący... Ironia losu...

Tzn. przepraszam Droga Carrie, źle się wyraziłam :( Uroda z tamtych lat musi się po prostu podobać :) mi się
akurat podoba, choć nie zawsze. Według mnie aktorki nieme były paskudne oprócz Poli, Mary Pickford, Agnes
Ayers i jeszcze jednej ale zapomniałam nazwiska. Ja wolę mężczyzn ze złotej epoki kina :)

Stacy

Ja bym jeszcze dodał do spisu nie "paskudnych" niemych aktorek Lilian Gish i Catherine Hessling :) Ta druga była bardzo specyficzna, ale raczej nie kwalifikuje ją to do grona "paskudnych" :P

użytkownik usunięty
mariuszf8

Lillian Gish była śliczna, szczególnie w młodości, choć potem też zawsze miała klasę. Jej siostra Dorothy Gish też była piękna. No i Dolores Costello.

Ech, macie rację ;) Ale trzeba przyznać, że niektóre faktycznie są paskudne! Ale Lilian, Dolore i inne piękności naturalnie były wspaniałe.
Za bardzo mnie poniosło :D

No to rzeczywiście opinia na poziomie - oceniać coś, czego się nie widziało. Tym bardziej, że tango tańczył w jednym ze swoich najlepszych/najbardziej znanych filmów.

Justyna_0288

Rudy tanczyl tango w filmie 'Czterej jezdzcy apokalipsy'. W ktoryms temacie ktos nawet zostawil linka na youtuba.
A co do kobiet kina niemiego. Zgadzam sie, nie byly najpiekniejsze. Na przyklad taka Theda Bara.. taki niby wamp a miala twarz jak facet i te strasznie podkreslone oczy na czarno. Jak na moje niczego sobie byla Louise Brooks.

użytkownik usunięty
nelly2

Tak, Louise była naprawdę piękna, i do tego oryginalna.

Catherine Hessling mi się nie podobała..

Pickford, Gish, Pearl White ale była jeszcze jedna śliczna, której zapomniałem nazwiska :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones