Wojciech Marczewski

Wojciech Szczęsny Marczewski

7,6
318 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wojciech Marczewski

Jeden z najwybitniejszych twórców polskiego kina,po mistrzowsku łączący w swoich filmach piękno obrazu i myśli. Ma własny, bardzo bogaty, ale nie dla każdego zrozumiały język filmowy.Przy tym potrafi czerpać z aktorów, dając im jednoczesnie poczucie psychicznego komfortu, ciepło i uczucie współtworzenia filmu, a nie tylko odtwarzania roli.Miałam kiedyś szczęście spotkać się z nim na warsztatach, które prowadził i jako aktorka muszę powiedzieć, że jest jednym z najwspanialszych ludzi, jakich spotkałam w tym zawodzie.Szkoda, że tak rzadko robi filmy,ale może inni reżyserzy powinni brać z niego przykład.Wojciech Marczewski bowiem robi film tylko wtedy, kiedy naprwdę ma coś do powiedzenia:-)

Mamoniowa

Zgadzam się :)
W/g mnie "Ucieczka z kina wolność" to jeden z najwybitniejszych filmów kina światowego roku 1990. Trudno mi znaleźć inny film który lepiej opisywałby rzeczywistość wkoło w roku w którym powstał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones