PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36084}

07 zgłoś się

7,4 19 553
oceny
7,4 10 1 19553
7,0 6
ocen krytyków
07 zgłoś się
powrót do forum serialu 07 zgłoś się

Doprawdy okazuje się, że w latach 70-tych w TVP pracowali mądrzejsi ludzie, którym bardziej się chciało, niż tępe aparatczyki z czasów PO i PiS - dotyczy to w gruncie rzeczy całej kultury, gdy spojrzymy na produkcje kinowe z tego okresu to może nam być tylko wstyd.

hagen_filmweb

Raczej gdy teraz popatrzymy na na nasz produkcję, kinowe i serialowe to powinniśmy ne tylko czuć wstyd ale i zażenowanie .

ocenił(a) serial na 9
buterfly

Problem w tym, że towarzysze Kurski i Gliński nie czują, podobnie jak wcześniejsi towarzysze z PO, którzy także nic wartościowego po sobie nie zostawili, a ekipa Gierka tak, towarzysze Szczepański i Wroński zasługują na ulice i pomniki na tle obecnych politruków. Weźmy choćby, że na początku lat 70-tych szarpnięto się na dwie super produkcje Potop i Ziemię obiecaną - które dziś produkcyjnie byłyby po za zasięgiem. One wówczas rozmachem produkcji robiły wrażenie nawet na zachodnim widzu.

hagen_filmweb

Rekonstrukcja trwała od 2015, gdy kurski był europosłem zdaje się. Rekonstrukcja się skończyła więc serial jest emitowany, nie ma w tym żadnej magicznej siły.

ocenił(a) serial na 10
MicScreAm

Szkoda tylko że jak zwykle przerabiając z formatu 4:3 na panoramiczny obcinają kadr z góry i z dołu. W efekcie mamy wielkie głowy na ekranie, postacie bez nóg itp.
Wolałbym kupić odnowione cyfrowo odcinki, ale w starym formacie.

andre_

We współczesnych filmach też Ci to przeszkadza? Musisz mieć ciężko

ocenił(a) serial na 10
MicScreAm

Współczesne filmy też kręci się w formacie 4:3???

andre_

widzę, że nie rozumiesz.

We współczesnych filmach nagminne są wielkie głowy, które nomen omen na zbliżeniach nie mieszczą się w kadrze.

Skoro takie są "Musisz mieć ciężko".

Rozumiesz?

ocenił(a) serial na 10
MicScreAm

Dziwny jesteś, kolego.

andre_

Po prostu masz problem z czytaniem ze rozumieniem oraz z logicznym myśleniem.
W takich przypadkach możesz jedynie odpowiedzieć: o co mu chodzi, on jest jakiś dziwny, nic nie rozumiem.
To słodkie

andre_

Przykład najprostszy dzięki któremu może zaskoczą Ci trybiki.

Włączam na youtube trailer filmu Cztery Słońca. Format 16:9. Film oceniłeś na 9/10, mimo tego że trailer wskazuje, że w filmie występują wielkie głowy, ucietę głowy, ucięte nogi.

Wiem po Twoim wpisie, że takie elementy wywołują u ciebie, kolego, odrazę.
Dlatego mój pierwotny wpis zawiera zapis: musisz mieć ciężko.

Twoje braki jednakowoż próbowały podważyć moją celną uwagę doszukując się w niej luk konstrukcyjnych, zrozumiałeś że doszukuje się we współczesnych filmach formatu 4:3, czyli myślami wylądowaleś tam gdzie nikt cię nie wolał. To przez braki.

ocenił(a) serial na 10
MicScreAm

Oj, biedny ty jesteś. Czytania ze zrozumieniem Cię nie nauczyli, a zarzucasz to innym.
Metoda "łapaj złodzieja" może sprawdza się w polityce, ale w życiu niekoniecznie.

andre_

Hehe jak odwraca kota ogonem. Zasmuce cie, nie napisałeś niczego co moznaby źle odczytać, za to napisałeś wiele głupot.
Idź już sobie, sio

andre_

Ty andre, wariacie.
Co ty za bzdury opowiadasz? Przecież cie skompromitowano.
Sam już nie wiesz czego chcesz

ocenił(a) serial na 8
hagen_filmweb

Komunistą, lewicowem czy fanem PRL-u ogólnie może nie jestem, ale chyba nie mogę się nie zgodzić. Kiedyś kultura była na o wiele wyższym poziomie. Natomiast polskie kino czy muzyka w porównaniu z dzisiejszą papką to jak niebo, a ziemia.

Pawuloniasty

Należało by jeszcze rozwinąć temat muzyki jak i ogólnie pracy dźwiękowców. Kiedy włączymy każdy film z "epoki" to bez problemu rozumiemy wszystkie dialogi. Czasem zdarzały się wpadki, jak chociażby w O7 Zgłoś się, gdzie niektóre dialogi były ciszej lub głośniej, lecz tak czy siak, są zrozumiałe. Dzisiejsze kino, to jeden wielki bełkot. Aby zrozumieć filmy czy seriale Vegi i innych gniotów, to trzeba się wysilić aby wszystko zrozumieć. Najchętniej to bym oglądał z napisami.

ocenił(a) serial na 9
hagen_filmweb

Skoro pisowskie tzw. "wiadomości" przypominają dziennik telewizyjny z okresu stanu wojennego, to serial "07..." nie jest tu żadną sensacją.

A w TVP z okresu PRLu rzeczywiście pracowało wielu utalentowanych ludzi, wtedy liczył się kompetencje, dziś niestety jedynym kryterium jest włazidupstwo wobec władzy.

jan_niezbedny0

"A w TVP z okresu PRLu rzeczywiście pracowało wielu utalentowanych ludzi, wtedy liczył się kompetencje,,,".PRL i kompetencje?Piramidalne bzdury

ocenił(a) serial na 9
milan78_filmweb

Nie cały PRL - tylko telewizja/radio i to chodzi głównie o działy kultury, nie podpalaj się tak, bo nigdzie nie wspomniałem o całym PRLu.

jan_niezbedny0

Oczywiście telewizja i radio to były osobne byty,oazy wolności na wezbranym oceanie zamordyzmu.A praca tam zależała od kompetencji.Tylko i wyłacznie.Osoby tam pracujące mogły sobie kontestować ustrój do woli.Wiedziały,że nikt ich nie zwolni bo stoją za nimi...kompetencje.P.S.Panie Janku,od przedwczoraj na planecie Ziemia?

ocenił(a) serial na 9
milan78_filmweb

Egzaltowane wrzucanie wszystkich jak leci do jednego wora, świadczy za to o trzeźwości osądów... :)
Najlepiej wywieszać wszystkich, którzy pracowali za PRL, prawda?

jan_niezbedny0

"...bo nigdzie nie wspomniałem o całym PRLu." a zaraz potem"Najlepiej wywieszać wszystkich, którzy pracowali za PRL, prawda?".Pan Janek się gubi w zeznaniach."Jest za a nawet przeciw".Niczym Bolesław Wałęsa

ocenił(a) serial na 9
milan78_filmweb

Nie szkoda to czasu na wymyślanie takich pierdooł i jeszcze wmawianie ich komuś?

hagen_filmweb

Zacznijmy od tego ,że w PRL funkcjonował polski przemysł filmowy,który był fenomenem na skalę europejską.Cały kompleks w Łodzi to były nie tylko atelier,montownie ,plany zdjęciowe ale też ogromne magazyny kostiumowe.Tego nie było nawet na zachodzie Europy.Po zmianie ustroju nie zadbano o to tylko rozkradziono i było to znacznie wcześniej niż PoPis .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones