1899
powrót do forum 1 sezonu

...a ty, widzu, za czym ci się żywnie podoba, no to jazda.

Płyną sobie statkiem zapominalska ruda, Chinka udająca Japonkę, dwaj geje, z których jeden udaje księdza, Murzyn i Polak. Jest też trzeci gej, ale on się waha, bo jego mama jest religijną fanatyczką i w ogóle ma nie po kolei. I tak sobie płyną, a Polak sypie węgiel do kotła i co jakiś czas przerzuca wajchę, która się zacina. W końcu spod lady wychodzi chłopiec-niemowa i płacze. Dla miłośników piramid jest piramidka; dla fanów „Matrixa” wybór pomiędzy białym lub czarnym zastrzykiem, a dla widzów zafascynowanych serialem „Dark”, raczkowanie po ciasnych przejściach donikąd. Generalnie najpierw chodzi o to, żeby ruda sobie przypomniała, ale ostatecznie okazuje się, że nie musi, bo ma męża, a ten pamięta i ogarnia za pomocą pilota. Wszyscy się obijają po kajutach, czasem tłuką po twarzach, kłócą, płaczą, skaczą za burtę i wspominają, jak niefajnie było na lądzie.

Dialogi kręcą się wokół tak fundamentalnych kwestii jak: „O co chodzi?”, „Gdzie my jesteśmy?”, „Co tu robisz?”, „Co to jest?”, „Gdzie jest kapitan?”, „To niemożliwe”, „Mylisz się, wszystko jest możliwe”, „Nie, to zdecydowanie niemożliwe”, „Przypomnij sobie”, „Nie pamiętasz?”, „No, jednak nie pamiętam” itp.

Całość okraszona starymi piosenkami, które dla młodszej części widowni mogą się okazać muzycznym odkryciem.

ocenił(a) serial na 5
Gwiezdne_kartofle

Kisne z tego opisu. Trafiony 10/10 xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
Gwiezdne_kartofle

Twój komentarz jest zdecydowanie lepszy niż fabuła i scenariusz tego gniota. Ledwo to zmęczyłem. A zakończenie? Parskłem śmiechem. A podniety aktorów jaki to serial zrealizowali w "Za kulisami 1889" parskłem drugim śmiechem. Ostatnio nie ma czego oglądać, notowania Netflixa spadają...

ocenił(a) serial na 6
Lukasz_1986_filmweb

Dwie oceny na filmwebie z czego gra o tron na 10 przy dramatycznie pikujących w dół ostatnich sezonach. Chyba sobie synek żarty z nas stroisz.

ocenił(a) serial na 4
Gwiezdne_kartofle

Ten scenariusz to jest bełkot, którego jedynym celem jest zapewnienie 8 godzin contentu Netflixowi. Na kartce napisano dwa zdania, które streszczają fabułę, reszta to przypadkowe wypełniacze, które do nikąd nie prowadzą, nic z nich nie wynika, nic nie znaczą. Leniwe pisarstwo. Straszna strata czasu. Ładnie nakręcona, ale jednak.

ocenił(a) serial na 7
Gwiezdne_kartofle

Naturalnie wyciągnąłeś wszystko co w serialu można uznac za słabość i pominąłeś wszystko, co można potraktować na plus. To nie jest recenzja.

ocenił(a) serial na 2
pro_fan

Tu jest coś na plus? No ładny... to tyle

ocenił(a) serial na 7
mtx

Co mi się podobało - nie wybitna, ale dobra gra aktorów, zwroty akcji, tajemnicza atmosfera. Jedyne minusy - niektórym postaciom brakuje głębi, zagmatwany scenariusz (choć mniej niż w Dark) i za bardzo rozwleczona akcja. Dało by się spokojnie całą historię zmieścić w 6 odcinkach.

Gwiezdne_kartofle

W punkt. Durny scenariusz, durna fabuła, dialogi jeszcze durniejsze.

Gwiezdne_kartofle

Coraz więcej takich ładnie zapakowanych wydmuszek, ale jeśli alternatywą jest komiks o superbohaterze (a tego od kilku lat robią multum) to chyba trzeba już mówić o jakimś znaku czasu. Filmów i seriali naprawdę bardzo dobrych ze świecą szukać.

Gwiezdne_kartofle

Szkoda się powtarzać, ale słowo "frustracja" zgłębiam na nowo. To miał być relaks a czuję się zrobiona w konia.

ocenił(a) serial na 7
Gwiezdne_kartofle

Jesteś po prostu zbyt prymitywna, by taki serial ogarnąć. Lepiej sobie poogladaj Trudne Sprawy lub jakąś durna Polska komedie. Ahh ci krytycy z Filmweb:)

Gwiezdne_kartofle

Pseudo intelektualny bełkot bełkotem pogania. Jako były fan pierwszego sezonu Dark, bo po obejrzeniu "Czarnobyl: strefa wykluczenia" już wiem co Baran skopiował, jestem całkowicie na Nie i jak nie lubię Netflixa to decyzję o kasacji popieram i rozumiem. Uważam, że te zarzuty o plagiacie są całkiem prawdopodobne.

Gwiezdne_kartofle

Ok, fakt, że ten komentarz jest oznaczony jako spoiler wiele mówi o serialu :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones