PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716662}

Agentka Carter

Agent Carter
7,5 13 096
ocen
7,5 10 1 13096
6,6 5
ocen krytyków
Agentka Carter
powrót do forum serialu Agentka Carter

Warto?

ocenił(a) serial na 9

Nigdy nie czytałam komiksów Marvela ani nie oglądałam filmów czy na ich podstawie i teraz mam pytanie a właściwie dwa, czy będę w stanie się połapać w fabule i czy warto zacząć oglądać ten serial?

ocenił(a) serial na 6
naomi.clark

Przed rozpoczęciem serialu warto obejrzeć pierwszego Capa(albo chociaż przeczytać o czym był). Nie jest to konieczne bo twórcy są świadomi, że mało kto go oglądał(w porównaniu do innych filmów MCU) i dają w pierwszych odcinkach retrospekcje i objaśniają co i jak więc bez problemu się połapiesz w fabule oraz postaciach ale ominie Cię masa smaczków(znawcy komiksów znajdują miliard kolejnych smaczków). Właściwie to poza tytułową bohaterką oraz Howardem Starkiem większość postaci jest zupełnie nowych(poza kilkoma epizodycznymi występami jak Vanko czy Dum Dum Dugan i Howling Commandos) i debiutuje w MCU.
W sumie seriale z MCU są tworzone aby stworzyć głębię fabularną świata filmowego więc troche oglądanie serialu w oderwaniu od całej reszty filmów troche mija się z celem. Serial jest jednak całkiem nieźle wykonany wieęc istnieje szansa, że spodoba się osobą kompletnie zielonym.

ocenił(a) serial na 9
trab1

dzięki za informacje.
świat superbohaterów niezbyt mnie interesuje, chociaż byłam wielką fanką Tajemnic Smallville
a czy Agent Carter jest w jakiś sposób powiązana z Agentami TARCZY?
I jakie filmy i seriale wiążą się z całym tym światem?

ocenił(a) serial na 9
naomi.clark

Te seriale dzieli prawie 70 lat różnicy, więc nie doszukiwałbym się wielu powiązań. Jak już to jakieś drobne. Niemniej jednak, to nic nie znaczy.
Z całym tym światem, to masz na myśli cały świat Marvela? To chyba najszybciej wejść sobie na Filmwebie w film Avengers i tam kliknąć "powiązane". W drugiej kolejności wszedłbym na Wikipedię.

ocenił(a) serial na 9
trivette

ja chciałam obejrzeć Agent Carter ze względu, że jest osadzony w latach 40. lubię ten okres w historii i sztuce a jak czytałam jest to tam dobrze ukazane (muzyka, architektura czy ubrania), jeśli Agenci tarczy dzieją się współcześnie to raczej nie będę oglądac.

naomi.clark

Polecam 1 część Kapitana(też lata 40,ale bardziej "komiksowe" i dopiero zabrać się za serial.
Może spodoba Ci się ten świat i sięgniesz później po inne filmy mimo że nie przepadasz za superhero.

ocenił(a) serial na 9
kamilx98

Obejrzałam wczoraj Kapitana Amerykę i bardzo mi się spodobał, więc pewnie obejrzę inee

ocenił(a) serial na 6
naomi.clark

Carter miała kilka scen w Agentach ale to raczej po to aby nakręcić hype wokół nadchodzącej premiery serialu. Fabularnie seriale właściwie nie mają nic ze sobą wspólnego.

ocenił(a) serial na 8
naomi.clark

Myślę że ten artykuł odpowie tobie co jest z czym powiązane :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marvel_Cinematic_Universe

ocenił(a) serial na 9
trab1

Czemu uważasz, że mało kto oglądał pierwszego Kapitana? Prawie 93 tys. głosów oddanych, to na pewno nie jest mało.

ocenił(a) serial na 6
trivette

tak jak napisałem "w porównaniu do innych filmów MCU". Film z 2011, a głosów oddanych ma tyle co Strażnicy Galaktyki z 2014 wyprzedza tylko Zimowego Żołnierza i Hulka. Pewnie wynik podskoczy jak puszczą go w telewizji przy okazji puszczania Zimowego Żołnierza ale narazie wynik odstający tak o 30% od reszty.

ocenił(a) serial na 9
naomi.clark

Ja oglądałam chyba tylko jedną część Kapitana Ameryki i nie miałam problemu podczas oglądania Agentki Carter plus serial bardzo mi się spodobał. Jak czegoś nie wiedziałam (choć to było bardziej z ciekawości niż niezrozumienia serialu) to zaraz do internetu i wszystko jasne ;-) Bardziej jestem obeznana z DC Universe niż Marvel ale zamierzam to nadrobić ;-) Jak dotąd oglądałam z Marvela tylko X-menów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones