PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735470}
7,1 29 286
ocen
7,1 10 1 29286
5,5 4
oceny krytyków
American Horror Story: Hotel
powrót do forum serialu American Horror Story: Hotel

I się zaczęło. Wydaje mi się, że to, albo będzie najlepszy sezon, albo najgorszy. Z pewnością będzie warty zapamiętania. Póki co pilot pozostawił we mnie mieszane uczucia. Od początku... Czołówka jest ciekawa. Nie wiem, czy jestem za tak mocnymi zmianami (ba! ta we FS wydawała mi się mocno przerobiona), ale sama nuta wpada w ucho. Hotel wygląda rewelacyjnie i jak zwykle pod względem dekoracji AHS nie zawodzi, fajna muzyka, kilka mrugnięć oczkiem dla fanów horroru i jak zwykle świetna praca kamery.
Dużym plusem jest zmiana obsady. J.Lange już trochę męczyła, a K.Bates wypadła świetnie - zdecydowanie najciekawsza rola jaką dotychczas otrzymała w AHS - ręki sobie nie dam uciąć, ale mam wrażenie, że gdyby Jessica występowała w tym sezonie to właśnie rolę otrzymałaby rolę menedżerki. Dalej, fajnie widzieć innego aktora w roli "herosa", które zwykle otrzymywał Peters i przyznam, że wątek detektywa póki co jest najciekawszym. No i Paulson, mimo że jak zwykle kłoda, to przynajmniej nie została obsadzona ponownie w roli sierotki Marysi. "Gwiazda" sezonu na całe szczęście nie skradła całego czasu (dziękować Murphyemu, że nie obsadził jej w roli typowej dla Jessici, bo wtedy dopiero byłby dramat). W zasadzie to Gaga nawet była... miła (nie licząc tego morderstwa ;D).
Początek odcinka z przyjazdem do hotelu dziewczyn był rewelacyjny. Świetnie budowano napięcie, poczucie niepokoju. Za to brawa. Potem cały ten wątek Sally oraz wampirów (?) - totalnie chaotyczny, zero wyjaśnień, po prostu dzieją się absurdalne rzeczy i tyle, poza tym zabrakło mi jakiegoś narratora wprowadzającego w historię hotelu - kompletnie na nie. W drugiej połowie odcinka uległo to poprawie - zaczęto przedstawiać postacie, ukazywać jakieś interakcje pomiędzy nimi, powierzchownie, ale jednak, pojawiły się jakieś retrospekcje, zarysowała się fabuła. Brawo za to, że nie zdradzono od razu kim jest czarny charakter sezonu jak miało to miejsce w FS, bo jak zakładam tym właśnie jest ten potworek z Labiryntu Fauna. Mimo wszystko jednej rzeczy mi zabrakło - ciekawych dialogów, złośliwych potyczek słownych jakie zawsze towarzyszyły chociażby postaciom granym przez Lange.
Sezon póki co trudno wyczuć, ale mam nadzieję, że pójdzie bardziej w stronę historii, a nie absurdalnych scenek. Pierwsze odcinki AHS zwykle bardzo mi się podobają, a późniejsze to różnie... Pierwszy odcinek Hotelu raczej nie zdobył mojej wielkiej sympatii, dlatego pozostaje mieć nadzieję, że potem będzie dużo lepiej.

Before

Moim zdaniem najlepszy odcinek pilotażowy po Murder House, nieziemski montaż, świetna gra aktorska, rewelacyjna muzyka! Jak dla mnie odcinek był świetny choć nie powiem że w niektórych scenach z Gagą nie wiem dlaczego ale wyobrażałem sobie jak by to Lang zagrała, trochę jej jednak tu brakuje ale Katy, Denis i Sarah ją świetnie zastępują, reszta obsady też daje rade. Szkoda że nie było w odcinku Angeli, i byłem zdziwiony(choć za nim nie przepadam) że Evan się w pierwszym odcinku nie pojawił. Resztę napisze jak obejrzę odcinek drugi raz ;]

ocenił(a) serial na 10
John__88

Evan się pojawił przesz

ocenił(a) serial na 6
evillynn

W którym momencie?

ocenił(a) serial na 10
Lodovata

Hmm...odniosłam wrażenie, że to ta tajemnicza postać, do której mierzył Lowe kiedy przyjechał z córką po dziwnym smsie...

evillynn

Wiesz że też miałem właśnie takie wrażenie że ta tajemnicza postać którą gonił detektyw to właśnie Postać Evana.

John__88

Hmmm ja miałam teorię e Evan był tym czymś co dziubało tego geja? w pokoju... bo już raz z Evana zrobili lateksowego gwałciciela :P

John__88

Z tego co wiem to Evan ma być osobą odpowiedzialną za zaprojektowanie owego hotelu. Tylko nie wiem, czy on "żyje", czy będzie tylko w retrospekcjach.

ocenił(a) serial na 9
lo3laaa18

On założył ten hotel

vxizy

Tak właśnie, dziękuję za poprawkę ;)

ocenił(a) serial na 10
John__88

Zgadzam się , ten sezon zapowiada się rewelacyjnie ! Mam nadzieję , że dorówna pierwszemu i drugiemu .

iamaladybug

Odpukać ;)

Before

Ja również jestem na TAK. Odcinek zrobił na mnie dobre wrażenie, z każdym odcinkiem może być coraz lepiej, albo stabilnie. Słaby ten sezon mam nadzieje że nie będzie. I w zasadzie Gaga też daje radę. Czekam na więcej.

Before

Ja nie jestem zachwycona :P Zdecydowanie bardziej podobało mi się niż pilot Freak Show, który zniechęcił mnie do całego sezonu - będę oglądać dalej, ale jak dla mnie na razie pierwsze dwa otwarcia serii bija ten odc na głowę.

nomads

Wg mnie napisy neonowe z czcionki wykożystywanej w poprzednich sezonach trochę nie pasuje ;/

ocenił(a) serial na 6
Before

Każdy Pilot AHS trzymał poziom. Tu jednak dostaliśmy największą dawkę niewiadomych. Póki, co to na plus. O ile doczekamy się wyjaśnień. Czas pokaże...

ocenił(a) serial na 1
Before

a mnie drażnią wątki seksualne, niesmaczne. Tylko mnie? Nawet w AHS ta tematyka.. ehh.. zniechęciło mnie. Wręcz zezłościło..

ocenił(a) serial na 5
MeeredithSwan

Nie tylko Ciebie. Mnie także a na dodatek w tym odcinku było tego sporo i jak na razie jestem na NIE

ocenił(a) serial na 8
MeeredithSwan

Również mnie to raziło. Jest ich zdecydowanie za dużo; są bardzo brutalne, pokazane ,,wprost'', nie tego się po ASH spodziewałam... Ale mam nadzieję, że to miało na celu przyciągnięcie jak największej publiczności i na pierwszym odcinku poprzestaną.

MeeredithSwan

jak dla mnie bez sensem jest robienie ich przy cenzurze. Tak jak w HBO mają one spory sens tutaj nudzą i irytują :P

ocenił(a) serial na 1
Racen

Napaliłam się na coś fajniejszego niż patrzenie jak posuwa gościa 'coś', 'czymś'. Dupy nie urwało mi, niektórym aktorom tak

MeeredithSwan

Sądzę że ta scena była lekkim mrugnięciem w stronę fanów "Seven" .

ocenił(a) serial na 1
Racen

Może masz rację. Ktoś słusznie napisał o Lśnieniu i Labiryncie Fauna też.

ocenił(a) serial na 1
Racen

z resztą mój punkt widzenia też jest tutaj: http://www.filmweb.pl/serial/American+Horror+Story%3A+Hotel-2015-735470/discussi on/Wielka+gwiazda.+Wielka+premiera.+Wielkie+nadzieje+jak+i+rozczarowanie.+e01,26 93446#post_13862452
Nie chcę włascicielowi zbyt duzego spamu robić :P

ocenił(a) serial na 10
MeeredithSwan

Czymś? Coś przegapiłam chyba bo nie kojarzę..co "to" było? ;) pees dobry awatar

ocenił(a) serial na 1
evillynn

dziwna odmiana męskiego przyrodzenia :P a dzięki

MeeredithSwan

Dla mnie to jak wiertło wyglądało.

MeeredithSwan

Mi podobał się pierwszy odcinek, po pierwszym odc Freak Show zrezygnowałam. Jedynym felerem było posuwanie od tyłu "Schmidta". Masakra do dziś siedzi mi to w głowie, niecierpię takich scen, ale w sumie to AHS, tu można się wszystkiego spodziewać. Przy tym scena czworkącika Gagi i Boomera to był pikuś ;) Aczkolwiek fajna nuta leciała jak się pojawili pierwszy raz.

ocenił(a) serial na 7
MeeredithSwan

Naprawdę jesteście zaskoczeni? Dla mnie to już taki klasyk, że zawsze w pilotowym odcinku jest sporo seksu. Nawet dorobiłam kiedyś do tego teorię - bo przecież nic się tak dobrze w kinie nie sprzedaje, jak sceny erotyczne, więc twórcy liczą na to, że przyciągną więcej publiki.

MsWulf

Jaka odkrywcza teoria.

ocenił(a) serial na 7
Twiggy

To było dla tych, którzy są zaskoczeni, no chyba prościej się nie da.

ocenił(a) serial na 10
MeeredithSwan

Moim zdaniem właśnie o to chodzi w AHS , ma być brutalnie , ostatnie dwa sezony wypadły beznadziejnie , bo brakowało w nich mocnych scen . Oglądałam je z nadzieją na poprawę , ale niestety były po prostu mdłe , a tutaj po dwóch odcinkach uważam , że wraca prawdziwe dobre American Horror Story które zasługuje na swoją nazwę .

ocenił(a) serial na 1
iamaladybug

gdzieś na którymś forum widziałam 'American Sex Story'. No cóż tutaj nie ma co się spierać, bo każdy ma jako tako inne podejście do serialu. No ja na więcej horroru się nastawiałam. Nie podoba się, nie oglądam dalej ale jakby zrobiło się mega dobre dajćie znać wrócę :D

użytkownik usunięty
Before

Jak dla mnie pilot świetny. Muzyka świetna, gra aktorska świetna.. Jest napięcie, zostaje nutka niedosytu i ciekawości po odcinku. Jak dla mnie rewelacja. Mam nadzieję, że sezon dorówna pierwszym dwóm i z kazdym kolejnym odcinkiem będziemy chcieli więcej. Miałam mieszane uczucia, przyznam szczerze, ale teraz jestem pozytywnie zaskoczona...

Mindf*ck przy scenie z dziewczynami na samym początku przed czołówką.. Mega. Potem kolejny kiedy ten blondasek pojawił się w hotelu. Kolejny podczas zabawy Gagi i Bomera.. Mały niesmak, ale kurde... To będzie chory sezon, czuje to. W ogóle te dzieci jak trupy wyglądały podczas grania w tym pokoju gier.. Czy jak to tam nazwać. No i macie racje, najbardziej zaciekawiła mnie rola policjanta.. Ciekawe czy kapnie się, że jego syn tam jest.

ocenił(a) serial na 7

*córka przecież ?

ocenił(a) serial na 9
sebek1654

Syn.

ocenił(a) serial na 7
Dziubla

Sry te włosy mnie zmyliły i oglądałem po ang. x.x

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 8
Before

Proszę, powiedzcie mi co to za piosenka gdy Lana Banana każe powiedzieć temu ćpunowi, że ją kocha? Ta scena była chora, ale ta muzyka nadała takiego klimatu, ze o matko

ocenił(a) serial na 7
believe16

'Neverland' zespołu Sisters of Mercy. Polecam cały album. Genialny

ocenił(a) serial na 8
abi23

Coś pięknego, dziękuję bardzo!

ocenił(a) serial na 7
believe16

no prob :) Zapomniałem dodać że album nazywa się Floodland. Miłego słuchania!

ocenił(a) serial na 7
believe16

Poza tym: The Eternal - Joy Division, Bella Lugosi's Dead - Bauhaus, Tear Apart - She Wants Revenge i Hotel California - Eagles.

użytkownik usunięty
abi23

"alternatywna" muzyka dla "alternatywnych" nastolatek jak i cały klimat sezonu.
Wszystko zrobione pod grunge'owe dziewczynki z tumblr

ocenił(a) serial na 4

Joy Division, Bauhaus i Sisters of Mercy to muzyka dla nastolatek z tumblr? Jedna z głupszych uwag jakie ostatnio przeczytałem na tym portalu.

użytkownik usunięty
pegaz_filmweb

to serial jest dla "nastolatek z tumblr"

ocenił(a) serial na 4

OK, nie pisałaś o muzyce. A co do samego serialu, ja wstrzymałbym się z oceną. Toć jeden odcinek dopiero. Mam nadzieję, że całość będzie lepsza niż AHS:FS który cholernie mi się nie podobał.

ocenił(a) serial na 7
pegaz_filmweb

Gabrela nie podoba się coś ? pewnie sama masz tumblr i to że wszystko jest z AHS na tumblr nie oznacza że jest to dla nastolatek z tumblra .-.

użytkownik usunięty
sebek1654

nie podoba mi sie ten sezon, i tak, wszystko z AHS jest na tumblr, co tworcy najwyrazniej wykorzystali

użytkownik usunięty

i czy napisalam ze serial jest dla nastolatek z tumblr?
napisalam, ze ten sezon jest pod nie zrobione.
czujecie sie tym urazeni w jakis sposob?

Ach, te poczucie wyższości kiedy piszesz "nastolatki z tumblr" :) No i "alternatywne" w cudzysłowie! Dobrze że istnieją elitarne portale takie jak filmweb, gdzie lepsi ludzie, tacy jak ty, mogą wyrazić swoje zdanie. Bardziej alternatywne, ma się rozumieć. Bez cudzysłowia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones