PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735470}
7,1 29 309
ocen
7,1 10 1 29309
5,5 4
oceny krytyków
American Horror Story: Hotel
powrót do forum serialu American Horror Story: Hotel

I się zaczęło. Wydaje mi się, że to, albo będzie najlepszy sezon, albo najgorszy. Z pewnością będzie warty zapamiętania. Póki co pilot pozostawił we mnie mieszane uczucia. Od początku... Czołówka jest ciekawa. Nie wiem, czy jestem za tak mocnymi zmianami (ba! ta we FS wydawała mi się mocno przerobiona), ale sama nuta wpada w ucho. Hotel wygląda rewelacyjnie i jak zwykle pod względem dekoracji AHS nie zawodzi, fajna muzyka, kilka mrugnięć oczkiem dla fanów horroru i jak zwykle świetna praca kamery.
Dużym plusem jest zmiana obsady. J.Lange już trochę męczyła, a K.Bates wypadła świetnie - zdecydowanie najciekawsza rola jaką dotychczas otrzymała w AHS - ręki sobie nie dam uciąć, ale mam wrażenie, że gdyby Jessica występowała w tym sezonie to właśnie rolę otrzymałaby rolę menedżerki. Dalej, fajnie widzieć innego aktora w roli "herosa", które zwykle otrzymywał Peters i przyznam, że wątek detektywa póki co jest najciekawszym. No i Paulson, mimo że jak zwykle kłoda, to przynajmniej nie została obsadzona ponownie w roli sierotki Marysi. "Gwiazda" sezonu na całe szczęście nie skradła całego czasu (dziękować Murphyemu, że nie obsadził jej w roli typowej dla Jessici, bo wtedy dopiero byłby dramat). W zasadzie to Gaga nawet była... miła (nie licząc tego morderstwa ;D).
Początek odcinka z przyjazdem do hotelu dziewczyn był rewelacyjny. Świetnie budowano napięcie, poczucie niepokoju. Za to brawa. Potem cały ten wątek Sally oraz wampirów (?) - totalnie chaotyczny, zero wyjaśnień, po prostu dzieją się absurdalne rzeczy i tyle, poza tym zabrakło mi jakiegoś narratora wprowadzającego w historię hotelu - kompletnie na nie. W drugiej połowie odcinka uległo to poprawie - zaczęto przedstawiać postacie, ukazywać jakieś interakcje pomiędzy nimi, powierzchownie, ale jednak, pojawiły się jakieś retrospekcje, zarysowała się fabuła. Brawo za to, że nie zdradzono od razu kim jest czarny charakter sezonu jak miało to miejsce w FS, bo jak zakładam tym właśnie jest ten potworek z Labiryntu Fauna. Mimo wszystko jednej rzeczy mi zabrakło - ciekawych dialogów, złośliwych potyczek słownych jakie zawsze towarzyszyły chociażby postaciom granym przez Lange.
Sezon póki co trudno wyczuć, ale mam nadzieję, że pójdzie bardziej w stronę historii, a nie absurdalnych scenek. Pierwsze odcinki AHS zwykle bardzo mi się podobają, a późniejsze to różnie... Pierwszy odcinek Hotelu raczej nie zdobył mojej wielkiej sympatii, dlatego pozostaje mieć nadzieję, że potem będzie dużo lepiej.

Before

Choc dupy nie urywa, to naprawde swietny pilot. Bardzo podoba mi sie postac grana przez Sare Banane Lane Paulson. Zapowiada sie bardzo ciekawie. Lady Gaga to pozytywne zaskoczenie. Duzo o niej nie moge jeszcze powiedziec ale w pierwszym odcinku wypadla calkiem niezle. Z niektorymi obrzydliwymi scenami mogliby dac sobie spokoj. Zwlaszcza scena gwaltu tego blondyna i te wiszace flaki.. czekam na drugi odcinek. Moze mi ktos jeszcze powiedziec czy Lily Rabe zagra w tym sezonie??

dastan3000

Tak zagra seryjną morderczynie Aileen Wournous prawdopodobnie w 3 i 4 odcinku.

_lilka_

Wielkie dzieki. Nie moge sie doczekac. Mogliby caly sezon z nia zrobic. Swietnie pasowalaby do roli ktora odgrywa teraz lana banana.

ocenił(a) serial na 7
dastan3000

Lana Paulson Sarah Banana xdddd

sebek1654

Biedna ta Sarah juz zawsze banana.

ocenił(a) serial na 2
Before

Dla mnie po 1 odcinku zapowiada się na najgorszy sezon, nawet gorszy niż Sabat. Chaotyczne to wszystko, nieciekawe postaci rodem z teledysków Davida Bowie (a ta grana przez Gagę to już absolutny szczyt kiczu i tandety w horrorze), jakieś dzieci wampiry... kompletnie nic, czego można by się pobać. No i powielanie schematów z poprzednich sezonów. Jestem srodze zawiedziony, ale może jakimś cudem coś ciekawego się z tego rozwinie.

Jimbo_

To w tym serialu, da się bać? Ja ciarki czułem na czołówce, ale po paru odcinkach to nawet ona nie straszyła.

Jimbo_

Mi się też nie podobało.
Robi się za bardzo obleśnie. Nawet odcinka do końca nie obejrzałam.
Ostatni sezon już był pod tym względem fatalny.
Teraz sobie odpuszczę.

ocenił(a) serial na 6
Before

Seria zapowiada sie dla mnie swietnie. Wszystkie postaci poza policjantem (irytuje mnie ten aktor, a wiec przeklada sie to na postac) daly rade. Ciekawi mnie min pokoj dzieci ale i Gaga. Mam poczucie, ze ona jakos czaruje postaci wzrokiem:
- sytuacja w parku, spojrzenie i parka idzie z nia i jej facetem,
- sytuacja gdy przyszedl nowy wlasciciel - mowi, ze nie pije alkoholu, Gaga patrzy i bang pije.
- sytuacja z wlascicielem, patrzy na oburzonego Bomera i mowi, zeby ten pokazal cos tam wlascicielowi - ten bez slowa mu to pokazuje.
- sytuacja z synem wlasciciela - patrzy na syna i ten bez wahania z nia idzie do pokoju z dzieciakami.

Poza tym ciekawi mnie fakt sceny z Katy i laskami przez nia zamknietymi. Gdy przychodzi Paulson (wybaczcie jesli literowka) to mowi zdanie, ktore odczytalem jako "musisz je przygotowac. Tylko ciekawe jak Jej wytlumaczysz ze sa nadal nieczyste". "Jej" - Gadze?

MamNaImieMichasz

To chyba raczej wiadome, że w tym sezonie beda wampiry. A nieczysta to chyba wiemy dlaczego ;)

Before

Geez, jestem dopiero po pierwszym odcinku, ale już mogę śmiało powiedzieć, że ten sezon będzie najbardziej "rył banię" ze wszystkich - począwszy od wiertło-k*tasa, a na Gadze skończywszy. @ Before, popieram twoje zdanie odnośnie Jess. Kapkę się już przejadła i cieszę się, że nie tylko mi jednej.:)

Before

Odcinek strasznie nierówny. O ile początek był interesujący, klimatyczny, tak im dalej - tym bardziej napięcie spadało by na końcu wiało nudą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones