PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870865}

Anna Boleyn

Anne Boleyn
1,4 2 692
oceny
1,4 10 1 2692
6,7 3
oceny krytyków
Anna Boleyn
powrót do forum serialu Anna Boleyn

ludzie nie zostawią na tym suchej nitki. Walka z rasizmem, jak najbardziej, kompletne zakłamanie faktów, nie. Gdyby to był pastisz w stylu Quentina to ok. Ale na poważnie... głupota twórców nie zna granic.

ocenił(a) serial na 1
jackc1977

Mam nadzieję, że ludzie wreszcie zrozumieją, że takie zachowania mogą tylko pogłębiać rasizm i są one po prostu zakłamywaniem historii.

Nowy2000

Obejrzałam pierwszy odcinek,pomyślałam że zanim zacznę krytykować wypadałoby zobaczyć .Tu już nawet nie nie chodzi o to że rolę Anny Boleyn odtwarza czarnoskóra aktorka, ale kiedy zobaczyłam jak Anna Boleyn całuje Jane Seymour z biedą dotrwałam do końca odcinka.Scenariusz jest po prostu słaby i aż dziw bierze,że Dan Jones jeden z czołowych historyków angielskich,autor fantastycznych książek i programów historycznych jest producentem wykonawczym.O tempora,o mores!

ocenił(a) serial na 3
lisafreemont

Aha, no to fajnie. Nie dość, że zakłamywanie historii odnośnie koloru skóry, to jeszcze baby się całują, pewnie żeby przypadkiem LGBT się nie obrazili. To już wiem, że sobie daruję.

Nowy2000

Hahaha :) Że co? Stary, rasiści nie potrzebują żadnych dodatkowych powodów by być rasistami. Nigdy nie potrzebowali.

slowik_michal

walnij się w pusty łeb, właśnie takie numery podżegają do rasizmu jak się kradnie komuś historię

greedo23

Oczywiście. I właśnie dlatego udałeś się wraz z innymi rasistami z tego wątku na stronę serialu "Czarnobyl" by okazać swoje oburzenie na to, że Brytyjczycy ukradli historię Ukraińcom i pokazują kłamliwą rzeczywistość jakoby w latach 80 w ZSRR ludzie mówili płynną angielszczyzną.
Obawiam się, że powszechność rasizmu w polskim społeczeństwie ma jednak inne źródła. Może to być na przykład minister szerzący obrzydliwe rasistowskie kłamstwa na konferencji prasowej transmitowanej na całą Polskę. Może to być na przykład wychowanie przez rodziców i otoczenie rasistowskie, przekonane o własnej wyższości. Może to być także polska kultura, w której stereotypy rasistowskie są -- chyba coraz mniej -- ale nadal obecne.
To co piszesz brzmi jak nieprzekonywująca wymówka by szerzyć swoje nieracjonalne uprzedzenia.

jackc1977

Na IMDB musieli sfałszować średnią (ponoć dlatego, że wykryli "masowe niskie noty" :)). Realna średnia to jakieś 1.2, a ale na stronie głównej serialu jest to... 6.8 :)
Ludzie po prostu pokazują gdzie mają takie eksperymenty politycznie poprawne.
W sumie to dobrze o nich świadczy :)

Lovely

Niczego na IMDB nie sfałszowali. Po prostu obliczyli średnią ważoną, a nie arytmetyczną.
Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o statystyce, to byś wiedział, że istnienie kilka różnych średnich stosowanych w zależności od charakteru badanego zjawiska.
W przypadku masowego ataku rasistowskich trolli, którzy nawet serialu nie widzieli stosowanie średniej arytmetycznej nie ma sensu, bo jest właśnie fałszowaniem wyników. Średnia ważona to jedyny słuszny wybór w tym przypadku.

gramin

No popatrz się, w przypadku filmu "Smoleńsk", gdzie armia lewicowych trolli pod wodzą Urbana masowo wystawiała jedynki, to nie zrobili czegoś podobnego. Tam została zastosowana zwyczajna średnia ocen, tak jak praktycznie wszędzie. Tutaj ich dupa zapiekła, to ZAFAŁSZOWALI ocenę, żeby ją podnieść. Możesz tuptać nóżką, ale to jest fałszerstwo.

ocenił(a) serial na 1
SteelMike

Lewactwo umie doskonale manipulować. Inna sprawa, że tylko durnie łykają te ich kłamstwa.

Hammerheart81

Odnośnie durni. Jedynie durnie używają leninowski-stalinowskiego określenia lewak i myślą, że to dodaje im jakieś dodatkowe punkty do ich prawicowości LOL

Hammerheart81

"Lewactwo umie doskonale manipulować. Inna sprawa, że tylko durnie łykają te ich kłamstwa."

Tymczasem kościół i utrwalanie od wieków wizerunku białego blond Jezusa:

ocenił(a) serial na 1
Lukasz_Broda

No i co z tego? Ja nie jestem kościelny i nie obchodzi mnie ta instytucja i jej obłuda.

Lukasz_Broda

Wiesz, że Jezus, tak jak i mieszkańcy tamtych rejonów są zaliczani do rasy białej? Oczywiście mają ciemniejszy odcień skóry, ale to dalej rasa biała.

SteelMike

No nie wiem, nie wiemy bowiem jakiej rasy był jego biologiczny ojciec - duch śnięty.

SteelMike

To nie ja "tupię nóżką". To wy, rasiści, macie straszliwy ból odbytu i tupiecie nóżką ze złości, że ktoś wam zepsuł waszą rasistowską zabawę i pozwolił na "uwalenie" filmu w rankingu.
Skoro tak cię boli ocena Smoleńska, to powinieneś się cieszyć, że IMDB w końcu zauważył problem trollingu i ostro się za niego wziął. To sugeruje, że w przyszłości akcje lewicowych trolli mające uwalić takie wybitne dzieła filmowe jak Smoleńsk także będą blokowane.
Tak dla twojej wiadomości. Jerzy Urban nie prowadzi kont Nie w mediach społecznościowych i to nie on stał za akcją Smoleńsk. Poza tym ten "wybitny" film i bez akcji Nie szorował po dnie ocen, ta akcja go jedynie dobiła.

gramin

Oj nie nie, oczekiwanie zgodności historycznej to nie rasizm, to zwyczajna normalność. Lewaczki już płaczą i tupią nóżką przy fikcyjnych bohaterach, że przecież ta postać nie istniała, to można sobie wszystko zmieniać, ale w przypadku postaci historycznych jest już inaczej. Albo odwzorowujesz historię albo wypad.
Co do ocen, IMDB ma wywalone jajca, jedynie będzie bronić swoich lewackich paździerzy, być może nawet hajs za to dostali, ale kto wie. Bo nie uwierzę, że przez X lat działania nigdy nie zwrócili uwagę na problemy z ocenami.
Co do NIE, nieważne czy prowadzi Urban, to jego tuba marnej propagandy, a Smoleńsk i przed akcją dostawał zaniżone oceny.

SteelMike

No chyba, że Polacy grają starożytnych Egipcjan w "Faraonie" to spoko.

Lukasz_Broda

Jak w tamtych czasach mieli załatwić aktorów o ciemniejszym odcieniu skóry, którzy mówiliby po polsku? Zresztą, wiesz że starożytni Egipcjanie należeli do rasy białej? W tym wypadku nikt nie zmieniał rasy postaci, jedynie odcień skóry, a tutaj masz zmianę rasy. ;)

ocenił(a) serial na 1
SteelMike

Przecież PIS to lewactwo bez granic :)

Monochrome_herpestes

Gospodarczo być może, światopoglądowo konserwa.

ocenił(a) serial na 1
SteelMike

Zmień dilera:)

ocenił(a) serial na 1
gramin

Jesteś prześmieszny... na IMDB jest ocena 6,9 z czego 90% to ocena 1 znajdź mi taki wzór po którym taka średnia mi wyjdzie xD (na pewno to nie jest średnia ważona) Rasistowskich trolii ? W jaki sposób zweryfikujesz kto jest rasistą a kto nie (wysoka ocena-nie rasista, niska ocena- rasista ? xD) ? Może po prostu serial jest tragiczny i zasługuje na niską notę? Taka dygresja: Jedyną formą walki z rasizmem jest zaprzestanie mówienia o nim, a nie zakłamywanie historii i podlizywanie się pewnym społecznościom poprzez wciskanie ich przedstawicieli na siłę w miejsca w które nie pasują. Jak oglądam film o bliskim wschodzie to nie dziwię się że nie ma tam europejczyków o niebieskich oczach, jak oglądam film o mafiach w Tokyo to nie dziwię się, że szefem jednej z nich jest japończyk a nie np. latynos, więc skończ pi......ć o jakiś uprzedzeniach.

kackacper02

To jest średnia ważona. Można dobierać różne wagi, matematyczny analfabeto. ;)

Kastore

To jest średnia zidiocona. Wcześniej jakoś mieli gdzieś takie akcje masowego wystawiania niskich ocen, teraz ich pupa zapiekła? Czy może ktoś podpłacił, żeby nie było tak niskiej średniej? Albo stosują podobny wzór do każdego filmu z takim niby "zaniżaniem" albo wcale.

ocenił(a) serial na 1
Kastore

no to IMDB doeebało wagą ciężką :D

Kastore

Wagi można dobierać, ale nie od ocen, tylko od innych czynników wpływowych. Dobieranie wag od ocen jest najbardziej niedorzeczną matematyczną operacją, jakiej można dokonać. Równie dobrze, przy średniej arytmetycznej 1.1 i przynajmniej jednej ocenie od 1-10, mogli wpisać średnią 10, 9, 8, albo jakąkolwiek inną, która według nich byłaby wystarczająco wiarygodna dla nieoczytanego w temacie człowieka. Dlaczego? Bo można wpisać wagę 0 albo "prawie 0" dla każdej oceny, której nie chcemy liczyć. To nie jest żadna średnia ważona (jak w szkole, waga ustalana jest przez istotę danej oceny - najwięcej warte sprawdziany, najmniej warte oceny wyrywkowe, spontaniczne, dodatkowe.), bo nie ma żadnej wagi. To jest czysta manipulacja liczbowa i smutne jest to, że nikt tego nie widzi.

Chyba, że owa "waga" była ustalana przez jakiś istotny czynnik, jak na przykład średnia ocen użytkownika albo średnia odwrotność wariancji ocen użytkownika od ocen średnich innych filmów?
Co nie znaczy, że taka "waga" miałaby sens - wyniki dalej byłyby dziwactwem.
Jedyną sensowną wagą jaką jestem w stanie sobie wyobrazić byłoby zmniejszenie ważności użytkowników, oceniających filmy binarnie (na 1 albo na 10). Ale jeśli implementujemy taką "średnią ważoną" chcemy, aby była dostępna w każdym filmie, a nie tylko w wybranych filmach, które nam pasują. I to jest chyba największa manipulacja. Chcemy ważyć oceny? Dobrze, ale jak coś robimy, róbmy to skrupulatnie, a nie wybiórczo.

PS. Nie mam żadnego zaangażowania, jeśli chodzi o ten film, więc jeśli ktoś nie ma zamiaru komentować zagadnień matematycznych, proszę nie odpowiadać. =)

Jojo_24

Dziękuję za opinię, które wagi są niedorzeczne, a które nie są

kackacper02

Moim skromnym zdaniem, i nie tylko moim, historii się nie zmieni i nie powinno zmieniać " w naszych głowach". Biali w pewnym momencie naszej historii dosłownie zdominowali 4 kontynenty "robiąc co chcąc" i nie zmienimy tego. Może po prostu uczyć ludzi o tym co było i nie popełniać już więcej takich błędów, albo uczyć dlaczego były kolonie, bo być musiały i dlaczego upadły bo upaść powinny. Zamiast tego wpycha się czarnych aktorów nie tam gdzie powinni być ! Doszło do tego, że ostatnio wolę oglądać kino azjatyckie, bo tam jest jasny podział ról, nie ma "wydziwiania". Ale skoro takie "dzieła" jak to trafiają na podatny grunt, podszyte finansowaniem to nie ma się co dziwić że takie coś powstaje

Mauna_Kea

A gdzie powinni być twoim zdaniem czarni aktorzy, jeśli nie w filmach i serialach ?

ocenił(a) serial na 1
Szaroburo

Bajer z Bel-Air... Proszem szanobnego pana.

Szaroburo

napisałem, że na pewno nie tam gdzie ich być nie powinno.

Mauna_Kea

No ja rozumiem co napisałeś. Tylko zastanawiam , czy komentujesz wszystkie nieścisłości historyczne czy tylko kolor skóry cię mierzi? A no i jeszcze jak wy, rasiści , wyobrażajcie sobie taki casting do ról ,co? Na drzwiach plakietka : role tylko dla białych? Bo nie trzymamy się większości faktów które miały znaczenie, ale kolor skóry akurat jest ważny? Nie widzicie scenariusza? Gry aktorskiej? Muzyki? Pracy całej ekipy? Wiecie ile ludzi zaangażowanych jest w stworzenie takiego serialu? Ich pracy włożonej w cały projekt? Kolor skóry najważniejszy? Ludzie kochani. To jest KOLOR!

Szaroburo

film historyczny powinien się trzymać faktów - proste i logiczne ~!

Szaroburo

Jeśli by rzeczywiście włożyli sporo pracy w stworzenie serialu to zauważyliby, że prawdziwa postać historyczna wyglądała troszeczkę inaczej

Marnexx

Dużo rzeczy wyglądało inaczej. Język brzmiał inaczej. Jest wiele nieścisłości. Dlaczego tylko kolor skóry wam przeszkadza?

ocenił(a) serial na 2
Szaroburo

na polu bawełny ?

Mauna_Kea

Mnie nie dziwi, że rasista woli oglądać kino azjatyckie, gdzie rasizm ciągle ma się dość dobrze.

"Zamiast tego wpycha się czarnych aktorów nie tam gdzie powinni być !"
To jedno zdanie doskonale ukazuje rasistowskie myślenie.
Biali aktorzy mogą swobodnie decydować o wyborze ról, ale czarni aktorzy twoim zdaniem są już jacyś upośledzeni, nie są w stanie samodzielnie podjąć decyzji i ich trzeba "wpychać".
Ciekawe jak "niewpychanie" miałby wyglądać w praktyce?
W ogłoszeniu o castingu do filmu powinny być adnotacje "Nur für Weiße" czy coś w ten teseń?

gramin

i tutaj właśnie twoje myślenie sprowadza się do zawężenia pola widzenia. czarni powinny grać role czarnoskórych postaci/bohaterów, a biali białych, czy Azjaci azjatów. Tutaj nie ma nic rasistowskiego. W obecnych czasach pojawienie się w komentarzu słowa "czarny" nacechowane negatywnym komentarzem od razu cechuje nas Rasistami ^^ Śmieszni jesteście, pozdro

gramin

"Biali aktorzy mogą swobodnie decydować o wyborze ról" nie, nie mogą już od wielu lat, skończ kłamać bo się ośmieszasz.

ocenił(a) serial na 1
gramin

Rzucasz częściej "rasistami", niż Kowalski "Tuskami". Wybacz, ale to jest lekki obłęd.

kackacper02

Prześmieszny to jest taki mało lotny rasista jak ty, który serialu na oczy nie widział, ale ocenił go na 1.
O statystyce też pojęcia nie masz i się wypowiadasz.
Średnia arytmetyczna to nie jest jedyna średnia w statystyce. Są jeszcze inne średnie.
Średnią arytmetyczną można stosować wyłącznie wówczas, gdy rozkład głosów choć odrobinę przypomina rozkład normalny.
Jeżeli prawie 90% głosów to ocena 1 i większość z nich pochodzi od mężczyzn z przedziału 30-35 lat to jest to zorganizowana akcja trolli, którzy filmu nie widzieli, a nie realnych widzów.

Rasistów bardzo łatwo jest zidentyfikować.
Ty na ten przykład sam się wystawiasz, bo daję sobie rękę uciąć, że nie masz dostępu do Channel 5 i serialu na oczy nie widziałeś. A mimo to oceniłeś go na 1.
Więc może przestań pieprzyć głodne kawałki o tym, że serial zasługuje na niskie oceny.
Ta cała akcja jest wywołana wyłącznie waszym rasistowskim bólem du.y, że czarna aktorka zagrała brytyjską królową.
Mnie to nie przeszkadza. Ciągle powstają filmy w różnych niestandardowych konwencjach i dla mnie to jest ciekawe doświadczenie.
Np. historia Jezusa w konwencji hippie w Jesus Chist Superstar. To może być dla ciebie i innych rasistów szok poznawczy, ale ani Jezus ani jego uczniowie wcale nie wyglądali, ani nie śpiewali tak jak to jest tam pokazane.

gramin

„ani Jezus ani jego uczniowie wcale nie wyglądali, ani nie śpiewali tak jak to jest tam pokazane” – musisz być dość wiekowy, skoro widzialeś Jezusa, a zatem i mądry: nie ukrywaj tego.

ocenił(a) serial na 1
gramin

Jeśli rozwiniesz sobie szczegółową statystykę ocen tego serialu na IMDB, zobaczysz, że na 22 tysiące ocen na więcej niż 3 punkty oceniło ten serial zaledwie 440 osób, zaledwie 2% wszystkich opinii. Żeby z tej sytuacji uzyskać średnią ocen na poziomie 5.4 potrzeba naprawdę kreatywnej średniej ważonej, godnej np. tego co Łukaszenka zrobił podczas ostatnich wyborów, odrzucając głosty 9x% trolli głosujących na jego przeciwniczkę. Można oczywiście nazywać to średnią ważoną, formalnie pozostaje to średnią ważoną, ale w praktyce jest to zwyczajne i bezczelne oszóstwo.

> Rasistów bardzo łatwo jest zidentyfikować.

Oczywiście. Stanowią przecież 98% głosujących. I co gorsza ten wredny, ogólnoświatowy Ku Klux Klan nie tylko wystawił serialowi tak niską opinię, ale też trzymał za ręce wszystkich tych, którzy chcieliby zagłosować inaczej ;)

Ja rozumiem, że można sobie mentalnie żyć w swojej własnej rzeczywistości, ale jeśli ta rzeczywistość rozmija się z rzeczywistością pozostałych osób w takim stopniu jak wzmiankowany serial z prawdą historyczną, to wyznawca podobnych teorii spiskowych naraża się jedynie na śmieszność.

phoebe_Freja

:) Czy na tym forum jest jakaś opcja dzięki której mógłbym poczytać sobie wszystkie Twoje komentarze Phoebe? To prawdziwa uczta dla intelektu ;)

ocenił(a) serial na 1
Wake_up_sheep

Chyba nie ma.

Ale jaka tam zaraz "uczta". Ja tylko podaję fakty i wyciągam wnioski. W odróżnieniu od tych, co chcieliby zaczarować rzeczywistość nowomową.

gramin

Piszesz:
"czarna aktorka zagrała brytyjską królową. Mnie to nie przeszkadza."

A dobrze zagrała? Inni aktorzy? W ogóle czy polecasz ten serial? Nie widzę Twojej oceny dlatego pytam, a o dziele tym dowiedziałem się zaledwie kilka dni temu. Lubię kino kostiumowe, historyczne m.in właśnie z tego okresu i zastanawiam się czy nie zacząć oglądać. Być może to nie jest właściwe miejsce, by szukać zachęty ale bardziej chodzi mi o w miarę obiektywną ocenę kogoś bezstronnego i jako tako znającego się na rzeczy kto widział ten serial.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
gramin

Aaahahahahahhahahha :D

ocenił(a) serial na 1
gramin

>Niczego na IMDB nie sfałszowali. Po prostu obliczyli średnią ważoną, a nie arytmetyczną<

Tylko metodologii tego liczenia nie podali :D Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones