Barbarzyńcy
powrót do forum 1 sezonu

nareszcie

ocenił(a) serial na 8

tak wiem jestem rasistą czy czym tam (i jak nigdy nie byłem to przez Netflixa się nabawiłem), ale nareszcie mamy Netflix original historię związaną z historią i barbarzyńcy germańscy są ... tak biali, coś niespotykanego w skali świata Netflixa... już nie wspomnę o braku (narazie) innych naleciałości poprawności politycznej.

przemo_7792

Nie jesteś rasistą. Dzięki za info o serialu, jak zobaczyłem, że to Netflix to pierwsze co mi przyszło do głowy, to właśnie pytanie czy będzie tam propaganda tego i owego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
MaTi75In

buahaha wiedziałem... co za beznadzieja

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
przemo_7792

nie chwal dnia przed zachodem słońca ;) jakiś wątek lesbijski pewnie się pojawi

ocenił(a) serial na 9
kocur75_filmweb

Ale się nie pojawił, właśnie skończyłem oglądać wszystkie odcinki

Catullus_2

Dwóch żołnierzy spało razem nago w namiocie. Orgia u jednego z plemion, dwóch wojów tańczy razem trzymają się za zadek.

użytkownik usunięty
derro

Mam wrażenie, że polska cebula ogląda filmy i seriale tylko po to, by z premedytacją wykrywać i piętnować wszystkie wątki homo, nawet jeśli to tylko nic nie wnosząca do fabuły dwusekundowa scena pokazująca dwóch nagich gości w namiocie. Żenada.

Problem nie jest w polskiej cebuli tylko w szaleństwie jakie ogarnęło świat. Szczerze mówiąc spodziewałem się po Netflixie czarnych Germanów.
Nie mam nic przeciwko kolorowym aktorom, ale dopóki Azjata nie zagra Zulusa to ... :)
chodzi o zachowanie pewnej logiki i prawdy historycznej - co innego artystyczny performance co innego serial czy film historyczny.
Co do wątków homo - gdzie mają prawo i sens być niech sobie będą, gdzie nie mają prawa być, tam ich być nie powinno.
Germanie traktowali zajmowanie się kobiecymi czynnościami jako hańbiące. Hańbiący był też homoseksualizm czy hermafrodytyzm. I można sobie to oceniać wg dzisiejszych kryteriów (co już jest błędem metodologicznym) i można próbować to naprawiać - co jest nie tylko kłamstwem historycznym ale przed wszystkim nosi znamiona orwellowskiej nowomowy, usuwania prawdy, totalitarnego narzucania jednej ideologii, wizji świata, narzucania jedynie słusznych poglądów i prześladowania innych. Brzmi znajomo?

Wiadomo, nie rozumiem, jak jakiś polaczek w ogóle śmie coś zarzucić wspaniałym ludziom z zachodu. Cebulactwo i tyle.

derro

Ale ty zdajesz sobie sprawę z tego, że tam nie było (przynajmniej wśród żołnierzy) piżamek i podomek? XD W starożytnej Grecji zawody olimpijskie również odbywały się nago i dlatego kobiety nie miały tam wstępu. To, że dwóch żołnierzy śpi nago w jednym namiocie świadczy tylko o tym, że dzielą wspólnie namiot i w nim śpią, bez żadnych podtekstów. To, że podczas orgii dwóch barbarzyńców złapało się za tyłek, też o niczym nie świadczy, bo to czysto samcze zachowania po alkoholu, w piłce nożnej czy w futbolu amerykańskim zawodnicy również klepią się po tyłkach i świadczy to niby o ich testosteronie i heteroseksualności. Sam fakt, że wyczulony jesteś na takie sceny może sugerować, ze szukasz ich, bo się nimi personalnie podniecasz i oceniasz innych swoją niepewną seksualnością... XD

Catullus_2

Walczące w bitwach kobiety w tamtych czasach (nie tylko u plemion germańskich) to też aberracja. Oprócz kwestii rasowych i sodomickich warto też zwracać uwagę na ten aspekt propagandy NWO, który przedstawia kobiety w rolach męskich, wręcz wojowniczych. To jest nawet groźniejsze, niż podkładanie czarnych aktorów pod białe postacie historyczne. Chodzi o to, by zohydzić kobietom kobiecość. Kolejny aspekt współczesnej rozkładowej inżynierii społecznej.

miotacz plomieni

Bez kitu. Chłop serio musiał oglądać tekst z głównym nastawieniem na wypatrywanie gejów / lesbijek :D Obejrzałem uważanie cały serial i nie widziałem tam żadnych scen, w których chłop łapie się z chłopem za tyłek (a nawet jeśli, to dobrze to wyjaśniłeś), a on doszukał się takich smaczków zapewne trzecioplanowych :D

Catullus_2

Zapraszam do obejrzenia 1-go odcinka 2-go sezonu. Już MAMY wątek gejowskiego romansu i to pomiędzy dwoma Germanami ;-) PS. Nie jestem homofobem bo to oznaczałoby strach i lęk przed tym środowiskiem. Jedyne co czuję to obrzydzenie.

kocur75_filmweb

i zapomniałeś że w co drugim serialu netshits jest ORGIA, czyt. SEKS GRUPOWY, KAŻDY SIĘ WALI Z KAŻDYM.
R U C H A N I E XD
I przeważnie to jest tak bez sensu wrzucone bo tak XD

przemo_7792

No widzisz, nawet w Rzymie homoseksualizm był czymś naturalnym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
procesk

Przypominam, że Rzym upadł!!!

Leszy2

Miałem namyśli serial Rzym HBO , jeden z najlepszych seriali tego typu w historii, prawdziwy klasyk.

procesk

Skoro homoseksualizm był w Rzymie czymś normalnym, to dlaczego rzymscy politycy ciągle wyzywali się łacińskimi odpowiednikami słowa na p****? Homoseksualizm często zdarzał się w rzymskiej elicie i był częściowo tolerowany, ale wciąż postrzegano go negatywnie, szczególnie poza ścisłą elitą.

przemo_7792

Znowu prawicowe oszołomy pakują wszędzie swój rasizm i wciskają innym swoje chore poglądy. To jest koszmar, do jakiego punktu doszliśmy, że nie można się obrócić, żeby zaraz nie wyskoczył jakiś nazista krzyczący o kolorze skóry, albo innych bzdurach.

ocenił(a) serial na 7
Nnorm

Niektóre komentarze faktycznie "na poziomie". Niemniej jednak źle ogląda mi się produkcje, gdzie na siłę wrzuca się czarnoskórych aktorów. Tak samo nie chciałbym, żeby kiedyś Nelsona Mandelę zagrał biały blondyn.
Tymczasem wątek homoseksualny byłby tu jak najbardziej na miejscu, jako że w tamtych czasach był raczej normą.

konrad_kacper

Rzecz w tym, że autor wątku nie tylko jest rasistą, ale nie ma elementarnej zdolności analizowania tego, co widzi. Netflix, owszem, ma w ofercie mnóstwo seriali i filmów fantasy albo bardzo luźno traktujących historię, które są po prostu rozrywkową pulpą, głównie dla młodzieży. Zgodność z realiami historycznymi jest tam trzeciorzędna, ważniejsze, żeby była akcja, i żeby współczesny widz, zwłaszcza z wieloetnicznych USA mógł się odnaleźć i identyfikować. Ale ma też produkcje, w których rzeczywiście chodzi o w miarę realistyczne oddanie jakiegoś wycinka historii – jak "Barbarzyńcy" właśnie, ale wcześniej "Król wyjęty spod prawa" o Robercie Bruce, albo "Król" o Henryku V. To są po prostu zupełnie odmienne konwencje, a nieumiejętność ich odróżnienia świadczy o odbiorcy, nie Netfliksie.

_koriat_

Ostatnio przeczytałam pod "Rewolucją", że jest jest mało wierny historycznej rewolucji francuskiej XD I jak tu z czymś takim dyskutować?! XD

konrad_kacper

Kiedyś bo jeszcze w latach siedemdziesiątych biali grali postacie innych ras (np rdzennych Amerykanów , Azjatów , czarnoskórych itd) i jakoś wśród was nie słyszę i nie widzę obrońców tych ludzi. Czyżby jednak tekst "ja nie jestem rasistą ale asfalt....itd." Ludzie opamiętajcie się to zwykła sprawiedliwość dziejowa. Kiedyś biała rasa była oprawcami i nadzorcami niewolników teraz przyszedł czas zapłaty. Zamknijcie więc wasze obmierzłe ryje i siedźcie cicho póki możecie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rok_niebezpiecznego_%C5%BCycia

miko_klimkiew

Rok niebezpiecznego życia tu też Indonezyjczyka gra biała osoba.

miko_klimkiew

Sam zamknij ryja ignorancie;) Pojęcia nie masz co za bzdury wypisujesz. Argumenty na poziomie dziecka z młodszych klas szkoły podstawowej... wstyd:)

miko_klimkiew

Ja sobie nie przypominam, żeby moi biali przodkowie byli oprawcami i nadzorcami niewolników. Natomiast jakieś 9x% moich przodków było pańszyźnianymi niewolnikami. Ja się domagam zatem sprawiedliwości historycznej i tego, żeby teraz Słowianie mogli grać wszystkie role niezależnie od rasy postaci.

miko_klimkiew

To oddaj im swoją matkę, córkę, żonę xd

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Nnorm

Jak widać punkt widzenia zależny od punktu siedzenia:) Równie dobrze mogę napisać:
Znów te lewicowe oszołomy wciskają wszędzie swoje dewiacje seksualne i chore poglądy. To jest koszmar, do jakiego punktu doszliśmy, że nie można się obrócić, żeby zaraz nie wyskoczył jakiś lewak krzyczący o swoich preferencjach seksualnych na kolejnej paradzie, albo innych bzdurach.

Każdy ma prawo żyć jak uważa, ale zaczyna być to męczące, jeśli mniejszość narzuca się większości w coraz bardziej nachalny sposób, a czego lewacy też nie rozumieją, bo przecież kto ich nie popiera, jest od razu rasistą, nazistą i homofobem, co ostatnio jak widać stało się bardzo popularne, wytykać osoby, które mają odmienne zdanie.

Dlatego radzę się odciąć od źródeł wszelkiej propagandy i zacząć myśleć samemu i przyjrzeć się temu z boku

spec_naz1

nic dodać, nic ująć ...

użytkownik usunięty
spec_naz1

Pełna zgoda.

spec_naz1

"Jak widać punkt widzenia zależny od punktu siedzenia..." W punkt!

ocenił(a) serial na 8
spec_naz1

Niech jeszcze sie zesraja moze ze homoseksualizm nie istnial w starozytnosci to w ogole bekne

spec_naz1

Po pierwsze to w starożytnym Rzymie na ścianach rysowano rysunki penisów, cipek i aktów seksualnych (również homoseksualnych) jako naturalną scenę z życia, którą się celebrowało. Stosunki z mężczyznami nikogo nie dziwiły i nie były traktowane jako mniejszość, a jako normę społeczną. Zaprzeczanie faktom oczywistym jest wynikiem XIX walki Kościoła z homoseksualizmem i utworzenie konwentu "wzorca rodziny" w jaki wierzą tacy ludzie jak twórca posta, czy tego komentarza. A sam twórca posta, gdyby nie był homofobem, to by absolutnie nie zwracał uwagi na to, czy w serialu jest wątek homoseksualny czy nie... nie każdy po prostu rozumie czym jest homofobia i że to, że przez wiele lat nie było się wystawianym na opinię, nie oznacza, że nie jest ona homofobiczna. To, ze świat się zmienił na bardziej tolerancyjny nie oznacza, że ludzie też nie powinni. Mamy obecnie w telewizji przykład kardynała, który nie może zrozumieć, że skończyła się tolerancja, dla pewnych zachowań i autor posta też powinien zastanowić się nad zmianą, a nie twierdzić, ze nie jest homofobem, bo nie pobije geja na ulicy, tylko pozwoli mu żyć (cóż za łaska!!!).

ocenił(a) serial na 7
magdaxd

Sorry ale to jest nieprawda. Homoseksualizm jako taki nie był dobrze widziany w ogóle społeczeństwa. Do tego mylenie aktu homoseksualnego i związków homo. bo to absolutnie nie jest to samo. Ot np w Grecji gdzie akty homoseksualne były ok, o tyle związki mogły być karane śmiercią bo ktoś nie posiadający żony był nikim, a nie posiadający dzieci był nawet bardziej.
Do tego rozróżnienie na to kto był stroną aktywną a kto pasywną.
I mówię to jako ktoś kto nie ma nic przeciwko homoseksualizmowi ale ideologiczne okulary przez które patrzą ludzie na lewicy (I mówię to jako centro lewak) jest po prostu bardzo irytujące.

Ps wrzucanie tak ni z tego ni z tamtego jakiegoś kardynała jest najszaleńszym przykładem o czym mówię, brakuje tylko odniesienia do pewnej partii politycznej.

Ps 2 Serial jest pełen białych, role kobiet nie są na silę wciśnięte itp czyli jednak można zrobić taki serial. I co jest o tyle zabawne że byli legioniści z bliskiego wschodu i Afryki północnej ba byli nawet czarni (chociaż rzadko ale jeden mógłby by być)

peruniec

Rzymianie nie byli Grekami tylko Włochami. Więc trochę poszalałeś geograficzne. Ogólnie rzecz biorąc napisałeś "nie masz racji bo w Grecji" w odniesieniu do imperium rzymskiego.

Kolejna sprawa to nie wiedziałam, że można sypiać z mężczyznami i nie być gejem bo posiada się żonę...

Ad.ps1. Nie nawiązuję tu do żadnej partii politycznej. Nie wiedziałam, że Kościół jest nieodłączną częścią jakiejś partii. Przykład kardynała jest adekwatny, bo on również zdziwił się tym, że świat się zmienił i to, co on postrzegał przez lata za "dobro Kościoła" dziś jest postrzegane jako ukrywanie pedofilii, co znacząco szkodzi postrzeganiu Kościoła. To samo tyczy się homofobii czy ksenofobii. To co kiedyś było normą, dziś już nie jest i należy dostosować się do panujących współcześnie standardów.

Ad.ps2. Owszem serial jest dobrze zrobiony i doszukiwanie się, że coś jest nie tak, bo to normy współczesnej kinematografii narzucają wciskanie takich czy innych wątków jest tu totalnie nieadekwatne i świadczy jedynie o poglądach homofobicznych i ksenofobicznych.

ocenił(a) serial na 7
magdaxd

Włochami nie byli, bo to anachronizm.
Rzymianie bardzo zależy od czasów. Wczesna republika to zdecydowane potępienie jako uleganie rozpuście, potem w wyższych sfera społeczeństwa było to akceptowalne ale znowu jako akt nie jako związek. Do tego duzo bardziej jako strona aktywna. A same akty były dużo bardziej częścią po prostu częścią rozbuchanych orgii itp. Np legionista który był złapany jako strona bierna w akcie homo był karany śmiercią, ten od strony aktywnej był karany czymś jak chłosta.

Dalej jeśli nie odróżniasz seksu homoseksualnego od homoseksualizmu to sorry. według ciebie każdy więzień uprawiający takie akty jest gejem?
Do tego jeśli już się kłócić to większość osób jest bi ;)
A co do żony mężczyzna nieżonaty w Rzymie był traktowany jak nieletni i był całkowicie we władzy głowy rodu, do nawet kary śmierci.

AD 1, sorry ale to jest dokładnie ten sam kaliber co porównywanie do partii politycznej o czym zresztą pisałem . A nie o tym że pisałaś o partii politycznej ;)
A to że według ciebie to jest dobre porównanie to jest właśnie fiksacja na jakiś temat.

AD 2 Sorry ale jest tyle przykładów wrzucania wszędzie poprawnych politycznie wątków tylko po to żeby je wrzucać a potem krzyki o rasizm jeśli ktoś je krytykuje. Co jak serial ze starożytnej Grecji z czarnymi grekami, czy wrzucanie wątków homo wszędzie i to nie jakoś pokazując realia ale jak z naszych czasów z krajów zachodnich. Albo chociażby jaka była afera kiedy cześć ludzi krytykowała możliwą czarną ciri w wiedźminie

peruniec

Jeśli uważasz, że można być heteroseksualny i uprawiać seks z mężczyznami to lubisz się oszukiwać i naprawdę nie pogrążaj się już ;)

Porównywanie więziennych gwałtów do seksu homoseksualnego jest po prostu z d...py. Czyli, że kobieta gwałcona uprawia miłość? A co do więźniów, którzy gwałcą, to tak... oni mają skłonności homoseksualne nawet jeśli temu zaprzeczają.

Co do kardynała, to odnosiłam się do konkretnego kardynała, a nie do Kościoła. Swoją wypowiedzią tylko potwierdzasz, że pojęcia nie mam o czym pisałam i błędnie zinterpretowałeś moją wypowiedź jako antyklerykalną.

Nie analizuję nasycenia homoseksualizmu w filmach i nie jest on nienaturalny dla mnie. To, że ktoś to robi świadczy tylko o jego homofobicznym podejściu w życiu i braku zrozumienia, że tabu już się skończyło. To, że ktoś nie ma na czole napisy "gej" nie oznacza, że oni nie istnieją. Istnieją wśród twoich bliskich, sąsiadów, znajomych i być może twoje zachowanie właśnie sprawia, że przed tobą o tym nie mówią, ale oni istnieją. Nawet, gdy tobie wydaje się, że jest ich garstka. Nie raz rozmawiałeś, rozbierałeś się, kompałeś w obecności geja i nawet o tym nie wiedziałeś.

... chociaż z twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś zwolennikiem teorii, że "raz w dupę, to nie gej" (może z własnych doświadczeń to wnioskujesz ;))

ocenił(a) serial na 7
magdaxd

Sorry ale naprawdę poczytaj sobie różnice aktu homo and a bycie osobą homo. Bo to nie jest to samo a może być po prostu częścią eksperymentów. A twoja podejście jest właśnie dokładnie takie jak jakiś homofobów bo dla cibiej jest tylko tak albo tak i nie przyjmujesz do zrozumienia że tak nie jest. Do tego homo heter to jest tak albo nie ale skala. dlatego więcej jest osób bi niż homo co przy okazji przeczy twoim dalszym wywodom.

Więźniowie gwałcący w wiezieniach nie są gejami tylko jest to sex zastępczy i akt dominacji.

Dalej ilość osób homo to zależnie od danych 10-20% ale to w ogóle nie o to chodzi.
tylko o to że wiele filmów i seriali żeby nie być oskarżanym przez lewice ma taką listę wątków które powinny się pojawić. jak osoba homa, nie biała, silna kobieta itp I jest to często robione z finezją sowieckiej propagandy bo dana postać jest absolutnie zbędna w historii i jest takim jednowymiarowym przedstawicielem jakiejś tej cechy.
Jest to całkowitą odwrotnością tego jak taki watki powinno się pokazywać jak np w serialu Spartakus czy Aleksandrze.
I zabawny jest zarzut o analizowanie czegoś pod jakimś kontem i do tego jeszcze jakieś całkowicie blednę projekcje co ja uważam i myślę .
To ze mi coś co nie pasuje do serialu czy filmu bo jest ahistoryczne czy po prostu jest wątkiem wrzuconym na siłę nie ma nic wspólnego z moimi poglądami na cokolwiek bo nie jest to problem ideologiczny a przynajmniej dla mnie bo dla ludzi którzy cisną takie rzeczy jest.

I jeszcze co do kardynała, mówisz że nie jest to antyklerykalne ale jednak wrzuciłaś przykład kościelny który zresztą miał być porównaniem do czegoś negatywnego więc sorry ale jak ja mam to odbierać?

peruniec

Zacznę od kardynała Dziwisza, bo dalej nie rozumiesz, że jego rola nie była w Kościele rolą zatajania przestępstwa pedofilii w Kościele, a dbanie o dobry wizerunek instytucji Kościoła. W latach 90 i wczesnym wieku XXI, to co robił było z punktu widzenia klerykalizmu dobre i całe życie starał się służyć w celu sprawowania pieczy nad dobrym wizerunkiem Kościoła. Czasy się zmieniły, ale jego podejście do "dobrego wizerunku" już nie. Jako stary człowiek nie był w stanie ewoluować myślowo, więc gdy wyszły na jaw jego działania względem pedofilii w Kościele on po prostu nie był w stanie zrozumieć, co zrobił źle, że ostatecznie został rozliczony negatywnie. Zostanie zapamiętany jako "ten zły kardynał" mimo że całe życie działał dla dobra Kościoła. Nie ma w tym antyklerykalizmu. To, że był kardynałem jedynie eskaluje jego czyny zaś w mojej ocenie intencje miał czyste. Nie oceniam go jako człowieka, nawiązałam do niego, bo jest doskonałym przykładem człowieka, który nie zmienił sposobu myślowego i został bardzo surowo oceniony przez ludzi myślących współcześnie.

Jeden ksiądz kiedyś powiedział mojej mamie, że mężczyźni uprawiają seks dla sportu. Nie jest to prawda. Mężczyźni traktują seks bezuczuciową tylko wtedy, gdy nie mają osoby którą kochają. Mężczyzna, który kocha nie zdradza i tak samo mężczyzna, który nie ma skłonności seksualnych do mężczyzn nie będzie z nimi sypiał. Dominację można uzyskać na wiele sposobów, przemocą, zastraszeniem, szantażem. Nie koniecznie jest do tego potrzebna przemoc seksualna. Jednak więźniowie że skłonnościami homoseksualnymi będą gwałcić by zaspokoić swoje potrzeby. Oczywiście taki więzień nie powie "hej, chyba jestem gejem", a zwali to na "zastępstwo" lub "dominację".

Oczywiście, że istnieje skala. Nikt nie jest w pełni hetero czy w pełni homo. Jednak coś deklarujemy i kwestia co czujemy przy zbliżeniu. Jestem osobą heteroseksualną, która ma pełną świadomość, że nigdy w życiu nie tknęła by osoby tej samej płci. Raz w życiu pocałowałam koleżankę, bo bardzo chciała sprawdzić swoje preferencje i czułam jakbym całowała brata... Nigdy więcej. Wiem, że to nie dla mnie. Choć umiem i często oceniam estetykę kobiecego wyglądu. Tak samo osoby biseksualne deklarują preferencje dla danej płci. Jedni decydują się na związki homoseksualne inni heteroseksualne i dobrze jest gdy są szczerzy ze swoimi partnerami.

Naprawdę uważasz, że coś wiesz, ale tak naprawdę nie wiesz nic na temat preferencji seksualnych u ludzi. Twoja cała ideologia opiera się na poczuciu wstydu z powodu odbytego stosunku z drugim mężczyzną i wmawianiu sobie usilnie "nie jestem gejem".

W moim odczuciu rzadko kiedy wątek homoseksualny jest zbędny, tak samo jak niezbędny. One są w filmach tak samo potrzebne jak w życiu. Są i nikt i nic tego nie zmieni, czy ci się to podoba czy nie. Twój problem polega na nadzwracaniu na to uwagi i szukanie w nim jakiegoś celu. Nie ma pokrycia w historii? Tak, legioniści spali nago, tak, spali w posłaniach zbiorowych i myślisz, że nie dochodziło u nich do potajemnych zbliżeń? To naiwne i głupie z twojej strony...

magdaxd

P.s. jesteś facetem, więc nie rób z mężczyzn istoty, która wsadzi penisa we wszystko byleby było ciepłe... Mężczyźni to nie zboczki seksualne, więc szanuj siebie i własną płeć, bo chyba nawet dobrze siebie nie znasz, a piszesz o innych...

ocenił(a) serial na 7
magdaxd

Powiem tak wątek kardynała zostawmy bo się nie zgadzamy i nikt nikogo nie przekona.

Sorry ale co do więzienie w ogóle się mylisz. serio poczytaj sobie coś o seksie zastępczym i dominacji w wiezieniach gdzie gwałty są jednym z przejawów upadla i dominacji a jednocześnie seksem zastępczym. Który też występował występuje w miejscach gdzie nie ma kobiet.
A co do niezdradzania bo kocha to jest to bardzo naiwne myślenie bo można i kochać i zdradzić co dotyczy tak kobiet jak i mężczyzn. co jest czystym połączeniem pociągu seksualnego i braku siły woli.

A nie pomyślałaś o tym o że twoje odczucia do twojej własnej płci są winą wpływu kulturowego i otoczenia? czyli ogólnie Polski.
Bo np super zdziwiło że na zachodzie europy nastolatkowie, chłopcy co jest ważniejsze mogę się pocałować jako wyzwanie i nie jest to źle odbierane raczej zabawne, u nas nie do pomyślenia.
Dalej ty chyba nie rozumiesz czym jest biseksualizm bo to nie jest tylko pociąg do danej płci ale możliwość do zakochania się w obu płciach.

LOL daruj sobie jakieś personalne próby analizy mnie bo mnie nie znasz i to raczej ciebie pokazuje w złym świetle.
I jeśli już tak się bawimy to poza watkiem kardynała wspomniałaś drugi raz o kościele co pokazuje twoją fiksację połączona z całkiem konserwatywnym podejściem które ukrywasz pod płaszczykiem otwartości. Widzisz też mogę tak napisać.

Na koniec twoje uwagi do wątków homo pokazują że w ogóle nie rozumiesz o czym mówię i patrzysz na to ideologicznie na co bardzo wskazuje ten fragment
"W moim odczuciu rzadko kiedy wątek homoseksualny jest zbędny, tak samo jak niezbędny. One są w filmach tak samo potrzebne jak w życiu. "

Bo pokazuje tylko że nie odróżniasz prawdziwego życia od złych scenariuszy.
Więc napisze jeszcze raz.
Zły scenariusz to taki gdzie masz wątki i postacie które do niczego nie służą, nie posuwają fabuły naprzód nie są częścią jakiejś Lini fabularnej nie mają jakiegoś przesłania itp.
I żeby to tobie uzmysłowić to posłużę się neutralnymi światopoglądowo przykładami jak.
Wrzucanie reklam jakiejś firmy czy to jako przedmioty z logo czy idityczne kwestie które w ogóle nie mają sensu.
Wrzucanie do taniego filmu 1 minutowej sceny ze znanym aktorem bo wtedy można nim przyciągać widownie.
więc jeśli masz film czy serial w którym jest postaci homo która jest tam gdzieś w tle ale musi mieć jedną kwestię gdzie powie że jest osobą homo, i to się nazywa po angielsku Token.

Dalej twój fragment o nagich legionistach pokazuje całkowicie twoje anachronistyczne myślenie. Bo tak spali nago bo takie mieli zwyczaje i tylko tyle nic z tego nie wynika, to że teraz było by to uznane ze zachowanie gejowskie znaczy nic.
W krajach arabskich meżczyzni chodzą za rękę i całują się czasami nawet w usta na powitanie i jest to zachowanie 100 hetero, po prostu kultura.
W średniowieczu i później serce było symbolem męskości więc rycerze miewali miecze w serduszka, tak samo kolor różowy do niedawna był kolorem chłopców nie dziewczynek ale osoby które nie mają o tym pojęcia wyciągają z powodów ideologicznych głupie wnioski.
A co do samych aktów homo legionistów to jak już pisałem było to karane, najprawdopodobniej cały namiot byłby więc tak jest to raczej mało prawdopodobne co nie znaczy ze się nie zdarzało. ale znowu gdyby taka scena była w serialu o germanach gdzie rzymian pokazuje się minimalnie to byłby całkowicie zbędny wątek.

I jeszcze na koniec we wcześniejszej wiadomości napisałaś
" i być może twoje zachowanie właśnie sprawia, że przed tobą o tym nie mówią,"

I wyobraź sobie że dla mnie nie ma absolutnie znaczenia jaka jest czyjaś orientacja i jak nie interesuje mnie co ktoś robi z dziewczyną dlaczego miało by mnie obchodzić co robi z chłopakiem?

peruniec

Nie doczytałam, bo naprawdę mam wrażenie, że rozmawiasz z kimś innym lub dawno zapomniałeś o czym jest rozmowa.

Moja wiedza na temat Kościoła wynika z wiedzy praktycznej. Przez 10 lat byłam ministrantem, przez 8 najstarszym, czyli tym co decyduje o przebiegu mszy od strony posługi ministranckiej. Nie mam zafundowania na tym punkcie, ale wiedzę o tym jak ten świat wygląda od kuchni. Obecnie jestem niepraktykująca i wpłynęło na to, to co zobaczyłam i usłyszałam. Akurat przy kardynale Dziwiszu mieliśmy konkretne rozporządzenia i brzmiały one "nie ma nas być na plebanii. Wejść, wyjść, nie rozmawiać, nigdzie się nie kręcić". Ale możesz mieć inną wiedzę na temat tego człowieka... Może podziel się nią...

Kolejna sprawa to twoja niezdolność czytania ze zrozumieniem. Tak się zafiksowałeś na swoje racje, że powtarzasz po mnie to samo i twierdzisz, że nie mam racji... W tym momencie stwierdziłam, że nie warto czytać reszty, bo kompletnie nie zrozumiałeś co napisałam, a i tak walczysz... Totalny bezsens...

Mam przedziwne przeczucie, że już nawet nie pamiętasz kontekstu seksu homoseksualnego w filmie. Może napisz o jaką konkretnie scenę homoseksualnego seksu był zbędny... Coś czuję, że jej nie pamiętasz...

peruniec

Ty chyba jesteś jakimś trolem opłacanym przez Niemiecką propagandę xD jeśli uważasz że dodawanie homo do filmów i seriali jest czymś pożądanym i że to się dobrze ogląda przez większości normalnych,zdrowych ludzi . Jeszcze 10 lat to było nie pomyślenia aby coś takiego było w filmach,serialach teraz ludzie na głowę od tego turo lewactwa.

ocenił(a) serial na 7
ddddd21

LOL wyobraź sobie że takie osoby istnieją więc jeśli jest to dodane z sensem to mi to nie przeszkadza.
A argument o tym że jest to nie do pomyślenia bo kiedyś tak nie było jest po prostu śmieszny. Kiedyś nie było kobiet w głównych rolach czarnych w USA. Albo z innej beczki kiedyś niedomyślenia w Niemczech było żeby nie traktować Słowian jako podludzi i co może było dobrze? ;)

ocenił(a) serial na 1
magdaxd

Włochami?

Marcyllus

Rzym to stolica czego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones