Continental: W świecie Johna Wicka (2023)
2023 Continental: W świecie Johna Wicka 2023, odcinek 1

Towarzysze broni

Night 1: Brothers in Arms 1h 27m
7,1 595
ocen
7,1 10 1 595
Continental: W świecie Johna Wicka
powrót do forum 1 odcinka

Zamiast tego powiem że to bardziej przypomina mi świat Gotham niż Johna Wicka. Dodam jeszcze że operowanie światłem jest tragiczne, nawet jak chcieli odwzorować ten styl lat 60s to nie znaczy że podczas scen walk z wątłymi żarówkami, mamy mieć istną ciemnicę na ekranie.

ocenił(a) serial na 6
oleksiey2000

Chyba 70-tych

ocenił(a) serial na 6
DJVDV

Nie byłem pewny więc strzelałem w ciemno.

ocenił(a) serial na 9
oleksiey2000

No to wymień, a nie się chwalisz xD
A co Ci tu przypomina Gotham?
po Twoim komentarzu bałem się czy jest aż tak 'ciemno nagrany', ale bez przesady, nie odczułem żeby oświetlenie przeszkadzało w odbiorze.

ocenił(a) serial na 6
JangoFett

Przyznaję wtedy oglądałem gdzie indziej niż u siebie to rzeczywiście nie jest aż tak ciemny, chociaż współczuję tym co mają gorzej zoptymalizowany telewizor ale wciąż uważam że to był kompletny chaos.  Po drugie cała scena gdzie gość skoczył przez okno, wykonanie było bardzo tandetne, wręcz przesadzone jak coś co można było zobaczyć w Gotham a gdzie policja? Żadnego śledztwa, pytań? Nie, parę scen później widzimy przejeżdzającą policję i patrol na koniu. No właśnie sama obecność policji sprawia że całe uniwersum Wicka jest tak durne jak wielu twierdzi bo okazuje się że jednocześnie jest i jej nie ma. To było dopiero 20 minut. Dalej już nie miałem ochoty oglądać, może potem dokończę odcinek gdy niesmak mnie opuści.

ocenił(a) serial na 6
oleksiey2000

Też jak chodzi o styl kręcenia jest mało Wickowy a właśnie jak Gotham.

oleksiey2000

Pełna zgoda co do światła. Musiałem podkręcać sztucznie tv, żeby w nocy cokolwiek zobaczyć prócz twarzy bohaterów i ubrania ciemnoskórej aktorki. W 1odc do przejścia, ale w drugim wyłączyłem w połowie i nie wiem, czy wrócę. Nowy Batman podobnie-oglądany w kinie to klimat nie do podrobienia, ale w domu męka dla oczu.

ocenił(a) serial na 7
sufferwell1

To musi byc wina telewizora. U mnie odpala sie hdr do tego tryb filmowy i w ciemnych scenach jest super. To co ma byc widoczne jest. Genialnie to wyglada ale fakt ze telewizor raczej mam z tych lepszych

g_Oral

No to u mnie jak u poprzednika, ciemnica kompletna.
Bardzo źle się to ogląda i po prostu męczy.
Telewizor z racji oczywistego zainteresowania kinem to też topowy model…

ocenił(a) serial na 7
yeti89

a masz wlaczony profil koloru obrazu filmowy? byc moze masz tez wlaczone jakies ustawienia ECO i nawet o tym nie wiesz.

yeti89

Problem właśnie z tymi tv nowymi, że chcą być "mądrzejsze od radia" ;) I psują nam rozrywkę czasem tymi niby bajerami. Myślę, że sam twórca wiedział co robi i poprawianie czegoś na siłę, wymuszanie efektów przez tv kończy się takimi rzeczami.

Fryzomaniak

Przecież napisałem wyraźnie że tv jedzie na ustawieniach zalecanych na forach, nie na żadnych auto czy eco.
A jeśli w wielu miejscach o tym piszą to co musi być na rzeczy, rozumiem zamysł wizualny i artystyczny ale musi on być zrobiony tak żeby dało się wygodnie oglądać . W końcu to kluczowy element

yeti89

I ten zamysł działa w większości dobrze - tylko niektórym odbiorcom nadajniki psują rozrywkę. Proponuję wymianę tv a nie szukanie po forach magicznych ustawień, które miałyby to wszystko naprawić.

Czasem naprawdę te topowe modele zamiast pomagać przeszkadzają.

Fryzomaniak

Czytaj ze zrozumieniem.
Mam naprawdę jeden z najlepszych modeli tv i nie chodzi o to że się chwalę ale wiem że idzie wydusić z nich więcej niż na fabrycznych ustawieniach.
Znajomy który był przedstawicielem od sony miał zapisane osobne ustawienia pod każdy i musiał je wgrywać przy wizytacjach w salonach.
Więc to nie szukanie magicznych rzeczy na forach tylko fakty.
Każdy tv da się podrasować, ale nie zrobisz tego na ślepo.
A rada o wymianie tv, sorry ale naprawdę sporo osób może pomarzyć o takim modelu a ty nie wiedząc nic o nim twierdzisz że trzeba go wymienić, zastanów się co piszesz i poczytaj co ja pisałem wcześniej.
Możesz też zajrzeć na inne strony filmowe gdzie temat tego serialu też jest wałkowany, napisz im że mają tv wymienić:)

yeti89

Ok ok rozumiem - nie przyjmujesz do wiadomości że Twój ultra-drogi-super-fajny TV może być gorszy od takiego za połowę ceny :)
Ahh polacy :)

Fryzomaniak

Ale się uczepiłeś tego tv.
specjalnie nie wspominałem o detalach bo wiedziałem że będzie z tego jakaś drama, zazdrościsz go czy co? Wytknąć komuś że ma przepłacony badziew nie mając pojęcia o szczegółach, ahh tylko polacy tak umieją:)
Ale do argumentu że mnóstwo osób z zagranicy też na to narzeka nie umiesz się odnieść, problemem jest tylko twoja zazdrość o mój przepłacony tv.
Niech tak zostanie, uznaję twoją rację i lecę do sklepu po tańszy tv, dzięki szefie!

yeti89

Ale co zmienia miejsce zamieszkania posiadacza telewizora? W sensie że jak za granicą mieszkają, to już ich zdanie bardziej się liczy czy co?

Słuchaj - jeżeli twój tv wymaga kombinacji w ustawieniach i debaty na forum, żeby dawać dobry obraz - to chyba coś jest nie tak prawda?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones