PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771383}

Dark

8,2 164 209
ocen
8,2 10 1 164209
8,0 23
oceny krytyków
Dark
powrót do forum serialu Dark

Irytujacy brak logiki

ocenił(a) serial na 8

Serial jest bardzo fajny, przyjemnie sie oglada, ale... Jest sporo scen totalnie irracjonalnych, co osobiscie troche mnie denerwuje. Najbardziej nie moge przetrawic sceny kiedy Urlich domysla sie, ze martwy chlopiec moze byc jego bratem i nie zleca wykonania badan na porownanie materialu genetycznego. Juz pomijam fakt, ze przegladajac stare zdjecia z albumu nie zauwaza, ze Mads jest ubrany w taka sama bluze jaka mial na sobie chlopiec znaleziony w lesie. Sledzczy nie zauwaza faktow, ktore slepy jest w stanie dostrzec, serio? Sceny tego typu sa duzym minusem serialu.

ocenił(a) serial na 8
dyszol

Ja po obejrzeniu całego sezonu nie potrafię zrozumieć tylko jednej rzeczy. Skoro starszy Jonas mówi do młodszego, że nie może go wypuścić, bo wtedy nie stanie się nim i że już raz przeżył tą rozmowę tylko będąc w zamknięciu to dlaczego nie wyciągnął z tego wniosków? Skoro znowu zrobił to samo, to oczywistym powinno dla niego być, że nie zlikwiduje tuneli tylko powtórzy pętlę czasową. Ma ktoś jakiś pomysł na wytłumaczenie tego?

ocenił(a) serial na 10
suineg

Może myślał, że jego poprzednik (starszy Jonas) po rozmowie z nim (młodszym Jonasem) jednak nie uruchomił tego urządzenia i stąd zrobiła się pętla czasowa, a on teraz wspaniałomyślnie uruchomi urządzenie, myśląc, że zakończy pętlę czasową.
Wiele kwestii już tutaj zostało poruszonych, ale nie zauważyłem, żeby ktoś poruszył temat Helge'go. Chodzi mi o to, że skoro Helge z 1953 roku w wyniku dotknięcia Jonasa przez ten "portal" przeniósł się do 1986 jako dziecko, to skąd w 1986 roku pojawia się dorosły Helge?

ocenił(a) serial na 10
handsome_Mikolaj06

Bo Helge kiedyś wróci / wrócił i dorastał - nie wiemy tylko w jakim czasie. Ba, stary Helge spotkał się z młodszym Helge (wypadek samochodowy).

ocenił(a) serial na 10
corsa90

a jak myslicie co sie stanie z malutkim helge który si eprzeniósł do 1986?

corsa90

Myślę, że Ulrich po prostu wypierał ten fakt.

ocenił(a) serial na 8
corsa90

Dla mnie w tym serialu największą nielogicznością jest sposób pies przeszedł przez drzwi lub dlaczego nikt nie zauważył, że Mikkel wygląda tak samo, jak Michael.

Więcej na ten temat napisałam tutaj:
https://literatkakawy.wordpress.com/2019/06/17/dark-pytania-bez-odpowiedzi/

ocenił(a) serial na 9
doffka

Patrząc na to z logicznego punktu widzenia to zaginął chłopiec i policja robiła wszystko, żeby to jakoś racjonalnie wytłumaczyć i go odnaleźć. Gdyby szukając go ktokolwiek znalazł czas i jakikolwiek powód ku temu, by przeglądać stare, szkolne zdjęcia to byłoby dopiero nielogiczne i bez sensu. Zagranie ze zdjęciem jest bardzo ironiczne - Mikkel był cały czas na widoku, na zdjęciu ze szkolnej gablotki, a jednak nikt go tam nie szukał, bo po co i w jakim celu? A to, że nikt nie pamiętał, że Michael jako dziecko wyglądał identycznie jak Mikkel? A kto pamięta takie rzeczy, kiedy ludzie żyją swoim życiem, pozakładali własne rodziny i mają swoje obowiązki? No i nawet jak ktoś by to zauważył to co? Czy ktoś uwierzyłby w bajki o podróżach w czasie? To jest jak najbardziej w porządku i nie ma się co w tym dopatrywać nielogiczności.

Pozdrawiam

corsa90

Mnie dziwi, że na zdjęciach z 86 (i przypuszczalnie późniejszych), nikt nie widzi Mikkela; nikt nie pamięta okoliczności w jakich pojawił się adoptowany później przez Ines chłopiec funkcjonujący w społeczności miasteczka. Więcej, Mikkel nie kojarzy wyglądu rodziców z młodości?! Ale generalnie bardzo fajny serial.

B_E_W

Mikkel kojarzy rodziców ale wie, że nikt mu nie uwierzy. I słusznie, trafiłby co najwyżej do zakładu psychiatrycznego, próbował wrócić przez jaskinię ale tylko złamał nogę, nie udało mu się znaleźć przejścia i zrezygnował czując, że musi się pogodzić z losem (co sądząc po samobójstwie nigdy mu się do końca nie udało). A że w 2019 nikt go nie rozpoznał na zdjęciu z 1987? A kto normalny widząc to zdjęcie pomyślałby o podróżach w czasie? Szybciej możnaby podejrzewać, że Mikkel jest owocem romansu jego matki z ojcem Jonasa.

ocenił(a) serial na 9
B_E_W

Mikkel jak mikkel, jest tylko małym dzieckiem ale już Hannah która widzi, ze syn jej kochanka wyglada jak jej mąż w młodości to jest dopiero wtopa logiczna.. poza tym bardzo lubię ten serial i swietnie mi się go ogląda ale to nie daje mi spokoju

ocenił(a) serial na 8
corsa90

Mnie ciekawi, dlaczego np. Jonas nie strzeli samobója wiedząc kim się stanie w przyszłości. Albo dlaczego starszy Jonas nie został z Martą w bunkrze?

corsa90

Ulrich w tym czasie był już chyba odsunięty od sprawy, czy nie? Jako odsunięty nie mógł zlecić badań.

ocenił(a) serial na 7
corsa90

Najlepszy był motyw z pieskiem Claudii, który sam otworzył sobie drzwi w jaskini do innego wymiaru xD

ocenił(a) serial na 9
amelka92

Zostało to wyjaśnione w 2 sezonie. Claudia przeniosła swojego psa do Claudii z 1987 r., by zaszczepić jej myśl o podróżach w czasie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones