PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 488
ocen
7,5 10 1 39488
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu

Czy tylko mnie wkurza to wąsate dziecko i jego matka jako ciapowaty Kopciuszek - największa sierota świata?
Jacinda wygląda w moim odczuciu zbyt staro, a poza tym jest wiecznie smutna i nieporadna. Do tego aktorka gra słabo, w taki przerysowany sposób jakby sama miała tyle lat co Lucy. Jak się cieszy to do łez i podskoków, jak jest zła to stoi nadąsana jak przedszkolak...

aleksandra799

Z Mary Margaret był oto samo w pierwszym sezonie. Też każdy narzekał, na postać...

aleksandra799

Też mnie drażni okropnie, ciągle ta sama mina smutnego spaniela, słaba gra aktorska, denerwujący akcent przeciągający sylaby. I brzydkie ciuchy, ale to już nie jej wina, że takie dali. I to nieprawda, że każdy narzekał na Mary Margaret. Mi się od początku bardzo podobała Ginnifer w roli Śnieżki i lubiłam ją także jako postać. Pomiędzy nią a nowym Kopciuszkiem jest przepaść, co więcej przez całe sześć sezonów OUAT nie pojawiła się chyba bohaterka (czy może aktorka) równie beznadziejna jak Jacinda.
Co do Lucy, to dzieciak jak dzieciak. Henry w sumie chyba nie był lepszy.

aleksandra799

IMHO, zgadzam się. Beznadziejny Kopciuszek. Nie ma w niej niczego co dałoby się lubić.

ocenił(a) serial na 9
aleksandra799

To dziecko gra o niebo lepiej od Kopciucha. A wsadzenie do roli Kopciucha (imię Kopciuszek do niej nie pasuje) Danii Ramirez to największa pomyłka w serialu. Tragedia aktorska i wizualna. Autorzy doprowadzili do tego że kibicuję Drizeldzie/Ivy, a nie Kopciuchowi :)))

ocenił(a) serial na 9
PrzemekLipski

Sam głos Kopciucha to tortura dla uszu :- / Mogli ją przynajmniej niemową zrobić :/

PrzemekLipski

zgadzam się w 100% !! już w "Devious Maids"irytowała mnie postać grana przez Danię Ramirez, a tu widzę dokładnie to samo

ocenił(a) serial na 6
PrzemekLipski

Dokładnie. A już myślałem że tylko mnie tak bardzo irytuje sposób mówienia tej pani.

ocenił(a) serial na 7
kopalny77

Uff nie jestem sama ! Od słuchania jej więdną uszy, jej postać jest tragiczna bo zdublowana jak i tragicznie zagrana.

PrzemekLipski

Sorry, ale obsadzenie 40-latki w roli Kopciuszka to strzał w kolano... Jak można było tak spierdzielić ostatni sezon? :-(

aleksandra799

również mnie irytuje. tragiczna postać.

aleksandra799

Czy tylko ja pamiętam, że postać kopciuszka już była w tym serialu i na pewno nie była murzynką, tylko blondynką o niebieskich oczach, pamiętam też że była w ciąży. A teraz z niewiadomo jakiego powodu kopciuszek jest murzynką. Kopciuszek to bajkowa postać kultowa, którą zna każdy - rozumiem poprawność polityczną ale to przesada.

ocenił(a) serial na 10
LeMystere

Dodatkowo Alicja z krainy czarów pojawiła się w Once upon a time in wonderland a te seriale są powiązane, np. Will Scarlet pojawił się w obu.

aleksandra799

Oni już naprawdę preginają od samego początku 7 sezonu, gdzie Emma przy wyjeździe jego syna, i jak Kopciuszek jest czarny skoro w pierwszych sezonach inaczej i normalnie wyglądał, naprawdę 7 sezon dzieje się w 2017-8 skoro Henry jest całkiem dorosły i akcja niby dzieje się "wspołcześnie"?! To nie ma sensu! Nawet jeśli akcja 6 sezon nie działa się w 2016-17 to jak niby młodszy Henry mógł jedzić mototem przed 16-ką nawet, ten sezon jest na naprawdę olbrzymią siłę i cholernie naciągany, przegięli samych siebie chociaż myślałem po tych 6 sezonach że to niemożliwe, a jednak! :/ Nie wiem czy jest sens męczyć się z tymi 22 odcinkami nawet nie płacąc nic...

ocenił(a) serial na 10
GalaQXus

Nie wiem, czy już obejrzałeś do końca, ale [możliwy spojler]później to się wyjaśnia, że minęło już kilka lat, a postaci znane nam z poprzednich sezonów(już starsze - Henry) zostały przeniesione do przeszłości, czyli czasów "współczesnych" mniej więcej po sezonie 6. Stało się to przez klątwę. A jeśli chodzi o postać Kopciuszka, to jest takie pojęcie jak światy i wymiary równoległe, co wykorzystali twórcy. Blond Kopciuszek nadal istnieje, ale w innych rzeczywistościach może istnieć masa innych. Jacinda ma być jednym z nich.
Tak czy siak zgadzam się, że sezon był robiony już na siłę i niektóre akcje wydawały mi się nieźle naciągane.

LancelotDuLac

To w końcu ta scena z wyjazdem Henryego dzieje się w 2017 czy wcześniejszym roku i gdzie jest Emma, nie hciała się nawet pożegnać ze swoim pierworodnym?

ocenił(a) serial na 7
LancelotDuLac

Tyle ciekawych postaci z bajek mogli uzyc w serialu... ale zdecydowali sie zrobic wersje 2.0...no i wiele starych postaci zostalo z otwartymi watkami.
W moim odczuciu sezon 7 to istna porazka, jedyne co go ratuje to final i gra aktorka co niektorych.

ocenił(a) serial na 9
aleksandra799

Mam dokladnie te same odczucia. W pełni sie zgadzam.

aleksandra799

Jestem dopiero na 3 odcinku
Niestety na razie słabo, piszecie o Kopciuszku i jej córce a co Hook wyprawia ? Nawet się nie stara być jednorękim piratem, lewą dłonią którą stracił, trzyma gazetę, łapie się za marynarkę, bierze dokumenty od rumpla, ..... Dopiszę dalszy ciąg jak obejrzę dalsze odcinki :)

jamarkus

No bo ten serial powinien się zakończyć wraz z zdjęciem pierwszych klątw a pogubił się dobitnie w momencie klepania wielu mrocznych Hadesa i innych bredni związanych np z mroczną wróżką.

Nie ukrywajmy zrobił się z tego straszny tasiemiec wielu bohaterów od tak z dupska wywalono np czerwonego kapturka dając im bzdurne zakończenia.

A nie musiało być tak źle wystarczyło po prostu rozwijać parę baśni a nie parenaście.

aleksandra799

Kopciuszek jest Brazylijski nawet ma dziwny akcent, córka Henrego i Cindrilly nie jest ani trochę do nich podobna wygląda jak mała Meksykanka.

Nie wspomnę że Alicja z krainy czarów została zgejowacona zapewne na potrzeby pokazania mniejszości.

Słabe zagrywy mające przemycić kontrowersyjne treści.

Nie mniej sezon 7 da się oglądać bo się więcej ciekawego dzieje niż w 6 czy 5. Nowy Henry Millis jest lepszy niż młody Henry Millis sory ale tamten aktorem był marnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones