PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810889}
6,0 4 544
oceny
6,0 10 1 4544
Daybreak
powrót do forum serialu Daybreak

Czego nie obejrzeć na tym portalu ostatnimi czasy to wszędzie na siłę zasypią nas wątkami homoseksualnymi. Co oczywiście przynosi odwrotny skutek bo jest tego tyle, że można rzygać tęczą...

ocenił(a) serial na 2
eDdY_27

Hahahah jaki ogólny ból dupy "lewaków". Miej odmienne zdanie jesteś prawicowy itp. itd. Faktycznie moim poglądom bliżej do prawicy, aniżeli do lewicy. Jednak nie zamierzam swoim zachowaniem zniżać się do was. I pokazywać jaki prawak jest zły. Lewica i LGBT jest na topie, że was tak dupa piecze? BTW. Znam osoby różnych orientacji i żadna z nich nie obnosi się z tym wszem i wobec. Jak demonstruje i serwuje nam to Netflix w swoich wypocinach ostatnimi czasy. A sam serial słaby... Liczyć można po zapowiedziach na coś al'a Zombieland a Daybreak to zwykły crap.

ocenił(a) serial na 8
eDdY_27

Najgorsze jest to, ze ludzie postrzegają ten serial bardzo dziwnie .... Ok niby serial jest o "apokalipsie" ale ludzie czy wy serio nie widzicie o czym on naprawdę jest ?
Mimo, ze mam już 37 wiosen na karku całość zobaczyłem w dwa dni .... i ode mnie mocna 8.
W serial zostały wrzucone chyba wszystkie możliwe problemy z jakimi dzisiaj może spotkać się młodzież, od braku samoakceptacji, po ciężkie relacje z rodzicami i ich wpływ na to co się dzieje z młodzieżą.
Jak ktoś szuka serialu o zombie - tutaj go nie znajdzie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
eDdY_27

Przeszkadza tylko kryptogejom,taka prawda.

ocenił(a) serial na 2
ayanna8

Dobrze w takim razie wytłumacz mi po co wątek gejowski w filmie o zombie i apokalipsie. Po co wątek gejowski w El Chapo i innych produkcjach, do których nic nie wnosi. Nie przeszkadzał mi wątek gejowski w Szkole dla elit, bo włączając tamten serial mniej więcej wiedziałem czego mogę się spodziewać a mimo wszystko uznaje go za dość dobry serial ostatnimi czasy, jak większość hiszpańskich produkcji. Dodatkowo żyjemy w wolnym kraju i mam prawo powiedzieć co mi się podoba w danym serialu/ filmie a co nie :)

eDdY_27

jesteś absolutnie pewien że ten serial jest o zombie?
moim zdaniem ten serial bawi się schematami.
Mała dziewczynka psycholka, dobry dyrektor ludojad. Liderzy drużyny piłkarskiej to geje. Do tego problemy z rodzicami, brakiem akceptacji przez rówieśników itd. mała w tym wszystkim zombi więcej problemów dzieciaków.
Tak więc wybacz moim zdaniem bo mam prawo do własnego zdania... co nie. Jesteś w błędzie a do tego szukasz potwierdzeń pod swoją tezę. Wyluzuj.

ocenił(a) serial na 7
ayanna8

nie rób się głupia

ocenił(a) serial na 8
eDdY_27

oho, wezbrała fala polaczków-cebulaczków.
po pierwsze, gdyby wątek ten był wciskany na sile, nie miałby on żadnego odniesienia do fabuły, żadnego usprawiedliwienia. ten wnosi dużo do postaci Wesleya i Turbo, oraz do całej historii.
po drugie - wow, serio? policz sobie, ile w serialu jest wątków heteroseksualnych. cholera, cały serial opiera się na postaci Josha, który szuka swojej dziewczyny!! a związek dyrektora z panią Plaksa? czemu nie powiesz, ze to jest wciskanie na sile? on w gruncie rzeczy nic a nic nie wnosi do fabuły ani do postaci, wiec podchodzilby pod definicje wciśniętego i niepotrzebnego.
niespodzianka - w społeczeństwie żyją osoby homoseksualne i są wszędzie dookoła ciebie ;) i oni tez powinni mieć swoją reprezentacje w popkulturze. kropka. myślenie nie boli.

ocenił(a) serial na 6
eDdY_27

Dokładnie tak, rzyganie tęcza na Maxa. Ca za powalony swiat

eDdY_27

Każdy nowy serial na Netflix = biadolenie homofobów

Ostatnimi czasy można wejść na dyskusje pod dowolnym serialem z tego portalu i wszędzie na siłę prawicowe homofoby zasypują nas postami, w których narzekają na homoseksualne wątki fabularne. "Dom z papieru", "Mindhunter", "Spartakus" itd. Co oczywiście przynosi odwrotny skutek bo jest tego tyle, że można rzygać tradycją...

ocenił(a) serial na 3
celebes

Ale czego Ty się prujesz? Tak samo, jak nie mam ochoty oglądać w każdym serialu, filmie etc. scen gdzie parzy się kobieta z mężczyzna, tak samo nie mam ochoty oglądać w każdej produkcji wątków miłości homo. Ileż qurwa można? Nie można zrobić czegokolwiek bez wątku miłości? Mam ochotę na komedię romantyczną, to szukam komedii romantycznej, jak na horror, to horror, a na Netflixie wszędzie upycha się wątki miłosne nawet w serialu o zoombie. Nie mam żadnego problemu, żeby cały film był poświęcony parze gejów, jeśli będzie to jasno zakomunikowane, wtedy, jeśli nie będę miał ochoty, to nie będę tego oglądał i tyle, a nie w takiej formie jak jest to obecnie, że zawsze w jakimś momencie wyskakują z czymś takim jak filip z konopii...

spec_naz1

O nic się nie pruje, to była parafraza tego co napisał założyciel tematu. Jeżeli chodzi o narzędzie, które odpowie na pytanie "Czy w tym filmie ma miejsce X, bo nie chcę tego oglądać", to jest taka stronka: https://www.doesthedogdie.com/. Tylko bardziej można sprawdzić czy w danym filmie ginie jakieś zwierze itd., nie mają tam kategorii dla homofobów. Musisz poszukać czegoś podobnego.

spec_naz1

a gdzie tu jest serial o zombie?
przecież to nie o tym film.

spec_naz1

"ale czego Ty sie prujesz" Dokładnie to pytanie do każdej osoby sfrustrowanej tutaj. Serial od początku nie miał być "sieczką zombie" (zombie wystepują tutaj symbolicznie, po paru odcinkach praktycznie są niezauważalne) tylko parodią/dramatem nastolatków, z otoczką zombie. Chcecie lub nie, nieistotne czy Wasze mózgi uważają homo za dewiacje czy nie, realia są takie, że amerykamie maja gdzieś w to że kilka osób z 20 postaci w serialu jest homo (jakimś cudem przeszkadza to głównie krajom 'biedniejszym' gdzie glowne wartosci to zdrowa rodzina chlopak dziewczyna) nikt kompletnie na zachodzie nie zarzuca temu serialowi, że jest nachalny seksualnie, bo na zachodzie panuje taka norma. Generalnie wiedząc, że takie są seriale netflixa nasuwa sie pytanie - po co płacić. Pytanie główne do autora. Bo można by gdybać i powtarzać te same głupoty i argumentyo homoseksualizmie, ale po co, jak zrobili już to ludzie sto razy mądrzejsi od osoby, która te podstawowe kwestie kwestionuje. Co następne, ziemia jest płaska?

eDdY_27

Na idiotyzm nie ma lekarstwa. Przykro mi. Uważaj żebyś się tą tęczą nie zarzygał. Dam Ci numer do antygejowskiego terapeuty? Chociaż słyszałem że antygejoza jest nieuleczalna.

ocenił(a) serial na 2
Kubus Fatalista

Idiotą jesteś ty z krwi i kości, co widać po twojej wypowiedzi. Niezwiązane z fabułą nachalne wątki homoseksualne... Netflix powinien się uczyć od HBO i DC jak robi się takie watki, które nachalnie na narzucają mam się z ekranu przy każdej włączonej produkcji. Ps. Przy okazji tobie przydałby się jakiś terapeuta na ból dupy. Bez pozdrowień

eDdY_27

Gra o tron?
nie nachalne? hmmm

eDdY_27

Również to zauważyłem w takich serialach jak mindhunter,dom na wzgorzu,stranger things,house of cards itp itd W jednym serialu z ktorych wymienilem mamy rodzine normalna mąż + żona i dzieci normalna familia , ale nie mam zadnej sceny w ktorej maz caluje nawet w glupi policzek swoja zone he dziwne no nie zeby mąż całował żonę zwłaszcza po tylu latach małżeństwa tfu jak można , ale za to mamy uff jakie bogate sceny homo , lesbijskie no no tam to lecą ostro , nie wiem nawet w jaką skale to wrzucic , ale blisko filmu erotycznego , dwie kobitki to o malo z siebie skorki nie zedra , ale nie daj Boże scena hetero xD co zrobisz leci propaganda ostra parą.Najlepsze jest to że , w niektórych netfliksowych serialach są tylko małe wątki( z homo) ,sceny , których w ogóle mogłoby nie być , bo one nic nie wnoszą do fabuły , ani do serialu no kompletnie nic.

eDdY_27

Wydaje mi sie, że w sferach najbogatszych i najbardzej wplywajacych na filmografie w hollywood jest parcie zeby propagowac zwiazki homoseksualne, pomijane przez długi okres istnienia kinomatografii. Wiec zeby dalej byc istotnym na tej arenie taki Netflix musi dac takie nieprzemyslane, nieciekawe i nienaturalne wątki gejowskie, zeby dać ptaszka przy liscie wymagań. Ma to niby zaznajomic ogólna widownie do takiego zjawiska, ale wydaje mi się że skutek jest odwrotny xD

eDdY_27

Jak to mówi stara dobra księga: "dla nieczystego wszystko jest nieczyste".

ocenił(a) serial na 7
eDdY_27

Fabuła opierająca się na poszukiwaniach przez głównego bohatera (białego, heteroseksualnego chłopaka) swojej ukochanej? Spoko, luz, normalna sprawa, boomerzy klaszczą.
Jednym z bardziej napędzających serial wątków jest gejowski romans? REAL SHIT, wciskanie homoseksualizmu na siłę!!1!!!1!!!!1!1!!

Serio, ludzie. Zastanówcie się czasami tak chwilę, w ciszy. Myślenie nie boli.

ocenił(a) serial na 5
eDdY_27

Dokładnie. Po 4 odcinku skończyłam swoją przygodę z serialem.

użytkownik usunięty
eDdY_27

https://twitter.com/edqueermarisgay/status/1256035875328126977?s=21

eDdY_27

gdy się ma dupe uprzywilejowana będąc heterosem to są wasze jedyne problemy, czy wy macie pojecie jak bardzo takie wątki pomagają nastolatkom, którzy zmagają się z brakiem samoakceptacji przez swoją orientacje? swiat to nie tylko biali cis hetero ludzie, o czarnych ludziach w serialach też tak powiecie albo o azjatach? takie gadanie jest obrzydliwe i tyle mam do powiedzenia - heteros

eDdY_27

ilość propagandy homo i tego całego lgbtqwert+ jest po prostu zatrważająca w Netflixie i reszcie tego zachodniego syfu. Praktycznie każdą nowa produkcja to masz w głównej obsadzie homo albo dwóch o całej dopisanej do tego ideologii już nawet nie wspominam. A potem czytam na Reddit i słyszę w TV młodzież która jest przekonana, ze homo to wcale nie jest mniejszość i ze jest ich 15% w społeczeństwie... No jeśli by się sugerować Netflixem to 15% to nawet za mało... Ehh.... szkoda tylko ze współczesne dzieciaki nie widza i nie rozumieją skąd to się wszystko bierze i jakie z tym idą zagrożenia. Nie od homoseksualistów - oni sa tutaj tylko podmiotem, wykorzystywanym do zupełnie czego innego. Jestem tez prawie pewien, ze ta grupa docelowo na tym straci bo ludzie powoli zaczynają mieć dość. Osoby które do tej pory były zupełnie neutralne w sprawach homo, kiedy atakowane sa z każdej strony wyssanymi z palca zarzutami o wiecznej nietolerancji i innymi bzdurami w końcu powiedzą dość i skierują swój gniew właśnie w stronie homoseksualistów, którzy w większości tez nie maja z ta propaganda nic wspólnego i nikt z nimi nie konsultował ani nie pytał o zdanie czy chcą żeby 'pomocy'. Mam 3 kolegów homo i żaden z nich nie uczęszcza na parady, nie udziela się politycznie ani nie afiszuje na ulicy, ale tez nie ukrywają swojej orientacji. Zasadniczo bardzo normalni kolesie. I oni straca na tym docelowo niestety,

eDdY_27

Więc chciałem się do tego odnieść mimo że minęło sporo czasu. Ludzi homo i hetero chodzą po tym świecie i Netfliks to ukazuje. Nie jest to nawalanie jak w serialu znajdą się 2-3 osoby homo ponieważ w podstawówce poznałam ponad 10 takich osób. Uważam również że w twoim przekonaniu jeżeli osoba homo jest w związku i powiedzmy że jest scena erotyczna osób homo to to jest obnoszenie się z seksualnością, ale jak to samo dzieje się z parą hetero to jest Ok bo to „naturalne”. Zgadzam się jednak w sprawie jakichkolwiek romansów w filmach o apokalipsie. Nie można jednak zawężać tego do związków homo i mówienie ble lewaki bo to zwyczajnie otwarta homofobia a nie konstruktywna krytyka. Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones