PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 439
ocen
8,4 10 1 157439
7,7 31
ocen krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Jak zostanie rozwiązany na Filmwebie podział na sezony? Czy dodanie do kolejnego sezonu podtytułu jest wystarczające i jednocześnie konieczne, żeby utworzyć osobną stronę dla drugiego sezonu (jak AHS)? Sadzę, że osobna strona jest bardzo pożądana. Podpisuję się pod wnioskiem o osobną stronę.

ocenił(a) serial na 10
bright_sky

No może końcówka tego odcinka nie była taka zła, ale chyba jakoś najbardziej brakuje mi klimatu. W tamtym specyficzny klimat był wyczuwalny już od samego początku.

ocenił(a) serial na 8
cave8

Flaki z olejem to był początek 1 sezonu.

ocenił(a) serial na 8
nigris

Z tego co widzę po pierwszym odcinku - nie będzie takiej potrzeby, choć ze względu na rzadko spotykany sposób prowadzenia historii (nie mamy głównych bohaterów z poprzednich sezonów) można by to wyjątkowo podzielić.

ocenił(a) serial na 9
nigris

Filmweb chyba ma was w dupie.

ocenił(a) serial na 8
Jinno

No raczej. Tej polityki trzymają się konsekwentnie od wielu lat...

Jinno

No, ma. Może się nie zniżają do czytania komentarzy. Już mi wcale nie zależy, żeby dzielono te sezony, ale naprawdę przykre jest, że nikt nie wyjaśnił dlaczego nie. Ludzie mogliby przynajmniej przestać się już męczyć proszeniem.

ocenił(a) serial na 9
nigris

No trudno żeby czytali każdy zamieszczony post. Ktoś po prostu powinien wysłać oficjalne pytanie w tej sprawie.

ocenił(a) serial na 10
nigris

To prawda, jest fatalny podział teraz, nie wiadomo w ogóle o co chodzi i co się ocenia.

nigris

Do cholery, niech założą osobną stronę, sezon 2 przecież nie ma nic wspólnego (oprócz scenarzysty) z sezonem 1! Niech filmweb chociaż raz zrobi to, o co proszą go użytkownicy...

ocenił(a) serial na 10
Nethvoy

Raczej nasze proszenie na nic się nie zda. Skoro nic się nie ruszyło to tak zostanie.

nigris

Wchodząc na TD na filmwebie pojawiają się recenzje związane z Luizjaną... to motyw z bardzo dobrego zeszłego sezonu... Drugi sezon powinien być osobno zrecenzowany!!! POPIERAM założyciela tematu!!!

ocenił(a) serial na 9
nigris

STANOWCZO JESTEM ZA!
1. Nie zawsze mamy do czynienia z tymi samymi twórcami (co sezon).
2. Jest to dalej serial ale dwie bardzo różne historie i inna gra aktorska - to tak jak oceniać wszystkie 3 części jakiegoś filmu na raz ;) <bezsens>
3. Taka jednolita ocena wprowadza zainteresowanych w błąd.

Taborett

Jestem definitywnie za podziałem ponieważ w przypadku tego serialu w każdym sezonie jest inna obsada, fabuła, główne role, nawet plakaty przedstawiające innych aktorów....

Taki mały przykład:
Plakat sezonu 1 - McConaughey & Harrelson
Plakat sezonu 2 - Farrell, Vaughn, McAdams, Kitsch

Powiedzmy że wyjdzie sezon #3 i będzie znowu nowa obsada, plakat itd. I na przykład ktoś się dowie że taki serial istnieje dopiero po premierze trzeciego sezonu i ten ktoś będzie miał problem bo zobaczy na stronie plejadę gwiazd za jednym zamachem i bieżący plakat i opis najnowszego sezonu... To powinno mieć podział na podstrony.
Każdy sezon własny plakat opis i fabułę... Ponieważ powtarzam to nie jest serial który ma tą samą fabułę z sezonu na sezon!!!! Na sam koniec dodam że to niby "my możemy współtworzyć filmweb" (jeden wielki farmazon ) ale widzę że nie mamy nic do gadania bo ci którzy stoją za konstrukcją techniczną strony tego serialu naprawdę maja to gdzieś...

Mam taka mała wiadomość/pytanie do tych co tworzą i podejmują decyzję związane z tym czy podzielić na osobne sezony czy nie...
Czy wasza ignorancja wynika z lenistwa czy braku mózgu?
A może jedno i drugie...

ocenił(a) serial na 9
nigris

+1

ocenił(a) serial na 10
nigris

Jak widać filmweb nie przejmuje się użytkownikami, ani ich opinią o serwisie. Pierwszy sezon oceniłem na 10, drugi może na 7-8... teraz mam obniżać ocenę tylko dlatego, że drugi sezon już mi się tak nie podoba?

ocenił(a) serial na 10
krzychu1526

I tak jesteś szczodry, bo mnie to się nawet nie chce oceniać tego sezonu :(

ocenił(a) serial na 10
alja9

Po 4 odcinkach też byłem zniechęcony, ale 5 jakoś mnie zaskoczył i odrobinę wciągnął. Z oceną jednak trzeba poczekać do końca.

ocenił(a) serial na 10
krzychu1526

A co konkretnie Cie zaskoczyło na tyle, żeby wciągnąć?

ocenił(a) serial na 9
alja9

Akcja zaczela sie zaostrzac , cala historia zmierza do konca.
Mi sie podoba klimat jak i historia.Bardziej mi przypada do gustu niz 1 sezon

ocenił(a) serial na 10
luquepl

Dla mnie 1 sezon jest bezkonkurencyjny, ale to może dlatego, że bardziej wole klimaty Luizjany (wioski, pustostany, duże otwarte przestrzenie i kwitnąca patologia) niż wielkiej metropolii.

ocenił(a) serial na 9
krzychu1526

Zapewne tak mi wlasnie 2 sezon sie spodobal.Lubie takie miejskie klimaty + dobra obsada

ocenił(a) serial na 8
krzychu1526

Mi pierwsze odcinki też średnio się podobały i bałem sie że będzie znacznie niższy poziom niż 1 sezon który przez wszystkie odcinki trzymał równy bardzo dobry poziom, a drugi dopiero po połowie staje sie lepszy, ostatnie dwa odcinki podobały mi się nawet bardziej niz te ostatnie pierwszego sezonu. Jednak to zupełnie inny klimat i według mnie oba sezony cierpią będąc jako jedna strona bo są po prostu zupełnie inne choć oba mają ten sam brudny brutalny i szorstki świat to nie to samo, to jakby wszystkie filmy burtona dać jako jedną stronkę na filmweb

ocenił(a) serial na 9
nigris

Różne historie, różni aktorzy... zdecydowanie powinni rozdzielić sezony.

ocenił(a) serial na 10
dudukasia

Również popieram propozycję z rozdzieleniem.

ocenił(a) serial na 10
nigris

W sumie to mimo ze to jest ten sam serial to nie chciałbym żeby ktoś kto miałby okazje ogladac Detektywa poraz pierwszy zraził się 2 serią, która na pewno obniża średnią serialu. Może być osobna stronka..

ocenił(a) serial na 9
LaRRy_LuRRex

Drugi sezon zmienił serial tak mocno, że ludzie aż błagają by nie obniżać oceny świetnej części pierwszej. Może drogi nasz kochany Filmwebie w końcu kiwnąłbyś palcem?

ocenił(a) serial na 9
syriusz211

FilmWeb, zróbcie to... serio... bo to żart jakiś... redakcja na pewno widziała oba sezony i na pewno, tak jak większość z nas, czuje różnicę... nie tylko w historii, obsadzie i realizacji, ale przede wszystkim - jakości

Vikejs

Dokładnie, osobno mógłby się nazywać true detective 2 i tyle, temat jest ciągle wałkowany i niech wreszcie zrobią z tym porządek :/

kokon303

Warto oglądać drugą serię ? Nie chcę czytać wątków żeby nie natknąć się na jakiś spoiler.

ocenił(a) serial na 9
Saimonse

Warto. :) Historia jest trochę mniej oczywista i trzeba oglądać odcinki w małych odstępach czasu, aby się nie pogubić. Dodatkowo trzeba przebrnąć przez początek, kiedy to jest dosyć powoli przedstawiana nam cała historia (np. praktycznie cały pierwszy odcinek to ukazanie sylwetek głównych bohaterów). Po obejrzeniu całości stwierdzam, że podtrzymuję swoją wysoką notę, którą wystawiłem po obejrzeniu pierwszego sezonu.

ocenił(a) serial na 9
Saimonse

Jest znakomite. Bardziej zagmatwane. Bardziej o mafii i polityce niz o okultyzmie i psychopatach ale genialne tez.

ocenił(a) serial na 9
nigris

Podpisywanie się pod wnioskiem, jak i cała reszta komentarzy (z moim włącznie) i wszystkie łapki w górę nie dadzą nic, bo oprócz nas użytkowników, raczej nikt z redakcji ich nie czyta. Efekt byłby pewno gdyby zamiast tych komentów i łapek i naszego płaczu na filmweb, każdy z nas wysłał osobną prośbę o rozdzielenie sezonów na prywatny mail redakcji. Jakby zobaczyli zapchaną skrzynkę z tytułem "True Detective" to pewno by się wrukwili i zmienili to tylko po to żebyśmy im dali spokój ;)

nigris

sezon sezonowi nierówny, trzeba to wziąć pod uwagę

ocenił(a) serial na 8
nigris

podbijam. warte jest rozdzielenie bo są to odrębne historie, w dodatku 1 sezon nie umywa się do 2, który jest klasę wyżej, m.in. za linię melodyczną, zakończenie, czy grę aktorską odbiegającą od schematu jakiego pragnąłby każdy amator filmów/seriali.

ocenił(a) serial na 8
nigris

To może jakaś petycja do Filmwebu?

ocenił(a) serial na 8
Sportwell

Albo do HBO.

Do Filmwebu ktoś wysyłał maila i nie przyniósł on żadnej reakcji (trzymają się swojego stanowiska). O ile HBO nie zależy na łączeniu obu sezonów (a osobiście zgaduję, że jednak wolą by były połączone, aby baza fanów któregoś sezonu dowiadywała się o kolejnych ruchach HBO oraz wszystkich możliwych emisjach serialu na ich stacji - choćby z takich reklam jak ta widoczna w tle strony) to może oni wpłyną na redakcję filmwebu (czym jest niezadowolenie grupki internautów wobec pięniędzy reklamodawców).

ocenił(a) serial na 9
nigris

Podpisuje się!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones