Dyplomatka
powrót do forum 1 sezonu

Po pierwszym odcinku chciałam wyłączyć bo miałam wrażenie, że to drugi sezon i coś mnie ominęło, wpadłam w środek akcji- zasypano mnie nazwiskami, zdarzeniami, osobami. Za dużo tego wszystkiego było a ciągłe zastanawianie się kto jest kim i o co chodzi psuło radość oglądania. Ale dałam szansę, z każdym odcinkiem poznawałam bohaterów i "łapałam" o co chodzi i o kim mówią.
Obejrzałam cały sezon i czekam na następny bo serial okazał się ciekawy i pokazujący kulisy władzy.
Kilka rzeczy mnie jednak denerwowało:
1. ukazanie głównej bohaterki - kobieta, która obraca się w dyplomacji, specjalistka od rozwiązywania konfliktów, miała być ambasadorką w Kabulu a krzywi się, gdy jej robią zdjęcia, gdy ma się ubrać w coś bardziej odpowiedniego niż ciągle ten sam zestaw- spodnie + marynarka. Wygląda jak agentka ochrony lub urzędniczka a nie przedstawiciel jednego państwa w innym kraju. Przecież wiedziała z czym wiąże się bycie ambasadorem - spotkania, rauty, uśmiechy, przyjęcia. Nie zatrudnili jej jako negocjatorki tylko AMBASADORA!

2. wulgarne tłumaczenie- sama przeklinam, więc nie jestem językową purystką ale nie wiem po co na siłę wsadzać w słowa dyplomatki/kobiety słowa : " co do ch..a" tłumacząc: " what the fak"? Można to wyrazić inaczej - mniej wulgarnie ( "co do cholery, czy nawet co jest kur.ka") . Kobieta na stanowisku raczej publicznie się tak nie wyraża! Rozumiem, że miało to pokazać, że bohaterka jest wyluzowana ale bez przesady.

Tak czy owak czekam na kolejny sezon.

ocenił(a) serial na 7
MoSzan

Tłumaczenie jest dosłowne. Tłumacz nie powinien interpretować, dostosowywać tylko tłumaczyć. Skoro w oryginale klnie to tak ma być. Przez lata narzekaliśmy, że Polacy łagodzą tłumaczenia, to teraz mamy to co chcieliśmy. Ale żeby nie było, zgadzam się z Tobą, że za dużo przeklinają.

gmyrsson

Ale "fak" ( hehe- ale to dziwnie wygląda) to raczej nie " co do "uja". Można przeklinać i PRZEKLINAĆ. Miłego dnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones