PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745087}
6,6 3 012
ocen
6,6 10 1 3012
Dziewczyny ze Lwowa
powrót do forum serialu Dziewczyny ze Lwowa

Kolejna banderowska propaganda.

Skandal

Nie napisałem, że wszyscy Ukraińcy są banderowcami, ale bardzo wielu z nich, uważa upa za bohaterów.
Parlament ukraiński większością głosów przyjął ustawę gloryfikującą upa, czyli wychodzi na to, że większość ukraińskich polityków utożsamia się z faszystowską przeszłością Ukrainy.
Żyjemy w kraju, na którego ziemi istnieją pomniki postawione banderowcom. Nie wiem ile dokładnie ile ich jest ale jest ich niemało. Wyobrażasz sobie gdyby Izrael u siebie postawił pomnik hitlerowskich zbrodniarzy?
Albo gdyby Armenia stawiała pomniki tureckich generałów i żołnierzy odpowiedzialnych za rzeź Ormian sto lat temu?
Teraz niestety w Polsce zapanowała moda na pokazywanie Ukraińców jako naszych przyjaciół.
Bardzo wielu Ukraińców szczerze nienawidzi Polski i Polaków. Co jakiś czas wielu młodych Ukraińców umieszcza wpisy na ukraińskich portalach społecznościowych, że Polska musi zginąć, że Polska musi być zniszczona.
Niedawno podczas meczu Ligi Europy miedzy Legią Warszawa a Zorią Ługańsk chuligani z Ukrainy urządzili sobie polowanie na Polaków. Atakowali wszystkich mówiących po Polsku, pobili kilku dziennikarzy, pracowników konsulatu, atakowali kibiców Legii.
Nie uważam wszystkich Ukraińców za złych ludzi, nie wierze, że wszyscy uważają Banderę za bohatera. Ale odsetek takich ludzi jest spory. Chodzi mi jedynie o to, że najwyższa pora, żaby rozliczyli się ze swoją przeszłością. Niemcy się rozliczyli, Ruscy powoli też się rozliczają, nawet Polska rozliczyła się z Jedwabnego a Ukraińcy co? Nic.

użytkownik usunięty
bartu1986

Temat jest dosyć pokręcony i z pewnością niekrótki... ale po prostu coś muszę dopisać od siebie, bo już znam takich, co to we wszystkich Ukraińcach widzą banderowców...

"Nie napisałem, że wszyscy Ukraińcy są banderowcami, ale bardzo wielu z nich, uważa upa za bohaterów"

No cóż, "oficjalna historia" w szkołach, tele-pudle i reszcie mass mediów. U nas też historia to porządny kawał propagandy. To już ćwierć wieku wolności, nie?
To są dla nich bohaterzy, tak są uczeni. W tym roku rozmawiałem przynajmniej z dwudziestoma Ukraińcami. I poruszam tego typu tematy- jak się pytam np. o Rzeź Wołyńską, to nie wiedzą o co chodzi... ich wina? Tak nie do końca. A kto z Was i jak dużo słyszał o Polsce przedchrześcijańskiej???

"Parlament ukraiński większością głosów przyjął ustawę gloryfikującą upa, czyli wychodzi na to, że większość ukraińskich polityków utożsamia się z faszystowską przeszłością Ukrainy. "

A czy w Polsce jest tak bardzo inaczej z politykami? Ty widzisz wśród nich jakichkolwiek patriotów? Czasem to nawet samych Polaków ciężko znaleźć przy tym korycie...

"Żyjemy w kraju, na którego ziemi istnieją pomniki postawione banderowcom"

Ostatnio jeden został zniszczony, bodajże przez "Cichociemnych"

"Teraz niestety w Polsce zapanowała moda na pokazywanie Ukraińców jako naszych przyjaciół"

Albo i zupełnie odwrotnie- jako ortodoksyjnych nazistów, żeby cała Polska pałała do nich nienawiścią...

"Co jakiś czas wielu młodych Ukraińców umieszcza wpisy na ukraińskich portalach społecznościowych, że Polska musi zginąć, że Polska musi być zniszczona."

I sprawdza się powiedzenie, że jedna osoba potrafi zniszczyć opinię dziesięciu, a dziesięć osób stu osobom i tak dalej.





bartu1986

W pełni się z Tobą zgadzam. Wcześniej napisałeś o przeprosinach - ja osobiście mam gdzieś, oni nigdy szczerze nie przeproszą i nie wyrażą skruchy, oni nie widza w swoich przodkach żadnej winy, wręcz przeciwnie, to są paskudni krętacze, w oczy jedno mówią, w głowie drugie mają. To jest taka 'nacja', która liczy się tylko z silnymi, a słabym gardzi.
Trzeba ich zmusić do wypłacenia odszkodowań za pozostawione mienie oraz życie pomordowanych. Zwrot 'mienia zabużańskiego' przez Skarb Państwa RP to jakaś kpina, nie dość, że ''dawano'' 10-20% wartości danego majątku, to jeszcze fundowano to z 'naszych' pieniędzy. Oni korzystają teraz z tamtych zabudowań i ziemi, pomordowali bestialsko pół miliona ludzi (liczę teraz wszystkich razem, bez podziału na narodowości), więc niech płacą. Życia, zdrowia nikt nie zwróci, traumy nikt nie wyleczy, ale pozostały majątki, często bardzo 'potężne', na które są papiery. Z utęsknieniem czekam, jak wielu innych Polaków na restytucje, za nami na pewno czekają Żydzi, Węgrzy, Rusin, Słowacy i i inni.
Co do serialu - to będzie to łzawa propaganda o zaradnych ukraineczkach, wykorzystywanych i gnębionych przez złych Lachów, którzy przy okazji dybią na ich niewinne dvpeczki, a one takie niewinne, tylko porobotać chciały za parę horoszy :) Im więcej tej ukraińszczyzny widzę w mediach, tym większa niechęcią do nich pałam, cieszę się, że to nie tylko na mnie działa, widzę jak stosunek znajomych się zmienił do tego dziadostwa.

ocenił(a) serial na 7
Ks_Kinga

Nie zapominaj że na "restytucje" czeka też pewnie całkiem sporo Niemców, i papiery mają nie słabsze. Że o Żydach nie wspomnę, ci pewnie mają papiery na 3/4 Polski. :D
Ja bym tego nie ruszał, było, minęło. Poza tym jak głęboko sięgać z tymi "restytucjami"? Tylko XX wiek czy może dalej?
Tak można przecież bez końca.

ps: "To jest taka 'nacja', która liczy się tylko z silnymi, a słabym gardzi.(...)" - jak tak poczytać tu i ówdzie choćby polski internet to definicja ta pasuje tak samo dobrze np. do nas.

ocenił(a) serial na 9
andre_

Dokładnie.... a co do ukro-fobów... czego się spodziewacie po ukraińcach że będą nas po rękach całować.... za wydarzenia wspominane w powieściach sienkiewicza.. ogniem i mieczem.. itp... ..marzy ci się polska od morza do morza... i polska szlachta... z ukraińskimi chłopami odrabiającymi pańszczyzne..... postudjujcie sobie historię a dowiecie się jak kreatywna byli polacy w tłumieniu powstań kozackich..
zarówno banderowcy dokonywali zbrodni ..między innymi na wołyniu .. ale to zostało sprowokowane analogicznymi zbrodniami polskich nacjonalistów...

ocenił(a) serial na 9
ArcyLado

kreatywni

ArcyLado

Kozacy nie byli żadnymi Ukraincami wiec ten wpis można wsadzić miedzy bajki.

bartu1986

Napisałeś że bardzo wielu Ukraińców nienawidzi Polaków. Nie wiem czy wiesz ale kilka tygodni temu w przeprowadzonym na Ukrainie sondażu to Polacy byli najczęściej wskazywaną narodowością jako darzona sympatią (około 60% wskazań) . Pokaż mi inny kraj gdzie jesteśmy tak lubiani. Albo nawet ułatwię nie musimy być na pierwszym miejscu. Żebyśmy chociaż byli w czołówce z 50% pozytywnych ocen.
---
Co do wpisów o zniszczeniu Polski - w Polsce jest jeszcze wiecej wpisów o tym że trzeba ponownie uruchomić Auschwitz i wymordować uchodzców, Żydów czy lewaków. Po prostu patologia jest wszedzie.
Dodam też że gdybyś wszedł na stronę rosyjską to dopiero poczytałbyś sobie nienawistne komentarze o "konieczności nuklearnej zagłady Polaków odwiecznych zdrajców i sługusów nazistów". Tylko tego nikt nie nagłaśnia jak wpisu jakiejś głupiej 18 latki z Ukrainy wiec pewnie o tym nie wiesz.
Wpisy kiboli też nie są reprezentatywne tak jak nie sa i w Polsce.
--
Jeśli chodzi o bójki przed meczem. To niestety po czesci kiboli Legii. Rok wcześniej grali w Kijowie i zaczęli zabierać szaliki ukraińskim kibicom. Na finale Ligi Europy w Warszawie było to samo. W efekcie kibole z Ukrainy się zebrali aby wziąć rewanż. Dostało się przypadkowym osobom ale tak bywa , rok temu też kibole Legii poturbowali ukraińskiego kamerzystę.
Do tego kwestia flagi i okrzyki o polskim Lwowie. Gdyby u nas robili tak Niemcy to też polscy kibole laliby nawet na dźwięk słowa "danke".

Dekatpitator

Lwów jest polski czy ci się to podoba czy nie.Polskie,piękne miasto zabrane nam przez sowietów więc kibice Legii mieli prawo krzyczeć polski Lwów i tym bardziej wznosić okrzyki antybanderowskie.Ukrainiec nigdy nie będzie naszym bratem!

ocenił(a) serial na 7
Blue Power

A Wrocław, Gdańsk, Szczecin i "parę" innych mniejszych miejscowości?
Czyje są? I jak byś się czuł gdyby np. kibice Bayernu czy innej Borussi wznosili tam swoje okrzyki o tym czyje w/g nich te miasta są? Bo ja jako gdańszczanin z urodzenia czułbym się co najmniej dziwnie. A przecież i oni mają podstawy by takie okrzyki wznosić.

Lwów i owszem, był polski, był też nawet kiedyś węgierski, a teraz jest ukraiński. Taka historia.


andre_

Lwów i Wilno ZAWSZE POLSKIE czy ci się to podoba czy nie. Może wypowiedz się na temat tego jak litwini traktują Polaków w Wilnie zamiast pociskać ten swój bełkot antypolski.

ocenił(a) serial na 7
Blue Power

Dziecko, masz pojęcie o historii mniejsze niż ja o balecie.
A moja znajomość baletu jest zerowa.

"bełkot antypolski" to jest właśnie to co wypisujesz. Spójrz w lustro.

ocenił(a) serial na 9
Blue Power

"Ten, kto zapomina historię, powtarza ją!"

Często ludzie zadają sobie pytanie, dlaczego nie było zbiorowej, odwetowej reakcji ze strony Polaków na czystkę etniczną przeprowadzoną przez banderowców i UPA. Na kilkaset napadów przeprowadzonych przez banderowców i UPA w województwie tarnopolskim zanotowano tylko dwie odwetowe akcje AK. Nieliczne też były przykłady akcji defensywnej miejscowej ludności polskiej w postaci wiejskiej samoobrony. Wytłumaczenia takiej postawy graniczącej z fatalizmem może należałoby szukać w słowach zagrożonego napadem UPA mieszkańca Plebanówki, wypowiedzianych do przerażonej żony: "Aniu! Nie bądź głupiutka, przecież ja w życiu żadnemu Ukraińcowi nie zrobiłem krzywdy, więc czemu mam się bać?"

Listy ofiar nie są kompletne i takimi już pozostaną na wieki. Udało się zebrać relacje z około 50% dotkniętych mordami wsi na terenie województwa tarnopolskiego. Tam, gdzie pamięć ludzka, przebudzona po prawie pół wieku, zdołała zachować wiek ofiar, tam został podany. Dlaczego tak późno zaczęto spłacać dług pamięci, zaciągnięty wobec "rzuconych na stos" ofiar czystki etnicznej? Odpowiedź zawarta jest w trzech literach: PRL! symbolizujących okres zniewolenia narodu. Dopiero "wybuch" Solidarności otworzył śluzy ludzkich zahamowań: ludzie przestali się bać, ośmielili się mówić, pisać, zebrano setki, jeśli nie tysiące relacji. Wykonał zadanie, którego nie podjęto się "Archiwum Wschodnie", odmawiając założenia rejestru pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich, na wzór stworzonego przez tę instytucję "Indeksu Represjonowanych przez sowietów". Strata nie do powetowania!

I na koniec sprawa tzw. "Akcji Wisła", ostatnio głośnej z okazji 50-lecia, W ocenie jej nie można zapominać, że miała ona miejsce po rzeziach na Kresach Wschodnich. Byłaby godna potępienia, gdyby istniała Polska jako państwo niepodległe i gdyby nie była uwarunkowana czystką etniczną w latach 1943-1945.

Blue Power

lecz sie psycholu.

Skandal

zgadzam sie z toba calkowicie.Koszmar, ze ludzie o takich pogladach i takim nastawieniu do rzeczywistosci zyja w tym kraju.koszmar.

diepole

koszmar to ludzie o lewackich poglądach pałających miłością do uchodźców i ukraińców-bandersynów.

ocenił(a) serial na 7
Blue Power

Tak jest chłopie, mścijmy się na wszystkich wkoło do ósmego pokolenia :D

Chyba czas na jakąś wojnę, postrzelałbyś sobie do Ukraińców, Niemców, Rosjan ... i zaraz by ci ulżyło. No chyba że któryś z nich strzelałby jednak celniej i szybciej.

andre_

Pierwsze co bym zrobił to strzelił Ciebie żebyś zmądrzał. EOT jeśli wiesz co to znaczy.

ocenił(a) serial na 7
Blue Power

Strzelić to sobie możesz z gumki od majtek. W ucho.

ocenił(a) serial na 6
Blue Power

A wiesz chociaż co to jest lewactwo czy tylko powtarzasz za resztą internetowych ignorantów? Lewactwo to skrajna wersja lewicowości i zaliczają się do niej np.różne odmiany anarchizmu albo komunizm.

Skandal

Nawet jeśli nie są "banderowcami" to Polski i Polaków i tak nie lubią, bo nasza i ich historia sprawia, że nigdy się niestety nie dogadamy. Ci którzy dla nas są bohaterami dla nich będą zawsze wrogami i odwrotnie. Polaków lubią tam na ogół ludzie nie znający historii... ale w końcu mogą ją poznać...

Skandal

Pracowałam kilka miesięcy nad polskim morzem z tą swo...ą, nic się nie zmieniło od tamtych czasów, zachowują się u nas jak ich dziadowie w 45.Zadufani,uwazajacy ze wszystko im się nalezy.Dno i bagno...Oni wszyscy po jednym pieniądzach. W serialu prawdziwe oblicze pokazuję Polina, dokładnie tak oni się zachowują....

ocenił(a) serial na 10
miki_161

Doprawdy? Ja pracuję z Ukraińcami i jakoś do tej pory nie mam powodu do narzekania. Swołocz jest wszędzie, także pośród Polaków...

bartu1986

Hmm oglądałam wczoraj ten serial i jak dla mnie opowiada o Ukrainkach, które nie mają kasy i jadą do Polski zarobić, a nie o banderowcach i bohaterach ukraińskich. Niektórzy czepiają się dla zasady, co nie?

Avantasia

Tylko czemu są pokazane jako kobiety na które każdy "leci"? Żenujące. Nie ma ładnych dziewczyn w Polsce? Naprawdę trzeba promować dziewczyny zza granicy?

archer18

Czyli lepiej jakby to były 4 pasztety, których nikt nawet kijem nie chce dotknąć? Wcześniejszy serial tych twórców był o Amerykance, na nią też wszyscy "lecieli", więc rozumiem, że wtedy propagowali piękno zza oceanu?

użytkownik usunięty
Avantasia

@Avantasia- polecam Ci nie dyskutować z niektórymi osobami, bo im mass media zrobiły z mózgów jesień średniowiecza.
Pogadajcie sobie z Ukraińcami a potem zasiadajcie do pisania...

Chodziło mi o to, że są pokazane jako dziewczyny do molestowania. Naprawdę tego nie widać? A właśnie Polki są przedstawione jako te pasztety..

archer18

archer bo są dużo prawdziwsze niż Polki i nie przesiąknięte zachodnią propagandą.Jeździłem do Lwowa to wiem o czym mówię.100 % kobiety.

Blue Power

Typowe milusie, spokojniusie, tylko umieścić w kuchni, dać dzieci i to szczyt męskich marzeń. Jak według Ciebie Polki mają taką mentalność i wyglądają jak te z rozkładówek i te promowane w mediach no to gratuluję..... Fajne, polskie dziewczyny wyjeżdżają za granicę po studiach bo tu nawet odpowiednich mężczyzn nie ma. Wolą albo takie kurki domowe albo "celebrytki".

archer18

Aha,a gdzie są ci odpowiedni dla polskich damulek mężczyzni?Ja znam wiele bardzo fajnych polskich kobiet ale będąc na Ukrainie kilka razy muszę jednak stwierdzić to co napisałem wyżej.Ukrainki nie dość że piękne to jeszcze bije od nich taka kobiecość,że Polki ze swoimi gierkami i udawaniem niedostępnych wypadają przy nich bardzo blado. I wcale nie chodzi o umieszczanie ich w kuchni. one tak są nauczone bo tam faceci je źle traktują,często poniżane i nie mają nic do gadania. Polaków o czym mi już mówiły uważają za gentelmanów. Je cieszą proste gesty takie gesty na które polskie kobiety nie zwracają uwagi bo to codzienność. Także ciesz się że mieszkasz w Polsce i nie narzekaj bo na wschodzie albo w arabskich krajach byłabyś nikim.

Avantasia

Mylisz się, ludzie w tym przypadku nie czepiają się "dla zasady". Postrzegasz wszystko niezwykle płytko. Tak, to serial o Ukrainkach, które nie mają kasy i przyjeżdżają do Polski. A "Czterej pancerni i pies" to serial o grupie przyjaciół i ich przygodach na froncie... Tylko po co taki serial? Po co taki temat akurat teraz? Co się za tym kryje? Warto się zastanowić. Przede wszystkim bohaterki są postaciami bardzo pozytywnymi, z którymi widz się utożsamia i kibicuje im w ich zmaganiach. Pokazywana jest w nim wręcz przyjaźń polsko-ukraińska, która w rzeczywistości nie istniała i nie istnieje. Oglądając tę produkcję można odnieść wrażenie, że ma pozytywnie nastawiac Polaków do Ukraińców, dzięki pokazywaniu ich jako dobrych, serdecznych ludzi. Nie musi mówić o banderowcach, żeby siać propagandę. Nie wszyscy Ukraińcy to banderowcy, ale ich historia i stosunek do Polaków sprawia, że dogadanie się z nimi jest ciężkie.

thecanadianmounted

Jaki miałoby sens pokazywanie banderowców? Właśnie odwrotny ich obraz może osiągnąć porządany efekt.

bartu1986

100% racji. Propaganda w stylu Goebbelsa.

ocenił(a) serial na 1
bartu1986

Nic dodać nic ująć scenażyści z rzeczywistością mineli się chyba po dopalaczach...

użytkownik usunięty
bartu1986

@bartu1986

Potrafisz jakoś w miarę mądrze wytłumaczyć gdzie ty widzisz tę propagandę?

Nie widzisz? Czyli dobra propaganda. Elegancko zapodana :)

bartu1986

Wiedzialem ze szybko pojawi sie tu jakis prawacki debil :D Lepiej zabarykaduj sie w domu bo banderowcy juz po ciebie ida !

paw_2

za to wy lewackie ściery do wszystkich darzycie sympatią.szkoda że nie do tych co trzeba.On napisał prawdę-Ukraina nie rozliczyła się ze swojej historii i popiera banderowców.Wielu Ukraińców tak samo ich popiera za co nie powinni mieć wstępu na terytorium Polski.100 tysięcy bestialsko pomordowanych kobiet,starców i dzieci.Pomordowani w sposób taki,że ludzie którzy to przeżyli do teraz nie maja sił by o tym mówić.

Blue Power

Uspokoj sie prawacka sciero

ocenił(a) serial na 7
paw_2

I kolejna dyskusja typu "jak Polak z Polakiem", po co jakieś argumenty czy poglądy jak można się po prostu powyzywać od ścier.

Brawo, na widok tak pięknej wymiany zdań duma mnie rozpiera jakiego to cudownego narodu synem jestem. :D

andre_

esteś świadkiem tego jak gość zna i rozsądnie podaje argumenty, a drugi, lewak (czyli komunista, albo socjalista... bo to właśnie lewica) go obraża nie potrafiąc powiedzieć nic rozsądnego jako ripostę, tylko rzuca "prawackimi ścierami". Jaki z tego wniosek? Wspaniałego narodu jesteś synem, tylko lewaków źle nastawionych do własnego kraju trzeba by wysłać do psychiatryka na przymusowe leczenie. Tyle.

paw_2

Lewackie debile to dużo często widok w internetach.

ocenił(a) serial na 1
bartu1986

Niestety, ale takie są realia. Są na świecie 2 mocarstwa USA i Rosja (może jeszcze Chiny). Polska podlega pod USA od 1989, które starają się zwiększyć wpływy w rejonie Europy Wschodniej, a więc linia polityki zagranicznej rządu polskiego musi być zgodna z wytycznymi USA - czyli krytykowanie Rosji na każdym kroku i wspieranie ich przeciwników. Jako, że na Ukrainie mamy konflikt rosyjsko - ukraiński oczywistym jest, że musimy popierać Ukraińców czy nam się to podoba czy nie.

bartu1986

Żyjcie dalej przeszłością. Na pewno przyszłość w ten sposób będzie lepsza.

bartu1986

polski rasyści. Nigdy sosiada nie wspierają, tylko kiedy wygoda jest.

ocenił(a) serial na 8
bartu1986

Dlaczego banderowska? I dlaczego propaganda? Przecież w tym serialu nie ma za grosz polityki, nie ma również banderowców, bo termin ten dość już historycznie przestarzały ;) To sympatyczny serial o dziewczynach, które przyjeżdżają do innego kraju szukać pracy. I kropka. Ech ta ksenofobia polska.

szpilka_fw

Ksenofobia to nieuzasadniony lek przed obcymi, strach, dosc uzasadniony historycznie przed konkretna grupą nie mieści sie w tej definicji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones