Gomorra
powrót do forum 4 sezonu

sezon 4

ocenił(a) serial na 9

No i mamy już dwa pierwsze odcinki sezonu 4 i niestety jestem rozczarowany. Co prawda już poprzedni sezon mocno pikował w dół, ale liczyłem, że jednak wszystko wróci na wysoki poziom. Póki co jest nudno, niemrawo, wydawało się, że zacznie się mocno i konkretnie, a tu nagle Gennaro wycofał się na peryferia i jest zjazd, już sam jego wygląd smuci, nie ma tego czegoś, tego zęba, jest strasznie przeciętny i nijaki. Mam nadzieje, że to tylko chwilowe i szybko wróci do swoich dawnych ziomków i metod działania, bo to była największa siła tego serialu, bezkompromisowość, brutalność, akcja. Przez chwilę nawet pomyślałem, że w ogóle zniknie z serialu i dalej pokażą historię siostry i reszty ekipy, a tu mamy jakiś odbój w bok. Oby dalej to się jakoś rozkulało, puszczają po 2 odcinki na tydzień, zobaczymy czy będzie na co czekać, na razie tylko 5/10.

legos

Największa siła tego serialu to ciekawa fabuła. Wydaję mi się, że to lotnisko będzie służyło m.in. do prania brudnych pieniędzy. Prędzej czy później pojawią się jakieś problemy i trzeba je będzie rozwiązać siłowo. Co prawda mnie również nie powaliły te 2 odcinki na kolana, bo miałem nadzieję na coś lepszego, ale nie jest źle.

legos

Pierwszy odcinek faktycznie nie porwał, natomiast w drugim jest znacznie ciekawiej. Końcówka z ręką w pudle była wyśmienita. Trzeba dać mu czas, myślę, że się rozkręci.

ocenił(a) serial na 10
legos

No to i ja

Mnie też kurde nie specjalnie uwiodly 2 odc, choć 2 był lepszy to iuuuu bardzo daleko mu do 1 i 2 sezonu:(

ocenił(a) serial na 9
legos

Zna ktoś może tytuł piosenki z 1 odcinka, około 15 minuty?? Ani tunefind nic nie ma, większość piosenek Franco Riccardiego przesłuchałem i nic, jak kamień w wodę.

ocenił(a) serial na 9
HighRisk

Dobra jednak jest, Capisce A Me – Franco Ricciardi

ocenił(a) serial na 9
HighRisk

piosenka w ostatnim odcinku 4 sezonu gomorry ktos zna

ocenił(a) serial na 8
misieks177

Tu masz piosenki ze wszystkich odcinków:

https://www.tunefind.com/show/gomorrah/season-4/80637

użytkownik usunięty
legos

Mysle ze sie rozkręci a najlepiej by bylo jakby zastrzelono rodzine Gennaro bo strasznie nudne sa te epizody z nimi :)

ocenił(a) serial na 8
legos

3 i 4 odcinek rewelacyjne. Gomorra trzyma poziom cały czas. Genialny serial.

ocenił(a) serial na 9
Kassandra85

Echh z tym niestety nie mogę się zgodzić, dla mnie niestety regres się pogłębia, ale może to być też spowodowane oczekiwaniami i poziomem jaki prezentował sezon 1. Skoro tam dałem 9, a każdy kolejny był słabszy, to tutaj kręcę się na razie koło średniej 5. Straszny zjazd, jakiś taki chaos, brak spójności, robiony chyba na siłę na fali sukcesu....nie wiem........obawiam się, że to już się nie zmieni, obym się mylił :).

legos

Zmień serial
Ten cię wyraźnie przerasta intelektualnie
No offense :)

ocenił(a) serial na 9
legos

1 sezon - 9
2 sezon - 8
3 sezon - 6
4 sezon - 5 (na tą chwilę po 4 odc)

Tak to wygląda.

ocenił(a) serial na 9
HighRisk

4 sezon - 6 (po ostatnich dwóch odcinak nr 5 i 6)

ocenił(a) serial na 10
legos

a ja nie, dla mnie serial cały czas trzyma poziom. 3 sezon pozornie wydaje się słabszy, ale to normalne bo następuje częściowa zmiana warty, młodzież walczy o swoje a ludzie się przywiązali do wcześniejszych bohaterów, zwłaszcza do brutalności m.in Ciro, którego złamała śmierć córki. 4 sezon jak na razie jest o tym, że Gennaro na prośbę żony będzie próbował iść coraz bardziej w legal, ale rzeczywistość okaże się brutalna. Jak na razie zapowiada się ciekawie

zaba285

Zgadzam się. Ale ja ogólnie uważam, że to serial lepszy z serii na serię i wcale za najlepszy sezon nie uważam pierwszego, jak chyba większość widzów, ale drugi, a zwłaszcza trzeci uwielbiam. No i czwarty dla mnie trzyma poziom trzeciej serii jak na razie, czyli wysoki. Nowe odcinki przypomniały mi jak to świetny serial, Jest to jeden z tych seriali co trzyma cały czas wysoki poziom, przynajmniej na razie.

ocenił(a) serial na 8
legos

Jak dla mnie 3 sezon był ciekawy. Nie widziałem żadnego pikowania w dół. W sumie 4 też jest niezły, ale koncepcja żeby każdy odcinek poświęcać innej postaci trochę mi nie pasuje. I jeżeli bohaterem jest jakaś postać drugoplanowa, to z góry wiadomo, że ta postać zginie pod koniec odcinka :D Za bardzo schematycznie to zrobili. Takie mam wrażenie po obejrzeniu 8 odcinków. Ale czekam, jak zakończą te wszystkie wątki, których trochę pootwierali w tym sezonie.

ocenił(a) serial na 9
Kuba_64

No i zakończyli. Teraz w jakiejś dziurze wszyscy czekamy na piąty sezon

ocenił(a) serial na 10
roman_zabawa

To poczekamy jest potwierdzenie 5 sezonu

ocenił(a) serial na 9
robko12

No tak się skończyło że musi być.

ocenił(a) serial na 9
legos

No dobra, sezon z głowy. To ciągle niezły serial, ale to nie to samo co kiedyś. Mam takie wrażenie, jakby to było coś przejściowego, bez błysku, na przeczekanie. Kompletnie niewykorzystano postaci Gennaro, usunęli go w cień, nie wiem czemu, pewnie sprawy kontraktowe, bo niemożliwe żeby świadomie zabijali serial marginalizując jedyną tak barwną i charakterystyczną postać. Wydaje się, że chłop na chwilę się odłączył, zaraz wróci z pompą, niby wraca, ale jednak nie zdążył nie licząc ostatnich 10 minut serii, szkoda. Każde jego pojawienie się to jest momentalny skok w górę. Pani donna Patricia jest wyjątkowo zabawna, stara się być poważna, a jest komiczna, sztywna, ta jej mina, za każdym razem powoduje uśmiech politowania na twarzy, gdy próbuje być twarda :)))) Świetne pozostają ujęcia miasta, klimatyczne, mroczne. Wydaje się, że spokojnie można tu było podkręcić tempo i dać dużo więcej akcji, ale jakby ktoś nie chciał, nie ma tej bezkompromisowości co wcześniej, takie lelum polelum i więcej gadania niż konkretów. W pewnej chwili łudziłem się, że wraca co najlepsze, ale potem znowu był stop. Gomorra sezon I była wybitna, potem lekko gasła, teraz wciąż jest niezłym serialem, ale tak maks na 6,5/10, nie więcej. Na pewno obejrzę kolejne serie, bo nie wyobrażam sobie inaczej, dla mnie to najlepszy serial w swojej klasie ever na początku, ale przy tak wysoko zawieszonej od startu poprzeczce ciężko teraz człowieka zadowolić. Zdrówko.

legos

Myślę,że 12 odcinek w pełni Cię usatysfakcjonował.Czekam na sezon nr.5 i nareszcie wszystko wróciło na swoje odpowiednie tory. Gennaro wrócił i to jest najważniejsze. Cały sezon oceniam niezmiennie na 10.Może się mylę , ale wydawało mi się ,że w końcówce tonący Ciro wykonał jakiś ruch ręką.................................

krzysztof14519

Ewidentnie widać, że gdy dolatywał do dna, to wykonał taki ruch w którym chciałby się od niego odbić.. Ciała nikt nie widział, wydaję mi się, że Ciro wróci w 5 sezonie i odegra jeszcze ważną role.

ocenił(a) serial na 10
pawaw2

Ciro nie wroci i bylo o tym na oficjalnych profilach aktorow serialu

ocenił(a) serial na 10
pawaw2

Dokładnie !! na 100% gdyby nie wrócił to nie pokazywali by jak tonął na końcu 12 odc finałowego
a po 2 odbija się od dna :) na 1000% wróci w 5 sezonie

ocenił(a) serial na 10
nea_filmweb

ten fragment ma sluzyc jakos trailer pelnometrazowego filmu L'Immortale z Ciro w roli glownej, w oczekiwaniu na 5 sezon

nea_filmweb

Fantazjując - może się okazać,że ktoś Ciro wyłowił,a ten na jakiś czas stracił pamięć i leży w szpitalu.....................Oj fajnie by razem chłopaki rządzili w Neapolu dziękując wszystkim ,którzy im zależli za skórę.......................................Ciro WRACAJ

ocenił(a) serial na 10
krzysztof14519

Ja uważam, że to gra scenarzystów :-) oczywiście wkrótce będzie film o Ciro (l'immortale), ale ruch ramion było widać i wywołało to serię rozważań na włoskich forach, m.in. na profilu Salvatore Esposito (grającego Gennaro). Kiedyś padło pytanie, kto ostatecznie zwycięży. Dziś naszło mnie takie olśnienie, że jednak (nie wiem jak to możliwe) Ciro przeżył i pokaże jeszcze wszystkim kto tu rządzi :) a propos Gennego (jego kryjówka przypomina grobowiec).

lenticularis

Każdy film można oczywiście spieprzyć.Słychać głosy,że sezon 4 był jakoby gorszy od 3 poprzednich.Oddanie we władanie pewnej dzielnicy Neapolu - Secondiliano kobiecie uznajecie za dziwne..........Są powody ,by tak myśleć obserwując poczynania Donny w dzielnicy. Razić może jej sposób sprawowania władzy (mimika czasami wkurza).Mam wrażenie że poprzez sposób prowadzenia kamery,pokazanie prawdziwych nieoczyszczanych z syfu ulic klimat w filmie jest niepowtarzalny i trudny do naśladowania. Neapol jest bowiem jeden!.Nawiążę do serialu,który także wywarł na mnie duże wrażenie i wysokie oceny - Most Nad Sundem.Wracając do tematu - sposób w jaki Gennaro rozegrał , rozwiązał większość problemów zasługuje na 10 - no cóż - chciał chłopina NORMALNEGO życia i się nie udało..........Czas wszystko uporządkować --------------. OJ czekam na 5 sezon.Czekam

ocenił(a) serial na 9
krzysztof14519

Teoretycznie się udało. Odłożył wystarczającą ilość kasy na budowę lotnika (+ całej tej infrastruktury włącznie z wielkim centrum handlowym), dostał wszelkie pozwolenia na budowę i dopiął wszystkich formalności (musiał jedynie sprzątnąć tego inżyniera) i w zasadzie mógł totalnie odciąć się od Neapolu. Niestety jego przywiązanie i to jak bardzo przesiąknął kryminalnym życiem, nie pozwoliły jemu ot tak się odciąć. Jednak nie można powiedzieć, że nie udało się jemu zacząć normalnego życia, ponieważ tak naprawdę nikt nie zmusił go do powrotu do Włoch. Przecież później przekazał Patizii kontakt do swojego producenta koki i mógł mieć wszystko w nocie.

ocenił(a) serial na 10
legos

moim zdaniem to celowy zabieg. serial jest o mafii, a Gennaro w tym sezonie na prośbę żony próbował iść w legal. więc o czym miałby być ten serial, gdyby nie inni bohaterowie? wyszła by telenowela z Gennaro w roli głównej :) moim zdaniem wyszło super, walka Gennaro z samym sobą została świetnie pokazana. mi podobała się też dalsza rodzina Gennego - którą później nazwał "trucizną". wszystko jest spójne z pozostałymi sezonami, krwawa walka o Secondiliano ciągle trwa, Gennaro dorównał a nawet moim zdaniem przebił ojca w swojej bezwzględności i ostatecznie na ten moment skończył podobnie jak on, w małej klitce w ukryciu - jak to mówił w jednym z odcinków - i tak skończę w złotej klatce jak mój ojciec

zaba285

Pamiętajmy i nie zapominajmy, że w tym serialu próżno szukać pozytywnych postaci... To serial o mafii, w tym środowisku mało się wybacza a gra idzie o kasę i wpływy, n asemtymenty nie ma niestety miejsca...

ocenił(a) serial na 10
philip83_filmweb

i właśnie dlatego ten serial jest tak dobry. brak pozytywnych postaci i okrucieństwo bez sentymentów, zero zasad tylko jak tu napisałeś - kasa i wpływy. bardzo realnie to wygląda

zaba285

Zgadzam się z Tobą z każdym słowem,które napisałeś w 100%.Oczywiście jak widać z postów poniżej - nie każdemu 4 sezon się podobał. Cóż wszystko w ocenach jest kwestią gustu. Niezmiennie DYCHA.

ocenił(a) serial na 8
legos

4 sezon to totalna klapa bez scenariusza, niestety. Właściwie po sześciu odcinkach nie wiem o czym ta seria jest, brak jakiegokolwiek wiodącego motywu. Postacie uduchowione jak w tandetnej telenoweli. Niestety sezon 3 był ostatnim wartym obejrzenia.

yuutoo

Mam podobne odczucia :(

ocenił(a) serial na 10
yuutoo

jest o tym, że Gennaro chce iść w legalny biznes na prośbę żony, reszta to wątki poboczne z tym związane. mimo tego że biznes startuje, to i tak kończy w "złotej klatce" jak ojciec

ocenił(a) serial na 9
zaba285

Dokładnie,po co robić kolejny sezon o tym samym,jak dla mnie twórcy tego serialu są naprawdę kreatywni,oby tak dalej!

ocenił(a) serial na 10
yuutoo

widać to właściwie pod koniec 1 lub 2 odcinka, jak przyjeżdża z żoną na niedziałające lotnisko więc nie wiem dlaczego piszesz o braku wiodącego motywu

ocenił(a) serial na 9
yuutoo

Gomorra skończyła się na sezonie drugim. Takie są fakty. Teraz jest nabijanie kobzy na naiwnego oglądacza i wiernego serii. Ze wszystkim jest dokładnie tak samo - Gomorra, Dexter, Gra o Tron i sto innych produkcji nie zamykających się w kluczowym momencie.

ocenił(a) serial na 10
HighRisk

w pewnym sensie masz rację. 2 sezony to głównie klan Pietra, więc jego śmierć coś skończyła. ale śmierć bossa to nie koniec świata, zawsze znajdą ludzie którzy będą chcieli go zastąpić, zwłaszcza jacyś młodzi gniewni albo jakiś inny potężny klan.. wiadomo, że nie będzie tak samo, życie to ciągła zmiana więc i serial się zmienia. dla mnie każdy kolejny sezon ma sens. z głównych bohaterów został tylko Gennaro, pewnie jego śmierć skończy serial i taki koniec miałby sens

ocenił(a) serial na 10
legos

Jennaro jeszcze ratuje ten sezon. Kładzie go całkowicie wątek Patrycji. Z cwanej lwicy zrobili z niej glupią ci... Modliłem sie żeby ją w końcu odstrzelili! No i niestety, żyła i coraz wieksze głupoty robiła. Zakończenie sezonu (ostatnie 3 odcinki) tragiczne.

Brakuje osobowości z charakterem, Jennaro za mało czasu dostał, Patricia glupia piz... a Enzo gówniarz i też debil, reszta to nic nie znaczace postaci - takie podsumowanie całego sezonu.

Obniżyłem ocene tylko o 1 punkt, jedynie z sentymentu dla poprzednich sezonów. Lepiej niech już kończą tą serie bo charyzmatyczne persony sie już dawno skończyły, a jak odszedł Chiro to nie ma kogo już oglądać nawet, Jennaro nie pociągnie sam całego sezonu :( no chyba, że zrobią coś a'la człowiek z blizną :)

ocenił(a) serial na 8
thccc

Sądząc po scenie w trakcie napisów Chiro wróci w 5 sezonie

ocenił(a) serial na 9
tisiek

To była zapowiedź pełnometrażowego filmu z Ciro w roli głównej

ocenił(a) serial na 10
lukash_t

Nie było żadnej sceny po napisach o czym wy bredzicie ?

michalkuc1993

kilka sekund po zakonczeniu ujęć z Gennaro zamykanym w ukryciu jest obraz Ciro opadającego w wodzie i w koncowym momencie drgnął rękoma, potem biegną napisy końcowe

ocenił(a) serial na 10
walkirium

Nic takiego nie widze , Konkretnie w której minucie ?

ocenił(a) serial na 10
walkirium

Nic nie ma . Jest tylko napisy Regione lazio itd . Kit wciskacie i tyle

ocenił(a) serial na 9
michalkuc1993

dzban :D https://youtu.be/iNlqg-YRh-4 44:09

ocenił(a) serial na 10
sobanek

Na hbo go nie ma tej sceny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones