PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 466
ocen
8,8 10 1 381466
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Nie. Po prostu nie. Ku*wa, obudźcie mnie i powiedzcie mi, że miałem zły sen.

Jon Snow. Ten sam Jon Snow, który jako pierwszy zwrócił uwagę na zagrożenie za Murem. Który narażał życie w walce z Innymi, który wykrwawiał się ochraniając krainę człowieka; który w końcu zginął, mając na uwadze ciągle dobro mieszkańców Westeros. Cudem przywrócony do życia walczył dalej, zawsze honorowy, nie zbaczający uwagi na tytuły czy zaszczyty. Nie chciał nawet tronu, chociaż ten mu się należał. W końcu złożył finalną ofiarę, czyli poświęcił swój honor zabijając Dankę. Tą samą Dankę, która okazała się największym zbrodniarzem w historii Westeros, która w jeden dzień zabiła kilkaset niewinnych osób i prawdopodobnie zabiłaby o wiele więcej gdyby nie on. I ten sam Jon Snow jest wysłany na Mur (który już chyba ochrania Westeros przed zimnym wiatrem) żeby nie zezłościć SZAREGO ROBAKA? SZAREGO KU*WA ROBAKA? Tego zbrodniarza wojennego, który mordował cywili i jeńców wojennych? Który będąc jakąś tam 3 planową postacią nie wiadomo jakim cudem ciągle się utrzymuje na tym etapie opowieści? Naprawdę????!!! Żeby tego było mało, Szary Robak i tak zaraz zawija manatki i spie*dala z Westeros. Niech mi to ktoś jakoś logicznie wytłumaczy, bo ja tutaj widzę na siłę wypychanie Snowa na północ w zasadzie bez żadnego większego celu.

Za to co Jon zrobił dla Królestwa, nie tylko należy mu się bogactwo i każdy zamek jaki sobie wymarzy. Jemu należy się tron, jak psu buda. W nagrodę za walkę za niewinnych dostaje pizgawę na Murze w obawie przed SZARYM ROBAKIEM XDDDD

Błagam, dajcie mi jeszcze jeden odcinek, w którym wojska Północy niszczą Nieskalanych a tępy łeb kastrata Szarego Robaka jest nabity na pal. Niczego tak bardzo nie chcę w tej chwili zobaczyć. Po prostu nie mieści mi się w pale, jak można było tak potraktować Jona, dla mnie jest to milion razy bardziej frustrujące niż Red Wedding, bo tam akurat Robb zrobił wszystko, żeby sobie zasłużyć na ch*ja w dupie...

Błagam, powiedzcie mi, że nie tylko ja jestem tak straszliwie poirytowany i zawiedziony potraktowaniem Jona, czy może jest coś ze mną nie tak.

ocenił(a) serial na 5
zuzanna_90

To nie był Bronn, tylko Bran - widzisz jak Ty nic nie ogarniasz, dziewczyno?
A Bronn jest trójoką wroną.

ocenił(a) serial na 7
suszyMie

Nie, nie, nie. Trójoką Wroną to jest Brienne, ten wysoki blondyn.
A Bronn jest (Już nie)Dziewicą z Tarthu.

ocenił(a) serial na 5
zuzanna_90

przecież Brienn był rudy?!

ocenił(a) serial na 7
suszyMie

Rudy był Tommen, ten dziki. Oglądasz bez zrozumienia.

ocenił(a) serial na 10
Fass_

Ja też jestem poirytowana i rozczarowana tym, co zrobiono z Jonem.
Wkurzyła mnie ten kwestia Brana wybranego na króla, bo podobno "najwięcej widział i przeżył" czy coś takiego padło z ust Tyriona. Czy jego wizje, odloty, odpływy w przeszłość itd. miały jakikolwiek sens, skoro serial kończy się tak, a nie inaczej? Wątek (moim zdaniem nudny) Trójokiej Wrony ciągnięty był przez kilka sezonów na nic... po to, by w finale wiele osób wyprowadzić z równowagi.

ocenił(a) serial na 7
dicknail

Nie miały. Bran mógł równie dobrze być Jednooką Wiewiórką, który widzi wszystkie żołędzie na każdym drzewie na całym świecie i morał byłby z tego taki sam, czyli żaden. Dla mnie wątek niedokończony i niewyjaśniony w żaden sposób, podobnie jak "książę, którego obiecano", rola Pana Światła w całej imprezie, czy sens Jona jako prawowitego Targaryena.

ocenił(a) serial na 5
zuzanna_90

"czy sens Jona"
Tyle wystarczy. Super wątek kolesia wskrzeszonego tylko po to, żeby sobie pociupciał z ciotką XD

ocenił(a) serial na 8
zuzanna_90

najgorsze ,ze w ksiązkach wątek Brana tez jest nudny jak idzie po pustkowiach za mur i czegos tam sie uczy, bez sensu na dobra sprawę

ocenił(a) serial na 7
Ami_656

Ale książki jeszcze się nie skończyły, więc można mieć nadzieję, że cokolwiek z tego wyniknie. Serial rozwiał te nadzieje i dobitnie pokazał, że nie wynika z tego nic.

ocenił(a) serial na 8
zuzanna_90

no nadzieje trzeba mieć nic innego nie pozostaje, chociaż Martin jest nierównym pisarzem ,Uczta dla wron mnie wynudziła porządnie więc tez może być róznie, biorąc pod uwage ile czasu zajmuje mu pisanie tego dzieła - ostatni tom to takie przepisywanie, zmiany moga niekoniecznie wyjsc na dobre książće, żeby tylko nie było to przekombinowane po tylu latach, bo taka groźba istnieje niestety

ocenił(a) serial na 7
Fass_

Cóż ten cały robak to dowódca za którym idą inni mu podobni. Jakby nie patrzeć to po zabiciu Daenerys, ma on siłę militarną porównywalną z każdym innym lordem Westeros. Przed śmiercią w towarzystwie reszty żołnierzy, królowa powierzyła mu dowództwo nad całą swą armią. Nie można się z taką osobą nie liczyć.

aderjan

Przecież w całym zakończeniu nie chodzi o to co chciał Szary Robak, a o to co chcieli władcy królestw i sam król, czyli jakaś tam wrona jeżdżąca na wózku. Oni nie chcieli Snowa, nikt go nie chciał i w pierwszym sezonie i w ostatnim. Gdyby Sansa i jej braciszek krół (wrona) chcieli to nigdy Snow by nie odszedł. Chcieli jednak tego i im się to udało. Snow nie był moim ulubionym bohaterem, ale to jak go potraktowano jest niesprawiedliwe, a zarazem dość rzeczywiste. Sansa kpi z wyborów na króla przez ludzi, Tyrion jest namiestnikiem i dalej będzie się cieszył przywilejami, a prawdziwego władce podstępem namówiono by zabił ostatnią osobę z rodu rządzących. Pisałam już w swoim temacie, że może taki był pomysł od początku? Ale tego nie wiemy. A wy się biednego Robaka czepiacie:P

ocenił(a) serial na 7
aderjan

Jaką siłe mają... Dorn ma armie jak całe westeros z nieskalanymi razem wzięte..

ocenił(a) serial na 7
The_Lich_King

Gdzie masz taką informacje? Dorne miało być najmniej ludnym krajem Westeros, i nigdy nie prowadzili większych operacji wojskowych, a jedynie coś w rodzaju wojny podjazdowej.

ocenił(a) serial na 9
Fass_

Cały czas próbuje przetrawić to nieszczęsne zakończenie. Zostaje okropna niestrawność. Po za całą sytuacją z Jonem i Szarym Robakiem (to jest doprawdy idiotyczne) irytuje mnie to jak można było wybrać Branna na króla. Przez wszystkie poprzednie sezony mówił, że on już nie jest Brannem Starkiem jest kimś, czymś innym! Kiedy proponowanu by rządził Winterfell odmówił, twierdząc, że on niczego nie pragnie. A tu naraz ok będę rządził wszystko przez co przeszedłem prowadziło mnie do tego bllaabbllabla miałam ochotę roztrzaskać telewizor...

ocenił(a) serial na 1
Fass_

denny motyw jak i caly serial ja nwet nie dotrwalem do tego moemntu

ocenił(a) serial na 6
Fass_

O tak. Zagrożenie ze strony Nocnego Króla było tak wielkie, że większość Westeros solidarnie to olała. Zresztą całkiem słusznie, bo wojna trwała, aż jedną noc. Jakoś nie żal mi żołdaków Lannisterów. Byli zbrodniarzami i gwałcicielami. Dostali to na co zasłużyli. Nie będę po nich płakał. A Snow to głupek i niewdzięcznik przez którego do władzy dorwał się bezużyteczny kaleka, bezmózgi krasnal i chciwa jędza. Gratulacje.

ocenił(a) serial na 7
Fass_

Też mnie też szary robal wkurvvil.

ocenił(a) serial na 10
Fass_

W sumie to mogło być idealne zakończenie dla Jona, pod warunkiem że Ygritte nadal by żyła.
Jon musiał zdradzić Dzikich i Ygritte, bo był wierny Nocnej Straży. Chciał z nią zostać, ale nie mógł.
Gdyby Ygritte przeżyła podczas Bitwy o Czarny Zamek i uciekła gdzieś z grupką Dzikich, to mogła by się pojawić na końcu. Wtedy mogłaby być już razem z Jonem, bo nie miałby on żadnych zobowiązań wobec NS i odeszliby za Mur.
To by było dla niego najlepsze zakończenie, ponieważ on nigdy niczego nie pragnął poza Ygritte. I właśnie to jedno, czego tylko pragnął dostałby na końcu.

ocenił(a) serial na 8
Fass_

Nie tylko szary robak ale równierz Yara Grejoy i Dorne było wierne Dance ,Jon nie móģł byc królem  przy sprzeciwie 2 królestw i dobrze

ocenił(a) serial na 9
Fass_

Z tym Szarym Robakiem i strachem przed nim sprawa wygląda następująco: Całe miasto było w rękach zaprogramowanych Daenerys niewolników oraz okrutnych barbarzyńców. Z drugiej strony wojska lordów (z których część zapewne przybyła później). Jakby nie oddelegowali całej tej mieszanki wybuchowej na wschód, to wybuchłaby kolejna wojna, wszyscy by się zaciachali i g@wno byłoby z całego królestwa. Wojny wybuchały z gorszych powodów, popatrzmy na te wszystkie konflikty na Bliskim Wschodzie albo choćby na I wojnę światową. Królestwo i tak już było w rozsypce, trzeba było odbudować stolicę i flotę (może trochę za szybko się stało, ale po poziomie zarośnięcia Tyriona i Jona można wywnioskować spory upływ czasu), dzicy i niewolnicy musieli zobaczyć Jona odprowadzanego przez Nocną Straż... A później, jak był spokój, to pozwolono Jonowi zdezerterować i zostać Królem za Murem.

Fass_

Epic

Fass_

Chyba sobie jaja robisz. Ludzi przede wszystkim uchroniła Daenerys oraz jej smoki i armia, a nie ciągle smutny Jon, który finalnie okazał się zdrajcą i zabił królową, która jemu ufała.

ocenił(a) serial na 10
slawmm

Jon też jej ufał i zabiła pół miliona niewinnych ludzi

Fass_

Za tą decyzję scenarzystów powinien spotkać marsz pokutny przez ulice LA. "Shame, shame, shame".

Fass_

Życie bywa niesprawiedliwe. Oto morał GoT, skądinąd bardzo aktualny. Bran Stark wiedział wszystko, ale nie zrobił nic. Jon Snow nie wiedział nic, ale zrobił wszystko.

ocenił(a) serial na 8
Fass_

Weź jakieś leki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones