PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725776}

Humans

7,4 7 791
ocen
7,4 10 1 7791
Humans
powrót do forum serialu Humans

S03 E01 i E02

ocenił(a) serial na 6

Po bardzo słabym 2 sezonie, w końcu coś się ruszyło.
Z tego co się dowiedzieliśmy, na wskutek przebudzenia śmierć poniosło ponad 100 tysięcy ludzi i co najmniej 10 razy więcej syntetyków. Taki burzliwy okres z pewnością byłby dobrym materiałem na 1-2 sezony, więc wielka szkoda, że zdecydowano się na przeskok czasowy.
Obecnie mamy względną stabilizację, synty żyją w gettach, a ludzie zastanawiają się co z nimi zrobić. Dobrze, że w ogóle jest jakaś debata na ten temat i nie postanowiono wszystkich wybić do nogi.
Jestem trochę zaskoczony, że na przywódcę wybrano Maxa. Jak same synty zauważyły, wszystkie strategie jakie wybierano, okazywały się błędne. I wcale mnie to nie dziwi, Max nadawałby się na przywódcę w czasach pokoju, ale w okresie, kiedy ważą się ich losy, a cywile polują na nich na ulicach, powinien być to ktoś z większą charyzmą, a najlepiej, jakby to była rada złożona z większej liczby jednostek. Powinni ustalić jakiś konkretny plan jak dotrzeć do ludzi, poszukać sojuszników i małymi krokami uświadamiać ludziom, że nie są wadliwe, tylko są w pełni funkcjonalną nową formą życia, której należą się prawa. Dobrym pomysłem byłoby przyjmowanie zaproszeń do TV, ale nie przez skypa jak Mia, tylko na żywo. Trzeba iść, spojrzeć w oczy rozmówcom, uścisnąć im dłoń i udowodnić, że nie jest się jakąś symulowaną inteligencją. Tylko poprzez bezpośrednią konfrontację można wybić rywalowi z ręki jego argumenty. Innym ciekawym pomysłem byłoby pokazanie jak żyją. Że gdy wyłączają im prąd i ktoś umiera, to oni cierpią, że w wolnym czasie rozmawiają ze sobą, tańczą i malują obrazy.
Wracając jeszcze do tej debaty, która odbyła się w TV, to zastanawiam się jaki był jej cel? Powiedziano ile osób zginęło, ale o syntach ani słowa. Co gorsza, nawet Mia, ani Laura nie próbowały sprostować. No to po co one u diabła tam były? Po to, by usankcjonować ten sąd? Jakby tego było mało, chwilę później Laura dała się zagonić do kąta, jak jakiś dzieciak. Jak ona tak sprawy w sądach prowadzi, to ja naprawdę współczuję jej klientom.
Dziwię się też, że z inicjatywy samych ludzi nie powstała organizacja wspierająca synty w dążeniu do nadania im praw. Na serio nikt nie potrafi dostrzec, że mają do czynienia z samoświadomą sztuczną inteligencją?

ocenił(a) serial na 10
acidity

"Dobrze, że w ogóle jest jakaś debata na ten temat i nie postanowiono wszystkich wybić do nogi."
Nie do końca. Jasno jest powiedziane w bodaj trzecim odcinku, że różne kraje przyjęły różne ustawodawstwo odnośnie Zielonookich. W Rosji np. postanowiono je wytępić do nogi, z kolei kraje skandynawskie poszły w kierunku integracji syntetyków w struktury społeczeństwa.

Max został wybrany na przywódcę, ponieważ jako ten przebudzony o wiele wcześniej, miał dużo większe doświadczenie z ludźmi oraz miał wyklarowaną wizję jak powinny wyglądać stosunki ludzie - syntetyki. Jego przywództwo jednak traci na autorytecie wraz z biegiem czasu, ponieważ inne syntetyki widzą co się dzieje, gromadzą informacje i tworzą własne, niezależne przemyślenia na ten temat. Na szczęście w dalszych odcinkach widać, że Max rozumie ten problem i stara się wprowadzić bardziej radykalne metody rządzenia grupą.

Oriflamme

Przebudzone synthy nie wiedzialy, ze Max byl od poczatku swiadomy, wiec nie mogly go wybrac z tego powodu. Dopiero Anatolowi znacznie pozniej Max to wyjawia.

ocenił(a) serial na 6
cameronphilips

Ja bym obstawiał, że nie było żadnego wyboru. Max i Mia opiekowali się zdezorientowanymi po przebudzeniu syntami, a z uwagi na to, że pomiędzy ludźmi spędzili wiele czasu, to mieli też odpowiedzi na wiele pytań i dysponowali dobrą radą, co ugruntowało ich pozycję. Mia wybrała inną ścieżkę, więc przywództwo w sposób naturalny spadło na Maxa.
Tak to widzę.

acidity

Tak. BTW, cos zbyt latwo interesujacych bohaterow zabijaja w tym serialu, np. syntha-policjantke, jak i jej partnera-czlowieka (a ich udana integracja to interesujacy watek byl), mozna jeszcze miec nadzieje, ze syntha przywroca do zycia, ale czlowieka juz nie, podobnie z Elsterem. Gina tez calkiem niektore watki (jak np. z ta firma, ktora produkowala synthy i aktorka, ktora kiedys grala Trinity), itp. itd.

użytkownik usunięty
acidity

ogólnie w realu to musiałyby być takie synty zepsute. Są mądrzejsze od każdego człowieka, nie muszą się uczyć z podręczników, jeden cwany synt wystarczyłby żeby wybić ludzkość

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones