PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477828}

Hell Girl: Three Vessels

Jigoku Shōjo: Mitsuganae
7,4 344
oceny
7,4 10 1 344
Jigoku Shōjo: Mitsuganae
powrót do forum serialu Jigoku Shōjo: Mitsuganae

Ta seria ssie! Każda historia jest jakby napisana do połowy a cały wątek z odsyłaniem ludzi do piekła jest wrzucony CAŁKOWICIE na siłę. Tak jakby na jedną historie nie mogli poświecić dwóch odcinków. Najpierw widzimy kwitnącą przyjaźń dwóch osób a zaraz potem odsyłają sie do piekła z jakiegoś z dupy wyjętego powodu.

A teraz o głównym watku serii (szykujcie sie na wściek)
Oglądając tę serię odniosłem wrażenie że scenarzysta naoglądał sie za dużo "Zemsty Freddy'ego" i postanowił pogrzebać serię w dokładnie ten sam sposób. Na watki homoerotyczne w drugim Koszmarze tutaj mamy niczemu nie służący watek Yuri i opętanie. Pod koniec dowiadujemy się że Ai wyznacza tamta dziewczynę na swoją następczynie. TO JEST KOMPLETNA GŁUPOTĄ! Po pierwsze od kiedy Ai potrzebuje następcy? Ona nie choruje, nie moze umrzeć wiec nie potrzebuje nikogo takiego. Po drugie Ai zostałą skazana na wysyłąnie ludzi do piekła. To jest jej karą za zniszczenie swojej wioski, więc znowu, NIE MOZE mieć następcy. Ai jest samowystarczalna!!!! Taką ją twórcy uczynili przez pierwsze 2 sezony.

Podsumowujac, ta seria jest jedną wielką abominacją. Rozwala mnie fakt że wszyscy uważają to za DOBRE! Czemu? Nie rozumiem tego. To anime ocieka durnotą i jest kpiną z całęj reszty serii. Dla mnie Jigoku Shoujo powinno sie było skonczyć po pierwszej serii.

mim1312

zgadzam się. denerwuje mnie jeszcze postać Yuzuki. SPOILER! poczułam zażenowanie, gdy pod koniec ostatniego spotkania z Ai Yuzuki mówi coś w stylu ,,miałaś chłopaka? jestem zazdrosna'' i cały klimat szlak trafił. strasznie mnie irytowała ta dziecinna postać, której największym marzeniem było zdobycie chłopaka..

ocenił(a) serial na 1
Mereva

"strasznie mnie irytowała ta dziecinna postać, której największym marzeniem było zdobycie chłopaka.." - - jak Bella ze "Zmierzchu" xD
Ja osobiście nawet nie interesowałem sie Yuzuki. Po całej lawinie absurdów końcówka była dla mnie niczym wyjątkowym.
To co mnie rozwala to fakt że wszyscy twierdzą że to anime jest DOBRE. Ja się pytam, pod jakim względem?

ocenił(a) serial na 6
mim1312

Tylko jeżeli chodzi o genialną muzykę Yasuharu Takanashiego - cała reszta jest do bani

ocenił(a) serial na 7
mim1312

Czy jeśli coś jest absurdalne od razu ma znaczyć, że nie jest dobrze? Przecież logika nie zawsze musi być jedna, może być jej wiele rodzajów, lecz to zależy od tego czy potrafimy je przyjąć, czy tkwimy przy tylko jednym jej rodzaju.
Nie krytykuję ludzi myślący na któryś z tych sposobów, ale nie potrafię pojąć ograniczania samego siebie, nie szukania nowych dróg pojmowania różnych rzeczywistości, logik itd. przez niektóre osoby.

ocenił(a) serial na 1
Perenelle

To nie kwestia pojmowania rzeczywistości, tylko tego, że przez pierwsze 2 sezony to anime trzymało cholernie poważny i depresyjny ton i obrazki tyku Ai w przebraniu pszczoły czy faceta robiącego za kontakt elektryczny pasuje do tego jak pięść do nosa. O tym ile w trzecim sezonie nie trzyma się kupy nie wspomnę.

ocenił(a) serial na 7
mim1312

"i obrazki tyku Ai w przebraniu pszczoły czy faceta robiącego za kontakt elektryczny pasuje do tego jak pięść do nosa. O tym ile w trzecim sezonie nie trzyma się kupy nie wspomnę." - ten fragment pomieszałeś, że nie wiem o co dokładnie chodzi w Twojej wypowiedzi. Mógłbyś sformułować inaczej?

ocenił(a) serial na 1
Perenelle

Proste - jeśli coś jest poważne, to nie powinno wyskakiwać z tak idiotycznymi obrazkami.

ocenił(a) serial na 7
mim1312

Co dla kogoś jest idiotyczne to jest subiektywna kwestia.

ocenił(a) serial na 7
mim1312

A te obrazy to według mnie tzw. groteska.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones