PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006625}
4,5 8 123
oceny
4,5 10 1 8123
4,7 6
ocen krytyków
Krakowskie potwory
powrót do forum serialu Krakowskie potwory

I już wiem, że będzie to przeciętniak, albo totalny syf - kto wykłada te miliony takim beznajdziejnym rezyserom? Zawsze mnie to zastanawiało.

GamoraRuss

skąd biorą się tacy jak ty?
jak w jednym człowieku może być takie nagromadzenie nienawiści i prostactwa
zawsze mnie to zastanawiało.

użytkownik usunięty
tisoc

coś sobie dodajesz tisoc. Piszemy o faktach. Fakty są takie że jest mnóstwo dobrych reżyserów nawet w Polsce. Natomiast projekty które mogły by być wyjątkowe, bo gatunkowe i z dużym budżetem, dostaje córka reżyserki z układami, która nigdy nie zrobiła filmu który ludziom by się podobał. Nienawiść i prostactwo może jest w tobie bo nie wiem skąd ten komentarz.

"piszemy o faktach"? przecież GamoraRuss pisze o serialu który NIE WIDZIAŁ/A.
to są fakty
układy układami, ty lepiej zabierz się za układanie bielizny,
est nadzieja że ci to wyjdzie na zdrowie:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tisoc

Nadal jesteś częścią od roweru xD

GamoraRuss

"1983" i "Wataha" to całkiem dobre seriale, a "Boisko Bezdomnych" to bardzo dobry film. Także nie wiem, o co ci chodzi.

kinomanpl

ja też nie, córka reżyserki z układami....układy to możesz mieć w budżetówce. a nie kiedy chodzi o prywatną kasę

tisoc

Chyba się nie zrozumieliśmy. Które producje wyreżyserowane przez nią są wg ciebie na tyle kiepskie, że nie powinno się jej powierzyć reżyserii tego serialu? Nie oglądałem wszystkich jej filmów i seriali, ale te, które znam, są całkiem niezłe albo bardzo dobre.

kinomanpl

Chyba się nie zrozumieliśmy. Proszę przeczytać moje wpisy. Ja też uważam( w przeciwieństwie do GamoraRuss), że jest to niezła reżyserka i nie dlatego że jest córką Holland powierza jest się reżyserowanie filmów, seriali....

tisoc

Teraz zauważyłem, że nie jesteś twórcą tego postu, a to jemu/jej zadałem to pytanie. Póki co odpowiedzi brak.

kinomanpl

i dobrze może zmądrzał

tisoc

Obawiam się, że jesteś niepoprawnym optymistą.

tisoc

Miałem przez krótki czas styczność z polskim biznesem filmowym. Uwierz mi, że 99% filmów w Polsce powstaje dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. A tam nie masz szans, by zaistnieć, jeśli nie masz wysoko postawionych znajomych, zaprzyjaźnionego promotora na studiach, albo bliskiej rodziny wewnątrz tych struktur - jeden wielki układ. Oni sami decydują które filmy chcą robić i najważniejsze stanowiska typu reżyser, główni aktorzy, operator dają tylko "swoim". Ci ludzie nie mogą sobie pozwolić, żeby ktoś obcy wchodził im z butami w ich idealny światek, kasa musi pozostać przy zamkniętym stole. Twoje poglądy są idealistyczne i nijak mają się do rzeczywistości. Mówię ci jak jest, możesz mi wierzyć, lub nie. Dlatego jestem skłonny zgodzić się z autorem posta, uważam, że reżyserka dostała posadę po znajomości, bo tak tam się to właśnie rozgrywa.

Robert_Sawyer

no muszę cię rozczarować film Krakowskie potwory nie powstał przy współudziale Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Stowarzyszeniu Filmowców Polskich a pieniądze wyłożył Netflix to po pierwsze, po drugie Polski Instytut Sztuki Filmowej finansował też filmy debiutantów nie mających bliskiej rodziny wewnątrz tych struktur, i po trzecie popraw mnie jeśli się mylę ale Agnieszka Holland swoje filmy realizuje bez wsparcia Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej . oczywiście masz rację, że układy w Polsce mają uświęconą polityczną tradycję i mają się bardzo dobrze(teraz nawet lepiej niż kiedy indziej) ale przykładanie do wszystkich jednakowej miarki jest jednak dużym nadużyciem i przesadą.

tisoc

Kurczę, głupio trochę pisać komentarze bez sprawdzenia info :/ Serial jak najbardziej był dofinansowany przez PISF. Można bez trudu sprawdzić to na ich stronie. A w samym serialu, w napisach końcowych każdego odcinka, jest ich logo i info o finansowaniu :P

Makupiecki

przyznam że nie znalazłem proszę o linka

tisoc

Ja poszukałem na ten temat i widzę, że widnieją we współfinansowaniu: https://filmpolski.pl/fp/index.php?film=1260191

Mezamir_2

ok ale głównie pieniądz e wyłożył Netflix i Telemark., zresztą cóż to znaczy?
Olga Chajdas też miała rodzinę w branży?
nie wpadajmy w obłęd,....

tisoc

Olga Chajdas jest partnerką Kasi Adamik.

dansty

Życzę im szczęścia i spełnienia

kinomanpl

Także nie wiesz? A kto jeszcze nie wie?

GamoraRuss

Wataha to serial genialny, chyba najlepszy jaki kiedykolwiek powstał w Polsce. 1983 było słabe, nawet nie przetrwałem do 2 odcinka. Reżyserka która specializuje się w kinie sensacyjnym, akcji rzadko kiedy zrobi dobre filmy fantasy/horror. Niestety teraz kiedy fantasy stało się bardzo modne powstaje cała masa beznadziejnych produkcji bo biorą się za nie osoby które nie powinny. Jest mała szansa że to się uda ale z drugiej strony jeżeli już netflix potrafi coś zrobić to są to produkcje młodzieżowe więc zobaczymy.

damian788

co do polskich seriali to z ostatnich jeszcze Kruk Szepty słychać po zmroku był jak dla mnie genialny ( Worona jeszcze nie widziałem). Bardzo podobał mi się też serial Znaki. To oczywiści z nowszych ( nie najnowszych) kryminalnych jakie widziałem i zapadły mi w pamieć, grą aktorską, zdjęciami i klimatem.

romek_krakow

oczywiście jak podpowiecie coś z polskich w podobnym klimacie to chętnie zobaczę.

ocenił(a) serial na 3
damian788

Wszystko super, ale chyba pani Adamik nie wyreżyserowała całego serialu? Po za tym w przypadku serialu reżyser to funkcja drugorzędna.

Niskobudzetowy

Drugą reżyserką była Olga Chajdas, jej partnerka.

dansty

no i co z tego?
oj płyta ci się zaciela bo po raz drugi dodajesz ten sam wpis w tym samym poście

tisoc

W jednym wątki znalazłem dwie osoby, które nie posiadały tej samej, nietajnej informacji. Postanowiłem je uświadomić w tym temacie, tak żeby ich ogląd na sytuację mógł być pełniejszy. Jako że przeglądanie wątku zajęło mi kilka minut, nie chciałem dodatkowo tracić czasu specjalnym przepisywaniem tej krótkiej wiadomości na różne sposoby, byłby to przerost formy nad treścią.

dansty

uświadomić w temacie koneksji rodzinnych...
proszę cię przecież sam w to nie wierzysz....

tisoc

No przecież pytałeś, czy Olga Chajdas ma rodzinę w branży. Z cichym założeniem, że nie ma. No to napisałem, jak jest.
A drugi komentarz to już pisałem z rozpędu, jak podałem wyżej.

dansty

reasumując czyli Olga Chajdas została współreżyserką tego serialu bo jest rodziną z Kasią Adamik? i koneksje i układy działają. tak uważasz?

tisoc

A to mnie już nie obchodzi. Nie moja dyskusja. Podzieliłem się tylko informacją, której ewidentnie zabrakło w rozmowie, którą prowadziłeś. Zrób z nią, co chcesz.
Proponuję też sprawdzić filmografię obu pań, bo nie pierwszy raz razem reżyserują.

dansty

każda reżyseruje inny odcinek to znaczy że razem reżyserują? ale Ciebie "już nie obchodzi."...tylko zastanawiam się po co bierzesz udział w takiej dyskusji skoro tak jak piszesz, że to cię"już nie obchodzi"....

tisoc

Bo mogę. :)

dansty

czyli wykastrujesz się choć to cię nie obchodzi ale przecież możesz. więc kiedy zabieg?

tisoc

No to inaczej: mogę i lubię.
Ale rozmowa zeszła na tak niski poziom, że z góry uprzedzam: nie planuję dalej odpowiadać. Trzeba mieć szacunek do samego siebie.

dansty

ty go niestety nie masz, a i obniżyłeś poziom tej dyskusji wzorcowo...miszczostwo

użytkownik usunięty
GamoraRuss

Przecież to córka Agnieszki Holland ! Na kasę w biedrze nie pójdzie - a szkoda.

GamoraRuss

I jak tam? Wart obejrzenia? Haha

ocenił(a) serial na 3
GamoraRuss

Układy, znajomości ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones