Krakowskie potwory
powrót do forum 1 sezonu

Dzwiękowcy miażdżą!

ocenił(a) serial na 2

Jak to się dzieje, że w polskich filmach dźwięk nie istnieje? Mam porządny tv, kino Danone i zawsze to samo - nie słychać za bardzo co mówią w polskich filmach. Jedynym wyjściem jest wyłączyć Danonka, zmienić opcje dźwięku w tv na "dialogi" lub kombinować z własnymi ustawieniami i skupić się na tym co mówią aktorzy. Jakikolwiek inny dźwięk (muzyka, samochód itp) zagłusza mowę. Czy na tym polega zrobienie filmu? Czy w Polsce nie szkoli się dźwiękowców?

ocenił(a) serial na 3
Zetar

Dramat, ja włączałam napisy momentami. W sumie teraz zastanawiam się po co, bo dialogi były tak denne, że może lepiej, że ich nie słychać

claudiaanna

Ja mam cały czas z napisami... Ale rzeczywiście denne są ;)

ocenił(a) serial na 5
Zetar

To prawda, trudno zrozumieć co mówią, szczególnie w pierwszych odcinkach.

ocenił(a) serial na 5
Zetar

Na głośnikach komputerowych za 60 złotych jest ok.

ocenił(a) serial na 2
dudi111

dudi111 - to by się zgadzało - im gorzej tym lepiej. Wydaje mi się jednak, że chodzi o to, aby wykorzystać maksymalnie zdobycze techniki tak np. Atmos, czy chociażby leciwy Dolby Surround.

ocenił(a) serial na 1
Zetar

Znajomy filmowiec opowiadał, że w kinie "zachodnim" wokal/dialogi dogrywa się osobno w studio lub na mikroportach i się to miksuje ze ścieżką główną. W polskiej kinematografii np. w pomieszczeniach dźwięk często nagrywa się z jednego mikrofonu w pomieszczeniu - co daję słaby dźwięk dla wszystkich aktorów i szmery dookólne. Taka bida.

Zetar

Raczej Denon ....

ocenił(a) serial na 2
Jacek_Pedzisz

Pierwszy raz w internetach Jacku?

Zetar

Łoomatko , głupi nie jorgnęłem . Zhaltuj szamot , chłopak .

ocenił(a) serial na 2
Jacek_Pedzisz

A myślałem, że w więzieniach macie neta...

Zetar

Mam , trochę mułowaty , ale niedługo wyskoczę , będzie latał elegancko .

ocenił(a) serial na 3
Zetar

Głównym problemem jest to ze polscy aktorzy uczą się dykcji i setek łamańców językowych, ale w szkołach aktorskich/teatralnych nie uczą ich pracy z mikrofonem. A jeśli ich uczą to uczą ich po łepkach lub po prostu źle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones