PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34327}

Lśnienie

The Shining
7,0 4 088
ocen
7,0 10 1 4088
6,7 3
oceny krytyków
Lśnienie
powrót do forum serialu Lśnienie

Film czy serial?

ocenił(a) serial na 7

Jak w tytule. Co bardziej polecacie? Widziałam do tej pory tylko film i rozważam obejrzenie
serialu. Doradźcie, czy warto.

użytkownik usunięty
Zmo

Ja o wiele bardziej wolę miniserial.

użytkownik usunięty
Zmo

Jeżeli jesteś fanką Kinga lub przynajmniej czytałaś książkę, to warto obejrzeć miniserial - choćby dla porównania.

ocenił(a) serial na 6
Zmo

No... Mimo iż uwielbiam Kinga to większe wrazenie wywarł na mnie film (King, wybacz mi!). Fabuła czasem odchodzi od powieści, ale Jack Nicholson nadrabia te braki ;)
Miniserial zaś jest... naprawdę dobry, baaardzo mi się podobał, został nakręcony prawie słowo w słowo z książką. Prawie... Bo całość zepsuło to cukierkowe zakończenie. Dosłownie: zakończenie sprawiło że zrobiło mi się niedobrze z nadmiaru słodyczy. No ale... warto zobaczyć ;D

dolgorlz

dolgorlz
Mam podobne odczucia, wszytko ładnie-pięknie ale zakończenie pozostawiło we mnie dziwny niesmak. Przyznam, że książki nie czytałam i chyba przez końcowe sceny nie chcę do niej sięgać, zniechęciły mnie. Obecnie czytam Zieloną Milę i jestem zachwycona i filmem i książką.

dolgorlz

Mam prośbę do Ciebie, czy mogłabyś pokrótce opisac jakie wątki pominął Kubrick w swojej adaptacji (oprócz wczesnego życia Terrenca), bo nie czytałem książki, a wszyscy się o tym rozpisują. Jestem wdzięczny i z góry dziękuje. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
robzuch

Ja polecam ten artykuł: http://stephenking.pl/sk_artykuly_skpl_01.html :)

ocenił(a) serial na 8
Zmo

jeśli chodzi o odwzorowanie książki to zdecydowaanie miniserial.

Zmo

wersja ktora widzialem to byl serial skladajacy sie z trzech czesci, z czego kazda stanowila film pelnometrazowy , czyli ok 90 min... Wlasnie skonczylem czytanie powiesci, wiec osmiele sie zauwazyc, ze ekranizacja zawiera wiekszosc watkow, ktore zostaly pominiete przez Kubricka a czego nie moga wybaczyc mu wielbiciele jego prozy. W calosci stanowi to pieknie sklecony horror.... Barwny, straszny ale zbyt kolorowy jesli chodzi o mnie...itp... Co do Kubricka... jego adaptacja byla ubozsza... ale , czego nie mozna powiedziec o ekranizacji ... ale prowadizla mnie w pewien nastroj,czego niestety King nie zrobil...

ocenił(a) serial na 9
Zmo

Zdecydowanie serial lepszy, lepiej rozwinięta historia no i śliczna Rebecca.

ocenił(a) serial na 8
Zmo

Zdecydowanie serial i wcale nie chodzi tu ze serial bardziej oddaje fabule powiesci Kinga. Serial jest zdecydowanie ciekawszy straszniejszy oraz ma niesamowity klimat i oceniam go 7.5/10 a film na 5.5/10

arek2010

Serialu nie oglądałem, więc porównywac nie będę, ale nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek nie oglądał "Lsnienia" Kubricka - to jeden z tych filmów, które MUSISZ zobaczyć.

Zmo

Odpowiedź dla mnie jest bardzo prosta. Serial jest o wiele wiele lepszy. Bardziej klimatyczny i potrafi przestraszyć. Film poza wspaniałymi ujęciami jest pozbawiony zalet. Najgorsze było aktorstwo...

ocenił(a) serial na 6
Boof_X

aktorstwo? w ''Lśnieniu'' Kubricka najgorsze było aktorstwo??????? Czy mnie o czy nie mylą????

ocenił(a) serial na 8
Zmo

Serial lepszy. Plusem filmu jest tylko Jack Torrance. W pozostałych aspektach serial jest lepszy.

ocenił(a) serial na 9
Zmo

Serial - lepsi aktorzy (zwłaszcza Danny!!!) & straszniejszy. A Nicholson wybrany do filmu po znajomości ;-) niestety nie sprawdził się.

dwarqwe

Pamiętam jak oglądałem go w TVP2 w 99 roku. Reklamowali go jako "strach się bac" i jak na ok 14 latka wtedy to się sprawdziło. Nie jestem jakimś fanem Kinga, podobał mi się tylko 1 jego film o ile pamiętam, również 3 częściowy o zamieci śnieżnej i diable. Jego wersja lsnienia jest znacznie lepsza od tej z 80roku. Gdy obejrzałem kilka lat temu oryginał zawiodłem się. Teraz przymierzam się do obejrzenia właśnie wersji Kinga no i zobaczymy jak się go będzie oglądac po latach.

ocenił(a) serial na 8
Zmo

Ten jest lepszy.. czemu? w książce zaznczono , że chłopiec widzi młodego człowieka jaka ducha , który go ostrzega ,żeby nie jechał do tego hotelu. W tym drugim filmie LŚNIENIE z Hiczkokiem ?czy jak mu tam? już tego watku nie ma a jest ważny ci co czytali to książke o tym wiedzą. Super film jak i książka.

ocenił(a) serial na 2
Zmo

O zgrozo! Pewnie, że film Kubricka... Z tym serialem mam dużo niemiłych wspomnień xd

użytkownik usunięty
Zmo

Oczywiście, że film! Serial nie dorasta mu do pięt!

ocenił(a) serial na 8

A niby w czym film jest lepszy od serialu?

użytkownik usunięty
DrunkenMaster

Film jest wiele lepszy pod względem:
a) strasznych momentów (w serialu nawet w ogóle ich nie dopatrzyłem)
b) aktorstwa
c) muzyki (choć i w przypadku wersji Kinga robiła nawet wrażenie)
d) zdjęć
e) scenografii
f) reżyserii
g) scenariusza

...i wiele, wiele innych rzeczy

ocenił(a) serial na 8

to wszystko co wymieniles pasuje jak ulal ale w druga strone

użytkownik usunięty
arek2010

Czy muszę was brać na poważnie!?

ocenił(a) serial na 8

Nie fanie kubricka i jego gownianej interpretacji jednej z lepszych książek Kinga

ocenił(a) serial na 8

a) chyba żartuje straszliwych momentów brakuje ale u Kubricka jak dla mnie niema tam żadnego.
b) Aktorstwo chyba tylko Jacka N bo akurat w tym wypadku Steven wypada dużo gorzej, ale nie ma co się czepiać porównujemy aktora serialowego z Nickolsonem.
Co do reszty to chyba jesteś mega fanem Kubricka bo Danny i Wendy to totalne porażki.
c) ok
d)
e) scenografia serial ma o wiele lepszą przynajmniej jest ogród.
f) bez komentarza
g) scenariusz pisał sam mistrz wiec nie pisz głupot, że te wypociny z filmu są lepsze. . Mini-serial to adaptacja książki i tak to powinno wyglądać. Bo jeżeli ktoś robi film na podstawie książki to niech się tego trzyma bo Kubrick spierdzielił ten film idealnie.

Zmo

Warto porównać, ale przede wszystkim warto obejrzeć... i choć zdania są podzielone - naprawdę polecam.

ocenił(a) serial na 8
Zmo

serial duzo lepszy od filmu krubicka

ocenił(a) serial na 5
Zmo

Film jak dla mnie jest o wiele lepszy, ale to tylko moje zdanie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones