PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34327}

Lśnienie

The Shining
7,0 4 082
oceny
7,0 10 1 4082
6,7 3
oceny krytyków
Lśnienie
powrót do forum serialu Lśnienie

King świetnie pokazuje jak się nie robi filmów. Festiwal nudy.

ocenił(a) serial na 8
Lisowczyk

To nie jest film Kinga.

ocenił(a) serial na 6
Berith7777

Inaczej. To miniserial, któremu patronował King. Wiernie Zrealizowany według jego zamysłu.

ocenił(a) serial na 8
Lisowczyk

Jeśli w tytule tematu chodzi Tobie o film,to jest to temat nie mający sensu,powinien brzmieć:Kubrick o niebo lepszy od Garrisa.
Dlaczego uważasz film Kubricka za lepszy?

ocenił(a) serial na 6
Berith7777

http://www.film.org.pl/prace/lsnienie_porownanie.html
Zajebisty artykuł.

ocenił(a) serial na 8
Lisowczyk

Dzięki,ale nie jestem zainteresowany,no chyba,że Ty go napisałeś.

ocenił(a) serial na 8
Lisowczyk

Przeczytałem i nie zgadzam się z wieloma rzeczami,także jeśli to nie Twój artykuł to nie wiem w jakim celu mi go podesłałeś.

ocenił(a) serial na 6
Berith7777

Może dlatego, że jest ciekawy i można go porównać ze swoimi wrażeniami z obu filmów?
Ha ha. Gdybym ja go napisał na pewno bym go nie zachwalał bo nie jestem bufonem.

ocenił(a) serial na 6
Berith7777

Jako dzieciakowi miniserial bardzo mi się podobał jako dosyć klimatyczny ale z czasem doszedłem do wniosku, że jest strasznie rozwlekły i posiada sporo niepotrzebnych scen.

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 7
Lisowczyk

Są gusta i guściki jeden lubi "lśnienie" inny lubi "klan"

ocenił(a) serial na 7
Lisowczyk

Chyba tendencyjny, nie zajebisty. Jaki jest sens robić takie porównania, kiedy obie produkcje są różne pod każdym względem (poza tematem źródłowym, jakim jest książka), a autor uważa jeden film za arcydzieło (już w pierwszym zdaniu mamy "Osławiony, legendarny już horror z roku 1980 (...)" i przyrównuje do niego kompletnie inny, nawet nie film, a miniserial. A same argumenty użyte w artykule? Tracą na znaczeniu, gdy autor określa "Lśnienie" z 1997 jako remake filmu Kubricka i wyśmiewa absurdalność scen w nim przedstawionych, skoro z założenia miały być zgodne z książką. To w końcu porównujemy dwa obrazy filmowe czy udowadniamy dlaczego "Lśnienie" z 1980 jest zajebiste, a to z 1997 nie, bo nie jest tym z 1980?

ocenił(a) serial na 8
Lisowczyk

Film lsnienie byl bardzo sredni natomiast miniserial to jeden z najlepszych obrazow grozy jaki widzialem w zyciu

ocenił(a) serial na 6
arek2010

Kubrick miał inną wizję co według mnie wyszło na dobre kreując historię o szaleństwie.
Nie wiem co widzisz w tym miniserialu. Jest okropnie przegadany.

użytkownik usunięty
arek2010

Chyba sobie żartujesz!?

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Popieram! Trzeba być skończonym ignorantem by uważać inaczej! Serialik co najwyżej potrafi przestraszyć zamykającymi się drzwiami oraz wyskakującym gościem w masce, zaś przez większość mamy jakąś zbędną paplaninę. Nie to co arcydzieło Stana!

Lisowczyk

King ma prawo mieć obiekcje do swojej ekranizacji, tym bardziej, że Kubrick sporo pozmieniał i pominął. Jedno jest pewne - wolę książkę Kinga niż film Kubricka :). Wszyscy chwalą rolę Nicholsona, a jak dla mnie gra na jedno kopyto. Ciągle mina psychola, przez cały film.

Lisowczyk

To jak już tak bardzo lubisz się odnosić do cudzych artykułów to proszę bardzo: http://stephenking.pl/artykul/lsnienie-oszustwo-w-imie-kina-fenix-494/ .

Od siebie dodam tylko tyle - film Kubricka znakomicie sprawdza się jako samodzielny horror, ale jako ekranizacja powieści Kinga jest słaby. To samo z rolą Nicholsona, jest przerażający, ale zdecydowanie odbiera od książkowego odpowiednika. Jack w książce jest w gruncie rzeczy normalny, ma swoje problemy, ale prawdziwe wypaczenie przychodzi wraz z pobytem w hotelu, a Nichsolson od początku sprawia wrażenie psychopaty. Jeżeli jednak Kubrick od początku chciał tak bardzo odejść od Kingowskiego pierwowzoru to czemu nie zrobił całkowicie swojej fabuły, a posiłkował się pracą pisarza?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones