PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663086}
6,7 894
oceny
6,7 10 1 894
Low Winter Sun
powrót do forum serialu Low Winter Sun

Finał zdecydowanie dał radę i potwierdził trend wzrostu jakości serialu z odcinka na odcinek. Mam trochę mieszane
uczucia bo bohaterowie Low Winter Sun komunikują rzeczy kodem, którego nie rozumiem (rozedrganie przechodzące w
emocjonalną niestabilność, bardzo mało samoświadomości, dużo fatalizmu) ale jestem w stanie docenić. Pełne wad
postaci są dobrze napisane i mimo, że motyw antybohatera jest w ostatnich sezonach mocno eksploatowany przez
różnych twórców, to Frank Agnew zdecydowanie nie jest najgorszym jego przykładem. Sama fabuła pozostawia trochę
do życzenia i jest nieco zbyt chaotyczna (na szczęście w kluczowych aspektach tworzy w miarę spójną całość). Gdybym
miał oceniać same postaci to serial dostałby 8, fabuła wystarczy na 5-6 ale serial ma również specyficzny, brudny klimat,
który winduje ocenę. Nie żałuję poświęconego czasu (po Breaking Bad i Six Feet under staram się nie oglądać seriali o
niczym) i czekam na kolejny sezon.

Forc3ofWill

Cóż powiedzieć...dobry serial jak dla mnie od początku.
Od pierwszego do góry z odcinka na odcinek było czuć tą całą atmosferę, które panowała w serialu. Mam nadzieję, że powstanie 2 sezon i pokaże czy coś się zmieniło u Franka, Joego i porucznika.

ocenił(a) serial na 8
Forc3ofWill

No proszę ktoś mi czytał w myślach. Na przestrzeni wszystkich odcinków moja ocena się wahała , głownie za sprawą scenariusza. Nie mogłem zaakceptować pewnych absurdów jak np. prowadzenie śledztwa ws. zabójstwa policjanta przez jego najbliższych współpracowników tym bardziej , że wszyscy byli pod nadzorem wydziału wewnętrznego. Z drugiej strony klimat upadłego miasta , aktorstwo ( fanem Stronga byłem od pierwszego zobaczenia w "W sieci kłamstw" - no ale to co się wydarzyło odcinku finałowym , "brakmisłów" - czyste szaleństwo.
Oprócz tego momentami świetna muzyka. W zależności więc od momentu fabuły ocena rosła (a to fajna piosenka poleci, ładna policjantka się pojawi , ciekawy scenariuszowy zwrot) lub malała (głównie za sprawą kilku nonsensów fabuły). I wtedy przyszedł odcinek finałowy , który momentami miał takie tempo, że zapierało dech , Strong mógł pokazać całą paletę kolorów aktorstwa ( zresztą nie tylko on , np.D. Costabile również. I mimo tylu zwrotów akcji wydał mi się najbardziej spójny fabularnie. Rada dla zniechęconych po drugim , trzecim odcinkiem - nie dotrwać do finału to błąd. W chwilę po zakończeniu seansu muszę dać ósemkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones