PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181103}

Młodzi Tytani

Teen Titans
7,3 6 782
oceny
7,3 10 1 6782
Młodzi Tytani
powrót do forum serialu Młodzi Tytani

Niedoceniona perełka

ocenił(a) serial na 9

Uważam ten serial za najciekawszą i najlepszą amerykańską animacje z jaką miałem do czynienia, ale z jakiegoś powodu nie jest ona doceniona nawet przez fanów i traktowana jest na zasadzie sentymentu. Nie ukrywam, że sam zapoznałem się z tym serialem ze względu na wspomnienia z nastoletnich czasów jednak oczekując co najwyżej miłych wspomnień zostałem solidnie zaskoczony.Po pierwsze serial jest naprawdę dojrzały wręcz dekonstruuje konwencje, bohaterowie zmagają się w wiekszości przypadków ze swoimi problemami, wpadają w konflikty, są niejednoznaczni, mają swoje wady i słabości, a na dodatek ich moce często sprawiają wrażenie przekleństwa. Pod tym względem najlepiej prezentuje się Raven, która w moim mniemaniu jest jedną z lepszych kobiecych bohaterek z jaką miałem do czynienia. Pokuszę się o stwierdzenie, że jest ona najmocniejszą stroną serialu, kontrast między dwoma stronami jej osobowości czyli antypatyczną, sarkastyczną i chłodną osóbką, a dojrzałą, wrażliwą i empatyczną dziewczyną jest fascynujący. Otczająca ją aura tajemniczości buduje wokół niej niesamowity klimat. Jeszcze innym mocnym punktem tego tytułu jest humor. Absurdalny, wręcz szalony, ale najwyższej próby. Podczas oglądania niektórych stricte humorystycznych odcinków miałem wrażenie obcowania z czymś na pograniczu geniuszu. Podkreślam, że mamy do czynienia z pozycją dla młodzieży, ale w niczym nie ustepującą produkcjom dla dorosłego widza. Jeśli nie czujesz sie przekonany, jeśli nie dałeś sie porwać na początku to szczerze mówię abyś kontynuował. Bowiem dla samego czwartego sezonu, a w szczególności jego finału warto sie przemęczyć. Emocje jakie mi towarzyszyły podczas jego golądania były wręcz przytłaczające, wzruszenie mieszało się z napięciem niemal doprowadzając do łez. Czy ten serial ma wady oczywiście, ale są do przebolenia. Odcinki nie nastawione na dramat czy humor tylko na akcję są zwyczajnie słabe i mało emocjonujące, ale na szczęście są w zdecydowanje mniejszości. Bohaterowie drugoplanowi często są płytcy, ale da się to przeżyć. wszystko to co napisałem dotyczyło pierwszych czterech sezonów, piąty jest po prostu slaby. Tytułowe postaci robią tam często za tło, całość jest bardziej zwyczajna, antagości i ostateczne starcie z nimi wręcz żenujące.Są tam co prawda naprawdę dobre odcinki jednak szczerze radzę zakończyć swoją przygodę na czterech sezonach ew. obejrzeć pojedyńcze odcinki z piątego.

Wostock

Uprzedzam że moja wypowiedź może mieć sporo spoilerów . Oglądając to niedawno tak jak ty spodziewałem się że spotkam dobre wspomnienia ,ale było wręcz 1000000 razy lepiej. Niby zwykła bajka dla dzieci ..ale tyle tam przekazu ,więcej niż w tych pedagogicznych szmirach. Na plus zasługuje przedstawienie nieco ..specyficznej przyjaźni między 5 różnymi osobami,które niewiele łączy .Poznajemy je od różnych stron , widzimy ich zalety i wady oraz to jak ich postacie ewoluują pod wpływem własnych kłopotów ale i tych związanych z mocą i bohaterstwem. Tę przemiane najbardziej widać u Raven i Robina,jednak przekleństwo mocy dotyczy głównie Raven i Cyborga . Na dodatkową uwage zasługuje świetnie wykreowana postać Slade'a - to..przepełniona złem osoba której intencje przez które uczepił się Tytanów są niejednoznaczne . Był zimny i nieprzewidywalny,nieprzebierający w środkach. On i Raven to dwie największe zalety serialu

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

Już się bałem, że jestem jedynym, który docenił te serię. Chyba żadna produkcja o superbohaterach nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, ten serial podobał mi sie bardziej nawet od watchmenów. Swoją drogą dlaczego wszyscy uważają te produkcje za przeznaczoną dla dzieci, zawsze twierdziłem, że jest raczej skierowana do nastolatków w końcu bohaterowie przeżywaja problemy charakterystyczne dla tego okresu czyli pierwsze uczucie, akceptacja siebie, w jednym odcinku genialnie sparodiowano przemiany pojawiające się w okresie dojrzewania.

Wostock

Wiesz, wg mnie Teen Titans to po trylogi Nolana, Under the red hood ,Watchmen majlepsza produkcja na podstawie komiksów.Ludzie widzą to jako bajke bo są tam superherosi z mocami. Ale tak maprawde ta cała walka ze złem jest tłem dla ich osobistych kłopotów- np Bestia i Terra.

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

Chyba dawno nie byłem z nikim tak zgodny, mam nadzieję, że ten serial kiedyś zdobędzie uznanie bo zdecydowanie na to zasługuje.

Wostock

Wiesz,serialowi opinie zepsuł Teen Titans Go . Ale licze na filmową wersje tego serialu,podobno planują zrobić film bądź serial aktorski o tym
Będe w niebowzięty,jeśli Ron Perlman zagra Slade'a

Wostock

Tutaj są takie fan arty , ze Sladem. Aktorzy na zdjęciach to Stephen Lang i Ron Perlman
static.comicvine.com/uploads/original/11/119060/3056507-4991445849-3533L.jpg

static.comicvine.com/uploads/scale_super/11112/111125557/3505385-8174514789-slad e.jpg

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

Były plany stworzenia filmu animowanego na podstawie historii Terry, ale sprawa ostatecznie zdechła. Co do filmu czy serialu aktorskiego to nie jestem przekonany, animacja jest dla mnie już bliski ideału więc pewnie bym się rozczarował, ale gdyby planowali stworzyc coś takiego na pewno bym zobaczył.

ocenił(a) serial na 9
Wostock

Zapomniałbym zapytać widziałeś już wszystkie pięć sezonów?

Wostock

Z trudem ogarniam 5 serie. Po pierwse dlatego że trudno znaleźć 5 sezon. A po drugie bo ten sezon w porównaniu do reszty jest słaby. No i kolejna irytująca tajemnica w serialu - ok, może to kto jest red x jest godne zachowania tego w sekrecie. Ale nie ogarniam kim jest ta panienka która wygląda jak Terra. Czy to naprawde ona,czy ktoś kto wygląda jak ona..i czemu tego nie pamięta jeśli to Terra. Jeśli to ona, to chyba wróciła do życia dzięki pokonaniu trygona ( wiesz ,wtedy wszyscy zamienili sie w posągi ,a po pokonaniu Trygona znowu byli normalnymi ludźmi)

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

za stworzenie piątego sezonu powinni zamknąć twórców o chlebie i wodzie, czwarty sezon miał tak genialne zakończenie, że gdy tylko sobie to przypominam to aż mi łza kręci się w oku. Poza tym gdy go oglądałem to wiedziałem, że bohaterów nie czeka już większe wyzwanie i cięższa bitwa, nie uda sie powtórzyć takiej dramaturgi. W piątym sezonie na dodatek ewidentnie widać brak pomysłów, bohaterowie robią za tło, wszystko jest bardziej stonowane, a już finał jest kompletnie żenujący
.

Wostock

Jeśli już mogliby coś zrobić ,to wprowadzenie do tytanów nowych postaci ( wiesz,Jason Todd, Tim Drake.Donna Troy). No i większym wyzwaniem dla tytanów mogłoby mieć spotkanie Darkseida . No i tragiczna historia Jasona Todda mogłaby być głównym motywem 6 serii. A propo Jasona..dołącza do TT w serialu Teen Titans Go
https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-e.ak/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/10669107_80649808607 5864_3667903892182189546_o.jpg

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

Jason i darkseid prezentują się naprawdę zacnie, według mnie twórcy mogliby też przenieść akcję kilka lat do przodu kiedy bohaterowie wchodziliby w dorosłość to by było coś. Przy okazji można by też zbrutalizować całość, ale sam jestem do tego średnio przekonany

Wostock

Albo wrócić do postaci Speedy'ego
wprowadzić do serialu Jasona Todda który z czasem staje sie red hoodem i po tym jak zostaje wyrzucony z teamu werbuje Speedy'ego i Starfire tworząc w ten sposób Red Hood and the Outlaws. Starfire i Speedy już są a Jason mógłby tak wyglądać
fc08.deviantart.net/fs70/i/2013/099/2/e/teen_titans_go__jason_todd_by_estefanoid a-d612jta.png

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

Ciekawy pomysł, ale opcja ze starszymi tytanami jakoś bardziej do mnie przemawia byłby to podmuch świeżości poza tym sam jestem ciekaw jak zmieniły by się charaktery tej piątki i wtedy można by dodać też nowych bohaterów

Wostock

I pownni dodać przyziemnych złoczyńców jak : Joker,Two Face,Deadshot,Merlyn . i dać takie flashbacki z przeszłości postaci

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

Dokładnie, teraz wiem na co wydam swoje pieniądze gdy będę multimilionerem. Swoją drogą też zauważyłeś, że polski dubing stoi na wyższym poziomie od oryginalnego.

Wostock

Ogólnie to niektóre głosy są idealnie dopasowane np. Raven i jej polski głos i Robin. Ale polski Dubbing Slade'a to porażka

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

No cóż nie mozna mieć wszystkiego, ale akurat głosy głównych bohaterów sa dopasowane dużo lepiej niż w oryginale, pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem bestię i raven w oryginalnej wersji to na usta cisnęło mi się jedno wielkie wtf

Wostock

W oryginalnej wersji Bestia brzmiał jak 8 latek . Terra miała w oryginale dobry głos . a Raven taki idealnie mroczny po polsku. Slade powinien mieć głos Tomasza Marzeckiego ( on był głosem wolverine w x-men thee animated)

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

a jak ci się podoba Teen titans go?

Wostock

image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/81251/81251,1329519033,12/stock-pho to-stressed-young-man-with-a-gun-pointing-to-his-head-isolated-on-black-95495257 .jpg
tak mniej wiecej chcialem zareagowac

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

Po pięciu minutach seansu tego czegoś myślałem, że trafi mnie szlag jak można było w ogóle stworzyć coś takiego

Wostock

W ogóle po serialu smallville miał być serial Raven ( który anulowano) ,tak ona miała wyglądać img2.wikia.nocookie.net/__cb20110724032317/smallville/images/6/66/Raven.png
a to mój typ do Raven img3.wikia.nocookie.net/__cb20120617045834/thehungergames/images/c/c6/Isabelle_F uhrman_Cinema_Society_Calvin_Klein_0UG_VZTi5yOl.jpg

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

też o tym słyszałem szkoda, że nic z tego nie wyszło. Pewnie na animowanych młodych tytanów w lubianym przez nas wydaniu też nie ma szans

Wostock

Mogliby dać do serialu Ravager ( córka Slade'a ) . Ona ma opaske na lewym lewym oku.

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

no właśnie mogliby, ale coś wątpię czy tego doczekamy chociaż mi wystarczą cztery sezony i film.

ocenił(a) serial na 9
Wostock

a właśnie widziałeś film?

Wostock

Problem w tokio ? Widziałem, film dobry i zakończenie mnie zaskoczyło. Bardzo dobra intryga.

ocenił(a) serial na 9
dawid10809

Też bardzo mi się podobał, doskonale oddaje klimat serialu i fabularnie też jest nieźle

Wostock


Mogliby zrobić serrie filmów o tytanach,mają potencjał i sporo niewykorzystanych wątków

Wostock

Można rozwinąć motyw z organizacją H.I.V.E. ( to taka organizacja naukowców która chce przejąć władze nad światem. Ewentualnie dr light

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones