PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93753}

Magnum

Magnum, P.I.
7,1 4 456
ocen
7,1 10 1 4456
Magnum
powrót do forum serialu Magnum

No to KONIEC

ocenił(a) serial na 8

Właśnie obejrzałem ostatni odcinek.Szkoda.
Mam nadzieję ,że powstanie świetny film, a aktorzy z serialu zagrają chociaż epizodyczne role.

El_Libertador

Chyba bardzo mało jest seriali, które trwają tak długo a chciałoby się jeszcze dłużej je oglądać. Świetni aktorzy, dobre pomysły. Żal się rozstawać. Naprawdę. Mógłbym to oglądać od początku.
Serial rozpoczynał się historią zamordowania przyjaciela Magnuma. Chodziło o przemyt narkotyków w żołądku, pobicie... A może to była tylko mistyfikacja? Jakoś rozwiązanie tej pierwszej historii mi umknęło. Może ktoś pamięta jak to się skończyło - tak w dwóch słowach.

Mariusz
dersuuzala.info

El_Libertador

błagam!!! Napisz co sie działo w ostatnim odcinku.Oglądałam prawie wszystkie zawyjatkiem dzisiejszego.Proszę

ocenił(a) serial na 10
agawikrob

Trwają przygotowania do ślubu Ricka...
Rozwiązuje się kilka wątków.

Magnum łapie bandytę śledzącego Lindę Lee Ellison - jak się później okazuje osoba ta ma alibi. Pod koniec odcinka udaje mu się jednach pochwycić prawdziwego przestępcę.

Magnum składa Higginsowi rezygnację z pracy, zamierza wrócić na kontynent. Nie wie jednak czy powinien przekazać mu rezygnację w kopercie adresowanej do pana Higginsa czy Mastersa i pyta czy Higgins wreszcie wyjawi mu prawdę - przecież i tak już się wszystko kończy i się nie będą widzieć. Higgins wyraźnie stwierdza, że JEST Robinem Mastersem!

Maggie Pool odwiedza Magnuma przynosząc potwierdzenie, że Lilly Catherine zginęła podczas wybuchu. W niedługo czas potem doprawadza do spotkania w kaplicy, podczas którego oddaje Magnumowi córkę, oficjalnie uznaną za nieżyjącą.

W ostatnich scenach Magnum zjawia się na ślubie w mundurze komandora. Oznajmia, że wraca do armii. Higgins zaś stwierdza, że kłamał...


*********
Wyjaśnienie najbardziej wyczekiwanego przeze mnie wątku nie przynosi jasnej odpowiedzi - z jednej strony Robin Masters wielokrotnie pojawiał się w serialu bądź jako głos, bądź jako osoba którą ktoś znał.
Z drugiej jednak strony narastający nacisk widowni amerykańskiej u schyłku lat 80tych spowodował przyjęcie takiego a nie innego zakończenia (zresztą oficjalnie serial był planowany na tylko 7 sezonów - <<za IMDB>>). Wszystko by było pięknie, gdyby nie ostatnia kwestia Higginsa w tym serialu... Szkoda, że pozostawiono pewne niedopowiedzenie, choć może właśnie dlatego, że logicznie rozumując Higgins nie może być Robinem Mastersem, a czego większość fanów oczekuje...



default_user

No cóż, i tak, i nie...
Trudno opisać zakończenie serialu, bo zakończeń według mnie było kilka. Magnum ginie, a za chwilę wraca, niczym biały duch. Higgins jest Mastersem, lecz nim nie jest. Nawet Rick - w ostatniej scenie serialu - bierze ślub, a z drugiej strony nie potrafi się nań zdecydować. I inne sprawy podobnie... Jak powiedział mi pewien mistrz zen: "trzeba prześnić swoje życie" i coś z tej prawdy było w tym serialu. Śniłem go z wielką przyjemnością, a nawet trochę utożsamiałem się z tytułową postacią - mam jak on 40 lat - i brałem z niej wzór. Jedno w zakończeniu jednak było pewne. Już po napisach Magnum mówi "goodnight" i gasi telewizor, dając tym znak, że to już definitywny koniec. I to niestety było jak niemiła pobudka.

Mariusz
dersuuzala.info

default_user

Wielki dziękiza zakończenie.Nie moge sobie wybaczyć ze nie ogladałam tego odcinka.

ocenił(a) serial na 10
agawikrob

zostaw jakis namiar w moim blogu na filmwebie


http://www.filmweb.pl/user/149240/default_user.html

ocenił(a) serial na 10
default_user

Witam.
Bardzo się zasmuciłem na wieść o tym, że mój ulubiony serial nie będzie emitowany, gdyż wszystkie juz były pokazane. mam nadzieję, żę TVP wkrótce pokaże go znowu na ekranach naszych telewizorów.
Cieszę się bardzo, że oprócz mnie są jeszcze inni wielbiciele tego serialu. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
ArienSlid

Ps.
Filmwem mógłby się postarać o wzbogacenie swojego asortymentu w ten znakomity serial. Na pewno wiele osób by go kupiło.

ocenił(a) serial na 10
ArienSlid

Ile bym dał, żeby jeszcze raz ten serial został wyemitowany. Dlaczego w Polsce ten serial w ogóle nie jest dostępny do kupienia, normalnie z polskim lektorem albo napisami. Nie wiem kompletnie co w tym kraju się dzieje.

ocenił(a) serial na 10
ArienSlid

Zwykłe prawa rynku.

Skoro nie ma popytu na ten film nie, jego dystrybucja jest nieopłacalna.

Dysktrybutor zakupi licencję na sprzedaż i tłumaczenia na filmy cieszące się większą popularnością. Zobacz na liczbę opinii i osób wypowiadających się o serialu Zagubieni http://www.filmweb.pl/forum/21019682/Zagubieni.html i porównaj ją z aktywnością na forum Magnuma. To także jest pewien wskaźnik zapotrzebowania i popytu i popularności, choć jak pragnę zaznaczyć :

NIE JEST TO WSKAŻNIK JAKOŚCI :)


Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
default_user

Niestety ale się z Toba musze zgodzić. Jak narzie jest to dla mnie najlepszy serial jaki dotychczas oglądałem. Jedyne co mi zostało to mieć nadzieje że TVP go jeszcze wyemituje.

ocenił(a) serial na 10
default_user

Prawda.Magnum P.I. to zawsze jakaś odskocznia od tych Lost i innych pop'owych seriali.Ciekawe czy za 20 lat będą miały swoich fanów tak jak Magnum P.I.Magnum P.I. mimo tego ,ze ma już swoje lata nadal ma w sobie to "coś" co mi trudno określić ale czyni z niego coś nadzwyczajnego(może to klimat tamtych lat-nie wiem).A Losty zapewne po roku jakimś czasie pójdą w odstawkę bo pojawi sie jakiś nowy "cool"serial chyba ze zacznie sie sztuczne przedłużanie i zaczną wymyślać jakieś głupoty byle by nie skończyć emisji(to prawda,ze na wyspie znaleźli samochód bo coś mi sie o uszy obiło i aż mi sie nie chciało wieżyc ze są stosowane takie tanie chwyty).

PoZDRO dla wszystkich fanów MAGNUM P.I. wiem ze jest nas niewielu ale jak ktoś chce pogadać o tym serialu to moje gg 10408964.

PS.ktoś widział na allegro czy gdzieś koszulkę Magnum P.I bo bym se zapodał ale nie mogę znaleźć?

ocenił(a) serial na 10
kokoc

Nooo, zdecydowanie Magnum ma w sobie to coś. Obecnie jestem dwudziestokilkulatkiem, ale pamiętam z dzieciństwa jak Magnum leciał w polskiej telewizji po raz pierwszy.

I choć z tamtego okresu pamiętam, że oglądałem każdy odcinek od przypadku, nie zawsze pamiętałem, nie zawsze miałem okazję. Każdy z nich można było traktować odrębnie jako inną historię.

Obecnie, kiedy obejrzałem wszystkie odcinki, no i dorosłem (ale tylko trochę :) ) widzę, że przez cały serial rozwija się kilka wątków, takich jak Wietnam - wspomnienia, przeżycia, radzenie sobie z nimi po powrocie, znalezienie własnego miejsca na świecie, żona i dziecko (Michelle i Lilly Catherine), Higgins jako Robin Masters i jeszcze trochę...

I choć z czasów kiedy oglądałem ten serial po raz pierwszy zapamiętałem głównie jego bohaterów, pieski i kurczaka Magnuma, to wątpię abym oglądając trochę współczesbego komputerowego plastiku zapisał sobie te seriale w pamięci na dłużej niż miesiąc lub kilka.

Zresztą mam w pamięci wiele seriali z lat 80tych a emitowanych w Polsce równolegle lub prawie do Magnuma.

Gliniarz i Prokurator, Detektyw w sutannie, Riptide (http://www.filmweb.pl/Riptide+1984+o+filmie,Film,id=179477) - super serial - pamięta ktoś jeszcze ? Drużyna A, Brygada Acapulco, McGyver a przede wszystkim Cudowne Lata. Zapomniałem o czymś?

Co ciekawe część z tych seriali była realizowana na Hawajach, podobnie jak Magnum. Wraz z brakiem lub szczątkowym zastosowaniem technik komputerowych, którymi obecnie łata się kiepską grę aktorską bądź lichy scenariusz uważam, że był to jeden z powodów sukcesu i popularności tych seriali. Zresztą lata 80te i ówczesna muzyka, kolor, coś niepowtarzalnego...


Cieszę się, że większość z nich jest ponownie pokazywana w TV i choć są one punktu widzenia marketingu znacznie tańsze w porównaniu do przytoczonych już Zagubionych to z pewnością o wiele wartościowsze.
I myślę, że takie pozostaną. Zawsze.

Pozdrawiam



ocenił(a) serial na 8
default_user

Riptide-oczywiście że pamietam(toż to jeden z tych super seriali z Poloni 1),a w szczególności robota i helikopter.
A Cudowne Lata kocham.Szkoda tylko,że nigdzie na Rapidzie go nie ma,bo bym sobie ściągnął(na Polsacie widzę,że już zrezygnowali z emisji).
W ogóle wszystkie te seriale przez ciebie wymienione namiętnie w dzieciństwie oglądałem.Dorzuciłbym jeszcze Twin Peaks.
Nie zgadzam się z tobą jednak co do współczesnych seriali.Jest dużo efekciarskiej papki lub syfu dla otumanionych nastolatków,ale są też takie wspaniałe dzieła jak Rodzina Soprano czy Deadwood (i pare innych),które szczerze polecem.

ocenił(a) serial na 8
ArienSlid

Na pocieszenie mogę ci powiedzieć ,że nie tylko u nas nie wydano Magnum P.I. Jedynym kontynentem na którym jest dostępny to Ameryka Pł (ale tylko 6 sezonów).Jeśli masz dość zasobny portfel,to kupuj na Amazonie póki dolar nisko stoi(bez napisów i lektora).Do niedawna były jeszcze aktualne linki na Rapidshare, niestety wygasły.Myślę ,że gdy wyjdą dwa ostatnie sezony(a 7 już 10/30/2007 -http://www.tvshowsondvd.com/shows/Magnum-PI/2172)to poprzednie linki zostaną odświeżone.Problem byłby jedynie z napisami,bo nie ma w necie polskich tłumaczeń.

ocenił(a) serial na 10
El_Libertador

Ja tam se ściągam po angielsku.Już mam 2 sezony i pół 3.Trzeba przyznać ze to trochę długo schodzi ale czego sie nie robi dla takiego z*********o serialu.Jeżeli chodzi o oglądanie to wiadomo wszystkiego sie nie da zrozumieć ale daje rady(najgorzej skapować Higginsa z wiadomych powodów).

ocenił(a) serial na 8
kokoc

Sciągasz z torrentów?

ocenił(a) serial na 10
El_Libertador

Wszystkie z mininova przez bit comet ściągam.

ocenił(a) serial na 8
kokoc

I szybko idzie?
Jakie masz łącze?

ocenił(a) serial na 10
El_Libertador

Mam 1 MB.w bit comet są takie opcje i tam możesz sobie ustawić prędkość wysyłania i ściągania.Tą 1 mam na 20 kb/s a drugą 1024 kb/s i z reguły to ściąga mi ok.40 kb/s.trochę czasu zlatuje (sezon 3 ma 9,03 GB) ale dla Magnum P.I. warto :)(czasem zapiernicza do ok 100 kb/s ale nie za często)

ocenił(a) serial na 10
El_Libertador

Niestety wszystko co piękne szybko sie kończy:(. Ogółem nie lubię zbyt seriali ale ten jest wyjątkowy i ma w sobie to "coś":)

vlad_tepes_2

Uwielbiam ten serial! TVP wstawilo za niego jakis gniot Dr quinn -.- zreszta TVP emitowala go nieregularnie ZAL.PL

czolg7

Tak Magnum mój serial z dzieciństwa.
Cieszę się że nasza TVP postanowiła go puszczać tylko godzina jest zła 12 taki klasyk powinien być puszczany o 16-17

ocenił(a) serial na 9
Kobye

i nadal pozostaje pytanie.
Kim jest Robin Masters?!

El_Libertador

24 lata temu łykałem ten serial niczym świeże bułeczki jak i inne seriale z Polonii 1 i nie tylko.
Dalej mi się podobają, ale już jako dorosły widzę pewne niedoskonałości.
Co do Magnuma i ostatnich dwóch odcinków, to muszę krytycznie stwierdzić, że były wybitnie nędzne.
Nie wiem kto tam za scenariusz odpowiadał, ale kompletnie rozczarował.
Magnum wraca do wojska, przecież to bez sensu, zważywszy na fakt iż mogliśmy go poznać przez te 8 sezonów,
spotyka się z tą Latynoską, która wcześniej okazała się osobą bez moralności. No błagam Was.
Ciągłe wracanie do wątku z żoną Michelle i ich córką, bardzo słabe. Nagłe poznanie dziadka
i rzekomo pod jego wpływem powrót do armii.

Podsumowując, sezony 7 i 8. zbędne, może z trzy odcinki były warte uwagi, zwłaszcza ten z Carol Burnett czyli 8x07.
Powinni skończyć serial na góra szóstym sezonie. Najbardziej udane sezony to w/g mnie 2-4, później było gorzej.
Też trzeba przyznać, że tłumaczenie z Polonii 1 było o wiele lepsze aniżeli to z TVP2.
Nie pomijało humoru tak jak to zrobiono w wersji z Dwójki.
Ale lepszy rydz niż nic.

I oby nikt nie wpadł na remake/reboot czy jak to się tam zwie Magnuma, bo wyjdzie lipa totalna.

debesciak1978

''I oby nikt nie wpadł na remake/reboot czy jak to się tam zwie Magnuma, bo wyjdzie lipa totalna.'' - Wpadli na pomysł rebootu serialu, oczywiście nie mam nic przeciwko temu o ile mają pomysł - I co ważne niech obsadą aktora który wygląda męsko .

debesciak1978

Zamówiono już odcinek pilotażowy - Osobiście mam swojego kandydata do głównej roli .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones