PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184043}

Północ Południe

North & South
8,0 6 598
ocen
8,0 10 1 6598
Północ Południe
powrót do forum serialu Północ Południe

Co za piekny serial!!!

ocenił(a) serial na 10

Zakochalam sie w tym filmie, naprawde swietnie zrobiony i ta muzyka, bardzo dobrze dobrani aktorzy. Chcialabym zeby sie nie konczyl ten film, siedzialam przed kompem jak zaczarowana. Naprawde wspanialy, chcialabym aby wiecej takich miniseriali powstalo.

Dzastina221

dokładnie tak samo miałam :)
ze względu na to, że gra Richard Armitage(a ja go bardzo lubię ;)) chciałam zobaczyć ten serial i wcale nie żałuję ,bo jest po prostu genialny :)

ocenił(a) serial na 10
bliss6

No i ten aktor swietnie zagral Thortona, dla mnie to moglby zagrac w "Dumie i Uprzedzenie" lub w Jane Eyre ze swoim pochmurnym spojrzeniem swietnie nadawalby sie do tych rol, coz moze kiedys tak sie stanie. A muzyka jest przesliczna, ze ciagle ja slucham. Pozdrawiam

Dzastina221

oj nadałby się jak nic :)
znam go z dwóch innych seriali ,i w nich też świetnie grał swoje postaci...
owszem muzyka jest cudowna, też często do niej wracam :)

ocenił(a) serial na 10
bliss6

A co to za seriale moze uda mi sie obejrzec i ocenie, bo z tym aktorem mialam pierwszy raz doczynienia ogladajac polnoc poludnie, chcialabym go zobaczyc w innych rolach, nie powiem facet jak marzenie moj ideal mezczyzny z urody napewno:)

Dzastina221

"Kontra"("Strike Back ") gra Johna Portera komandosa ;)

http://www.youtube.com/watch?v=w0L-J9HtJ8Q
http://www.youtube.com/watch?v=PenkZ7v2QHQ

i "Robin Hood"(BBC) gra sir Guy

http://www.youtube.com/watch?v=YotV6szcQN8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=-mLbmeuduUc

muszę jeszcze obejrzeć z nim serial Spooks ;)

ocenił(a) serial na 10
bliss6

przegladnelam te filmiki, i patrzac na niego odkrylam dlaczego mi sie ten aktor tak podoba, gdyz przypomina mi Hugh Jackmana, ktory jest super facetem, oni sa podobni tylko Hugh ma brazowe oczy a on ma niebieskie.

Dzastina221

też to zauważyłam.że jest podobny :)
on ma takie coś w tym spojrzeniu -taki tajemniczy i jest świetnym aktorem ;)

ocenił(a) serial na 10
bliss6

oj ma to "cos" Ciekawe czy ma zone albo czy czasem nie jest gejem (mam nadzieje, ze nie) Moja kolezanka mieszka w Leicaster a on tam sie urodzil, moze go widziala:P

Dzastina221

tego nie wiem czy ma żonę czy gej(ja też mam nadzieje że nie jest ) ;)
to musisz spytać koleżanki -może akurat go spotkała ;) :D
który moment lubisz z serialu ?;)

ocenił(a) serial na 10
bliss6

Jak wychodzi z pociagu i sie usmiecha do niej a potem jak ja caluje, zamienilabym sie z ta aktorka miejscami, i to jak je wyznaje milosc, albo jak ona odjezdza a on mowi do siebie z rozpacza "odwroc sie"

Dzastina221

o taaak wszystkie te sceny są świetne :)
ja chyba jutro jeszcze raz oglądam,albo jeszcze dziś ;)

ocenił(a) serial na 10
bliss6

Ja za to ksiazke mam zamowiona w bibliotece "polnoc poludnie" i jak tylko ja dostana to mam zamiar zaszyc sie i czytac od deski do deski i przynajmniej wiem jak bede mogla sobie wyobrazic Thortona:) Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Dzastina221

Wielokrotnie czytalam rekomendacje "North & South" na przeróżnych forach filmów i seriali kostumiowych, ale nie spodziewałam sie, że ta historia aż tak mnie porwie. ;) Serial wciagnął mnie juz od pierwszych minut i nie mogłam się oderwać od ekranu aż do późnych godzin nocnych, kiedy to obejrzałam wszystkie cztery odcinki. Historia jest przepiękna, trochę jak "Duma i uprzedzenie", ale poruszająca więcej kwestii społecznych. Gra aktorów jest genialna, a szczególnie oczywiście błyszczy Richard Armitage w roli Johna Thorntona. Wprost nie można oderwać od niego oczu, jedna z najpiekniejszych scen to kiedy Thornton idzie przez przędzalnię, wszędzie unoszą się kłaczki bawełny, a Margaret pisze do kuzynki, że zobaczyła w Milton piekło i jest ono białe.

ocenił(a) serial na 10
milkaway

On (Richard) jest piekny w tym filmie, ale tak dawno zaden film kostiumowy mnie nie poruszyl jak ten, tydzien minal jak go ogladnelam a dalej mam w pamieci nie ktore sceny.

Dzastina221

ja obejrzałam na początku października i jeszcze mam w pamięci ;)

milkaway

fajnie ,że więcej osób udziela się na tym forum ,bo serial na prawdę warty obejrzenia :)
też podoba mi się ukazanie tej historii miłosnej w tak specyficzny sposób..
postać Thorntona rewelacyjna :) uwielbiam Go!!! :D

ocenił(a) serial na 10
bliss6

Ja polecilam film pewnej dziewczynie na youtube, ktora robi piekne filmiki powiedziala, ze ogladnie film i sprobuje "wyczarowac" jakis filmik, mysle ze bedzie piekny a tu podsylam jeden z jej filmikow z "Dumy i uprzedzenia" http://youtu.be/HuCoWC_1bWc http://youtu.be/IKXNSNoDNys a film zostaje w pamieci bo przypomina mi jak to ja kochalam 8 lat temu i dlatego mnie ten film poruszyl, tylko happy endu nie bylo tak jak w filmie

Dzastina221

w życiu właśnie nie wszystko kończy się happy endem :/

co do tej dziewczyny i filmików -świetnie jak coś "wyczaruję" to podeślij linki, ja z przyjemnością obejrzę ;)

ocenił(a) serial na 10
bliss6

napewno podesle:) pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Dzastina221

mnie urzekło to, że Richard Armitage ma w sobie też coś z chłopca, co było widać kiedy się uśmiechał.. :)

antkha_2

Obejrzałam dzisiaj serial i muszę powiedzieć, że jest przepiękny! Od czasu "Pań z Cranford" i ich kontynuacji żaden film kostiumowy nie poruszył mnie jak ten :) A scena końcowa.....uch....śni się po nocach, bo tak doskonała :D

Izak153

Fajnie ,że jest więcej osób, którym serial przypadł do gustu :)

bliss6

wiecie gdzie można obejrzeć ten serial?albo ściągnąć?;)

wormsik

ja oglądałam na yt ;)

bliss6

dzięki:)

wormsik

nmzc ;)

ocenił(a) serial na 10
Dzastina221

Przyłączcie się do nas, do "wspólnego" oglądania N&S. Szczegóły na: "zRYSIOwana ja" (trochę napisałam już w temacie dotyczącym Danieli DA/Margaret. Podyskutujmy o N&S w polskim i życzliwym gronie RAfanów. Zapraszamy!

ocenił(a) serial na 9
Dzastina221

Generalnie uwielbiam filmy/seriale z epoki (m.in. ekranizacje Jane Austen ) Mini seriale produkowane przez BBC są genialne!!! Na kilku forach polecali "N&S" więc postanowiłam dziś zobaczyć i jestem oczarowana :) Richard Armitage w roli Thorntona genialny i ten jego głos taki dumny, dostojny i to zasępione spojrzenie- do tego przystojny facet :) Fantastyczne się oglądało, tą przemianę Johna, jak pod wpływem Margaret łagodnieje i zmienia się jego podejście do pracowników (np. Hagginsa). Jak również to, że im lepiej znała go panna Hale tym lepiej o nim myślała, zależało jej na jego dobrej opinii... Ten jego uśmiech jak wysiadał z pociągu i zobaczył Margaret, albo gdy odjeżdżała a Thornton mówił "odwróć się" ehhhh so romantic !!!! :)
Postaram się książkę przeczytać, a do serialu wrócę na pewno (wspaniała historia, gra aktorska, muzyka ) :)

ocenił(a) serial na 9
fffiona

*Higginsa

ocenił(a) serial na 8
Dzastina221

Dopiero wczoraj dowiedziałam się, że taki serial istnieje, zapoznając się z biografią Richarda. Po obejrzeniu Hobbita i jego roli Thorina bardzo mnie ten aktor zaintrygował. Udało mi się ściągnąć ten serial z sieci i o godz 23:00 postanowiłam, że obejrzę jeden odcinek, aby zobaczyć co to w ogóle jest. Możecie się domyśleć, że nie skończyło się na jednym odcinku. Od razu musiałam obejrzeć wszystkie, bo inaczej bym nie zasnęła. Co z tego, że rano do pracy. Urzekł mnie na całego. Po przyjściu z pracy od razu zaczęłam oglądać drugi raz i prawie cały czas ryczałam, jak nastolata. Nie mogę dojść do siebie. Piękny i piękna muzyka, która niesamowicie potęguje emocje. Richard wspaniały. Ktoś napisał, że idealnie pasowałby do roli pana Rochestera lub Darcy i ja się z tym całkowicie zgadzam. Dumny a jednocześnie namiętny, i co za mars na czole. Zachorowałam na niego od razu. Pozdrawiam wszystkie fanki!!!

ocenił(a) serial na 10
Herma35

i w tym przypadku nie mialabym nic przeciwko klonowianiu takich przystojniakow:)

ocenił(a) serial na 8
Dzastina221

Właśnie obejrzałam z Richardem Armitage jego najnowszy serial "Kontra - operacja świt". Klimat i tematyka oczywiście zupełnie inna (gra tam brytyjskiego komandosa i szpiega)ale jaki męski i dzielny i honorowy... prawdziwe ciasteczko

ocenił(a) serial na 8
Herma35

Miałam dokładnie podobnie, trafiłam na ten serial praktycznie zaraz po powrocie z Hobbita. Wczoraj obejrzałam na yt, siedziałam w nocy przed komputerem z paczką chusteczek przy sobie i jestem zachwycona. Już od jakiegoś czasu interesują mnie filmy/seriale w klimacie "Dumy ..." , ale to po obejrzeniu "Północ i ..." zabrakło mi słów, głównie za sprawą pana Thorntona i jego intrygującego spojrzenia, ale nie tylko dlatego muzyka, kostiumy, świetna gra aktorska wszystko było po prostu idealne. Jutro idę kupić książkę, no po prostu nie wyobrażam sobie jej nie przeczytać. Polecam również "Żony i córki" również autorstwa E. Gaskell, nie wiem jak książka, ale film jest naprawdę godny uwagi :)

ocenił(a) serial na 8
redswan

Właśnie kończę czytać książkę, która zachwyciła mnie tak samo jak film. Musze przyznać, że scenariusz został naprawdę dobrze i wiernie napisany. Niektóre rozwiązania dotyczące akcji, postaci wyszły na dobre całemu serialowi. Dobrze,że niektóre wywody społeczno-filozoficzno-religijne również zostały skrócone, bo w książce autorka poświęciła im naprawdę dużo uwagi i niektóre z tyrad trochę mnie znudziły, ale nie twierdzę, że są zbędne, bo nadają całej powieści głębi i dają pełny obraz problemów związanych z rewolucją przemysłową, rodzącą się klasą robotniczą, związkami zawodowymi, strajkami i ich konsekwencjami. Wspaniała powieść i wspaniały film.

ocenił(a) serial na 9
Dzastina221

Serial niebezpieczny-zwłaszcza na progu sesji ;) Zaczęłam oglądać o 24ej z zamiarem obejrzenia pierwszego odcinka. Skończyłam o 4ej, nie będąc w stanie oderwać się na pięć minut. A potem 2 godziny zasnąć. Cudowany. Urzekł mnie totalnie, nawet wyprzedzając u mnie w rankingu babskich filmideł Jane Eyre z serii BBC, a myślałam, że to nie jest możliwe. Thornton zaś chyba nawet wyprzedził Rochestera... choć co do tego jeszcze nie mam pewności ;) Jeśli ktoś lubi od czasu do czasu takie klimaty, zakocha się po uszy, przepiękny miniserial.

użytkownik usunięty
Guthwine

To jest właśnie to. Znaleźć cudowny serial w czasie sesji, jak ja to uwielbiam!!! :/ Ale nie żałuję. Dawno nie widziałam tak dobrego serialu osadzonego w tych realiach.

ocenił(a) serial na 8

Dołączam do grona oczarowanych serialem. Pozostał mi do obejrzenia jeszcze 4 odcinek, wczoraj o 23 dzielnie oderwałam się od komputera bo na 6 trzeba do pracy wstać. Podoba mi się w serialu wszystko - muzyka po prostu przepiękna, że o panu Thorntonie nawet nie wspomnę gdy pojawia się wyglądam tak: *.*.

Guthwine

O kurczę u mnie thornton nawet wyprzedzil Darcy'ego choc rzeczywiscie rochester tez jest w tej czołowce surowych dumnych mezczyzn i tak męskich charakterów Północ południe genialne książka przeczytana ale cieszę się że po serialu bo miałam genialne kreacje w wyobraźni i z nimi utożsamiana postacie a teraz nie mogę się od niego oderwać szkoda że ogromny talent aktorski armitage'a nie został wykorzystany on po prostu jest magnetyczny ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones