PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547296}

Rząd

Borgen
8,0 5 729
ocen
8,0 10 1 5729
Rząd
powrót do forum serialu Rząd

Niezły, ale...
1. Genialny początek (01x01-02) i rewelacyjny ostatni odcinek sezonu (01x10). Pomiędzy.. to już różnie, często mielizny lub naiwności psychologiczne postaci. Przykładowo przemiana Birgitte jest niezauważalna, najpierw kocha się, niczym kotka, z mężem co chwila, słówka sobie spijają z warg, a potem bęc. W obliczu kryzysu w związku nie walczy o swoje małżeństwo. Po prostu skokowa zmiana. 0 - 1. Było - nima, jak w ruskim cyrku. Tak samo z mężem, kompletnie nieprawdopodobna postać. Najpierw cudowny, wyrozumiały, po czym .... "chcę rozwodu", etapy pośrednie rozpadu małżeństwa Birgitte są fatalnie zarysowane. W tej wersji scenariusza najlepiej jakby od razu pokazali, że w ich związku nie dzieje się dobrze.
2. Nasza rodzima 'Ekipa' http://www.filmweb.pl/serial/Ekipa-2007-313169 jest znacznie lepsza.
3. Poza tym, całkiem dobry serial, godny polecenia, choć zachwyty o jego genialności widoczne (w powierzchownych) mediach popularnych są cokolwiek przesadzone.

ocenił(a) serial na 10
Kocio

Dla ciebie beda one przesadzone, dla kogos innego bede uzasadnione te zachwyty.
Niestety nie mialam okazji zobaczyc "Ekipy", ale jego dunska seria mi sie bardzo podoba.

ocenił(a) serial na 8
drommer

Stwierdzenie, że Borgen to duńska wersja Ekipy jest dość ryzykowne...

ocenił(a) serial na 8
Kocio

1. Etapy rozpadu związku Brigitte są bardzo wyraźne i budowane stopniowo. Philip jest bardzo realistyczną postacią. Zaczyna się od drobnych zgrzytów - Brigitte nie ma czasu na przedświąteczne zakupy, umawia się z Philipem na seks zamiast zostawić to chwili, zaczyna odnosić się do każdego protekcjonalnym tonem. W końcu dochodzi do zdarzeń które przelewają czarę - każe Philipowi zrezygnować z pracy a potem kręci wywiad, w którym pozują na szczęśliwą rodzinę. Stopniowa degradacja jest budowana praktycznie w każdym kolejnym odcinku. Po prostu tego nie zauważyłeś.
2. Ekipa całkiem dobry serial, jak dla mnie porównywalny pod względem dynamiczności, ale też naiwności z Borgen. Zresztą pani Holland będzie kręcić dwa odcinki do najnowszego HoC, a to o czymś świadczy.

użytkownik usunięty
Jimbo88

Warto podkreślić, że o ile rozpad małżeństwa był świetnie zarysowanym stopniowym procesem, to sama decyzja o rozwodzie była dość nagła, bo jeszcze dwa dni wcześniej Filip mówił o tym, że tęskni za nią itd. i przede wszystkim odrzuca prezesurę. Mógł przecież w czasie kłótni o prezesurę zażądać rozwodu i w ten sposób zachować posadę. W drugim sezonie ta nagłość została wyjaśniona. Filipa uderzyła propozycja otwartego związku. Nie chciał doprowadzić do patologizacji jego wspaniałego małżeństwa. Nie chciał mieć kobiet na boku nawet jeżeli proponowała mu to jego żona. Jego zdrada była epizodem.

Natomiast bardzo żałuję, że po drugim sezonie do siebie nie wrócili. Furtka była otwarta. Zamknęli ją pieszym aktem pierwszego odcinka. Przykro mi było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones