PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=148488}

Shameless

7,5 1 432
oceny
7,5 10 1 1432
Shameless
powrót do forum serialu Shameless

Po obejrzeniu 5 sezonów, oficjalnie stwierdzam,że przy żadnym innym serialu się tak nie ubawiałam. Uwagę zwraca tu przede wszystkim oryginalność małej społeczności w dzielnicy Manchesteru oraz niesamowita gra aktorska. Po raz pierwszy mi się zdarza, żeby dosłownie 'każdy' bohater był tak samo interesujący, oryginalny, a zarazem 'zwyczajny'. Rozmumiem ,że wielu trudność może sprawić slang, ale bez tego specyficznego języka, serial wiele traci (np. polski lektor by wszystko zrujnował). Jako studentka anglistyki też miałam niemałe trudności w zrozumieniu, ale potem było lepiej, bo wyrażenia się powtarzają.

Powiem krótko: szkoda, że w Polsce nikt jeszcze nie zrobił takiego seralu, by zainteresował widza zagranicznego.

Goraco polecam

ocenił(a) serial na 10
drella1990

zgadzam się. aha i sezon 6 już sie zaczął ;]

TurnMeOn

Już 8 sezon się zaczyna:) A serial jest kapitalny . Amerykanie wykupili prawa i na początku jest podobny do angielskiej wersji

ocenił(a) serial na 10
napek

tak 8 sezon niedługo z tego co wiem. A co z tym US version? Oglądałeś już może? Co o tej wersji us sądzisz? Bo ja muszę powiedzieć, że odkąd oglądam angielskie filmy czy seriale, to cięzko mi się ogląda produkcje usa.

TurnMeOn

Mam dokładnie to samo. Ciężko ogląda mi sie produkcje usa. Wydają się takie płytkie. A sezon US version już się zaczął. Widziałem pierwszy sezon. Większość postaci podobnych. Zarys historii podobny. Jednak UK version jest jak narazie lepszy:)

TurnMeOn

Ja obejrzałem cały sezon US i mi się strasznie podobał. Fajna fabuła, śmieszny i dobrze zagrany przez wszystkich aktorów. Ale z tego co widzę to podobno ściągnięty z tego UK. Angielskiego jeszcze nie oglądałem, więc nie mogę porównać, ale zamierzam zacząć oglądać angielską wersję, skoro według was jest dobra.xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones