PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757950}
6,9 11 250
ocen
6,9 10 1 11250
Star Trek: Discovery
powrót do forum serialu Star Trek: Discovery

Nie wiem jak wy, ale mnie Michael Burnham jako główna aktorka zmęczyła. Jej postawa, emocje, jazgot, wszędzie coś, komuś, taki chodzący mesjasz. Zupełnie nie odczuwa się hierarchii dowodzenia, tak jakby wszyscy dookoła byli małym tłem dla niej.

To nie jest Star Trek, nie opowiada o dylematach, nie pokazuję specjalności każdego z członków załogi, to jest serial o dylematach Burnham, która bierze wszystko na swoje barki (co jej próbował wybić z głowy Spock) i na tej zasadzie, na tym przekonaniu, rości sobie prawo do bycia wszędzie, wtrącania się we wszystko i przede wszystkim: ciągłego sprzeciwu wobec wszystkiego i wszystkich, krzycząc (oczywiście w jazgocie): ja jeszcze to, ja jeszcze tamto, ja to zrobię inaczej, jeszcze 5 minut. A jej manipulacje emocjonalne wkomponowane w charakter, to się rzadko zdarza żeby coś takiego sprzedać. Ona nie jest oficerem naukowym, ona jest wszystkim we wszystkim.

Oglądałem wszystkie serie Star Trek, nawet animacje TOS, i tam podczas oglądania człowiek odpoczywał, relaksował się, śmiał, płakał, uczył się czegoś nowego. A Discovery z taką załogą, z tym system myślenia, hierarchią dowodzenia, prawdopodobnie nie miałby szansy przetrwać pięciu minut w trudnym kosmosie. W świecie Burnham przeżyje, ale to jakby utopia jej mózgu jaką projektuje na innych.

ocenił(a) serial na 4
Trudy

A mnie meczy, ze kazdy ludzik jaki tu wejdzie, uwaza sie za niepowtarzalnego, oryginanego na tyle by miec misje zalozenia nowego tematu, a nie dopisania sie do itniejacego gdzies oraz przeczytania moze co juz inni napisali...
W kosmosie to nie mialaby szans przetrwac zadne z zalog Treka z ich podejsciem do wszystkiego, ideologia i realnym socjalizmem oraz wysylaniem kapitanow i glownych ofcerow na zwiad oraz strzelaniem dopiero jak oslony spadna do 5%.
Ale nie o to w zadnym z trekow chodzilo.
Ten przynajmniej probuje trafic do nowych widzow, ktorzy nie toleruja starej umownosci, ale moze stoleruja nowa umownosc zabawa zalog treka w sztucznym kosmosie.
A moze z czasem powroca na tor opowiesci glebszy, o ludziach i ciekawych historiach, ktore rownie dobrze moga dziac sie w pokoju obo, a nie na statku miliony lat swietlnych od Ziemi.
Beda sensowne scenariusze i powrot do starego trybu opowiadania historii, czyli poprzez zaloge mostka i kapitana, a nie podrzedna specjalistke, to i ten serial sie poprawi.

ocenił(a) serial na 6
alisspl

Proszę państwa proszę o oklaski. Ekspert napisał co sądzi o ludzikach. Znowu. Nie masz już dosyć być dupkiem?

ocenił(a) serial na 7
alisspl

Złamał jakieś zasady? Trollował? Spamił? Nie? To mógł założyć i ten temat i inny jaki by uznał za stosowny, nawet jeżeli dany temat buł już poruszony, na tym forum czy na innym. To się nazywa wolność wypowiedzi i jeżeli nie obudziłem się dzisiaj w Rosji, to nadal te zasady obowiązują, czyż nie? To że ktoś kogoś denerwuję, jednocześnie nie łamiąc żadnych zasad, nie uprawnia do nazywania go,,ludzikiem'', gdyż po pierwsze jest to niekulturalne a po drugie jest właśnie tegoż prawa nadużyciem. Notabene wydaję mi się nawet, że Pickard (i inni bohaterowie ST) maglowali ten problem.

ocenił(a) serial na 7
Trudy

Niestety, największym problemem STD są postacie. Nie mają żadnych ,,ludzkich" problemów i praktycznie każdy ma syndrom Mesjasza. Zauważyłem, ze ludzie skupiali się na krytykowaniu fabuły, ale prawda jest taka, że Sci-fi pomieści wszystkie, najbardziej banalne rozwiązania fabularne, dopóki bohaterowie są realni i z krwi i kości, i reagują na problemy z którymi się ścierają w realistyczny, ludzki sposób, a nie za każdym razem ze spokojną pompatycznością stwierdzają: ,,Dobra czas umrzeć, ale uratuję Was, Federacje, Słońce będzie dawać mleko, będzie można wszędzie zakładać baterie słoneczne i w ogóle...'', oczywiście nikt nie umiera (zwykle), a w następnym odcinku znowu to samo, a i z dodaniem jakiejś postaci panseksualizmu..., czy innego odniesienie do współczesnych genderowych trendów i tak cały sezon. Niestety.

ocenił(a) serial na 4
Muad92dib

Masz 100% racji. Zmęczył mnie ten star trek

ocenił(a) serial na 3
Trudy

gra aktorki jest irytująca

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones