Straż
powrót do forum 1 sezonu

Dobry

ocenił(a) serial na 6

Mocne 7 zdecydowanie. Szkoda, bo mogło być lepiej ale i tak jest spoko. Serial wciąga, ma fajne postacie i absurdalny humor, który nie jest przasadzony i często nawiązuje do współczesności. Jest fabuła, jest akcja. Bardzo przyjemnie się to ogląda. Na początku jest informacja "na podstawie powieści", więc nie wiem skąd zarzuty, że nie odnosi się do historii książkowych. Na podstawie to tylko na podstawie. Na pewno absurdalny humor świata dysku odwzorowali świetnie

ocenił(a) serial na 6
robin887

No może mocne 7 to przesada jednak ale mocne 6

ocenił(a) serial na 6
robin887

Chłopie. Co z tego że na podstawie? Dla mnie adaptacja, czy na podstawie, to to samo, i powinno być jak najwierniejsze. Co innego Inspirowane książkami. Wtedy to sobie mogą zrobić coś innego. W ogóle po co kupować licencję, skoro wywala się dosłownie wszystko. I zostawia tylko imiona. I totalnie zmienia się charaktery postaci, i zmienia totalnie ich wygląd. Po co? Nawet odsuwając na bok, że to niby świat dysku, to ten serial jest słaby.

ocenił(a) serial na 6
toyminator

Chłopie chłopie nie rozdzieraj szat

ocenił(a) serial na 6
toyminator

Gwoli ścisłości - dokładnie takie określenie jest użyte w czołówce serialu - w tłumaczeniu "inspirowane postaciami stworzonymi przez Terry'ego Pratchetta"; nie pojawia się natomiast żadne nawiązanie do Świata Dysku jako cyklu powieściowego.

ocenił(a) serial na 7
robin887

Kocham Pratchetta. Nie jest to "Straż" na którą czekałam, ale bogowie! doskonale poprawił mi nastrój w dwa długie listopadowe wieczory. Absurdalny humor, akurat taki lubię, dla mnie czuć ducha Pratchetta- mimo wszystko. Gdybym odpuściła serial patrząc na fatalne oceny... byłoby to wielką stratą. Bardzo polecam, mimo niedoróbek! :)

ocenił(a) serial na 6
Hekhate

"Nie jest to "Straż" na którą czekałam, ale bogowie! doskonale poprawił mi nastrój". O właśnie dobrze powiedziane :)

ocenił(a) serial na 5
robin887

Książki czytałem kilka lat temu, ale pamiętam że aż brzuch bolał mnie ze śmiechu. W serialu tego nie ma. Owszem, postaci są w miarę sensowne, aktorzy ujdą (oprócz Lorda Vetinari, którego gra kobieta?) , ale cała reszta jest bez sensu. Współczesna architektura aż kłuje w oczy. A czym to graffiti robili? Skąd puszki z farbą? Jest tego więcej, ale już dam spokój. Generalnie brakuje mi klimatu fantasy. I na koniec - jesli ktoś nie czytał książek, to za diabła nie zorientuje się "jak działa" Świat Dysku, jak jest bogaty i niesamowity. Szkoda, bo cykl o Straży Miejskiej, jest najlepszy z całej serii książek Pratchetta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones