PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655968}

The Following

7,1 16 990
ocen
7,1 10 1 16990
The Following
powrót do forum serialu The Following

durny ten serial

użytkownik usunięty

ale i tak go ogladam:D

ocenił(a) serial na 5

ja tak samo

uroboros_4

Czyli nie jestem osamotniona :-)
To taka bajka dla dorosłych: najważniejsi bohaterowie nie umierają (choćby nie wiem ile razy zostali pchnięci nożem), wszystko im się udaje (mimo pozornych komplikacji), a akcja toczy się dynamicznie :-)

ocenił(a) serial na 5

mam tak samo. i nigdy nie potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie, kogo zachowanie bardziej mnie irytuje, claire czy ryan'a?

ocenił(a) serial na 8
raven46

pomogę Ci - Claire ;) to co odwaliła w 14 odcinku to przykład wybitnego zidiocenia

ocenił(a) serial na 5
Sathyriasiska

jeszcze nie widziałem 14, ale mogę się tylko domyślać, że jak zwykle pokazała klasę. wolałem już, kiedy była martwa.

raven46

jest duża szansa, że znów będzie martwa, bardzo się stara dziewczyna ;-)

ocenił(a) serial na 5
kingi1

oby wyświadczyła nam przysługę i zniknęła z tego i tak nie-najlepszego serialu

ocenił(a) serial na 5
raven46

Nie ma na to szans.
Mimo kompletnego wku...... zidiocenia Claire w ostatnim odcinku show must go on.
Przecież mamy potwierdzony 3 sezon a bez niej to już nie byłoby to samo.

speedy179

ale jakoś widzom nie brakowało Claire przez 10 odcinków 2. sezonu ;-)

ocenił(a) serial na 8
raven46

przynajmniej jest kogo hejtować :P
...i pewnie skoro już ją z zaświatów przywrócili (co i tak było mega naciągane wg mnie, że przeżyła taką akcję) to szybko się jej nie pozbędą.

ocenił(a) serial na 5
Sathyriasiska

Dokładnie. Nie po to wracała "z zaświatów" aby szybciutko w nie wrócić.
Mam takie przeczucie że w 3 sezonie będzie odgrywała pierwszoplanową role co da mi, i zapewne wielu z was powody do gigantycznej frustracji.

ocenił(a) serial na 5

Ilość bzdur w każdym odcinku jest tak wielka że można by nimi obdzielić niejeden serial ale nie wiem dlaczego też go dalej oglądam.

ocenił(a) serial na 6
speedy179

dołączam się:) w ostatnim odcinku Kevin niczym Rambo:)ale czekam na kolejny odcinek, siedzę i oglądam, z przyjemnością:))

ocenił(a) serial na 7
NikKI76

I ja się dołączam. Też oglądam z przyjemnością choć zdaję sobie sprawę z licznych naciągnięć - nieśmiertelności Hardy'ego itp.

ocenił(a) serial na 6
violin_j

przyznam , że oglądam też ze względu na moją słabość do Kevina:) ale że lubię wszystko co możliwe o psychopatach, socjopatach, itp, nie wgłębiam się aż tak wnikliwie w absurdy akcji,serial wciąga i czekam niecierpliwie na kolejny sezon. jak i kolejny bates motel, już niedługo jest 2 sezon rectify, czekam na upadek, na most nad sundem, polecam te seriale jeżeli nie miałaś/eś styczności z nimi:) pamiętam też dawno leciał serial - terriers, zamknęli po pierwszym sezonie, czego nie mogłam odżałować, ale warto obejrzeć chociaż tylko to, co nakręcili
http://www.filmweb.pl/serial/Terriers-2010-526548

Dołączam do Waszej grupy. Staram się przymykać oczy na ewidentne nieścisłości, po co mi się w to zagłębiać, coś w tym serialu jest, że chce mi się go oglądać. I nawet na napisy nie czekam, tylko z angielskimi oglądam, na szczęście słownictwo nie jest zbyt skomplikowane.

użytkownik usunięty

Moja ulubiona telenowela sensacyjna, mam nadzieję, że dostanie 3 sezon :)

użytkownik usunięty

dostała :) widać są miliony takich jak my dlatego mają oglądalność poza tym to Bacon to jeden z moich ulubionych aktorów

użytkownik usunięty

To super, będę oglądać do samego końca, a nawet jeden dzień dłużej! :)

Ok, ale co będzie w 3. sezonie? Znowu się okaże, że "zabili go i uciekł"? :-) Boję się, że poziom absurdu może przekroczyć granice wytrzymałości nawet najzagorzalszych fanów serialu ;-)

u mnie wielkie brawa za wymyślenie nowego gatunku..czyli w przypadku the following nazwanie rzeczy po imieniu xD..telenowela sensacyjna..piękne!

ocenił(a) serial na 8
laieboy

a w teorii jest to thriller psychologiczny ;ddd

Sathyriasiska

Thriller mówisz? I na dodatek psychologiczny? :-) No może i tak, jeśli wziąć pod uwagę to jak na nas oddziałuje i jak wciąga - mimo ewidentnie naciąganej i bzdurnej fabuły ;-)

ocenił(a) serial na 8
kingi1

z oficjalnego fejsa:
"Welcome to THE FOLLOWING, the psychological thriller from creator/executive producer Kevin Williamson and starring Kevin Bacon."

:D

Sathyriasiska

Pewnie przy wyborze gatunku zastosowali jakiś algorytm :-) Na przykład brali pod uwagę liczbę pchnięć nożem oraz ilość lejącej się krwi przypadające na jeden odcinek :-)

kingi1

myślę sobie, że z tą ilością pchnięć nożem poszli w innym kierunku (w sumie to poszli w kierunku srillerów o ciągłym mordowaniu się, ale doszli trochę dalej :)..otóż gdyby wzięli nawet średnią ich ilość, to i tak w the followingu byłoby takich aktywności mniej..a tu mamy jednak coś "nowatorskiego" ;>..bo chyba w żadnym thrillerze bądź srillerze jaki do tej pory widziałam, nie było tyle "krewkiego nawalania się" nożami ;). Z krwią faktycznie mogli coś tam uśrednić. Ale nie oszukujmy się..noż to przecież, obok pana Joe Carolla i pana Ryana Hardy, czołowa postać tej produkcji ;>..Toż to bez noża nic by w tym "nie trybiło"..Bo właściwie to nic nie "trybi" poza akcjami z nożem ;P

ocenił(a) serial na 9
kingi1

myślę, że chodziło o studium mordercy i agenta, pokazany jest pewien rodzaj szaleństwa jakim ogarnięty jest Ryan, ale to trzeba pod nożem szukać ;)

Sathyriasiska

w teorii wszystko jest możliwe ;)..Faktycznie istnieje cuś takiego jak thriller..ale mój przyjaciel wymyślił określenie bardziej adekwatne :)) na takie hity jak the following..sriller..wg jego definicji to takie coś co niby ma być thrillerem (w teorii ;>) natomiast...thrillów w nim brak lub są w nim takie "mocne" i "niespodziewane super zaskoczenia", że boki zrywać :)..ze śmiechu.

użytkownik usunięty
laieboy

Sriller - też ładne :)

Kilka lat temu słyszałam w radiu o jakimś filmie ni mniej ni więcej: "FRYLER".

ciekawe :) a ten "fryler" to, jak mniemam, polsko brzmiąca wymowa thrillera?..dobre :)

ocenił(a) serial na 7

Coś dla masochistów ;)

Ja odpuściłem po 1 sezonie. Jest tak wiele dobrych seriali i filmów, że szkoda czasu na chłam.

ocenił(a) serial na 7

Coś dla masochistów ;)

Ja odpuściłem po 1 sezonie. Jest tak wiele dobrych seriali i filmów, że szkoda czasu na chłam.

ocenił(a) serial na 3

Mam identyczne odczucia.

ocenił(a) serial na 7

Ha! W pierwszych odcinkach to nawet było poniekąd realistyczne. Ale potem zaczęli przeginać pałę - koleś zabójca na polecenie (Jacob) wkracza, morduje, znika bez śladu, wraca do domu, choćby nie wiadomo ilu agentów było dookoła. I nikt go nie widzi, i nikt go nie śledzi do tej chałupy. :) :) Niestety, wciąga i z bólem przyznaję, że zabiorę się za drugi sezon, choć znamion prawdopodobieństwa tak coraz mniej. :)

No mam dokładnie tak samo :) Durne, aż do granic absurdu, chwilami nie wiem w ogóle o co im chodzi, ale oglądam.

anka16

I ja mam podobnie :) Serial w istocie dość debilny, ale paradoksalnie oglądam kolejne odcinki....

ocenił(a) serial na 3

Hehehehe. Zdziwiłem się, że zrobili drugi sezon. Teraz wiem dlaczego.
Głupio się przyznać, ale też to dalej oglądam...

ocenił(a) serial na 5

Jak tam, katujecie się dalej ?

speedy179

Chyba się katują,już nawet nie podziwiam tylko współczuję :) Dałem radę 7 odcinków 1 sezonu obejrzeć.Taki absurdów i głupot jeszcze nie widziałem. Byłem przekonany ze po 1 sezonie anulują,a tu trzeci zrobili....A jest tyle innych lepszych.

użytkownik usunięty
speedy179

Chociaż bym nie wiem jak bardzo chciała przestać oglądać to nie mogę :D Absurd goni absurd, ale ciekawość jak to się wszystko skończy wygrywa :D

ocenił(a) serial na 3

Przyzwoity serialowy budżet, w obsadzie znani aktorzy tacy jak Szynka, Kiełbasa, Bekon czy Salami, dobry montaż i... ekstremalnie debilny scenariusz. Ale ta dość przyzwoita forma sprawia, że kretynizm treści jest trochę przefiltrowany i lekko zneutralizowany. Patrzymy więc na formę, a treść przyjmujemy z niedowierzaniem i traktujemy jako kontrast.
Spośród seriali niemłodzieżowych, ten jest jednym z najgłupszych w historii świata. Może pretendować do miana najgłupszego serialu wszechczasów. Musimy oczywiście pominąć liczne współczesne młodzieżowe serialiki, które również są kosmicznie durne, ale są adresowane do dzieci i opóźnionej w rozwoju młodzieży, więc jakby nie konkurują w tej samej kategorii wagowej co The Following.

Ja, oglądając The Following, czasem myślę, że od następnego wątku przywrócone zostanie minimum sensu, że serial wyrośnie na ludzi, po trudnym dzieciństwie w patologicznej rodzinie. Jednak nigdy do tego nie dochodzi, a trudne dzieciństwo rzutuje na wszystkie aspekty tego niedorozwiniętego intelektualnie serialu.

Żeby jakoś usprawiedliwić niewiarygodny nawał debilizmów wyobrażam sobie, że akcja serialu toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie wszystko jest trochę inne niż w naszej i gdzie ludzkość - choć wyewoluowała do pozycji gatunku dominującego na planecie - nigdy nie osiągnęła tego poziomu rozwoju intelektualnego, który osiągnęła ludzkość w naszej rzeczywistości. W rezultacie średnie IQ przedstawiciela ludzkiego gatunku w świecie The Following wynosi nie 100, a około 75, a więc jest znacznie niższe niż u nas. Wszyscy więc są jak na nasze warunki kretynami. The Following stanowi więc opis funkcjonowania cywilizacji kretynów. Po prostu science-fiction. A ja lubię sf...
;)

per333

Bardzo, ale to naprawdę bardzo podoba mi się twój komentarz. :D

Ja też. obejrzałam 7 odcinek i na zakończenie się pośmiałam. Trzy sezony biegają i nie mogą złapać. Ależ mają nieudaczników w FBI. Powinni zatrudnić tych zabójców, byliby skuteczniejsi, w dodatku bez drogiego sprzętu, samochodów i super broni.

ocenił(a) serial na 7

hahahha ja tez!!!!

ocenił(a) serial na 4

Ten serial jest tak glupi ze slow brak, teraz to juz ogladam jako komedie, parodiuja samych siebie, takiego czegos to ja jeszcze nie widzialem! :D

ocenił(a) serial na 8

spoiler spoiler spoiler

mimo licznych absurdów, oglądam ten serial :d wciągnął mnie, ale myślę, że co seria to gorsza, pierwszy sezon był fajny, potem zaczęto jakichś kolejnych psycholi wymyślać i to nie jest to samo xD a ja mam mimo wszystko nadzieję, że Carol ucieknie z celi śmierci, lubię tego aktora, a przynajmniej coś się będzie działo :D :D

ocenił(a) serial na 9
beciami

wymyślać jakichś kolejnych psycholi? poczytajcie trochę o psycholach ;) bo tych akurat w Stanach nie brakuje, w innych częściach świata pewnie też ;)

ocenił(a) serial na 8
Tatiana_3

Ale nie wiadomo, czy serial jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, więc moze byc tak, że rezyser sobie wykreował tych psycholi :D. Bo nawet jak na serial kryminalny z domieszką thrilleru, jest tych zbrodniarzy strasznie dużo i mam takie przeczucie, że główną rolę w tym serialu gra wyobraźnia twórców

ocenił(a) serial na 9
beciami

oglądałam jakiś czas temu serial o świrach na podstawie autentycznych wydarzeń, więc twórcy może się nim inspirowali ;) rozumiem przesadę, jeśli chodzi o ilość krwi, natomiast mnie zaciekawiło studium Carolla i Ryana, dziwną więź ich łączącą na granicy szaleństwa, stąd jest to dla mnie thriller psychologiczny

Cholernie lubię Jamesa Purefoy'a ale po dwóch odcinkach nie zdzierżyłam tych głupot. Ten serial jest jest durny do kwadratu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones