PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762209}

Trzynaście powodów

Thirteen Reasons Why
7,1 150 161
ocen
7,1 10 1 150161
4,7 12
ocen krytyków
Trzynaście powodów
powrót do forum serialu Trzynaście powodów

Czy Wam też się wydaje, że Tony jest zakochany w Clay'u? Zaczęłam to zauważać gdzieś w połowie odcinków. Opiekował się Clay'em. Wiem, że miał powierzone zadanie i starał się je wykonać, ale jakoś nie wydaje mi się żeby za innymi osobami z taśm też ciągle jeździł i pilnował aż do tego stopnia, jak to było w przypadku Clay'a. Widać było, że się o niego szczerze troszczył i można by to uznać za normalne, bo w końcu się przyjaźnili, ale sposób, w jaki Tony na niego patrzył... Był przy nim ciągle, poświęcał mu mnóstwo czasu i uwagi, cierpliwie znosił wszystkie zachowania Clay'a, mimo, że ten przez długi czas mu nie ufał, awanturował się, raz prawie pobił Tony'ego - ogólnie był wobec niego po prostu chamski. Tony to znosił i dalej był przy nim. A już ta wspólna wspinaczka i rozmowa przy schodzeniu ze wzgórza... Tony powiedział, że jest gejem, że jego chłopak jest zazdrosny o to, że tyle czasu poświęca Clay'owi. A kiedy Clay chciał się upewnić, że to tylko zwykłe koleżeńskie spotkania i zapytał: "You mean with the tapes and all that, not in a romantic way?", Tony spojrzał na niego i po krótkiej chwili zastanowienia rzucił w odpowiedzi mało przekonujące: "Sure." Dla mnie wtedy to już było oczywiste, że Tony coś czuje do Clay'a i tylko czekałam kiedy to wyjdzie na jaw, kiedy Clay się dowie. A tu doszłam do końca ostatniego odcinka... i NIC! No i jestem trochę zmieszana. Szukałam na forum podobnych wątków, ale jakoś nie zauważyłam, żeby ktoś o tym pisał. Czy nikt z Was tego nie zauważył i tylko ja sobie coś ubzdurałam czy po prostu jest to dla Was tak oczywiste, że nawet nie poruszacie tego tematu?

ocenił(a) serial na 8
karolka_97

Nie rzuciło mi się to w oczy podczas oglądania, ale może coś w tym jest. Mimo wszystko wolałabym by Tonny nadal był z tym swoim chłopakiem a jeśli chodzi o Clay'a... Ja tam go widzę z Skye i mam nadzieję, że jakoś rozwiną ich relacje w 2 sezonie, jeśli taki powstanie.

karolka_97

Był jego przyjacielem, znali się długo przed taśmami. Miał może więcej cierpliwości i zaangażowania, bo on jedyny jak to ujęła Hannah nie powinien się znaleźć na taśmach, bo był dobry (czy coś w tym stylu). Może bardziej z tym "Sure" chodziło mu o to, że Clay założył, że jak Tony jest gejem to od razu musi mu się podobać każdy chłopak (i po prostu z takim niedowierzaniem delikatnym to powiedział). Ja tak to widzę.

karolka_97

No nie wiem. Mi też jakoś nie rzuciło się to w oczy. Odbierałam to raczej jako zwykłą przyjaźń. Tony doskonale wiedział, że Clay był zakochany w Hannah i martwił się jak on sobie poradzi po wysłuchaniu swojej taśmy - i miał rację, bo przecież Clay o mało co nie rzucił się ze zbocza. Nie wiadomo co by się stało gdyby tam wtedy z nim nie został. Dlatego tak za nim wszędzie jeździł, pilnował go. Sam zresztą wcześniej wysłuchał tych nagrań i zdawał sobie sprawę, że jest on jedyną "czystą osobą" na liście. Tamtymi się nie przejmował, bo nie był z nimi blisko, nie kumplował się tak jak z Clayem, poza tym dlaczego miał się martwić o ludzi, którzy doprowadzili Hannah do śmierci?
No i gdyby coś do niego czuł, to pewnie zostałoby to jakoś bardziej wyeksponowane. Tymczasem Tony ma chłopaka, na którym mu chyba zależy i dziwi się, że Clay nie zauważył jego homoseksualizmu mówiąc twierdząco, że przecież "chyba wszyscy wiedzą".

Ivelise

no ok, a ta scena z 9. odcinka, kiedy kłócą się w garażu i Clay jest w stosunku do Tony'ego taki agresywny? krzyczy, popycha go, potem rozwala rower i uderza się w nogę - Tony spokojnie przynosi mu okład, bez słowa zabiera się za naprawę roweru, uspokaja go, a na pytanie Clay'a o to, czy mu pomoże, odpowiada: "Always". Czy to też jest tylko przyjacielskie zachowanie?
Nie wiem, jakoś nie potrafię na to patrzeć tak jak Ty, chociaż pewnie to ja jestem w błędzie, bo jestem w mniejszości :)
Tak się nawet zastanawiałam, bo prawdopodobnie powstanie 2 sezon, czy właśnie ten wątek nie zostanie tam wyjaśniony no i chyba nie zostaje mi nic innego, jak tylko czekać

karolka_97

Nie zaprzeczam twojej opinii, bo przecież wszystko jest możliwe i może to ja źle to interpretuję, a racja leży po twojej stronie. Jedyne co trzeba zrobić to obejrzeć ewentualny drugi sezon. Być może tam ten wątek poruszą.

ocenił(a) serial na 8
karolka_97

Ja też to zauważyłam. Właśnie w tej scenie po wspinaczce, gdy dowiedział się ze jest gejem

użytkownik usunięty
karolka_97

Jestem po 5 odcinku i jak na razie uważam, że ich relacje są trochę jak starszy-młodszy brat

karolka_97

Hej :) Wiem, że temat był dawno. Jestem dopiero po 9 odcinku 1 sezonu więc nie wiem jak ich relacja się rozwinęła w dalszych sezonach, ale mam takie samo odczucie jak ty. Wiedziałam, że Tony jest gejem , ale do momentu wspinaczki nie przeszło mi przez myśl, że był by zainteresowany Cleym. Scena w warsztacie dopiero mi podsunęła tą myśl. I pomyślałam sobie. Kurde byli by świetną parą. Clay jako ten oderwany od rzeczywistości wielu rzeczy nie widzi więc tak jak nie zauważał tego, że interesują się nim dziewczyny tym bardziej przeoczył by fakt, że jego najlepszy kumpel nie jest tylko kumplem. Ale tak jak już pisałam nie wiem co się dzieje później więc moje odczucia mogą być mylne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones