PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 25 073
oceny
8,0 10 1 25073
8,6 19
ocen krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

Po dwóch pierwszych odcinkah można powiedzieć, że jest to stare, dobre Twin Peaks tylko, 25 lat później. Pełno niejasności, nidopomówień i tajemnicy, czyli jak to u Lyncha. Mimo, że w XXI wieku mało tworzył, to nie ma się co martwić, czy będzie to trzymało poziom oryginału. Fajnie znowu było usłyszeć ten słodki głosik Lucy.

_Bunuel_

odcinkach*
eh co to za opcja edycji komentarza tylko do 5 minut...

użytkownik usunięty
_Bunuel_

Piosenka Chromatics wieńczy dzieło. Lynch powrócił.

ocenił(a) serial na 7
_Bunuel_

Rzeczywiście czuć ten klimat :) Tylko muzycznie jednak czegoś brakuje, stary soundtrack robił niesamowitą robotę, tutaj raczej trochę generycznie.

_Bunuel_

Póki co - jestem zadowolony. Naprawdę czuć ten klimat dawnego Twin Peaks.. czy lat 90tych :D I fajnie było znów się irytować na ten 'słodki głosik' Lucy xP

_Bunuel_

Witam można to oglądać i ogarniać o co chodzi nie oglądają starego Twin Peaks czy trzeba nadrobić?

Golden415

Nie radzę. edit: Radzę nadrobić.

_Bunuel_

Póki co, to bardziej przypomina "Fire Walk with Me" niż serial... Zobaczymy jak się rozwinie, ale jeśli całość ma tak wyglądać, to nie wróżę sukcesu.

ocenił(a) serial na 5
upi00r

Dokładnie na razie utrzymane w klimacie filmu a nie serialu.

ocenił(a) serial na 9
kelas_aina

I może to lepiej, bo pastisz soap opery by się dziś nie sprawdził, zaś film miał niesamowity klimat.

_Bunuel_

Największą zaletą Twin Peaks było to jak potrafi żonglować klimatem, grać muzyką, być jednocześnie horrorem, thrillerem i sielankową komedią, pewną satyrą. Wszystko się pięknie przeplatało, wątki fantastyczne były niesamowicie klimatyczne i występowały rzadko.

Nie oceniam oczywiście całości, ale te dwa pierwsze odcinki to najsłabsze co widziałem w historii tej marki. Oczywiście jest ogromny niepokój, tajemniczość i mnóstwo pytań bez odpowiedzi. Na razie tylko to.

W pierwotnym serialu sny, wizje były wisienką na torcie, elementem który prowokował i skłaniał do myślenia. Tutaj nie mogłem się doczekać, aż to się w końcu ruszy.

Najjaśniejszy punkt całości to na razie Chromatics.

mikko91

Zapomniałem dodać, że dla osób, którzy nie znają oryginalnego TP, prolog będzie totalnym bełkotem.

ocenił(a) serial na 6
mikko91

100% racji

_Bunuel_

Słaby warsztat reżyserski! On jest juz za stary, to jest słabe.

ocenił(a) serial na 7
lbszwski

właśnie to jest piękne w tym serialu :)

ocenił(a) serial na 9
_Bunuel_

Fajne sa nastepne odcinki. Taka typowa groteska :)

_Bunuel_

mam nadzieję, że nie ma żadnych cech pozostałych seriali dupnego kanału ABC, jak tak to będzie tragedia i nawet Lynch tego nie uratuje :P

_Bunuel_

Chyba wolałem zapamiętać tych aktorów jakimi byli dwadzieścia kilka lat temu. Na razie pierwsze odcinki przypominają pastisz horroru i groteski z pierwszych filmów Lyncha. To gadające ramię podobne było do potworka z "Głowy do wycierania". Oprócz aury tajemniczości i niedomówień słabo to przypomina oryginał. No i gdzie wątki komediowe w stylu żartów Dale'a Coopera?

ocenił(a) serial na 3
milo_11

W d**ie. Te 4 odcinki to totalne dno. Nie jestem w stanie wymienić nawet rzeczy, które mnie uraziły jako wielkiego fana tego serialu, bo było ich tak wiele. Mam wrażenie ze Lynch zwyczajnie zakpił sobie z całej publiki, która czekała na kontynuacje. Kolejny przykład pokazujący, ze to co dobre nie nadaje się do kontynuacji, bo zwyczajnie wychodzą gnioty. Nie zmuszę się już chyba do oglądnięcia reszty 3 sezonu, totalna strata czasu. Nie wiem jak ktoś mógł dopuścić do wydania tego gniotu.

ocenił(a) serial na 10
ajsik88

Przyjeliśmy już do wiadomości że według Ciebie nowe Twin Peaks to dno.Pisanie o tym przy każdym temacie na tym forum robi się już nudne

ajsik88

Jako "wielki fan" załóż kulturalnie temat i napisz podając argumenty dlaczego nie podoba Ci się nowy sezon, a nie wylewaj wiadro pomyj. Bo jak na razie poziom Twojej wypowiedzi to dno.

ocenił(a) serial na 9
ajsik88

Ludzie są już tak przyzwyczajeni, że wszystko musi być odkryte szybko i być podane na tacy, że Lynch swoim serialem ich trolluje testując cierpliwość dzisiejszego pokolenia “szybko, łatwo, bez wytężania mózgownicy".
Zagadka śmierci L.Palmer miała nigdy nie być odkryta, ale tylko naciski stacji spowodowały, że Lynch musiał się ugiąć i pokazać to publiczności w 1/3 drugiego sezonu. Później oglądalność spadła, bo zainteresowanie serialem było znacznie mniejsze. Tym razem Lynch przy 3 sezonie ma pełną swobodę i z pewnością nie chce powtórzyć błędu z 2 sezonu, gdy odkrył największą tajemnicę . Stworzył film 18-godzinny pocięty na 18 części i dopiero po obejrzeniu całości można będzie to ocenić.

ajsik88

Ajsik88,zgadzam się i mam te same odczucia.Wierny fan starego i dobrego TP tutaj nie odnajduję nic ze starej magii,pocięte, niezrozumiałe, wydumane...Wystarczyły mi dwa odcinki ( przed laty wystarczył mi jeden - pierwszy odcinek TP żeby wpaść po uszy)i nie zamierzam tracić więcej czasu, wolę znaleźć inny ciekawy serial, lub odpalić stary TP.Kolejny dowód na to,że silenie się na kontynuację zazwyczaj szkodzi i psuje smak. Pewnych rzeczy lepiej nie ruszać i zostawić takimi jakimi są.Podobny przykład to Alternatywy 4 i tragiczna pomyłka Dylematu 5 jako kontynuacja.

ocenił(a) serial na 8
_Bunuel_

Dokładnie tak. Klimat, stary dobry Lynch powrócił. Miło po ostatnich latach produkcji wszelakiej przypominającej film na przyspieszonym podglądzie trochę wyhamować i wejść w powolny, lecz niespokojny Twin Peaks 25 lat później...

ocenił(a) serial na 9
mhrzepl

Właśnie że nie powrócił. Klimatu poprzedniego serialu nie ma ale to wina współczesnych nijakich czasów. Humor wymuszony tak samo jak sceny paranormalne, co to miał być z tym drzewkiem, Coop jak Mojżesz gadający z elektrycznym krzakiem ? Ten sezon ma uzupełnić poprzedni i może rzucić na niego nowe spojrzenie i wywrócić nasze podejście do tamtych wydarzeń niepotrzebnymi pierdołami, wątkami i reinterpretować wszystko, tego się obawiam. Lepiej by był żeby jednak jak najmniej nawiązań między nimi było.

ocenił(a) serial na 7
Maro29

Ależ wszystkie duchy i cała czarna chata związana jest z elektrycznością - dlatego gadający elektryczny krzak, czy wejście do zapalniczki samochodowej, radio samochodowe w 4 odcinku

https://youtu.be/3nSqDMqCJQw?t=1m56s

https://youtu.be/Z7ol0QvacPc

ocenił(a) serial na 5
Maro29

"Mojżesz" mnie niemal zabił hahaha cała reszta tez się hehehe zgadza!!! Kuźwa, nie mogę HAHAHAHA

ocenił(a) serial na 10
Maro29

"co to miał być z tym drzewkiem" ... no właśnie - "evolution of the arm" - to powinno wystarczyć, jednak dla mniej uważnych fanów TP tłumaczę: drzewko to karzeł, którego nie ma w tej postaci jaką znamy ze starego TP gdyż Michael J. Anderson nie zgodził się zagrać w nowym sezonie (chyba forsa...). The Arm - odcięte przez Geralda/MIKE'A ramię na którym był tatuaż "Fire Walk With Me". Wtedy narodził się karzeł grany przez Andersona. Teraz zamiast ramienia mamy drzewo i elektryczność..., która rzeczywiście jest bardzo ważna w TP. Zresztą..."We Live Inside A Dream"... drzewo - neuron - elektrochemiczne spięcia tworzące rzeczywistość w sensie jej odbioru i interpretacji przez mózg...

_Bunuel_

Obejrzałem właśnie dwa pierwsze odcinki w HBO. Mnie się bardzo podobało, zwłaszcza odcinek 1, fajnie, że akcja dzieje się w różnych lokalizacjach. Nie ogarniam tylko jednego - kim jest teraz agent Cooper? Widząc, że ma nową aparaturę i dostęp do bazy danych FBI przez chwilę przeszło mi przez myśl, że jest tajniakiem, który rozpracowuje jakąś grupę.

ocenił(a) serial na 5
klaki26

A nie jest tak, że siedzi w nim Bob ? Było info w Fire walk with me, że ,,dobry Cooper'' jest uwięziony w chacie. W 1 odcinku 3 sezonu jest scena, w której Cooper może po 25 latach wyjść z chaty, uwolnić się.

ocenił(a) serial na 8
pozeracz

Tak to właśnie wygląda. W sumie nie tyle Bob co Coopera zły sobowtór. Sobowtóra ma również "Ramię", które jak sądzę (to złe) urządziło tę dwójkę z kanapy w NY.

mhrzepl

Chociaż to mi się rozjaśnia, bo jakoś nie umiałam ogarnąć rozumem, co się właściwie stało na tej kanapie ;) Trochę to było dziwaczne, scena zupełnie nie w stylu Twin Peaks, raczej jak z jakiegoś taniego horroru, poza tym wątek taki z dupy, ale pewnie się wyjaśni niedługo.
Swoją drogą, ten zły Coop nawet do Boba trochę podobny z tymi włosami.

_Bunuel_

Nowe nie jest już starym Twin Peaks, choć nie ośmielę się powiedzieć że jest gorsze. Jak najbardziej Lynch i Frost po raz kolejny zaskoczyli mnie serwując mi coś czego się nie spodziewałem, a to dopiero początek. Nie oceniam serii, puki nie zobaczę ostatniego odcinka, lecz jak na razie jestem zdumiony nową serią bo klimat jest, tajemniczość jest, starzy aktorzy są. Brakuje mi tu tylko gry muzyki która potęgowała napięci w dwóch poprzednich seriach, oraz Boba który mnie przerażał w latach 90 tak że nie spałem po nocach:)...

użytkownik usunięty
_Bunuel_

po dzisiejszym odcinku wątpię czy jest to stare Twin Peaks, jak dla mnie nie ma nic wspólnego z pierwszym genialnym sezonem. pierwsze odcinki nowego sezonu bardzo mi się podobały ale 2 ostatnie to jakaś porażka, jak tak dalej pójdzie to zmienię swoją ocenę, co rzadko mi się zdarza

ocenił(a) serial na 9

Przedostatni byl niezwykle prosty, a ostatni mocno odjechany. Pierwsze odcinki byly tez raczej nasycone elementami "lynchowskimi". Zatem chyba przedostatni odcinek powinien Ci sie bardziej podobac skoro lubisz tradycyjne TP:)

ocenił(a) serial na 3
_Bunuel_

No czy ja wiem, czy to "stare " Twin Peaks? Raczej Lynch ale nie Twin Peaks

ocenił(a) serial na 10
_Bunuel_

Po 15 można tylko to potwierdzić. Kosmos!

ocenił(a) serial na 8
_Bunuel_

Jestem po 3 odcinkach i mam mieszane uczucia. Oczywiście jest sporo surrealizmu Lyncha, ale brakuje treści. Oryginalny Twin Peaks był nią wypełniony, poprzez całą plejadę barwnych postaci i ich historii. Tutaj barwne postaci są dozowane, pojawiają się pomału, nieśmiało. Ten nowy świat Twin Peaks jest jakiś taki pusty, podczas gdy oryginalne Twin Peaks tętniło życiem.

Ale i tak podoba mi się, dobrze mi się to ogląda, z zainteresowaniem. Jednak pewnego pułapu to chyba już nie osiągnie, geniuszowi oryginału nie dorówna.

ocenił(a) serial na 10
_Bunuel_

Ani trochę nie jest to stare, dobre Twin Peaks, jednak jest to nowe, dobre Twin Peaks ;)

ocenił(a) serial na 10
desmond19989

Dobrze powiedziane!

_Bunuel_

Nie zgadzam się z tobą, stare dobre Miasteczko nie miało głupich scen trwających 1,5-2 min robiąc jedną czynność, albo 30 sekundowych momentów gdzie bohaterstwie gapią się na siebie w ciszy.
Cały sezon jest bez ładu i składu wyszedł taki misz masz , gdzie pierwszy sezon 1-2 był spujnie poukładany jedynie wątki zostały urwane od tak, tutaj w trzecim sezonie jest to zrobione chaotycznie i wręcz bez sensu.
Jak pierwszy sezon mnie zafascynował a drugi był gorszy ale dalej dobry, tak trzeci sezon można nazwać nieporozumieniem.

ocenił(a) serial na 10
_Bunuel_

mi się też wydawało,że to stare dobre twin peaks :) ma klimat jak dla mnie mocno lynchowski

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones