PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 25 075
ocen
8,0 10 1 25075
8,6 20
ocen krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

Lynch ty chory genialny skurczybyku, dzięki za ten trip, czekam na hejt ze strony fanów starego twin peaks, got a light?

ocenił(a) serial na 10
cavalera23

Dokładnie. Psychodelia i tajemniczość. Jak dla mnie te liczne znaki zapytania nie muszą zakończyć się odpowiedziami. To genialna abstrakcja jak w malarstwie.

cavalera23

ile miales orgazmów podczas seansu? ja chyba z 4

Justyna_0288

kobieca natura zawsze mnie fascynowała

ocenił(a) serial na 10
cavalera23

Gotta light?

cavalera23

powaznie? nie jest tak skomplikowana jak lynch, wiec nie powinienes miec problemów

Justyna_0288

Lynch nie jest skomplikowany, to piękno w czystej postaci a piękno nie jest skomplikowane, polega na czuciu, nie na rozumieniu, a tak w ogóle to podnieciłaś mnie

cavalera23

Cieszę sie, ze sie do czegoś przysłużyłam.

Lynch jest skomplikowany a piekno czy brzydota nie ma nic z tym wspolnego.Ale skoro twierdzisz ze "piękno nie jest skomplikowane, polega na czuciu, nie na rozumieniu" to tak jak z kobietami ;)

ocenił(a) serial na 10
cavalera23

W punkt. Tak, wiele osób zapomina o "czuciu". U Lyncha to ważna kategoria estetyczna.

cavalera23

i co to znaczy "czekam na hejty"nikt od was kretynów (bo na takim poziomie jestescie intelelktualnym skoro prowokujecie ludz,zwykle zaczepianie i prostackie na dodatek i)nie ma prawa miec wlasnego zdania?. wszystko co ogladasz bardzo ci sie podoba, wiec ty nie hejtowałes (twoimi slowami)zadnego obrazu nigdy?

użytkownik usunięty
Justyna_0288

Ależ on odnosi się tylko do osób, które hejtują, a nie krytykują, więc o ile nie jesteś tą pierwszą to nie powinnaś mieć żadnych problemów.

ocenił(a) serial na 5
Justyna_0288

Opisz proszę jak to wyglądało.
ps. Trzymam Go.

krzysztof7

Hahahaha! Ale jaja:)

Justyna_0288

Najlepsze wyznanie jakie widziałem na filmwebie :D

Co do odcinka... uch... jestem zbyt sceptyczny, średnio do mnie przemawia ta forma sztuki. Rozumiem, że komuś może się podobać... ale żeby aż tak? ;)

ocenił(a) serial na 10
cavalera23

Lynch- ty diable! Warto było czekać tyle lat na nowy sezon!

ocenił(a) serial na 8
masachiko

Robi co chce nasz. Lynch. Ja mu ufam czy ktoś wie czy pomieszczenie gdzie był gigant to biała chata?

ocenił(a) serial na 9
batesmotel27

To wieża na wyspie wśród Purpurowego Morza.

ocenił(a) serial na 9
masachiko

Coś niesamowitego. Odjazd jak po ciężkich dragach. Czułem jak wciąga mnie królestwo ciemności. Po obejrzeniu tego odcinka strach wychodzić na dwór po zmroku.

ocenił(a) serial na 10
cavalera23

Trip mocny, nawet nie trzeba się specjalnie podkręcać...a teraz czy ktoś łaskawie napisze co się działo przed NIN bo zaczęłam od tego cudownego kawałka właśnie...

użytkownik usunięty
evillynn

Noc. Zły Cooper z Rayem prowadzą ze sobą rozmowę w trakcie jazdy. Doppelganger za pomocą telefonu w jakiś sposób unieszkodliwia urządzenia namierzające zamontowane w aucie. Udają się razem do miejsca zwanego "Farmą", zjeżdżają z autostrady, zatrzymują się jednak, bo Ray musiał się odlać. Cooper wysiada z samochodu i domaga się informacji od Raya. Ten ku zaskoczeniu Coopera powala go 2 strzałami w brzuch z pistoletu, po czym przy Mr. C pojawia się grupka bezdomnych majstrujących przy jego ciele. Ray pada na ziemię i wydaje się przerażony sytuacją, widząc jednocześnie twarz Boba wyrastającą z korpusu Coopera. Ucieka samochodem z miejsca zdarzenia i dzwoni do Philipa Jeffriesa, pobieżnie powiadamiając go o tym incydencie i martwym Cooperze.
https://www.youtube.com/watch?v=M9Gpk75z6rE

Scena przenosi się do Roadhouse.

W ten mroczny sposób chwyt z globusem BOBa wypada imponująco.

Napiszesz jeszcze co wydarzyło się po NIN? (w trakcie ich długiej sceny wyłączyłam tv) :)

użytkownik usunięty
justyna_bo_33

Zbyt oniryczne, by to streścić, a roiło się przecież od scen, w których chodzi przecież o uniesienia estetyczne. Pełny odcinek możesz zobaczyć tu: https://www.trt.pl/film/3y854p8csm/Twin-Peaks-Miasteczko-Twin-Peaks-S03E08-The-R eturn-Part-8-LEKTOR-PL

Dzięki!

ocenił(a) serial na 10
cavalera23

Hehe najlepszy z hejterow napisał, że "przewinął" wszystkie te dziwne sceny i że TP to tylko na początku był:D niech mi ktoś zdradzi początek pls

ocenił(a) serial na 5
evillynn

Chyba nie do konca rozumiesz znaczenie slowa "hejter".

evillynn

wy powaznie, zamiast głów macie glówki kapusty

ocenił(a) serial na 10
Justyna_0288

O proszę...tu mamy przykład hejtera, słabego w tym przypadku

evillynn

Ty jestes hejterem, moze ci sie wydaje, ze nie,ale tak jest.

ocenił(a) serial na 10
Justyna_0288

moze ci sie nie wydaje, ale jestes kapustą

Justyna_0288

jestes tu chyba jedyna normalna

cavalera23

David Lynch to troche taki Andy kaufman;) testuje cierpliwość swoich widzów. W ostanim odcinku jak ten gość zamiatał w barze to myślałem że szlak mnie trafi, zdążył bym kawe zaparzyć za nim on by skończył zamiatać te papropchy.

_Betejger_filmweb

Niestety takie wydłużone sceny (jak zamiatanie podłogi) mogą wydać się 'zapchajdziurami', zwłaszcza dla osób nieprzyzwyczajonych do lynchnizmów. Dla innych będą mieć swój urok.

ocenił(a) serial na 9
_Betejger_filmweb

Najpierw Linch wszystkich co nie lubią jego twórczości pozamiatał i umówił na spotkanie z prostytutkami z innych telewizji, a teraz jeździ bez trzymanki z tymi którzy chcą. Bardzo prosta symbolika ;)

ocenił(a) serial na 7
_Betejger_filmweb

Szczerze myślałem, że przy tej scenie pojawią się napisy końcowe (pasowała do schematu końcówek, plus piosenka, tutaj chyba Green Onions), ale nie wyłączyłem, bo zastanowił mnie gość za barem... jakie zaskoczenie było później :)

cavalera23

Posiadanie innego zdania to hejt? Myslalem ze kazdy ma prawo myslec jak mu sie podoba. To tytulem wstepu. A co do odcinka to jest on ciekawy ale mysle ze to raczej dibry pomysl na osobny film a nie na jeden z odcinkow Twin Peaksa. Pewnie pewne rzeczy sie wyjasnia pozniej (albo nie wyjasnia), ale ten pomysl jakis nie pasowal mid8o koncepcji serialu. Taj jak pisalem w innym komentarzu: mam wrazenie ze Linch probuje nam udiwodnic ze ciagle jest Linchem. A tu nie chodzi to zeby zrobic Twin Peaks taki jak poprzednio tylko zeby zachowac jego klimat. Te napiecie, dusznoc i to ze widz sie nie spidziewa co bedzie dalej. A tu dla mnie tego brakuje.

ocenił(a) serial na 8
Adam_53

Kompletnie nie spodziewam sie co bedzie dalej i mysle ze nikt sie juz niczego nie spodziewa. To co się tutaj dzieje i co będzie sie działo wszystkich chyba zaskakuje i zaskakiwać będzie. Oby tak dalej

cavalera23

Nie wiem czy ten trzeci sezon był potrzebny? Zachwycacie się tym, ale tak naprawdę z tego sezonu na uwagę zasługują tylko trzy odcinki: 2;3 i... wspomniany już 8, który faktycznie jest mocny. Gdyby było więcej tego typu epizodów, to jak najbardziej na plus. Niestety większość z nich jest nudna.

kingjames7

Jeszcze 10 odcinków, Lynch i spółka na pewno czymś nas zaskoczą, nie raz!

ocenił(a) serial na 3
FantasyVision

jak dla mnie 8 odcinek kompletnie nie pasuje tutaj do całości, najsłabszy odcinek chyba ze wszystkich trzech sezonów.

ocenił(a) serial na 10
lolek2417

Dla mnie najlepszy, taki surrealistyczny, bajkowy trochę, chory (w pozytywnym słowa znaczeniu).

ocenił(a) serial na 9
lolek2417

To czemu jest oceniany na portalach filmowych jako jeden z najlepszych w historii serialu,
a na różnych forach ludzie zaczynają go wyżej cenić niż finał 2 sezonu ?
Polecam używać zwrotu "moim zdaniem", bo bardzo wielu widzów ma odmienne zdanie.

Najsłabsze epizody to były w 2 sezonie np: romans Jamesa i kilka innych niepotrzebnych wątków.

ocenił(a) serial na 3
returner

Oczywiście są gusta i guściki , moja wypowiedź obrazowała tylko i wyłącznie moją opinię.
Pozdrawiam

returner

zródla poprosimy,chce zobayczyc jak ludzie MASOWO (nie kilkadziesiat osób,nawet kilkaset) zachwycaja sie

ocenił(a) serial na 10
Justyna_0288

no to chociażby imdb, gdzie według ponad tysiąca głosujących odcinki 7 i 8 mają średnią 9,0 i powyżej, co czyni je najlepszymi odcinkami tego sezonu

ocenił(a) serial na 9
Justyna_0288

Na forach anglojęzycznych są zachwyty i porównania pewnej sceny do tej z "Odysei kosmicznej" Kubricka.

Pierwsza z brzegu polska recenzja epizodu 3x8 oceniona na 9/10
https://naekranie.pl/recenzje/twin-peaks-odcinek-8-recenzja

Na Imdb epizod też oceniany dość przyzwoicie na 9,0
http://www.imdb.com/title/tt4108316/?ref_=tt_eps_cu_n

Na https://www.rottentomatoes.com 100% pozytywnych recenzji,
ale na razie tylko 19 wystawionych więc spadnie
https://www.rottentomatoes.com/tv/twin_peaks/s03/e08


ocenił(a) serial na 9
returner

Sądzę, że ten epizod jest najbardziej kontrowersyjny od czasu finału 2 sezonu i
zdania będą skrajnie różne. Ale to chyba dobrze.

ocenił(a) serial na 3
returner

https://naekranie.pl/recenzje/twin-peaks-odcinek-8-recenzja

Proszę tylko poczytać komentarze na dole :) i zobaczyć ilu fanów ma ten konkretny odcinek , a ilu przeciwników :)
Ciekawy jestem tylko czy lynch z pełną świadomościa wiedział na co się pisze tworząc taki odcinek .
Dodam że oglądalność tego sezonu nie jest wysoka, a po 8 odcinku boję się że może mocno spaść.

ocenił(a) serial na 9
lolek2417

Na imdb 8 epizod jest wśród tych najwyżej ocenianych.
Najgorzej oceniane są 5,6.
A czy to ma znaczenie, że spadnie oglądalność ?
Najwyżej cenione filmy też prawie zawsze mało zarabiały w kinach.
Jeśli nawet spadłaby mocno oglądalność to raczej na 95% wszystkie epizody 3 sezonu zostaną wyświetlone.
Raczej nie powtórzy się sytuacja z 2 sezonu, gdzie serial był kilka razy usuwany z anteny i wracał po petycjach fanów po jakimś czasie,
by być znów kontynuowany. A przecież wtedy była oglądalność na
poziomie 10 mln uważana za zbyt niską,
by w ogóle wyświetlać 2 sezon. Zabawne, a prawdziwe.
Obecnie mnóstwo przeciętnych seriali z oglądalnością na poziomie
1 mln jest na antenach i są przedłużane na kolejne sezony.
A w przypadku Twin peaks, gdzie pilot serialu miał oglądalność w okolicach 34 mln, z czasem spadek na 20 mln,
a w trakcie 2 sezonu po wyjawieniu, że Laurę zabił ojciec mocny spadek ok 10 mln usuwany był z tv :):):)

ocenił(a) serial na 8
returner

Ale mam nadzieje ,ze następny odcinek będzie juz dział się w naszych czasach. I kto obudził się? Copper czy Dopelenger

ocenił(a) serial na 9
batesmotel27

Mamy do końca już tylko 10 epizodów więc pewnie większość wątków nabierze lekkiego rozpędu. Kto się obudził na pustkowiu ?
Sądzę, że Dopelenger, ale bez Boba.

ocenił(a) serial na 10
lolek2417

Dla mnie 8 odc był jednym z lepszych w historii Twin Peaks. A przecież w odcinku 5 i 6 można powiedzieć, że prawie nic się nie działo. Tu w odcinku 8 mamy wiele wyjaśnienia czegoś na co widzowie najbardziej czekali. Plus jeszcze surrealizm Lyncha i ta piękna muzyka. Oczywiście możesz mieć inne zdanie i ja to w 100% szanuje. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones