PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 108 541
ocen
7,9 10 1 108541
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

Nie lubię westernów i chyba nie tylko ja, bo dziś nie ma na to dużego zapotrzebowania. Westworld jest próbą przemycania westernu w nietypowej konwencji, jednak nie zmienia to faktu, że klimaty są westernowe.

HBO znowu stara się być "oryginalne" tworząc głupawe maksymalnie udziwnione treści. Póki co nie zrobiło to na mnie wrażenia, bo serial jest bez polotu, ma niespójną koncepcję i tak naprawdę można odnieść wrażenie, że nie wiadomo o co chodzi

Chyba, że się mylę i klimaty westernowe były tylko w 1 odcinku, ale wątpię sądząc po tytule serialu. Ksiązki Chritona nie czytałem i nie wiem na ile serial będzie jej wierny ;)

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Poproszę o wyjaśnienie "niespójnej koncepcji".

ocenił(a) serial na 4
Skaza

Widzowie, którzy nie czytali ksiązki ani zapowiedzi serialu mogą mieć chaos w głowie po obejrzeniu 1 odcinka

ocenił(a) serial na 7
mike__25

To jest serial. Wiesz, taka koncepcja filmu, która trwa ileś tam odcinków, a fabuła rozwija się wraz z nimi. Analogicznie w "Grze o tron" w pierwszym odcinku nie było mowy o magii, spiskach i uśmiercaniu bohaterów. Chaos w głowie...

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Wszystko masz podane na tacy - powtarzane i pokazywane po kilka razy.

Do tego nie ma żadnej książki.

ocenił(a) serial na 4
shamar

Skoro wszystko to zapewne nie będziesz mieć najmniejszego problemu powiedzieć na jakich zasad i kto trafia do parku rozrywki?

ocenił(a) serial na 8
mike__25

Bogaci, których na to stać

ocenił(a) serial na 7
jaca1969

Dobry jest, nie?
Jakbym był chamski to napisałbym, że oglądał tego pilota chyba odwłokiem :)

ocenił(a) serial na 7
shamar

A ja zaczynam odnosić wrażenie, że uprawia trolling.

ocenił(a) serial na 8
Tortuga033

Albo bardzo kocha roboty

ocenił(a) serial na 8
shamar

Początek i napisy końcowe :-))

ocenił(a) serial na 4
jaca1969

To wszyscy wiedzą. Pytałem o zasady dopuszczalności i skąd ich biorą. Zostało to pominięte ot tak sobie zjawiają się znikąd bo są bogaci....

ocenił(a) serial na 6
mike__25

A nie pomyślałeś, że będzie to wyjaśnione w kolejnych odcinkach?

ocenił(a) serial na 4
Nawrocki

Swoje pytanie powinieneś raczej skierować do osobnika shamar, który twierdzi, że "wszystko zostało podane na tacy"

ocenił(a) serial na 8
mike__25

No dobrze, ale po co nam wiedza na jakiej zasadzie są dopuszczani i skąd ich biorą? Wiemy, że są to ludzie bogaci, wiemy że jest to jakaś firma, z zarządem i właścicielami, więc pewnie, jak praktycznie każda firma w naszym świecie, mają jakieś reklamy?

ocenił(a) serial na 8
mike__25

Piszą podanie, Dołączają trzy zdjęcia, akt urodzenia, stan konta i czekają na odpowiedź

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Bo Ty zapewne chciałbyś się dowiedzieć wszystkiego w 1 odcinku ? Geniusz serialowy :D

ocenił(a) serial na 4
Reegrez

Kto ci tak powiedział? Bo w moim wpisie niczego nt. temat nie ma

ocenił(a) serial na 8
mike__25

ymm wszystko przecież zostało podane na tacy w 1 odcinku, co tutaj jest niezrozumiałe lub niespójne? obejrzyj jeszcze raz, chyba coś przeoczyłeś.

ocenił(a) serial na 4
prowned

Np. co przeoczyłem?

ocenił(a) serial na 7
mike__25

chyba większą część fabuły, skoro twierdzisz, że nie wiesz o co chodzi. Wszystko było jasne i zasygnalizowane w sposób zniuansowany. Fajnie, że twórcy nie traktują z góry widza jak idiotę, którego trzeba walić po łbie oczywistościami, bo sam nie jest w stanie nic wywnioskować.

ocenił(a) serial na 7
Monika_49

Według mnie, to momentami było dosyć łopatologicznie wyjaśnione (rozmowy między tymi programistami), ale jak widać niektórzy ludzie i tak nie ogarniajo...

ocenił(a) serial na 4
Tortuga033

To nie chodzi o to, gdyż to było zupełnie zrozumiałe. Dla mnie kłopotliwy jest feeling tego serialu taki kogel magiel

ocenił(a) serial na 8
mike__25

było dość czasu aby zapoznać się z tematyką serialu. Od kilku dni i w gazetach i w necie były opisy serialu i gdybyś je przeczytał to nie miałbyś teraz pretensji o to że to połączanie westernu z s-f, albo o to że myślałeś że każdy odcinek będzie w innym okresie historycznym.

ocenił(a) serial na 7
marcinfw

Dokładnie są trailery (bodajże ze 3) i opisy, więc można na ich podstawie wywnioskować czy serial trafia w nasze gusta czy nie.

ocenił(a) serial na 4
marcinfw

Sęk w tym, że sci-fi jest tutaj jak kot napłakał, a powinno być na odwrót western ok, ale jako tło, a nie pierwsze skrzypce

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Jezusie to był dopiero PIERWSZY odcinek!

ocenił(a) serial na 8
Monika_49

Autor tematu chyba robił coś innego i tylko zerkał na serial :-D

Tortuga033

Podzielam zdanie, 'łopatologicznie' to dobre słowo. W zasadzie jedna kwestia chyba nie była na dobre wyjaśniona (a może przecież być w następnych odcinkach, przecież to serial) i zdziwiły mnie opinie na forum, że pilot nazbyt 'mądry' i 'niezrozumiały'. Fakt, serial może okazać się szmirą jakich mało przy późniejszych odcinkach ale pilot rzeczywiście wszystko łopatologicznie wyjaśnił, bardziej chyba się już nie dało aby nie robić z widza kompletnego idioty..

ocenił(a) serial na 7
matiiii

Też mnie dziwią te opinie, bo tu naprawdę nie było nic skomplikowanego i wszystko zostało wyjaśnione. Znaczy wyjaśnione, to co powinniśmy wiedzieć na wstępie, pozostałe rzeczy zapewne zostaną wyjaśnione w kolejnych odcinkach. Mnie ciekawi między innymi skąd Ed Harris wiedział o tym "ukrytym poziomie" czy co powiedział Bernie ojcu Dolores i dlaczego nie "utylizują" tych zepsutych androidów.

ocenił(a) serial na 4
matiiii

Nie chodzi o tematykę, bo każdy wie czego dotyczy fabuła, tylko o chaos w serialu. Nie do końca jest wiadomo kto jest androidem a kto ludźmi w parku. Nie jest to wcale podane na tacy i moim zdaniem złe jest, że androidy zachowują się i wyglądają w 100% jak ludzie bez jakichkolwiek oznak robotyczności. Rozumiem, że producent chciał w ten sposób stworzyć efekt realizmu i zaawansowania technologii, ale niestety wyszło tak, że oglądamy zwykły western i udajemy, że część z bohaterów to androidy ciągle musimy sobie o tym przypominać do momentu aż ludzie z "big brothera" zaczynają obgadywać co się wydarzyło na planszy

ocenił(a) serial na 9
mike__25

Można to rozpoznać po oczach. Androidy mają takie jakby "przeźroczyste" białka oczu, a zwykli ludzie normalne. Przynajmniej ja tak to sobie "tłumaczę".

ocenił(a) serial na 9
Solderowy133

Albo coś mi się popieprzyło bo odcinek oglądałem równe 24 godziny temu. :D

ocenił(a) serial na 8
mike__25

Chciałeś takie roboty jak w Gwiezdnych wojnach?

ocenił(a) serial na 4
jaca1969

Niekoniecznie, ale tutaj nie mamy żadnych robotów. Mamy udawanie, że to są roboty, dzięki czemu producent mógł zaoszczędzić na efektach specjalnych, jednak skutek tego jest taki, że w akcji toczącej się w parku rozrywki nie ma się absolutnie jakiegokolwiek wrażenia, żeby to były roboty

ocenił(a) serial na 8
mike__25

Chłopie, obejrzyj jeszcze raz ten odcinek - oni mają wyglądać jak ludzie

ocenił(a) serial na 4
jaca1969

Wow serio? Niestety przez to, że są nie do odróżnienia zatraca się element androidowości, przez co ten aspekt przestaje być ciekawy. Jedynymi, niestety zdawkowymi momentami, gdzie jako widzowie przekonujemy się, że to androidy są krótkie sceny przesłuchań nagich robotów

mike__25

"Niestety przez to, że są nie do odróżnienia zatraca się element androidowości, przez co ten aspekt przestaje być ciekawy."
Poważnie, to ma być niekonsekwencja serialu wg Ciebie? Bo nie potrafisz rozróżnić kto jest androidem a kto człowiekiem? Właśnie o to chodzi, aby nie było tej świadomości u widza (np. przykład z początkową sceną z Teddym, lub pewien osobliwy pan i jego małżonka, którzy zabili przestępcę) a następnie pokazanie 'przesłuchań' robotów. Była nawet kwestia, że poprzednie sztuki można było rozpoznać po uścisku dłoni a oni dążą do jak największego realizmu i nawet to zniknęło (już nie wspominając o oprogramowaniu i aktualizacji). Jeśli nie pasuje Ci taka tematyka ze sztuczną inteligencją pod postacią zwykłego człowieka to nie sądzę, aby serial miał CI się spodobać ALE twierdzenie, że to niekonsekwencja lub 'zatraca się element androidowości' (a to dosyć dziwne, zważywszy, że użyłeś słowa 'android' a nie 'robot') jest niepoważne.

ocenił(a) serial na 4
matiiii

Owszem zatraca się przede wszystkim w scenach westernowych, które stanowią większość serialu, a przynajmniej pierwszego odcinka. W tym przypadku taki realizm jest nie do końca fajny, dlatego, że element robotów przestaje być dla widza atrakcyjny skoro roboty są odgrywane przez ludzi, którzy zachowują się jak ludzie, bez żadnych efektów specjalnych a widz musi sobie udawać i wyobrażać, że to jednak nie są ludzie. W większości filmów o podobnej tematyce super jest to, że androidów dało się łatwo odróżnić, miały swój specyficzny zestaw zachowań i cech wyglądu. Tutaj tego nie ma zostało to przeniesione na karb wyobraźni widza co jest nudne bo to nie książka, tylko serial, a w serialu powinno to pokazane w atrakcyjny sposób. I moim zdaniem przez to Westoworld dużo traci w tym konkretnym aspekcie

mike__25

'W większości filmów' masz też na myśli za pewne klasykę pod postacią 'Blade Runnera'? Tam to dopiero trzeba było się nagłówkować, aby rozpoznać androida i gdyby nie wszechobecna narracja KIEDY dowiadujemy się, że ta grupka to androidy to nigdy byśmy się nie dowiedzieli (nawet nie wspominam, że istnieją dwie wersje odnośnie postaci Deckarda, tutaj to dopiero rozkmina :D). Podobna zasada działa w 'Westworld' - na początku nic nie wiesz ale na koniec odcinka (powtarzam, odcinka, im więcej odcinków sie obejrzy tym bardziej będzie się utrwalać postacie) operujesz już wiedzą, kto jest człowiekiem a kto maszyną (i ew. plot-twisty z tego wynikające) np. na koniec scena, po raz kolejny, z Dolores i jej (podmienionym!) ojcem - nie powiesz mi chyba, że wtedy dalej nie wiedziałeś, z kim masz do czynienia? Albo sceny z prostytutkami, przestępcami czy nawet Teddym, kiedy najpierw nie wiesz a później wraz z postępem narracji dowiadujesz się, że to jednak maszyny, odpowiednio: prostytutka w saloonie i 'sen', przestępca i strzał w szyję, czy już wspomniana przeze mnie scena z Teddym na początku odcinka w wagonie.
W takim razie się nie dogadamy, ponieważ ja uważam, że zostało to przedstawione w sposób atrakcyjny (a z pewnością czytelnie).

ocenił(a) serial na 8
mike__25

Polecam Transformersy...

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Polecam Transformersy, tam widać że są to roboty. Efekty specjalne też widać, producent nie oszczędza na nich.

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Skoro nie lubisz westernów, to raczej ci ten serial do gustu nie przypadnie.

ocenił(a) serial na 4
Tortuga033

Szkoda, bo miałem nadzieję, że każdy odcinek będzie dotyczyć innego okresu historycznego. W takim razie poczekam jeszcze na 2 odcinek i wtedy podejmę decyzję....

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Hmm, nie wiem skąd przekonanie, że każdy odcinek będzie o innej epoce :)

ocenił(a) serial na 4
Tortuga033

Nie przekonanie a nadzieja. Android w nowej roli przy każdym odcinku. Serial byłby dzięki temu ciekawszy i nie trafiałby tylko do miłośników westernów. A to jest na chwilę obecną niestety głównie western niż historia o wymykaniu się spod kontroli sztucznej inteligencji

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Radzę w takim razie na przyszłość oglądać trailery i czytać opisy :)

Bo ja wiem? Moim zdaniem właśnie równie dobrze mogłaby być to jakikolwiek inny okres niż dziki zachód, a że akurat postawili na western, to dla mnie bardzo na plus.

Poza tym to dopiero 1 odcinek, więc wstrzymajmy się jeszcze z osądami.

ocenił(a) serial na 4
Tortuga033

Super byłoby, jakby to poszło w kierunku uwolnienia się androidów, ale nie w westernie, tylko w świecie realnym przedostania się ich między zwykłymi ludźmi i problemy z tym związane. Pewnie się to w tym kierunku nie rozwinie bo musieliby zakończyć wątek westernowego parku "rozrywki", a tego pewnie nie zrobią ;)

ocenił(a) serial na 9
mike__25

Właśnie w tym kierunku to zmierza (uwolnienie androidów w realnym świecie), ale tak to jest jak ocenia się serial po odcinku pilotażowym.

Tortuga033

może dlatego że ktoś oglądał film z 1973 pod tym samym tytułem...

ocenił(a) serial na 7
the_men_from_okinawa

Nie wiem, nie widziałam na oczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones