PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 108 541
ocen
7,9 10 1 108541
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

Czy muzyka z openingu tego serialu wam czegoś nie przypomina? :D https://youtu.be/7H4LCVgM2qM

ocenił(a) serial na 8
SherlokHolmes

Ostro... Ktoś mu to wytknął oficjalnie? Pewnie nie.
Takie wyszukiwanie: westworld music kurylewicz
daje 244 wyniki

MarcelKowal

Lalka byla wyprodukowana w 1968 r.

ocenił(a) serial na 8
cameronphilips

Nie widzę związku z moim pytaniem.

MarcelKowal

Ja widze. Muzyka pochodzi z Lalki.

ocenił(a) serial na 8
cameronphilips

OK, widzę swój błąd, byłem tak wzburzony, że zapomniałem dopisać, że chodzi mi o Ramina D. Plagiat, czyli ten, kto "stworzył" jako drugi, oczywiście Lalka dużo starsza, skrót myślowy, sorry.

SherlokHolmes

Muzyka z Lalki nie jest podobna do muzyki z serialu Westworld. Nie wiem dlaczego Wam sie wydaje inaczej.

cameronphilips

Jest, wsłuchaj się w melodię graną na pianinie w czołówce Westworld przez tego robota

ocenił(a) serial na 7
SherlokHolmes

Faktycznie niemalże identyczna melodia :D Tyle że w Westworld w lepszej aranżacji.

Tortuga033

Czy ja wiem? Do Lalki bardziej pasuje oryginał :P do Westworld pewnie ta nowsza pasuje

SherlokHolmes

Dla mnie to sa rozne melodie i jak widze dla kieperszinga tez. Swoja droga to ciekawe, ze mozgi roznych ludzi najwyrazniej roznie odbieraja melodie.

ocenił(a) serial na 9
cameronphilips

dokładnie.
oprócz tempa i pianina nie ma nic co kojarzyło by mi się z Westworld

kieperszing

Nie ma nic? A co z melodią?

SherlokHolmes

Melodie sa wlasnie rozne.

ocenił(a) serial na 9
SherlokHolmes

no melodia jest właśnie różna... nawet jak ją przyspieszysz trochę

kieperszing

Ehh... Chodziło mnie jedynie, o fragmenty melodii grane na pianinie w westworldzie...

SherlokHolmes

Pozwoliłem sobie zamieścić krótki film: https://youtu.be/myTk5BQvvdg

SherlokHolmes

Żebym wam to udowodnił musiałbym gdzieś zdobyć nuty...

SherlokHolmes

Melodie sa rozne, pomimo tej kakofonii powstalej po nalozeniu.

cameronphilips

Czy ja powiedziałem, że są takie same? Nie, tylko napisałem, że są podobne do siebie...

SherlokHolmes

Wg mnie nie sa nawet podobne.

ocenił(a) serial na 8
SherlokHolmes

Dokładnie tak. Niemiec nas okradł

roman_zabawa

W niczym by mnie to nie przeszkadzało, gdyby napisali, że inspirowali się motywem głównym z Lalki... Bądź co bądź poza tym fragmentem granym na pianinie dali coś nowego.

SherlokHolmes

Watpie, aby w ogole znali Lalke.

ocenił(a) serial na 9
SherlokHolmes

No nie wiem... Dla mnie to są zupełnie różne linie melodyczne. Jeśli miałbym doszukiwać się podobieństw, to raczej z muzyką z "Downton Abbey" :)

użytkownik usunięty
SherlokHolmes

To dość częste w historii muzyki, że pojedyncze motywy lub zdania (odsyłam z ich definicjami do teorii muzyki) linii tematycznej powtarzają się w kilku różnych utworach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones