PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 108 541
ocen
7,9 10 1 108541
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

Wiele osób mógł zniechęcić drugi sezon gdzie było znowu masę zabaw retrospekcjią etc. kombinowania jak zaskoczyć widza. Co najważniejsze to przeważnie nie miało jakiegokolwiek ciężaru ponieważ prawie wszystko było grą. Cała idea parku znudziła się już po pierwszym sezonie. Trzeci to jest powrót z przytupem gdzie mamy zarysowany bardzo dobrze Świat przyszłości i technologie w nim występujące. Fabuła jest prostsza, ale nie znaczy jednak, że brak jej ciężaru. Pojawia się masa pytań o przyszłośc i jaką drogą może pójść ludzkość. Która droga jest najlepsza? Akcja z tripem Caleba i odpowiedź na pytanie o ostatnią faze w piątym odcinku... Coś pięknego. Efekty specjalne czapki z głów! Praktycznie ich nie widać. Nie chcę spojlerować więc się nie rozpisuje. Naprawdę polecam powrót do Westworld jeśli kogoś zirytował drugi sezon. Mnie tak, a jestem trzecim oczarowany. Brawo.

Tymon_P_

Również jestem oczarowany nowymi odcinkami :). drugim sezonie miałem niskie oczekiwania i choć się na to zapowiadało, to nie wierzyłem, że w trzeci rzeczywiście okaże się świeżym startem po ewidentnie wypalonym motywie parku.

Ale to przejście w makroskalę, z kontrolowanego przez Delos Westworld do kontrolowanego przez Incite World, jest tak mega świeżym oddechem, że nic tylko oglądać.

Serial wciąż bywa przyciężkawy i "masówkowy", kiedy wykłada sens ukazywanych wydarzeń kawa na ławę, a czasem łopatą w twarz, jeśli już wcześniej liznęło się podjętych w nim tematów inżynierii społecznej bazującej na technologii, big data i data miningu.

Motyw z Robohaem wydaje się zapożyczeniem z Person of Interest, poprzedniego serialu Nolana (fajnie, że w Westworld wciąż kontynuuje swoje ewidentne zainteresowania) czy po prostu z klasyki sci-fi od Dicka, Lema, Huxleya czy Orwella. Jest też "gierkowo": Deus Ex, Red Dead Redemption, Bioshock, Soma, Detroit, Talos Principle to pierwsze z brzegu tytuły które przychodzą mi na myśl.

W serialu Widać też inspiracje wydarzeniami wziętymi z życia - aferą z Cambridge Analitica i wyborami w USA. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że wybór między stronami konfliktu - chaosem proponowanym przez Dolores i nowym porządkiem proponowanym przez iluminata Seraca, nie jest wcale tak oczywisty. Wie to każdy kto w końcówce pierwszego Deus Exa musiał zadecydować o dalszych losach świata :). Swoją drogą, bardzo fajny był wybór Cassela na głównego antagonistę. Fajnie jest zagrany, a sam bohater ma świetnie zarysowaną motywację.

Tylko ten wątek Mave wygląda jakby był dopisany na siłę, bo scenarzyści chyba lubią tę bohaterkę (jej motywacja jest niezrozumiała, a do tej pory był zwykłą "zapchajdziurą")...

Tak czy siak, wspaniale się to wszystko ogląda na ekranie w tak świetnej realizacji technicznej (te wszystkie pojazdy, futurystyczne lokacje... WOW). Chyba nikt wcześniej nie pokazał z takim rozmachem tego typu wersji "cyberpunku" . Na przykład pomysł z 5-formatowym narkotykiem był bardzo kreatywny i ciekawie ograny fabularnie, choć "efektów" mogło być węcej (Dies Irea z Shining :O, .

Ciekawe dokąd to wszystko zmierza, bo po tym naprawdę obfitującym w akcję 5 epizodzie emocje trochę opadły i szykuje się swego rodzaju "endgame".

Tymon_P_

Ciekawa opinia. Dla mnie sezon trzeci to rozczarowanie - nadmiar pościgów i "akcji" a serial mimo wszystko nudny. Po pierwszym sezonie w którym równolegle rozwijało się kilka wątków - wszystkie rozwinięte i ciekawe, dostajemy trzeci w którym jest jeden wątek, toporny i bardzo płytki. Cały sezon pierwszy był poświęcony uzyskiwaniu przez AI świadomości, pytaniu czym jest świadomość, jak jest skonstruowana. Tu w jednym odcinku otrzymujemy na tacy historię symulatora świata (co nie trzyma się kupy i jest oklepane i płytkie). Zgadzam się tylko co do oceny sezonu drugiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones