PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 108 541
ocen
7,9 10 1 108541
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

S01E07

ocenił(a) serial na 9

No i intryga poszła krok dalej. Mamy część odpowiedzi, wiemy że Theresy nikt nie wrabiał. Bernard okazał się hostem, a o Elsie nic nie wiadomo.

Co do poprzednich wątpliwości i sceny "spaceru" - w tym odcinku mogliśmy zobaczyć jak inni też chodzą i testują hosty.

ocenił(a) serial na 8
mikmro

Ostatnia scena rewelacyjna. Hopkins świetny, aktorka grająca Teresę też rewelacyjna.
Największe wrażenie zrobił jednak monolog o pawim ogonie. Ford bawi się w boga na ostro. Bardzo jestem ciekawa jak się zachowa i do czego się posunie w sytuacji realnego zagrożenia - gdy poczuje że traci kontrolę nad swoim "rajem".

mikmro

Brawo dla tych co podejrzewali skubańca o bycie hostem. Jednak żonka to pic na wodę i zmyła :) Trzeba zapamiętać ten schemat.
Czyli wszystko co wie Bernard, wie i Ford. Lojalny sługa. Dowiedział się o Cullen i pyk, Cullen poszła na nieplanowaną emeryturę.
Więc można teraz przeanalizować wszystkie dotychczasowe akcje Bernarda i potraktować je jako wola Forda.
A więc labirynt dla Dolores to misja od Forda. Musiał też wiedzieć o postępach w tworzeniu świadomości, które odkrywał Bernard. To w połączeniu z rysunkami Dolores i ogólnym sentymentem każe sądzić, że Ford chce by stała się świadoma.

Kurde, całą rozmowę przy piramidzie trzeba od nowa obejrzeć, przeanalizować co było tylko ściemą dla hosta a co czymś istotnym...skończy się na obejrzeniu całości z naciskiem na bernardowe sceny.

Meave aktywacji ciąg dalszy, to było do przewidzenia, chce się urwać z parku. Ciekawe te wszystkie zabezpieczenia o których mówili.

Dolores, ah Dolores, jak ona się zmienia. Sceny z nią obowiązkowo parę razy z lektorem.
Zastanawia mnie ten Gatling, czy to nie ten sam, z którego pruł Teddy. Więc jednak dwie linie ?
By pasowało to co mówiłem, w czasach Williama w Paraji byli Confederados jako główna plaga, a u Edka jankesi.

Eh, ostatnia scena przyćmiła caly odcinek. Z resztą czekam na lektora, wtedy się bardziej rozpiszę.

Dehzz

Co do Elsie, mógł zabić ją Bernard na zlecenie Forda. Elsie chciała to nagłośnić, wiedziała o wiele za dużo, wiedza jaką uzyskała mogłaby poważnie zagrozić istnieniu parku. Na 99% to on ją zabił lub schwytał. Może siedzi jeszcze gdzieś związana, czeka na swój moment..

Dehzz

A, i ostro mnie wykiwali z tym zarządem przeciwko Fordowi. Wychodzi na to, że przybycie Charlotty i cała ta akcja to była jedna wielka manipulacja Forda na Cullen. Więc stary jednak ciągle ma władzę absolutną.

Dehzz

nie zdziwie się jeśli połowa zarzadu to hosty Forda.

jasossik

hah bez kitu, może tak być.

Pracownicy, Felix z rudym, cała akcja z Meave ma miejsce bo Ford chce zobaczyć jak to się skończy. Nie docenialiśmy jego boskich mocy, kolo urósł po tym odcinku podwójnie..czy można bardziej ?

ocenił(a) serial na 10
Dehzz

Tego odcinka nawet nie komentuję, bo wszystko, co bym napisał, byłoby spekulacją. Ten zwrot akcji to taka bomba, że trzeba, jak mówisz, od nowa wszystko obejrzeć.

Elsie moim zdaniem nie zajął się Bernard/Ford, bo by jej Bernard nie szukał potem, to mógł być ktoś z przeciwników Forda (ale kto nim jest? Tego tym bardziej nie wiadomo).

Żona Bernarda była prawdopodobnie prawdziwa, tylko albo rozmawiał z nią host nieświadomy tego, że jest hostem, albo rozmowa była sprzed śmierci prawdziwego Bernarda.

PS: Jestem teraz tak samo pewien, że istnieją dwie linie czasowe, tak jak byłem przeciwny tej teorii. A szkoda, bo tak zakręcona fabuła będzie miała prawdopodobnie sporo błędów logicznych (za dużo argumentów przeciwko dwóm liniom).

Robert_Sawyer

wiesz, zależy jak połączą te dwie linie. Pewnie pokażą w przeszłości coś grubego co będzie miało oddźwięk w teraźniejszości i jak się to ze sobą połączy to zapomnimy o błędach logicznych tylko będziemy szczęki szukać pod stołem :)

Dehzz

Coraz bliżej mojej teorii! To, że Bernard to host już się potwierdziło, teraz tylko czekam na to kiedy się potwierdzi, że Bernard został stworzony na podstawie Arnolda i wygląda jak on. Wszystkie momenty gdy widzimy tylko Bernard i Dolores są tak naprawdę momentami Arnolda i Dolores.

ocenił(a) serial na 6
lpojar

Ford też może być robotem. Może miał pomóc na początku Arnoldowi a potem przejął kierownictwo i na lata zepchnął Arnolda do podziemia. Trochę by to pachniało nowym Tronem. Jeden jest zdetronizowanym twórcą/mistrzem softa/kodu, drugi asystentem/uczniem posiadającym przejętą władzę i techniczną kontrolę.
A może Harris to Arnold, który od 30 lat próbuje się wyrwać z okolicy?

PPS

a pamiętasz scenę jak jakiś gość rozpoznaje przy ognisku Harrisa i mówi o jego fundacji a on mówi, że jest na wakacjach? raczej nie jest na wakacjach 30 lat

lpojar

O kurcze, niezłe by to było! Świetny pomysł :)

ocenił(a) serial na 8
jasossik

od razu o tym samym pomyślałem.

ocenił(a) serial na 9
marcinfw

Charlotta by mogła być hostem. "Taka inteligentna i taka próżna" Forda.

mikmro

jestem na 100% pewny że jest od Forda. W końcu Ford ją zacytował czyż nie ?

ocenił(a) serial na 10
jasossik

Tak zacytował no ale wiesz on tam może wszystko więc co to za problem podsłuchiwać :)

ocenił(a) serial na 8
Robert_Sajdok

podsłuchał ją i pewnie podejrzał przez tego hosta Hectora, którego chwilę wcześniej ujeżdżała na łóżku, a który został w pokoju patrząc się centralnie na nią. Co prawda niby był wyłączony ale pewnie dla Forda to i tak nie problem.

lawolas

mogło tak być, ale może zarząd i ford to jedna klita, tylko grają złego i dobrego gliniarza by manipulować innymi

ocenił(a) serial na 8
Dehzz

no właśnie po tym jak się ten odcinek skończył i jak ford powtórzył słowa tej z zarządu, a jak do tej pory nadal nie mogą go zdjąć ze stanowiska to może tak być jak piszesz. Ford i zarząd grają razem w jakąś gierkę. Przyszedł mi na myśl Architekt i maszyny z Matrixa. Tak naprawdę są w zmowie i wszystko kontrolują. Zobaczymy dalej to się przekonamy.

ocenił(a) serial na 10
lawolas

Z słów Forda wynika, że zarząd co jakiś czas go w podobny sposób sprawdza, więc jest to gra. Al powtórzenie słów dyrektorki nie musi być jej częścią. Nie zapominaj, że w pokoju razem z nią i Theresą był też Hector, który zarejestrował całą rozmowę, a Ford sobie ją tylko obejrzał.

acidity

Nie no jasne, mógł to być Hector, też o tym myślałem
ale to nie tylko przez cytat może tak być, że oni wcale nie działają przeciwko sobie
no dobra, za dużo niewiadomych, odłóżmy to

ocenił(a) serial na 9
Dehzz

Rozmowa Bernarda z żoną miała duże znaczenie. Potwierdza istnienie prawdziwego Bernarda, który został zabity przez Forda i podmieniony na hosta.

ocenił(a) serial na 9
MoppieMops

Dokładnie. Uważam, że Theresa też zostanie podmieniona przez tego hosta, który aktualnie jest budowany.

ocenił(a) serial na 10
mikmro

Zgadzam się ;)

ocenił(a) serial na 10
mikmro

Dokładnie ;)

ocenił(a) serial na 8
mikmro

Podoba mi się taka myśl :D to naprawdę bardzo prawdopodobne!

MoppieMops

faktycznie, pewnie tak jest, wyjdzie prawdziwe oblicze Forda, kto mu nie pasuje to go podmienia na lojalną wersję. Pewnie Elsie jak już zobaczymy to też już będzie hostem. Hardcore się zrobił i to całkiem mroczny.

ocenił(a) serial na 10
Dehzz

Bernard=Arnold

ocenił(a) serial na 10
ArcyLado

W moje ocenie Ford=Arnold (osobowość mnoga).

ocenił(a) serial na 10
byczepeto

te rozmowy Bernarda i Dolores to retrospekcje
Wiliam=ManInBlack

ArcyLado

A Ty scenariusz skądś dorwałeś? Podziel się, a nie :)

ArcyLado

jak Wiliam ma być facetem w czerni? była scena, która zapoczątkowała tę podróż Dolores i Williama kiedy to bandyci napadli na farmę jej ojca, jeden z nich zaciąga ją do szopy gdzie Dolores wspominając jak wcześniej zaciągnął ją MiB znajduje w sobie siły aby zastrzelić gościa. Następnie ucieka do Williama gdzieś na prerii palącego ognisko. jeżeli MiB to Wiliam 30 lat później to jak mogła go "wspominać" będąc w czasie młodego Wiliama? poza tym William ma pypcia na poliku a MiB nie. nie przeoczyliby takiej cechy charakterystycznej.

Laelita

to był mój główny argument ! Szkoda, że nie śledzisz wątków odcinkowych od początku ;)
Niestety, padł on dość szybko.

Sprytny montaż scen z przeszłości i teraźniejszości ;)
Jak na razie każdy argument ma dwie strony prócz chyba jednego, różnica w logo z wtedy i dziś. Spójrz na logo gdy przyjeżdża William i na te z akcji w centrali.

Dehzz

Nie kupuję tego. Tych dwóch linii. A poza tym: Zauważyłeś, że tekst Szekspira "gwałtownych uciech i koniec gwałtowny" powiedziany do hosta uruchamia jego "bunt"? powiedział to Abernathy do Dolores - i masz; Dolores do Maeve - i proszę. Ford też jak rzucił Teddiemu tekst starego anglika to ten od razu wrócił do żywych. A teraz, proszę pana. Gdzie i kiedy w serialu pojawił się oryginalny MIB z filmu 1976r.? Wypatrzyłeś? ;-)

tomenicus

Polecam przejrzeć poprzednie tematy odcinkowe zanim zadasz takie pytanie bo najwidoczniej nie jesteś w temacie nowo-zarejestrowany ;) Witam!
Również nie kupuję 2 linii czasowych a z drugiej strony z odcinka na odcinek przekonuję się i do takiej wersji. Którakolwiek ona nie będzie i tak będzie zmuszać do ponownego obejrzenia sezonu (zwłaszcza, że s2 pojawi się póóóźno..).

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Wiadomo coś o terminie premiery II sezonu?

acidity

Jeśli wierzyć njusowi to 2018 r. dopiero :(

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Oj, to bolało :(
Ale w sumie, to by się trzymało kupy, bo jeżeli teraz zakontraktowali 2 sezon, to zdjęcia ruszą w 2017 roku, później montaż i premiera w 2018...

matiiii

no, lipa straszna, z uwagi na logistykę..kurde, niech ogarną 3 ekipy filmowe jak to zrobili przecierając szlaki z GoTem i już. Piszą tak jakby jeden tydzień kręcili w górach w Nevadzie czy Kansas a potem wracali do los anheles pyknąć kwestie studyjne. Nie łykam tych wymówek o logistyce. Pewnie najpierw pół roku będą chlać a potem tworzyć ciąg dalszy. Jeśli w tym sezonie większość tajemnic się wyklaruje to czeka ich nie lada zadanie by kolejny sezon był na podobnym poziomie, pod każdym względem.
Tak czy siak 2018 to porażka. Najpierw GoT przesunęli, teraz to. Przeginają.

Dehzz

Na kiedy przesuneli premiere 7 sezonu Gry o tron ?

Arlett_a

No miała być w kwietniu jak zwykle a przesunęli jakoś na czerwiec. ;/

Dehzz

A to wiem ;) myslalam, że przesuneli na 2018 :P

tomenicus

No, o ile pamiętam to nawet chyba jako pierwszy po tamtym odcinku wysunąłem tę uwagę o komendzie uruchamiającej :) Czekam, aż Meave powie to Hectorowi. Tylko czy ona do tego dojdzie? Dolores powiedziała to w transie z wizjami, Meave takowych zbyt wielu nie ma.
Ale tak jak pisze matiiii, przejrzyj sobie tematy odcinkowe od S01E03 bo chyba od niego największa burza się zaczęła....jezu ile różnych teorii natworzyliśmy, które teraz już można poskreślać:)

Dehzz

A cholera wie z tymi dwoma liniami czasowymi, wasze argumenty też trzymają się kupy. No zobaczymy... A może to dwa różne parki? ;-) A tak w ogóle: MIB z filmu Crichtona z1976 stoi za szybą w odcinku bodaj 6, kiedy Bernard ogarnia stary komputer gdzieś w podziemiach. Taką pozę i strój miał tam Yul Brunner. Twarzy nie widać, ale taki smaczek ;) Te inne Logo to fakt.

ocenił(a) serial na 10
Dehzz

W innym wątku forum ktoś dzisiaj podał link do materiału na YT którego autor całkiem sensownie dowodzi, że Wiliam posłużył jako pierwowzór dla Teda :)
https://www.youtube.com/watch?v=RLli7Gc1ZBU

acidity

haha, nie no znów coś nowego?
a co myślisz o mojej teorii, że sceny z Williamem to przyszłość ? a kanion na końcu ostatniego odcinka to ten ktory dopiero Ford planował budować w teraźniejszości? ;)

Dehzz

wyklucza to chyba kwestia z logo - to kiedy wchodził William do parku jest takie jak na kompach do których zjechał na dół Bernard i określił je jako "stare".
pozostaje jeszcze ten kanion... a może teraz Ford odtwarza coś co już było (Kanion sprzed np. 30 lat) a następnie zostało zastąpione czymś innym (inna fabuła i sceneria)?

Laelita

a może było kiedyś stare Logo, potem jak Ford objął władzę totalną zmienił na te co znamy z intra, a w przyszłości Forda obalili i w symbolicznym geście wrócili do starego bo np Arnold wyszedł z labiryntu i przywrócił stary klimat :)

Dehzz

Możemy mieć jeszcze jedną wskazówkę. Ed Harris nosi (jako jedyny w parku, jak William oglądał giwery to też nie było) rewolwer Le Mat. Taka 9-cio strzałowa armata z kółeczkiem na rączce. Interesuje się bronią, to wypatrzyłem. Trzeba by zobaczyć kto z "linii Williama" coś takiego dorwie, bo William na razie nosi Colta Navy. A może Edek to Logan? Łeb pęka od myślenia.

tomenicus

Edek to nie Logan - Logan ma czarne oczy a Edek niebieskie (chyba, że dla zmyłki zaczął nosić soczewki)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones