Westworld (2016-2022)
Westworld: Sezon 4 Westworld Sezon 4, Odcinek 1
Odcinek Westworld (2016-2022)

The Auguries

52m
6,5 478
ocen
6,5 10 1 478
Westworld
powrót do forum s4e1

Zanim podszedłem do nowego sezonu powtórzyłem wszystkie poprzednie i to był dobry krok. Raz żeby żaden wątek mi nie umknął, po drugie mam na świeżo porównanie między sezonami. I tak muszę przyznać że oglądając powtórnie to drugi sezon podobał mi się nawet bardziej niż pierwszy. A trzeci niezmiennie jest dobry, wizualnie i pod względem tempa akcji, klimatu, mi pasuje. Co ważne wszystkie 3 sezony są kontynuacją bez przerw czasowych ...

Jakież powstaje zdziwienie gdy akcja W4 przenosi się 7 lat później. To jeszcze niczego nie przesądza, wręcz przeciwnie. Ale coś tu jest nie tak. Otwarcie W3 to było całkiem wow, a tutaj nie dość że odcinki krótsze to nie ma za bardzo treści. Dolores jest nudną dziewczyną, Caleb nie przypomina przywódcy rewolucji. Maeve mieszka w domku w lesie ale gdy zostaje napadnięta błyskawicznie odnajduje Caleba z nową ekipą. No halo? Twórcy są aż tak leniwi, nie lubię takich akcji. MiB nawet najbardziej przypomina MiBa, ale czy odgrzewanie tej postaci po 3 sezonie jest celowe? Kiedy był już zmarginalizowany, a to Hale robiła 3 sezon. Ławka się chyba skończyła, jeszcze nam Forda przywrócą.
Teoria: to co na razie widzimy to symulacja w której Dolores pisze role dla hostów. W prawdziwym świecie być może wszystko przywrócono pod kontrolę rehoboama . Generalnie otwarcie W4 zawodzi, ale zobaczymy co będzie dalej.

użytkownik usunięty
Logan87

Mam podobne odczucia i co gorsza nie bardzo rozumiem tej akcji w tym 4 sezonie i już teraz wiem, że na pewno będę musiał obejrzeć z 2 razy, żeby to jakoś przyswoić.
W każdym razie klimat trochę się zmienił i niby widzimy znane postacie, ale siadła trochę realizacja, sposób jakby kręcenia, inna dynamika wydarzeń itp.

Generalnie jednak na dłuższą metę ten sezon na swój sposób może się okazać fajny - i nie mam na myśli tego, że lepszy od poprzednich, ale po prostu inny z uwagi na swoją specyfikę, szczególnie gdy na końcu wszystko poskłada się w całość i człowiek w pełni zrozumie, o co dokładnie tutaj chodziło.
Ale to też jest chyba urok Westworld, bo ja np. poprzednie sezony widziałem kilka razy i dopiero właśnie wtedy, gdy człowiek zrozumiał wszystkie wątki i niuanse, ten serial naprawdę się spodobał.

ocenił(a) serial na 9

Oczywiście cały sezon może okazać się dobry, oby tak było. Nawet nie dlatego że miałem jakieś wielkie oczekiwania, ale 3 poprzednie sezony były dobre więc to zobowiązuje. Jak zwykle wszystko będzie się układać w całość, trzeba poczekać. Dzisiaj obejrzę sobie 2odc, no i powinno się coś rozwinąć, bo na razie mam niedosyt.

ocenił(a) serial na 6
Logan87

I jak,lepiej?Zapewne nie.Ja po pierwszym jestem mega zniesmaczony.

ocenił(a) serial na 9
aronn

Wczoraj obejrzałem czwarty i za końcówkę w końcu mały plusik mogę dać, linie czasowe zaczynają się łączyć.
Ale generalnej oceny to nie zmienia. Niestety ten sezon spartaczyli.

użytkownik usunięty
Logan87

Wiesz. ja pomimo tych początkowych negatywnych odczuć, teraz po tych 4 odcinkach i obejrzeniu ich dwukrotnie (no nawet 3 powiedzmy), raz, że już zrozumiałem o co chodzi. a dwa, po prostu zaczął mi się ten sezon naprawdę podobać :)
I to jest chyba właśnie cały urok tego serialu, że trzeba go obejrzeć parokrotnie, wyłapać wszystkie niuanse i przede wszystkim może: rzetelnie ogarnąć treść.
Tak więc ja przynajmniej z w miarę dużym entuzjazmem czekam na drugą połowę :) ....i już w tym momencie mam nadzieję, że na tym sezonie się nie skończy, jednocześnie licząc, że nie każą nam znowu czekać dwóch latach na kontynuację.... choć może i w tym jest jakaś metoda, że dają widzowi odpocząć wystarczająco długo, trochę ochłonąć i tak najzwyczajniej zatęsknić ;)
(po zakończeniu 3 sezonu, długo nie mogłem przeboleć uśmiercenia Dolores. Jednakże ten długi odstęp okazał się pomocny)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones