PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829649}
5,8 9 774
oceny
5,8 10 1 9774
What If
powrót do forum serialu What/If

... że aż fascynujące. 6 odcinków przesiedziałam jak urzeczona. Scenariusz głupiutki, drewniana gra aktorska, postaci jednowymiarowe i irytujące i nie dający się przeoczyć niski budżet. I Zellweger w tym wszystkim. Przedziwna rzecz. Wymiękłam przy filmie z balu maturalnego. Takiego stężenia paździerza już nie strawię.

ocenił(a) serial na 4
agnieszkamarchocka

;/ nie pomagasz. Oglądać, czy nie?

ocenił(a) serial na 5
V_K

Oglądać, bo wciąga cholernie.
Najgorszą rzeczą do przetrwania jest w sumie pilot. Potem leci.
Nie wiem czemu akurat film z balu maturalnego jest paździerzem - film jak w setkach innych filmów - konstrukcja, postacie i problemy.

ocenił(a) serial na 4
Hardkorze_

to zaczynam

ocenił(a) serial na 4
Hardkorze_

ok, przebrnąłem. Zajęło to dłużej niż normalnie wiec jest o czym myśleć. Proszę o info, gdzie podpisać petycję aby nie było dalszego ciągu. Wspomnienia po tym – szczupła Rene Z strzelająca z łuku.

ocenił(a) serial na 5
V_K

Wciąga, ale nikt nie mówi, że to dobry serial. Niedobrych seriali też chce się znać zakończenia :D

V_K

tak to reklamuaj na netflix ze z ciekawosci tez zoabcze

ocenił(a) serial na 2
V_K

Na własną odpowiedzialność.

agnieszkamarchocka

Nie zgadzam się, że gra aktorska jest drewniana. Moim zdaniem aktorka, która wcieliła się w postać Lisy poradziła sobie. Zeleweger również jest w formie. Dramatem tego serialu jest marny scenariusz. Mi się podobały tylko dwa pierwsze odcinki potem jego poziom spadał w dół. Dużo beznadziejnych wątków wrzuconych na zapchajdziure czasu zwłaszcza ten z gejami. Scenariusz pisany na kolanie i choć włożyli trochę kasy w powstanie tego serialu, to jednak zawiódł. Niewykorzystany potencjał z marnym zakończeniem.

użytkownik usunięty
F_A_N_T_A_Z_J_A

Amnie cieszy ze takie wątki GBTi są bo to cos normalnego Gdyby go nie miał niedodal bym go wstyczniu do bazy filmwebu jak wpisalem LGBT to mi on wskoczyl aze ja 95% dodaje kino LGBT to go ddalem tam gdzie kino quuer tam iradzia fan kinaqueer zmozgowym porazniem dodalm tez special i klika rzeczy do perfekcji

użytkownik usunięty

ale ogólnie to przeciętny serial slasher jest lepszy

Ja uważam, że powinno być osobne kino dla LGTB, bo mi to przeszkadza wrzucanie takich wątków na siłę. Nie cały świat jest homoseksualny. Są reżyserzy, którzy tworzą dla LGTB np. Ferzan Ozpetek i dobrze im to wychodzi.

F_A_N_T_A_Z_J_A

Tak samo można powiedzieć, że powinno osobne kino dla czarnoskórych, niepełnosprawnych, buddystów itd. zależy jaka akurat "kategoria" komu przeszkadza. Romans to romans, thriller to thriller, a sci-fi to sci-fi, niezależnie od tego, jakiego wyznania, narodowości czy orientacji są bohaterowie. Zrzucanie wątków LGBT tylko do słabiutkich artystycznie filmów propagandowych, których "oryginalność" scenariusza opiera się tylko na tym, że opowiada o gejach, jest krzywdzące, tak jak jakiekolwiek ocenianie danej grupy społecznej na podstawie zachowań jednostek.

Jeżeli wątek jest wprowadzony na siłę do serialu, to jasne, że należy go krytykować. Ale krytyka powinna być analogiczna, gdyby ten sam wątek, który nic do serialu nie wniósł, dotyczył osób heteroseksualnych. Tego serialu jeszcze nie widziałem, więc jeśli propaganda rzuca się w oczy, to rozumiem mocniejszą krytykę, ale z tego co czytam, to cały serial składa się z mnóstwa nieskładnych wątków, dlatego nie wiem, dlaczego akurat ten tak bardzo kłuje w oczy.

Tak czy inaczej pozdrawiam ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Miko_333

Wolę nie podchodzić do jakiegokolwiek seansu uprzedzony własnymi przekonaniami, bo od tego też jest kino, by patrzeć na różne tematy z innej perspektywy i oczami innych bohaterów. To też wszystkim polecam :)

ocenił(a) serial na 1
Mati_GA

Do filmów propagandowych lepiej podchodzić z odrobiną nieufności.

ocenił(a) serial na 6
Miko_333

I tu chyba trafiłeś w sedno. Obejrzałem ten serial ale ta nachalna propaganda homoseksualna spowodowała duży niesmak i skreślenie tego serialu.
Pomijam fakt, że jest złe oznaczenie serialu w Netflix, nie ma informacji o seksie, tym bardziej w trójkącie homoseksualnym w pełnej krasie. :(
Do tego dochodzą biali źli, ciemni/czarni dobrzy i mamy propagandowy bigos ze słabszą fabułą.
I żeby nie było, nie mam nic do wątków gejowskich o ile są robione normalnie a nie w formie nachalnej propagandy, gdzie praktycznie w każdym odcinku mamy lizanie się dwóch panów, a w niektórych seks.
Ten cały serial niestety wygląda jak jedna wielka reklama LGBTQwerty......

wizi38

Toteż mówię, jeśli tu było to zrobione tylko w takim celu to krytykujmy. Podobnie bolały mnie sztuczne sceny "girl power" w ostatnich Marvelach.

Odniosłem się do stwierdzenia, że z góry wszystkie takie wątki wrzućmy to kina, które opowiada tylko o homoseksualistach. A to wątek tak samo ludzki, jak każdy inny. I tak samo jak każdy, trzeba umieć go w kinie przedstawić.

ocenił(a) serial na 3
wizi38

Trafnie opisane.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
F_A_N_T_A_Z_J_A

Wystarczy nie oglądać...przecież nikt Cię nie zmusza.Wybieraj sobie seriale i filmy z "poprawną" fabułą.Nie rozumiem wiecznego narzekania,że tu wątek gejowski...a tu np. rasistowski.Co to ma do rzeczy?! Jest jak to w życiu i nikt nikogo nie zmusza do niczego...można też oglądać TV Trwam...co się komu podoba! ;-)

Kalina102

Twoja wypowiedź świadczy o Twoim światopoglądzie. Napisałam wyżej, że lepiej prezentuje się kino grup lgtb skierowanych wyłącznie do tej grupy lepiej się prezentuje. Wątki wrzucane na siłę do filmów i seriali odrzucają, bo są nijakie i są to głównie zapchajdziury. Przykro mi, ale cały świat nie jest homoseksualny, a homoseksualiści to mniejszość i filmy od x lat są niszowe o tej tematyce. Nie, nie oglądam telewizji Trwam, ale gdybyś znała Biblię i zagłębiła się w wiarę to byś nie podchodziła do tematyki duchowości z taką ignorancją. Kiedyś będzie się zbliżała do ciebie śmierć i zaczniesz oglądać tv Trwam.

F_A_N_T_A_Z_J_A

Widzę, że Ty zgłębiasz wiarę, ale to Twoja sprawa i nic mi do tego. TV Trwam nie zamierzam oglądać..nawet na łożu śmierci.Ty też nie musisz oglądać czegoś...co Ci się nie podoba.Faktem jest, że homosexualiści to mniejszość , ale jednak istnieją i nie da się temu zaprzeczyć. Mają takie same prawa jak inni ludzie.Mnie oni nie przeszkadzają ,ale jak widzę ..Tobie...znawcy Biblii...jednak tak. Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile wokół Ciebie żyje ludzi o odmiennej orientacji sexualnej. Nie Wiesz, bo sporo ich boi się krytyki ze strony takich ludzi jak TY i...ukrywają się. Pozdrawiam...choć nie z wielką sympatią.

Kalina102

Sama wmieszałaś wiarę w opisywanie tego serialu. Poza tym nie wiem, czy osoby homoseksualne są dumne z pokazania tego wątku w tym serialu. Przedstawiono ich jako rozwiązłych i szukających doznań osób eksperymentujących z narkotykami. Czy homoseksualiści by byli dumni i zachwyceni tym wątkiem, że żyją w otwartym związku i uprawiają seks z obcym, aby zaspokoić swoje pragnienia, bo fantazji seksualnych nie zaspakaja ich partner ? Ja znam osoby homoseksualne i nic nie mam do nich póki mi nie narzucają swojej ideologii. I wiem od nich, że wiele osób nie zgadza się z promowanym przez większość branżową ukazywania ich wizerunku jako osoby, którym tylko bzykanie w głowie i śmieszne tęczowe parady. Branżowymi ludźmi, którzy bzykają się z kim popadnie owszem brzydzę się bardzo, ale tak samo osób heteroseksualnych, którzy są swingersami itp.

ocenił(a) serial na 5
F_A_N_T_A_Z_J_A

Cały świat nie jest heteroseksualny.Nawet zwierzęcy...I roślinny dla porządku dodam....Odsyłam do wypowiedzi Mati-GA

F_A_N_T_A_Z_J_A

Wszyscy są równi w tym padole. Zmień myślenie i nastawienie. Hetero czy homo, tacy sami jesteśmy, tak samo kochamy i cierpimy. Nie masz prawa czuć się lepszym/szą. "It's not gay gender it's human gender" cyt. Elizabeth Taylor.

Czy ta wypowiedź jest w języku polskim?

Właśnie przeczytałem, że chorujesz na porażenie mózgowe, wobec czego przepraszam za mój poprzedni komentarz...

ocenił(a) serial na 4
F_A_N_T_A_Z_J_A

tak, 30% dla zadowolenia odpowiedniego nurtu- i nie, abym był przeciw, ale tu akurat mało co wnosi to wszystko do filmu, treści - mi przeszkadzało...

agnieszkamarchocka

Mi sie juz na wspominkach ze slubu zrobilo niedobrze. Nie wiem czy sie zdecyduje na drugi odcinek.

ocenił(a) serial na 3
agnieszkamarchocka

Gorszej gry niż Zellweger w tym strasznie głupim serialu chyba nie widziałam. Trochę jak karykatura złej postaci z kreskówek, aż szkoda na to patrzeć. Dialogi jak z Dynastii. Beznadziejny serial, strata czasu :/

agnieszkamarchocka

To jest okropne! Szkoda życia na taką stratę czasu.

agnieszkamarchocka

Pierwsze dwa odcinki mnie wciągnęły. Potem zaczęło być już tylko gorzej i w pewnym momencie zastanawiałam się o czym właściwie jest ten serial, jakie jest jego sedno.
Trzy osobne wątki - Lisy, Angeli i brata Lisy zupełnie odrębne i pokazane tak, że nie mają ze sobą związku, a jedyne co ich łączy to to, że bohaterowie po prostu się znali.
Daję też wielki minus za beznadziejny wątek gejowski. Czy teraz musi on być w każdym filmie czy serialu? Ale ok...tylko, że to było tak strasznie denne, że potem już przewijałam te sceny.
A Renee...no cóż, mogła z tego wyjść niezła rola, ale coś tu poszło nie tak.
Sam scenariusz później już tak się plątał, jak w najgorszej telenoweli. Niemniej serial da się obejrzeć.

użytkownik usunięty
agnieszkamarchocka

Dokładnie, zgadzam się z każdym słowem Twojej oceny, boa sama nie potrafilam tego tak sprecyzować: sztampa, bardzo zla reżyseria, żenujący scenariusz, tragiczna gra aktorów, nagłe bezsensowne zwroty akcji, za duzo bezsensownych wątków pobocznych. Ale o dziwo, owo "dzieło" wciąga! Ja jestem przy 8 odcinku i zamierzam oglądać dalej.

ocenił(a) serial na 6
agnieszkamarchocka

mnie się podobał pierwszy i ostatnie dwa odcinki, wszystko pomiędzy to była makabra, ale zmęczyłam, bo musiałam się dowiedzieć co się wydarzyło tejże NOCY. (niestety rozczarowanie)

agnieszkamarchocka

Agnieszko czekamy na film który Ty dama zrealizujesz i wystąpisz w nim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones