PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 899
ocen
7,1 10 1 180899
5,6 36
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Wydaje mi się, że serial "Wiedźmin" dostępny na Netflixie nie przypadł mi do gustu i nie jest zgodny z książkami. Jako fan oryginalnych dzieł Andrzej Sapkowskiego, miałem pewne oczekiwania co do adaptacji, ale niestety czuję, że twórcy oddalili się od istoty i charakteru książek.

Jestem świadomy, że adaptacje literackich dzieł na ekranie często wymagają pewnych zmian i dostosowań. Niemniej jednak, uważam, że serial "Wiedźmin" wprowadził zbyt wiele różnic w fabule, postaciach i atmosferze, co sprawia, że nie czuję tej samej magii i głębi, które zawarte są w książkach.

Wiem, że twórcy mają swobodę interpretacji i mogą mieć własną wizję, ale jako fan literatury chciałbym, żeby adaptacja wierniej oddawała oryginalny świat stworzony przez Sapkowskiego. Szczególnie istotne jest dla mnie oddanie charakterów głównych bohaterów, ich relacji i rozwoju, a niestety czuję, że w serialu zostały one nieco zaniedbane.

W związku z tym, jeśli chcę ponownie zanurzyć się w magicznym świecie Wiedźmina, wolę sięgnąć po oryginalne książki. Tam mogę cieszyć się historią w sposób, który najbardziej odpowiada moim oczekiwaniom i wizji przedstawionej przez samego autora.

Warto jednak pamiętać, że gust kulturalny jest indywidualną sprawą, a opinie na temat adaptacji mogą się różnić. Moje zdanie oparte jest na moim osobistym doświadczeniu i miłości do książek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones