PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

7,1 10 1 180378
5,6 35
ocen krytyków
Wiedźmin
Oto ten moment, kiedy przeciwności losu nie da się już dłużej zbywać nonszalanckim burknięciem spod nosa,... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Na "Wiedźmina" od Netflixa czekałem z dużą niecierpliwością. Trailery i filmy z wyborów obsady tylko powiększały i tak już spore oczekiwania. Wreszcie nadeszła premiera, a z nią weryfikacja, czy to ten "Wiedźmin", na którego czekałem. więcej
Długie nieomal filozoficzne dialogi zostały sprowadzone do czegoś, co przypominało wymianę korporacyjnych maili. Krótko, zwięźle i tak, żeby wszyscy zrozumiali, ale kompletnie bez emocji.  więcej
Adaptacja Sapkowskiego wygląda tanio i jest niezwykle powolna. Przeciętne aktorstwo (za wyjątkiem Henry'ego Cavilla, który prezentuje się całkiem dobrze), raczej nudne i nieciekawe postaci, mroczna atmosfera, światła i co najwyższej wpadająca w ucho muzyka. Nie wygląda to na wysokobudżetowe przedstawienie. więcej
Sądzę, że pomyślnie dopilnowano, by "Wiedźmin" nie stracił swojej tożsamości na rzecz stania się serialową popłuczyną "Gry o tron". więcej
Czasami droga do sukcesu musi opierać się na ryzyku. Decydując się na ekranizację sagi o wiedźminie, Netflix wszedł na niebezpieczną ścieżkę. Wątpliwe decyzje konstrukcyjne, nierówny poziom techniczny i aktorski, zniszczenie pewnych wyobrażeń i zbudowanie nowych, dobry klimat i fabuła, która miejscami potrafi wciągnąć, tworzą surowy i chaotyczny miks, który trzeba jeszcze mocno doszlifować. więcej
Umówmy się: chcemy, żeby ten serial odniósł sukces. Świetny materiał źródłowy, dużo współczesnej problematyki, rozpoznawalny (dzięki CD Project Red) główny bohater. Wszystko to w rękach ludzi z Netflixa, z przyzwoitym budżetem, Henrym Cavillem, gdzieś tam wciśniętym Tomkiem Bagińskim i- podobno- błogosławieństwem Andrzeja Sapkowskiego. Co mogłoby pójść nie tak? więcej