PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 754
oceny
7,1 10 1 180754
5,6 36
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

suabizna

ocenił(a) serial na 3

Zmuszam się do dokończenia drugiego odcinka i chyba nie dam rady. Straszna taniocha i kicz, to już Xena wojownicza księżniczka stała na wyższym poziomie. Dialogi są drętwe i po prostu ch.jowo napisane, do tego z zatrważającą ilością nieudolnej ekspozycji . Pacing nierówny i poszatkowany - przeskakujemy z miejsca na miejsce, pędząc bez większego sensu. Motywacje postaci, jakieś tło, rozwój relacji - wszystko jest totalnie potraktowane po macoszemu, byle przesunąć fabułę do przodu nie ważne jak. Do tego jakieś epizodyczne wstawki, które nie wnoszą nic np. czarnoskóry szczurołap (wtf). No i o co chodzi z Yennefer/kwazimodo taplającą się w świńskich kupach? Książkę czytałem dość dawno, ale tego wątku sobie nie przypominam.

Na plus w zasadzie jedynie Cavill i scena walki w Blaviken. Reszta to taki serialik fantasy klasy B z rtl7.

ocenił(a) serial na 10
Jurek_666

Nikt Ci nie każde oglądać. Ja po pierwszym odcinku jestem nastawiony pozytywnie.

ocenił(a) serial na 3
17lukasz0688

I po pierwszym odcinku już ulepiłeś "10"?

ocenił(a) serial na 5
17lukasz0688

Tobie tez nikt nie każe komentować, kazdy ma prawo do zdania pozytywnego jak i negatywnego. Ja tu widzę sporo niedoróbek a zmiany fabuły względem książki, bardzo mi się tu nie podobają, bo są dość spore i spłycają fabułę.

Jurek_666

Mam dokładnie to samo: jedynie Cavill i rzeź w Blaviken są strawialne w tym badziewiu.

ocenił(a) serial na 7
Jurek_666

Oglądaj:) czym dalej tym lepiej. Gerald zaczął lepiej grać :) pierwsze dwa odcinki były słabe bo aktorzy nie dali rady.

ocenił(a) serial na 1
dawidczykbartosz

Geralt. Nie Gerald. Nie Gerard. Geralt.

ocenił(a) serial na 1
dawidczykbartosz

No niestety nie - praktycznie wszystkie odcinki poza ostatnim, który był przecietnie zły z paroma lepszymi momentami, były tragiczne.

ocenił(a) serial na 1
Jurek_666

Pełna zgoda. Akcja wartka jak w Klanie.

ocenił(a) serial na 4
Jurek_666

Dżizass... to samo. Ale szczerze , nie spodziewalam sie niczego wiecej. Chyba po 2 odcinku sobie odpuszcze... szkoda zycia. Juz lepiej po raz 10 w dziki Gon zagrac xD

ocenił(a) serial na 6
Jurek_666

Mialem podobnie ale... Od trzeciego odcinka jest lepiej, zdecydowanie lepiej. Warto!!

ocenił(a) serial na 3
Jurek_666

No i jeszcze pełno murzynów...

ocenił(a) serial na 8
goldii_m

A czemu miałoby nie być czarnoskórych postaci? Wyjaśnij

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
goldii_m

Strasznie prymitywna wypowiedź, chyba nie ma o czym dyskutować, liczyłem na jakiś argument niezahaczający o rasizm

ocenił(a) serial na 3
Szymster69

Podałem ci też inne argumenty. Niestety z takimi jak ty nie można dyskutować, probujesz sie kreowac na takiego ynteligentnego. A nie przyjmujesz do bani innego punktu widzenia

goldii_m

To nie wina czarnoskórych i innych kolorowych, że istnieją i pracują w przemyśle filmowym. Producent nie zatrudni samych białych tylko dlatego, żeby naziole z filmwebu byli zadowoleni.

ocenił(a) serial na 1
ferryman

Ty jesteś jakiś upośledzony? Jak ktoś nie chce kolorowej obsady w świecie wzorowanym na europejskim średniowieczu, wsawionych tam tylko po to, żeby promować czyjeś głupie idee, to od razu jest naziolem? Lecz się człowieku.

Galenar

A kogo obchodzi co ty chcesz szmatławcu?

ocenił(a) serial na 1
Jurek_666

Zgadzam się. Jeżeli określić jednym słowem jaki ten serial jest, nasuwa mi się tylko jedno: drewniany. Skopali dobry materiał wyjściowy, jakim są książki, na wielu poziomach.
Oglądałem amatorski film na yt od fanów dla fanów pt. PÓŁ WIEKU POEZJI PÓŹNIEJ - WIEDŹMIN FAN FILM i stwierdzam, że gdyby mieli połowę budżetu Netflixa, zrobiliby 3 razy lepszą produkcję od tego co nam serwują na ekranie.
Jestem po zmęczonym 6 epizodzie. Naprawdę, męczę się przy każdym odcinku, a włączenie kolejnego przychodzi mi z bólem, który muszę przezwyciężać. Gdyby ten serial był choć przyzwoity, już dawno zapomniałbym kiedy widziałem ostatni odcinek. Najpewniej oglądałbym drugi raz. Zostały mi dwa odcinki i z obowiązku zmęczę i te. Tak, masochista ze mnie...
Wiem, że jest już kupiony sezon drugi, na który nie będę czekał z wypiekami na twarzy. Nie będę śledził informacji w necie, ani oglądał zajawek i tailerów. Kończę ze złudzeniami, że w kwestii kinematografii da się coś jeszcze z Wiedźmina wycisnąć.

ocenił(a) serial na 3
rymarkk

Heh, dokładnie za połowę budżetu Wiedźmina BBC i HBO zrobili niedawno His Dark Materials, które moim zdaniem deklasuje ten serialik Netflixa w każdym aspekcie (zwłaszcza warto porównać pod kątem CGI)

ocenił(a) serial na 1
Jurek_666

O, fajnie. Obejrzę sobie. Po The Mandalorian i Watchmen nie miałem czego na warsztat wrzucić. Męczę wprawdzie 6 sezon Vikings, ale dobrze zobaczyć coś nowego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones