Wiedźmin (2019)
Wiedźmin: Sezon 2 Wiedźmin Sezon 2, Odcinek 2
Odcinek Wiedźmin (2019)

Kaer Morhen

58m
5,1 3 855
ocen
5,1 10 1 3855
Wiedźmin
powrót do forum s2e2

Jako fan książek i gier no i generalnie całego uniwersum, musze przyznać ze serce boli podczas oglądania tego odcinka. Po pierwsze, jakim k**wa cudem wiedźmini rzekomo ukrywający się w górach sprowadzili sobie kurtyzany na imprezę. Po drugie, co oni zrobili z Eskelem, w książkach przedstawiony jako spokojny, wbrew pozorom niegroźny facet, w serialu natomiast patrzy się na Ciri z nienawiścią jakby miał ja zamordować i ciało wrzucić do Wisły i to na dobrą sprawę z byle powodu. O infekującym leszym już nawet nie wspomnę. Co do samej Ciri to zamiast przestraszonej dziewczynki która straciła dom i rodzinę (co zreszta wydaje się być całkowicie naturalnym i najbardziej prawdopodobnym stanem rzeczy) zrobili nagle zuchwałą i pewną siebie księżniczkę, która od razu odnajduje się w towarzystwie wiedźminów.

Figo_797

Ja nie nie jestem jakimś fanem tych książek Sapkowskiego, to po drugim odcinku mam dość. Przecież to jest poziom pisania jakiejś głupiej noweli...

ocenił(a) serial na 6
Figo_797

Czepianie się takich szczegółów to już chyba przesada w końcu nikt nie powiedział że to będzie wierne odwzorowanie książki, zresztą znając amerykańskie kino wiadomym było że wiele rzeczy nie będzie takie jak w książce...

ocenił(a) serial na 1
slobi

Nie wiem, czy można to nazwać szczegółami, bo niektóre sprawiają, że postaciom brakuje głębi i sympatii ze strony widzów, co widoczne jest w przypadku Eskela, bo jego smierć raczej mało osób wprawiła w osłupienie czy tez odczucie relatywnie sporo negatywnych emocji (a to wg wypowiedzi showrunnerki miało być celem) biorąc pod uwagę fakt, że w sumie przez cały swój występ w serialu zachowywał się jak idiota. Natomiast przez resztę serial traci na wartości logicznej, tak jak przy wcześniej wspomnianych kurtyzanach w Kaer Morhen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones