Wiedźmin (2019)
Wiedźmin: Sezon 2 Wiedźmin sezon 2, odcinek 2
odcinek Wiedźmin (2019)

Kaer Morhen

58m
5,1 3 856
ocen
5,1 10 1 3856
Wiedźmin
powrót do forum s2e2

Ten odcinek to dno dna

ocenił(a) serial na 1

Wszystkie sceny w Kear Morhen - Co to ***** było? Ile tam jest wiedźminów, o co chodzi z Eskelem? Kurtyzany w Kear Morhen? Leszy? Właśnie odechciało mi się oglądać reszte odcinków po takim syfie.

sosen88

A czego wy się spodziewaliście? Wiedźmin wywodzi się z "Polski" a Polaków i Polskę gnoi się od setek lat i to nie moje pierdo....lenie... Nadal żyjecie w świadomości, że Polaków się szanuje i uwielbia na świecie? chyba tylko w narracji medialnej i waszych głowach. Nas Polaków szanują tylko jak mamy zapier..dalać na inne państwa, jak mamy być tanią siłą roboczą. Robiąc taką papkę z fabuły i nie trzymanie się wierności książki, to naplucie nam w twarz. "zobaczcie co robimy z czymś co kochacie" "i co nam zrobicie Polaczki"? Gdzie na świecie będą wiedzieć jak na prawdę wyglada treść książki i klimat? Bedą się w ogóle zastanawiać?

ocenił(a) serial na 5
Skuter27

Nie spodziewałam się wiernej adaptacji książki ale przedstawienie wiedźminów jako bezmózgie orangutany urządzające orkiestra na oczach Ciri w kaer mohren przepełniło czarę goryczy.

ocenił(a) serial na 9
Skuter27

Serial jest świetny. Jak chcesz aby było jak w książce to czytaj książkę. Ja przeczytałem wszystko ze świata Wieśka i bardzo mi się ten 2 sezon podoba.

ocenił(a) serial na 3
PaulOwad

Nawet będąc na maksa obiektywny i odrzucając moją niechęć do zmian które wprowadzili nie przyrównam tego serialu do innych hitów fantasy/sci fi takich jak "Gra o Tron" "Mandalorian" czy "The Boys", "Daredevil". Nawet pierwszy sezon był lepszy bo posiadał genialną scenę walki na miecze w pierwszym odcinku i całkiem dobry 4 odcinek. Jestem po 5 odcinkach 2 sezonu i nie ma tam absolutnie nic co bym chciał zapamiętać na dłużej. I mamy prawo marudzić bo przejmując taką markę i obiecując gruszki na wierzbie trzeba trzymać jakiś poziom.

Skuter27

Się ciesz że chociaż Wiedźmina i Ciri zostawili białych XD

ocenił(a) serial na 3
WybrednyCham

Hahaha...dokładnie!

ocenił(a) serial na 7
Skuter27

Nikt Ci nie mówi byś oglądał do końca. Jednym się podoba innym nie. Ciężko o film czy serial który będzie lepszy lub równy książce. Mi się osobiście podobał serial i pierwszy i drugi sezon. Zdjęcia, muzyka efekty dźwiękowe i efekty specjalne super

ocenił(a) serial na 5
broan_cc

Efekty specjalne? Żartujesz? To wygląda jak "Xena: Wojownicza księżniczka". Taki serial fantasy z lat... 90-tych.

ocenił(a) serial na 7
Skuter27

Mam to samo odczucie po obejrzeniu 2 odcinka. O ile jeszcze pierwszy robił pewne nadzieje, tak drugi jest absolutnie fatalny.

ocenił(a) serial na 8
Anthrax91

Bzz

Gg

ocenił(a) serial na 8
Anthrax91

Gggg
Gggg

ocenił(a) serial na 8
Anthrax91

Pewnie

ocenił(a) serial na 8
lykania18

Sorki za komentarz u góry z tel korzystam. A jeśli chodzi o oceny Wiedźmina to wszystkie oceny negatywne są od osób czytających książkę które porównują książkę do filmu. Czy ta ocena jest subiektywna ..; nie powiedział bym wystarczy wejść na IMDb jak oceniają ludzie co nie czytali książki z zagranicy i ocena diametralnie się zmienia. Ja tak samo nie czytałem książki i drugi sezon bardzo mnie się podoba ;)

ocenił(a) serial na 5
Skuter27

zapominasz że serial to nie ksiazka. jak bym chcial, żeby w serialu bylo tak jak w ksiazce to bym poczytal sobie zamiast ogladac. Osobiscie by mnie nudzilo jak bym ogladal cos co juz znam. Ciebie nie? wole widziec historie z ksiazek w mojej wyobrazni. a serial obejzec jako cos odrebnego. Bez hejtu i pozdro

ocenił(a) serial na 7
Skuter27

Proponuję wyrzucić telewizor jak się nie podoba :)

Skuter27

Co za debile... By tylko narzekali xDD

ocenił(a) serial na 7
kaczor92

Dokładnie. Książka książką, książkę ciężko przebić. Netflix to zrobił inaczej i tyle. Po niektórych komentarzach widzę że robili sobie nadzieję że będzie inaczej. Trzeba podejść do tematu z luźną głową a nie trzymając książkę w rękach porównywać co tu nie pasuje. Tak płaczą że ten serial to dno, to chyba nie słyszeli o jakiś innych produkcjach które nawet nie dorównują temu serialowi. Niektórzy też piszą że niepotrzebnie zmarnowali czas na oglądanie. To dlaczego oglądali? Kto im kazał? Mogli oglądnąć recenzję na YouTube. Jedni się zawiodą że to nie jest adaptacja książki, co z tego. Mi się osobiście podobał ten serial, fajne sceny walki, dźwięk, efekty specjalne, zdjęcia. A dla tych którzy nastawiali się że to będzie kropla w krople wierna adaptacja książki to polecam film "w lesie dziś nie zaśnie nikt 2"

ocenił(a) serial na 4
Skuter27

Wszystkie sceny w Kear Morhen i historia tam prezentowana to jakiś żart, jak jakiś Camp -stołówka dla pijaków , dziwkarzy w nie święte miejsce Wiedźminów gdzie się ich szkoli, doskonali oddaje hołd poległym itd

ocenił(a) serial na 2
Skuter27

ktos im nasral do serialu

Skuter27

Może jeszcze nie jestem na tyle stary, by doczekać następnej, ale DOBREJ ekranizacji "Wiedźmina". Za 20 lat ktoś to wreszcie ogarnie ;)

Skuter27

Dla mnie ten serial mimo ze z książkami bardzo słabo stoję i głównie jednak gry tez nie jest super świetny i dość nudny i nawet jako ktoś kto książki bardzo pobierznie czytał i nie wszystkie zauważam dużo odchyleń jednakże sam Sapkowski po obejrzeniu drugiego sezonu wypowiedział się o nim ze jest wybitny..

ocenił(a) serial na 5
Skuter27

Dalej takich akcji będzie więcej. Scenarzyści wpadli na pomysł, że są lepsi niż Sapkowski i postanowili na potrzeby serialu wymyślić własną historię. Bo tutaj oprócz wątku Geralta i Ciri nic nie jest tak jak w książkach.

Skuter27

Jakoś nikt tu nie odniósł się do faktu, że wszystkie trzy części gry były również luźną adaptacją twórczości Sapkowskiego. Jeśli jesteście takimi znawcami tematu i miłośnikami oryginalności Wiedźmina, to zamiast wyrzucać z siebie komentarze zróbcie zrzutkę i zajmijcie się kręceniem swojej wersji...

ocenił(a) serial na 7
Skuter27

Ehh ci psychowani... :) Dobrze jest wejść tu od czasu do czasu i trochę pośmiać się z tych komentarzy. I jaka od razu zaniżona ocena sezonu drugiego... :)

ocenił(a) serial na 3
Skuter27

Także chyba już dalej nie obejrzę. Te kurtyzany jeszcze z początku przełknąłem, ale potem Eskel jako leszy i jego śmieć... Nie oczekiwałem wybitnego serialu, ale zgodność z oryginałem jest dla mnie wyznacznikiem jakości. Tylko czekać, jak z Geralta zrobią homoseksualistę, bo przecież w Netfliksie musi być wątek LGBT z głównym bohaterem. Sapkowski oczywiście kasę dostał i jeszcze zachwala nowy sezon, koniec świata.

ocenił(a) serial na 8
Skuter27

Najlepszy to młody Busta Rhymes w kanałach:D:D

Skuter27

Nie wiem jak ale zobaczyłem do końca, ten serial to cios w pysk dla fanów sagi. Totalne dno, muł i wodorosty. Praktycznie nic nie pokrywa się z tym co było ukazane w książce. Tfu.

ocenił(a) serial na 1
Skuter27

Naprawdę obejrzyjcie Another Life. Takie są standardy Netflixa.

ocenił(a) serial na 3
Skuter27

Uff juz myślałam,ze tylko ja mam takie odczucia, bo wszędzie na zagranicznych stronach wszyscy jarają się, jaki to ten serial jest cudowny.A ja tymczasem obejrzałam wczoraj dwa odcinki i zastanawiam się,czy brnąć w tę zenadę dalej. Scenariusz wieje nudą, Ciri mdła i bez zycia, jedynie bruxa spoko.

ocenił(a) serial na 4
Skuter27

Kurtyzany były chyba po to, by mieli pretekst do pokazania cycków.

Skuter27

Nie zesrajcie się

ocenił(a) serial na 3
Skuter27

Ja obejrzałem tylko 2 odcinki pierwszego sezonu i więcej nie dałem rady.
A nawet te 2 to za dużo, bo od początku widać że to gówno dla pryszczatej młodzieży.
A wy doszliście aż do drugiego sezonu?
Naiwniacy i frajerzy :]

ocenił(a) serial na 2
suszyMie

Drugi jest jeszcze gorszy, po prostu przesuwasz kolejne sceny. Gadanie o dupie maryny bez ładu i składu. Nuuudy...

ocenił(a) serial na 1
Scrach

te dialogi z drugiego sezonu... istna "moda na sukces".

ocenił(a) serial na 2
kgibas666

Tak, te schadzki magów w piwnicach tylko po to żeby zapytać "A co Ty tu robisz?" No i mój niekwestionowany numer jeden - Vilgefortz w piżamie i rozbeczana Tissaia de Vries. W ogóle bardzo dużo płaczą w tym serialu, a jeszcze nikomu nic się nie stało. I czarodzieje nie czarują. Taka Yennefer przez cały drugi sezon biega, ucieka z miejsca na miejsce, twierdząc że musi kogoś ratować, a de facto to oni ją ratują. Nie rozumiem tych dramatów...

ocenił(a) serial na 1
Scrach

już nawet nie pamiętam... czy jaskier w ogóle był w tym serialu "po coś" oprócz pokazania bardowskiej klaty i heheszków z fanów ośmielających się krytykować pierwszy sezon? nawet nie heheszków a bardziej udzielenia rady "nie podobało się wam, zróbcie se swoje własne"..............

ocenił(a) serial na 2
kgibas666

Daj spokój, nie wiem co ludzie widzą z Jaskra w tym Jaskrze poza imieniem i lutnią. Beznadziejny jest ten aktor, nie ma totalnie charyzmy, jest smutny? i niewiele mówi...

ocenił(a) serial na 1
Scrach

no raczej. jakoś nie widzę w nim lekkoducha, nie stroniącego od alkoholu i "rozpusty" z dość "użytkowym" podejściem do kobiet. z jednej strony jaskier z książek jest takim istnym "niebieskim ptakiem" z drugiej znawcą i bywalcem z trzeciej ma swoje tajemnice, jak rodowód czy fakt że potajemnie szpieguje..... a ten netflixowy? ja nie wiem... skrzyżowanie komediowego "impa" z bezpłciowym wokalistą z boysbandu który jest tu tylko po to by rozśmieszyć czasem przez co całość jest bardziej "family friendly".... gUfffno i smród!!!

ocenił(a) serial na 1
suszyMie

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=216498612144580&set=pb.100013533287221.- 2207520000..&type=3

ocenił(a) serial na 3
kgibas666

polski wiedźmin nie był lepszy, był ujowy, trudno sobie wyobrazić jeszcze gorsze gówno niż tamten serial.
ale netflix mając o wiele więcej kasy, dużo wyżej nie podskoczył.
lepsze efekty, scenariusz tragedia, plastik i tandeta, a klimatu żadnego nadal nie ma.
obie produkcje są koszmarne.

ocenił(a) serial na 1
suszyMie

ja tam mam sentyment do polskiego... ale wiadomo kwestia gustu.

ocenił(a) serial na 4
kgibas666

ja tam mam sentyment do polskiego... ale wiadomo kwestia gustu.



mi sie wydaje, że aktorstwo w polskim serialu było lepsze :) I niektóre kostiumy wyglądały realniej, i bardziej pasowały do postaci - np. krasnoludów. Najgorzej w starym serialu wychodzily kosiumy szeregowego wojska czy straży miejskiej, miałam wrażenie, że kapoty mieli uszyte z zasłon :D A rycerstwo na ucztach zamiast świat elfów i magów przypominało mi Grunwald :D

ocenił(a) serial na 1
tallis1___

...no widzisz :) a ja, mimo wszystko lubię i wciąż mam sentyment... i czekam aż odrestaurują i wydadzą na blu ray (oczywiście serial, nie ten kinowy "skrót"...)

ocenił(a) serial na 1
tallis1___

...co do kostiumów, to oczywiście masz rację. mi bardziej niż użyte materiały przeszkadzają te maszynowo haftowane herby... zbyt to czyste, zbyt równe.... ale też... musimy pamiętać że tamten serial powstał przed grami cedepu i nie było jeszcze takiego "namaszczenia" w podejściu do tematu. mimo wszystko uważam że cała masa rzeczy udała się tam znacznie lepiej niż netflixowi.

ocenił(a) serial na 3
Skuter27

Spoko, że wyraziłeś opinię ale mogłeś poprawnie chociaż napisać nazwę wiedźmińskiego siedliszcza. Zwłaszcza, że twoja opinia była krótka. Lol.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones