Wiedźmin (2019)
Wiedźmin: Sezon 3 Wiedźmin sezon 3, odcinek 5
odcinek Wiedźmin (2019)

Sztuka iluzji

The Art of the Illusion 48m
5,3 1 632
oceny
5,3 10 1 1632
Wiedźmin
powrót do forum s3e5

Mieli dostęp do świata fantasy które dobrze wykonane podbiłoby LOTR. Niestety, standardowo lewacka firma jak czegoś dotknie to zniszczy. Temat LGBT był w książkach, nie wykorzystali go, ego zabolało więc musieli napisać coś według nich lepszego. Mam nadzieję że Netflix jak najszybciej upadnie, a Sapkowski sprzeda prawa do HBO.

Tu nawet nie chodzi o obecność czarnoskórych oraz LGBT, ten serial to po prostu ściek.

Jedyny plus że do stworzenia muzyki do 3 sezonu zatrudnili zespół Percival, bardzo przypomina tę z gier.

ocenił(a) serial na 3
AKKOS

Piszesz, że serial to ściek i dajesz 8 (?)

ocenił(a) serial na 8
Igor_Trajdos

Tak oceniłem pierwszy sezon

ocenił(a) serial na 3
AKKOS

tylko, że pierwszy sezon był gorszy od trzeciego... zdecydowanie gorszy

ocenił(a) serial na 2
Igor_Trajdos

Dla mnie pierwszy to był wciąż poziom wyżej, niż cokolwiek, co pokazali nam w trzecim, czy też drugim sezonie. Sporo zawartości z książki, tak ze 40%, a nawet zdarzało im się wprowadzić solidne dodatki, pasujące do całokształtu. Kilka odcinków stało na naprawdę dobrym poziomie - przede wszystkim 3, ale też 6, 1 i 4. Pamiętam, że dużym zarzutem wtedy było mieszanie linii fabularnych z różnych czasów, ale mi, jako czytelnikowi książek wcale to nie przeszkadzało. Inna sprawa, że według mnie opowiadania powinny być ekranizowane w kompletnie odmienny sposób, nie próbując na siłę wiązać tego wszystkiego ze sobą, ale oceniając sam sezon jako serial to był nawet solidny. Pozostałe zarzuty - polityczna poprawność, słabe CGI, teatralność, niska jakość scen i postaci dopisanych przez Netflix, itd. pozostają aktualne także w trzecim sezonie, więc zastanawia mnie, pod jakim względem widzisz ten sezon jako lepszy od pierwszego.

ocenił(a) serial na 2
AKKOS

Podobno przestali kręcić spin off o szczurach, po tym jak 3 sezon okazał się kolejną wtopą. Jest jakaś szansa, że Netlfix zwątpił w markę i nadchodzi koniec z pompowaniem kasy i czasu na projekty około wiedźminowe. Może i to myślenie życzeniowe, ale wcale nie wykluczałbym tego, że za parę lat Netflix sam odsprzeda prawa do Wiedźmina jakiejś innej platformie.

ocenił(a) serial na 2
AKKOS

Filmweb nie wysłał komentarza za pierwszym razem :/

Słyszałem, że przestali kręcić spin off o szczurach, po tym, jak 3 sezon okazał się kolejną wtopą. Jest jakaś szansa na to, że to pierwszy objaw rezygnacji z dalszego wykładania kasy i czasu na projekty około-wiedźminowe przez Netflixa. A to z kolei skłania do wniosku, że wizja odsprzedania praw do Wiedźmina innej platformie w przeciągu kilku lat wcale nie jest nierealna.

ocenił(a) serial na 2
kanver

A jednak wysłał. Ja to już nie wiem o co chodzi w tej platformie.

ocenił(a) serial na 7
kanver

Jest guanem, wszak wydawca po tych samych pieniądzach co Netflix.

ocenił(a) serial na 7
kanver

Dla takich współczesnych malkontentów nie warto nic tworzyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones